ΤΟΥΝΕΣ--THUNNUS ALALUNGA

User avatar
Greg
Posts: 3067
Joined: Tue Aug 07, 2007 3:54 pm
Location: by the sea

Re: ΤΟΥΝΕΣ--THUNNUS ALALUNGA

Post by Greg »

Α μαλιστα..τουτο εν τουνα!! Εδιξεν μου και μενα ενας γνωστος μιαν πας τα 200κιλα bluefin που εβγαλε προσφατα
Esox Lucius

Perotas
Posts: 16
Joined: Mon Apr 27, 2009 6:01 am

Tuna fishing

Post by Perotas »

Για σας ρε παιδιά τι κάνετε .??
βγήκε κανένας για περίπατο να δοκιμάσει να μας πi τι γίνετε??
πέρσι έτσι καιρό είχα πάρει το πρώτο μου τσίμπημα του 2008

gdeme
Posts: 539
Joined: Sun Jan 20, 2008 2:56 pm

Re: Tuna fishing

Post by gdeme »

πολυ νωρις....

User avatar
admin
Site Admin
Posts: 3153
Joined: Tue Dec 19, 2006 1:38 pm

Re: Tuna fishing

Post by admin »

Perotas wrote:Για σας ρε παιδιά τι κάνετε .??
βγήκε κανένας για περίπατο να δοκιμάσει να μας πi τι γίνετε??
πέρσι έτσι καιρό είχα πάρει το πρώτο μου τσίμπημα του 2008
Μετά τις 10 ΜαΙου θα ξεκινήσω σιγά σιγά , εσύ σε ποιά περιοχή πήρες το πρώτο σου τσίμπημα

gdeme
Posts: 539
Joined: Sun Jan 20, 2008 2:56 pm

Re: Tuna fishing

Post by gdeme »

άκουσε κανενας τιποτα? Τι λενε οι θερμοκρασιες των νερων?

marinos
Posts: 20
Joined: Tue Apr 29, 2008 10:24 am

Re: Tuna fishing

Post by marinos »

gdeme wrote:άκουσε κανενας τιποτα? Τι λενε οι θερμοκρασιες των νερων?
Πήγαινε εδώ, για να δεις τη θερμοκρασία του νερου.

http://www.oceanography.ucy.ac.cy/cycof ... ution.html

User avatar
admin
Site Admin
Posts: 3153
Joined: Tue Dec 19, 2006 1:38 pm

Re: Tuna fishing

Post by admin »

Οι πρώτες πληροφορίες κάνουν λόγο για τα πρώτα ψάρια στην Περιοχή Πρωταρά- τα νερά έχουν θερμοκρασία 18-19 βαθμούς και πιάστηκαν απο ερασιτέχνες 2-3 ψάρια. Χτές άκουσα απο τον ασύρματο επαγγελματίες να μιλάνε για 1-2 τοννάκια που πιάστηκαν σε χοντρά παραγάδια. Πιστεύω ότιο η σεζόν πλησιάζει.

Perotas
Posts: 16
Joined: Mon Apr 27, 2009 6:01 am

Re: Tuna fishing

Post by Perotas »

admin wrote:
Perotas wrote:Για σας ρε παιδιά τι κάνετε .??
βγήκε κανένας για περίπατο να δοκιμάσει να μας πi τι γίνετε??
πέρσι έτσι καιρό είχα πάρει το πρώτο μου τσίμπημα του 2008
Μετά τις 10 ΜαΙου θα ξεκινήσω σιγά σιγά , εσύ σε ποιά περιοχή πήρες το πρώτο σου τσίμπημα
file 14 -16 naftika anikta tou farou larnaca

User avatar
gptochos
Posts: 705
Joined: Tue Apr 17, 2007 7:42 am
Location: Λάρνακα

Re: Tuna fishing

Post by gptochos »

Αρχίσαμε και εμείς τις προετοιμασίες μας :doh: Εγώ σκοπέυω να ξεκινήσω μέσα Ιουνίου γι ΄αυτό αφήστε και σε μας τους αρχάριους κάτι :wink:

Sorry για το Off topic αλλά τις καλαμοθήκες στο φουσκωτό που τις τοποθετείτε? Δεξιά - Αριστερά της Τιμονιέρας, δεξιά - αριστερά του Roll Bar?

Σήμερα μου είπε ένας φίλος ότι κάποιοι τις βάζουν πάνω από το Roll Bar στις βάσεις που έχει για τους φανούς ναυσιπλοϊας! :shifty:

Τι καλομοθήκες χρησιμοποιάτε εσέις ρε παιδκιά και από που μπορώ να τις προμηθευτώ?
Ποιος θα ειναι ο τριτος καπετάνιος?

User avatar
admin
Site Admin
Posts: 3153
Joined: Tue Dec 19, 2006 1:38 pm

Re: Tuna fishing

Post by admin »

gptochos wrote:Αρχίσαμε και εμείς τις προετοιμασίες μας :doh: Εγώ σκοπέυω να ξεκινήσω μέσα Ιουνίου γι ΄αυτό αφήστε και σε μας τους αρχάριους κάτι :wink:

Sorry για το Off topic αλλά τις καλαμοθήκες στο φουσκωτό που τις τοποθετείτε? Δεξιά - Αριστερά της Τιμονιέρας, δεξιά - αριστερά του Roll Bar?

