camera στο οπλο

User avatar
Giorkos
Posts: 2215
Joined: Wed Dec 05, 2007 10:29 am

Re: camera στο οπλο

Post by Giorkos »

omersub wrote:Γιωργο με λιγα λογια θα βιδώσεις την camera πανω στην σολα του παπουτσιου ????

nai...σόλα του παπουτσιού ποτζίνι που βάλλουμε πάστα ξύλα για τακούνι !!!

εν χοντρή και ούτε σκληρή, ούτε μαλακή..νομίζω ότι εν να κάμνει καλή δουλειά...νομίζω..πρέπει να δοκιμάσουμε... σίγουρα 2 φύλλα...(τουλάχιστον τούτη που έχω υπόψη μου εγώ....

και αν θέλεις να φκάλλεις τη κάμερα ν αοπλίζεις νομίζω ότι το πιο πάνω με λίη δουλειά εν να οκ !! νομίζω !!! Βάλε-Φκάλε.... :wink:
που κουρκούνα....μέχρι τούνα....

User avatar
Antreas
Posts: 746
Joined: Tue Dec 25, 2007 11:15 am
Location: Nicosia

Re: camera στο οπλο

Post by Antreas »

ακουετε ενδιαφέρων.

πρέπει να το δεις στην πραψη όμως.

εγω ε σκεφτόμουν να καμω κατι σαν housing gia to housing :lol:
δηλαδή τζιαμε που ειναι η βιδα που βιδώνει η καμερα, να βιδώνει μια βάση αντι η καμερα τζαι η καμερα να καθετε μεσα στην βαση τζαι να την δένω με ψαροελιες για παραδειγμα.
ετσι θα μπενει και θα βγαίνει ποιο εύκολα τζαι δεν θα εχει πρόβλημα απο ανάκρουση γιατι το σκορσο θα το τραβά η θήκη και οχι η καμερα
τι νομίζεις ?

User avatar
Giorkos
Posts: 2215
Joined: Wed Dec 05, 2007 10:29 am

Re: camera στο οπλο

Post by Giorkos »

omersub wrote:ακουετε ενδιαφέρων.

πρέπει να το δεις στην πραψη όμως.

εγω ε σκεφτόμουν να καμω κατι σαν housing gia to housing :lol:
δηλαδή τζιαμε που ειναι η βιδα που βιδώνει η καμερα, να βιδώνει μια βάση αντι η καμερα τζαι η καμερα να καθετε μεσα στην βαση τζαι να την δένω με ψαροελιες για παραδειγμα.
ετσι θα μπενει και θα βγαίνει ποιο εύκολα τζαι δεν θα εχει πρόβλημα απο ανάκρουση γιατι το σκορσο θα το τραβά η θήκη και οχι η καμερα
τι νομίζεις ?
η αλήθκεια κάτι επήα να σκεφτώ σε τούντες γραμμές , κάτι σαν γυροσκοπικό πραματέθκιο πλαίσιο, αλλά εν πιο πολλή δουλειά, αλλά με γυροσκοπικό τέθκιο θ α έγραφε μόνο όριζόντια !!!! δεν θα ακολουθούσε το όπλο...νομίζω ότι η σόλα εν αρκετά απλή...απλώς πρέπει να πειραματιστούμε με την συγκεκριμένη σόλα (μήκος που θα κοπέι κτλ) έτσι ώστε να είναι αρκετά σκληρή να συγκρατεί καλά την κάμερα, και αρκετά μαλακή για αν απορροφά κραδασμούς...νομίζω εν εύκολο και ΦΘΗΝΟ να γίνει....



κανένα μηχανισμός για αρμαρούθκια μπορεί να παίζει...που έχει σούστες...μπορεί να καταφέρουμε να βρούμε κανένα που ο σχεδιασμός του να προσφέρεται για το χαουζινγκ !!!! :idea: :?: :idea: :?:
που κουρκούνα....μέχρι τούνα....

