ΤΟΥΝΕΣ--THUNNUS ALALUNGA

User avatar
Greg
Posts: 3067
Joined: Tue Aug 07, 2007 3:54 pm
Location: by the sea

Re: ΤΟΥΝΕΣ--THUNNUS ALALUNGA

Post by Greg »

ela re file...kala ma gia ti falenes miloume??
Esox Lucius

User avatar
PrEdAtΩR
Posts: 839
Joined: Fri Nov 23, 2007 11:59 pm

Re: ΤΟΥΝΕΣ--THUNNUS ALALUNGA

Post by PrEdAtΩR »

ate mes toutes oulles tis allages tou kerou , perkei ertoun ke ta roosters
:)

User avatar
Greg
Posts: 3067
Joined: Tue Aug 07, 2007 3:54 pm
Location: by the sea

Re: ΤΟΥΝΕΣ--THUNNUS ALALUNGA

Post by Greg »

men ksiannis ta tarpon
Esox Lucius

mariosko
Posts: 724
Joined: Mon Dec 03, 2007 2:08 pm
Location: Λ/ΣΙΑ

Re: ΤΟΥΝΕΣ--THUNNUS ALALUNGA

Post by mariosko »

να δούμε τι άλλο θα ακούσουμε... εδοκίμασε κανενας να πιάσει φάλενα? πρεπει να έχει καλο τράβημα... συζητούμε για φάλενες... κανει ποιον.
Υ.Γ. δεν αμφισβητω κανενα ότι ειδε φάλενα, απλα λέω που εκαταντισαμε, να συζητούμε για φάλενες.
Υ.Γ. την πρώτη φορα που ειδα φώκια και είπα το καποιους αχαπαρους παρεες μου που πηγαμε να δουμε μαππα, εφαα περιπέξιμο μεν δεις... ηβρα web sites για την μεσογειακη φώκια και έστιλα τους αλλα τιποτε, όποτε βρεθουμε τροω το περιπεξιμο μου ακόμα, εχει σχεδον 2 χρόνια... γιαυτο εν τους λαλω ότι ηρταν φάλενες :D
Ο βλάκας ειναι ανίκητος...

EVANTHIS LOIZOU
Posts: 2217
Joined: Fri Oct 19, 2007 11:21 am

Re: ΤΟΥΝΕΣ--THUNNUS ALALUNGA

Post by EVANTHIS LOIZOU »

Φιλε mariosko :) :)
Η Κυπριακη Λαικη Παραδοση λεει οτι.......Ο ΧΩΡΚΑΤΗΣ ΤΖΙΗΝΟΝ ΠΟΝ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΠΕΡIΠΕΖΕΙ ΤΟ :idea: :idea:
Γι'αυτο μην στεναχωριεσε με τα φιλαρακια σου........ασε τους να ζουν στον κοσμο τους :wink: :wink:
Last edited by EVANTHIS LOIZOU on Wed Jun 11, 2008 11:06 pm, edited 1 time in total.

User avatar
(CyBasser)
Posts: 2367
Joined: Mon Oct 22, 2007 10:17 pm

Re: ΤΟΥΝΕΣ--THUNNUS ALALUNGA

Post by (CyBasser) »

mariosko wrote:να δούμε τι άλλο θα ακούσουμε... εδοκίμασε κανενας να πιάσει φάλενα? πρεπει να έχει καλο τράβημα... συζητούμε για φάλενες... κανει ποιον.
Υ.Γ. δεν αμφισβητω κανενα ότι ειδε φάλενα, απλα λέω που εκαταντισαμε, να συζητούμε για φάλενες.
Υ.Γ. την πρώτη φορα που ειδα φώκια και είπα το καποιους αχαπαρους παρεες μου που πηγαμε να δουμε μαππα, εφαα περιπέξιμο μεν δεις... ηβρα web sites για την μεσογειακη φώκια και έστιλα τους αλλα τιποτε, όποτε βρεθουμε τροω το περιπεξιμο μου ακόμα, εχει σχεδον 2 χρόνια... γιαυτο εν τους λαλω ότι ηρταν φάλενες :D
Και πληροφοριακά, ΝΑΙ, υπάρχουν φώκιες του είδους Monachus monachus (Monk Seal) οι οποίες φωλιάζουν στην Κύπρο. Και ΝΑΙ, υπάρχουν αληθινές φάλαινες
στα νερά μας. Δεν μιλούμε για μπαλαινοφόρα τέρατα όπως τις γαλάζιες φάλαινες των 30 μέτρων, αλλά για μικρότερες οδοντοφόρες φάλαινες (μίνι φυσητήρες) ή καλύτερα "υπερμεγέθη δελφίνια" των 5-7 μέτρων...
There is fishing, and there is BASS FISHING!
ALWAYS PRACTICE CATCH AND RELEASE!!!