Σήμερα μου είπε ένας φίλος ότι κάποιοι τις βάζουν πάνω από το Roll Bar στις βάσεις που έχει για τους φανούς ναυσιπλοϊας! :shifty:

Τι καλομοθήκες χρησιμοποιάτε εσέις ρε παιδκιά και από που μπορώ να τις προμηθευτώ?
Βάλε 2 πας το roll bar μια δεξιά και μια αριστερά σε τόπο που θα σε βολεύει να πιάνεις και να βάζεις εύκολα τα καλάμια. Καλαμαθήκες έχει σε πολλά καταστήματα με είδη αλιείας και αξεσουάρ για σκάφη. Πιάσε 2 s/s αλλά πρόσεξε το μέγεθως να πιάνουν πας το roll bar . Εγώ δέν έβρισκα στο μέγεθως του δικού μου τσε έκαμα παπάδες τσε εστερέωσα τις τσιπάνω

User avatar
gptochos
Posts: 705
Joined: Tue Apr 17, 2007 7:42 am
Location: Λάρνακα

Re: Tuna fishing

Post by gptochos »

admin wrote:
gptochos wrote:Αρχίσαμε και εμείς τις προετοιμασίες μας :doh: Εγώ σκοπέυω να ξεκινήσω μέσα Ιουνίου γι ΄αυτό αφήστε και σε μας τους αρχάριους κάτι :wink:

Sorry για το Off topic αλλά τις καλαμοθήκες στο φουσκωτό που τις τοποθετείτε? Δεξιά - Αριστερά της Τιμονιέρας, δεξιά - αριστερά του Roll Bar?

Σήμερα μου είπε ένας φίλος ότι κάποιοι τις βάζουν πάνω από το Roll Bar στις βάσεις που έχει για τους φανούς ναυσιπλοϊας! :shifty:

Τι καλομοθήκες χρησιμοποιάτε εσέις ρε παιδκιά και από που μπορώ να τις προμηθευτώ?
Βάλε 2 πας το roll bar μια δεξιά και μια αριστερά σε τόπο που θα σε βολεύει να πιάνεις και να βάζεις εύκολα τα καλάμια. Καλαμαθήκες έχει σε πολλά καταστήματα με είδη αλιείας και αξεσουάρ για σκάφη. Πιάσε 2 s/s αλλά πρόσεξε το μέγεθως να πιάνουν πας το roll bar . Εγώ δέν έβρισκα στο μέγεθως του δικού μου τσε έκαμα παπάδες τσε εστερέωσα τις τσιπάνω
:handgestures-thumbup: Οκ ρε φίλε ευχαριστώ. Μάλλον όυτε εγώ θα βρίσκω γιατί είναι πολύ χοντρό το roll bar κάτι παρόμιο με βλέπω να κάμνω και εγώ
Ποιος θα ειναι ο τριτος καπετάνιος?

MAXLAS
Posts: 14
Joined: Fri Oct 19, 2007 10:04 pm

Re: Tuna fishing

Post by MAXLAS »

παιδια μηποσ εχει παει κανεισ αυτο το σαβατοκυριακο να μασ πει τι γινεται? :think:

gdeme
Posts: 539
Joined: Sun Jan 20, 2008 2:56 pm

Re: Tuna fishing

Post by gdeme »

Ακομα κανενας δεν εχει νεα? Μηπως πηγε κανενας γνωστος γνωστου? Να παμε η να μεινουμε να κοιμηθούμε?

EVANTHIS LOIZOU
Posts: 2217
Joined: Fri Oct 19, 2007 11:21 am

Re: ΤΟΥΝΕΣ--THUNNUS ALALUNGA

Post by EVANTHIS LOIZOU »

31 Μαιου, 2009
Στην Λαρνακα ακομη τα πραματα ειναι πολυ slow :shifty: :shifty: :shifty:
Χθες στην Μαρινα της Λαρνακας δεν βγηκε κανενα ψαρι.
Τι γινεται Λεμεσο, Παφο, Πρωταρα :?: :?: :?: :?:

gdeme
Posts: 539
Joined: Sun Jan 20, 2008 2:56 pm

Re: ΤΟΥΝΕΣ--THUNNUS ALALUNGA

Post by gdeme »

Αυτη της φωτογραφιας δεν ειναι και πολύ ανοικτα. ΕΙναι στην Μονη.

Τωρα οσον αφορα τις μικρες, γενικα τα νερα δεν ειναι τοσο ζεστα.

Δοκιμασα σημερα και απο οτι ακουσα 1 ψαρι βγηκε απο το ψαρολιμανο.

Νομιζω θα μιλαμε για ψαρια μετα τις 12 του μηνα .

Εγω παντως τα 2 πρωτα ΣΚ θα τα αφιερωσω στο ψ/τ.

Post Reply

Return to “TROLLING”