User avatar
Antreas
Posts: 746
Joined: Tue Dec 25, 2007 11:15 am
Location: Nicosia

Re: camera στο οπλο

Post by Antreas »

εν ξερω ρε φιλε.
ασε να γυρεψω να δω τι θα βρω ψαξε τζαι εσυ τζαι βλεπουμε.
εγω προς το παρων θα το βουτησω ετσι αλλα με ενα λαστιχο μηπως τζαι μου μείνει η καμερα στο χερι :lol:

User avatar
Giorkos
Posts: 2215
Joined: Wed Dec 05, 2007 10:29 am

Re: camera στο οπλο

Post by Giorkos »

omersub wrote:εν ξερω ρε φιλε.
ασε να γυρεψω να δω τι θα βρω ψαξε τζαι εσυ τζαι βλεπουμε.
εγω προς το παρων θα το βουτησω ετσι αλλα με ενα λαστιχο μηπως τζαι μου μείνει η καμερα στο χερι :lol:
πήαινε σε ένα παπουτσή και ζλητα σόλα..κόψε κανενα κομμάτι και δοκίμασε καμιά πατέντα....αν έβρω καιρό (ε..βουρούμε τους αλουμινιτζίες τωρά) να δοκιμάσω ένα πρόχειρο δείγμα .

άτε..πήαινε θάλασα...και βάλε κανένα βιτεο να δουμε..καμε και καμία βολή να δούμε πόσο την επηρεάζει ....
που κουρκούνα....μέχρι τούνα....

User avatar
Antreas
Posts: 746
Joined: Tue Dec 25, 2007 11:15 am
Location: Nicosia

Re: camera στο οπλο

Post by Antreas »

θα παω.
στο μεταξι πως παει το οπλο ?

ηβρες τους σορκους προχτες ?

User avatar
Giorkos
Posts: 2215
Joined: Wed Dec 05, 2007 10:29 am

Re: camera στο οπλο

Post by Giorkos »

omersub wrote:θα παω.
στο μεταξι πως παει το οπλο ?

ηβρες τους σορκους προχτες ?

όι..ήβρα την εξάδερφη τους την ούγενα αλλά εκαλλίκωσα την :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Ζβινγκ........μετά από επισημονικό έλεγχο απεδείχθει ότι έσιρα της από περίπου 4 μέτρα που την μούτη....Μαλλί Σιακό !!!!

ε ..στο έφκα έξω εφταίξαν μου 3 κουρκούνες :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
που κουρκούνα....μέχρι τούνα....

User avatar
Antreas
Posts: 746
Joined: Tue Dec 25, 2007 11:15 am
Location: Nicosia

Re: camera στο οπλο

Post by Antreas »

απο που καταλαβες οτι ηταν απο τα 4 μετρα ?

εγω εν μπορω να καταλαβω ποσο μακρια ηταν τα ψαρια απλα εμαθε το ματι μου τζαι καταλάβω οτι δαμε χτυπώ δαμε παίζετε δαμε εν χτυπώ καθόλου

User avatar
Giorkos
Posts: 2215
Joined: Wed Dec 05, 2007 10:29 am

Re: camera στο οπλο

Post by Giorkos »

omersub wrote:απο που καταλαβες οτι ηταν απο τα 4 μετρα ?

εγω εν μπορω να καταλαβω ποσο μακρια ηταν τα ψαρια απλα εμαθε το ματι μου τζαι καταλάβω οτι δαμε χτυπώ δαμε παίζετε δαμε εν χτυπώ καθόλου

όπως εν το όπλο στημένο τωρα η άκρη της βέργας φτάνει 4.5 μέτρα από τη μύτη του όπλου.

όταν την έπεξα και αστόχησα, μετά είδα ότι στο σημείο που ήταν η ούγενα ήταν η βέρκα..το χοινί ήταν ακόμη τεντωμένο ..επομένως ήξερα ότι στην άκρια της βέργας είχε 4.5 μέτρα από τη μύτη :wink:
που κουρκούνα....μέχρι τούνα....

User avatar
gptochos
Posts: 705
Joined: Tue Apr 17, 2007 7:42 am
Location: Λάρνακα

Re: camera στο οπλο

Post by gptochos »

χαχαχαχα ουστ ρε ατζιαμή :P

Ρε φίλε έχω μια σόλα των AIRMAX κάμνει :?: Έχω και κάτι Reebok Pump που μου εμιτσιάναν να βάλουμε το σύστημα για να απορροφά τους κραδασμούς :D

Άτε Γιώρκο βάλε κάμερα να θορούμε που εννα σου φέυκουν τα ψάρκα να γελούμε! χαχαχαχα. :mrgreen: Αφού είσαι σασιούρης άντεξε επρεπεν να την παίξεις που το μίλι? Φαντάζουμαι ξιτιμασιές που άκουσεν η Έλλη! :D

Ρε Αντρέα η σκέψη του Γιώρκου με τις σόλες εν πολλά καλή και απλή. Τωρά το Housing μέσα σε άλλο Housing τι θα εξυπηρετήσει? Το ίδιο πράμα δεν θα είναι πάλε?
Ποιος θα ειναι ο τριτος καπετάνιος?