User avatar
bassman
Posts: 391
Joined: Mon Nov 19, 2007 6:19 pm
Location: Nicosia

Re: ΤΟΥΝΕΣ--THUNNUS ALALUNGA

Post by bassman »

CyBasser wrote:
mariosko wrote:να δούμε τι άλλο θα ακούσουμε... εδοκίμασε κανενας να πιάσει φάλενα? πρεπει να έχει καλο τράβημα... συζητούμε για φάλενες... κανει ποιον.
Υ.Γ. δεν αμφισβητω κανενα ότι ειδε φάλενα, απλα λέω που εκαταντισαμε, να συζητούμε για φάλενες.
Υ.Γ. την πρώτη φορα που ειδα φώκια και είπα το καποιους αχαπαρους παρεες μου που πηγαμε να δουμε μαππα, εφαα περιπέξιμο μεν δεις... ηβρα web sites για την μεσογειακη φώκια και έστιλα τους αλλα τιποτε, όποτε βρεθουμε τροω το περιπεξιμο μου ακόμα, εχει σχεδον 2 χρόνια... γιαυτο εν τους λαλω ότι ηρταν φάλενες :D
Και πληροφοριακά, ΝΑΙ, υπάρχουν φώκιες του είδους Monachus monachus (Monk Seal) οι οποίες φωλιάζουν στην Κύπρο. Και ΝΑΙ, υπάρχουν αληθινές φάλαινες
στα νερά μας. Δεν μιλούμε για μπαλαινοφόρα τέρατα όπως τις γαλάζιες φάλαινες των 30 μέτρων, αλλά για μικρότερες οδοντοφόρες φάλαινες (μίνι φυσητήρες) ή καλύτερα "υπερμεγέθη δελφίνια" των 5-7 μέτρων...
Για τις φώκιες Monachus monachous κάνουν μάθημα οι μικροί της 2ας Δημοτικού. Μήπως οι φίλοι σου είναι αγράμματοι? :lol: :lol: :lol:
I'd rather be fishing!

User avatar
Konix
Posts: 138
Joined: Thu May 15, 2008 1:53 pm
Location: Paphos

Re: ΤΟΥΝΕΣ--THUNNUS ALALUNGA

Post by Konix »

mian tziai laloume tziai gia fokies na sas pliroforiso oti edo kai para polli kero kikloforoun 2 fokies stin perioxi tou latsiou....tin mian idatin persi otan psareya ... :P
Keep Fishing!!!

pavlos
Posts: 42
Joined: Sat Oct 27, 2007 9:43 am

Re: ΤΟΥΝΕΣ--THUNNUS ALALUNGA

Post by pavlos »

pos mporei na iparxei prostasia otan o kosmos den gnorizei oti exoume tetia eidoi stes thalasses mas. http://www.pelagosinstitute.gr/gr/homepage/index.html

User avatar
AggelosLRK
Posts: 1655
Joined: Thu Apr 24, 2008 6:38 pm

Re: ΤΟΥΝΕΣ--THUNNUS ALALUNGA

Post by AggelosLRK »

tin moni fokia pou kserw einai i pe8era mou :cry:

EVANTHIS LOIZOU
Posts: 2217
Joined: Fri Oct 19, 2007 11:21 am

Re: ΤΟΥΝΕΣ--THUNNUS ALALUNGA

Post by EVANTHIS LOIZOU »

Attn. Panikkos & Adm.
Αγ. Κυριοι 8) 8)
Μπορειτε Παρακαλω να μου εξηγησετε ΓΙΑΤΙ ο κοσμος δεν κανει Ποστς με αποτελεσματα και φωτογραφιες εδω :?: :?: :?:
Οταν προκειται για μουρμουρουθκια, μουγγρασσιελουθκια τζιαι μιτουθκια γεμοννουν τον τοπο :lol: :lol: :lol: :lol:

User avatar
admin
Site Admin
Posts: 3153
Joined: Tue Dec 19, 2006 1:38 pm

Re: ΤΟΥΝΕΣ--THUNNUS ALALUNGA

Post by admin »

Εν τες φορεί η οθόνη τις τούννες :P :P .Τσε να μεν σου πω ότι εγω προσωπικα έπεξα σε στοισχημα ότι θα βάλεις πρώτος εσύ μέσα φώτο :?

EVANTHIS LOIZOU
Posts: 2217
Joined: Fri Oct 19, 2007 11:21 am

Re: ΤΟΥΝΕΣ--THUNNUS ALALUNGA

Post by EVANTHIS LOIZOU »

:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
Κακος Πελατης :oops: :oops: :oops: :oops:
Πρωτον.....ΔΕΝ μου αρεσει να βγαζω φωτογραφιες :| :|
Δευτερον...ΔΕΝ ξερω να βαζω φωτογραφιες :cry: :cry:

gdeme
Posts: 539
Joined: Sun Jan 20, 2008 2:56 pm

Re: ΤΟΥΝΕΣ--THUNNUS ALALUNGA

Post by gdeme »

Αστα αυτά. Βάλε φωτο και δώσε πληροφορίες... Να μαζεψουμε και εμεις στοιχεία....

User avatar
Konix
Posts: 138
Joined: Thu May 15, 2008 1:53 pm
Location: Paphos

Re: ΤΟΥΝΕΣ--THUNNUS ALALUNGA

Post by Konix »

Άτε για να μέν μαλλώνεται έβαλα εγώ μιάν φετινή αλλά ενε τζιαι η καλλήτερη εξόρμηση ... να αναμένεται όμως σύντομα... :wink: :lol:
Σημασία όμως έχει ότι επεράσαμε πάρα πολλά καλά τζιαι ευχαριστηθήκαμε τζιαι πολλά καλά τραβίματα... :P
Image
Keep Fishing!!!

Post Reply

Return to “TROLLING”