User avatar
Antreas
Posts: 746
Joined: Tue Dec 25, 2007 11:15 am
Location: Nicosia

Re: camera στο οπλο

Post by Antreas »

νομιζω οχι ρε φιλε γιατι η βιδα θα ειναι βιδωμενη πανω στο κουτι και οχι πανω στην καμερα. ολη την ανακρουση θα την δεχετε τζεινο το σημειο νομιζω.
σκεφτου το λιο.
πως θα ειναι ποιο πιθανο να σπασει η καμερα αμαν την κρατα μια βιδα η οταν ειναι ολοκληρη τοποθετιμενη σε ενα κουτι?
το ποιο πηθανο σημειο να σπασει το housing ειναι εκεινο που βιδωνει πανω στην βιδα

User avatar
gptochos
Posts: 705
Joined: Tue Apr 17, 2007 7:42 am
Location: Λάρνακα

Re: camera στο οπλο

Post by gptochos »

Ναι ρε φίλε αλλά παρά να κάμεις housing του housing έννεν καλυτερα να έβρεις τρόπο να απορροφάς την ανάκρουση με πιο απλό τρόπο. πχ μια σούστα σκληρή (λέω τώρα ήρτε μου η σούστα στο νου)
Ποιος θα ειναι ο τριτος καπετάνιος?

User avatar
hdemetris
Posts: 710
Joined: Tue Feb 27, 2007 4:23 pm
Location: Λάρνακα

Re: camera στο οπλο

Post by hdemetris »

Εγώ πάλε εν μπόρω να καταλάβω τι εν τούτη η μανία που σας έπιασε να βάλετε κάμερες πάνω στα όπλα :roll:
Εντάξει εν όμορφο να έχεις λήψεις όταν χτυπάς ψάρια αλλά εν τζαι γίναμεν ούλοι dapiran.
Who the cap fit
Let them wear it

User avatar
Giorkos
Posts: 2215
Joined: Wed Dec 05, 2007 10:29 am

Re: camera στο οπλο

Post by Giorkos »

hdemetris wrote:Εγώ πάλε εν μπόρω να καταλάβω τι εν τούτη η μανία που σας έπιασε να βάλετε κάμερες πάνω στα όπλα :roll:
Εντάξει εν όμορφο να έχεις λήψεις όταν χτυπάς ψάρια αλλά εν τζαι γίναμεν ούλοι dapiran.
ΌΙ Ρε...
εγώ λέω ότι όπως έγιναν 'της μόδας ' οι ανοικτές κεφαλές, τα δετά-σχοινένιες καμπάνες, ε τωρά εν σειρά της καμερας παστο όπ΄λο....

...έχεις που έχεις το χαουζινγκ...έχεις και όπλο...πάεις και ψάρεμα...Γιατί όχι ????

να κάμεις το κκέφι σου....

π.χ εγώ δεν έχω χάουζινγκ...βρήκα ένα να γοράσω και θα μου στοίχιζε 120 λίρες...τελικά δεν θα το πάρω όμως λόγο οικονομικού....

τώρα....αν το είχα ΣΙΓΟΥΡΑ ΘΑ ΤΟ ΕΒΑΖΑ ΣΤΟ ΟΠΛΟ για το κκέφι μου......

επομένως αν δεν πήρες το χάουζινγκ σου για να παραιτήσεις το ψτ και να γίνει υποβρύχιος φωτογράφος, έλα ποτζί να κάμουμε μια βάση :twisted: :twisted: :twisted:
που κουρκούνα....μέχρι τούνα....

User avatar
Antreas
Posts: 746
Joined: Tue Dec 25, 2007 11:15 am
Location: Nicosia

Re: camera στο οπλο

Post by Antreas »

να ερτω τζαι εγω ??? :lol:

Post Reply

Return to “Ιδιοκατασκευές-DIY”