casting meeting

User avatar
MariosK
Posts: 3582
Joined: Sun May 04, 2008 6:00 pm
Location: Πάφος
Contact:

Re: casting meeting

Post by MariosK »

Konix wrote:Άφου λαλούμε τη κουβέντα ...εν τηγς που...ας τζιαμέ!! :P
Φίλε ο Pamps εννεν στην Τίμη που επίεν... Επίεν αλλού. Εγώ επία στην Τίμη τζε ήβρα έναν τόπο τζιαμέ που είχε άμμο μέτα τα 10 μέτρα και εν είχα κανέναν πρόβλημα. Απλά στα τελευταία 10 μέτρα έφερνα τα παράμαλλα μου πιο γλίορα έξω τζε είχα βάρη με φτερά έτσι ώστε να ανασηκώνονται Για να καταλάβεις εν έκοψα τίποτε παράμαλλα τζε έφκαλα ένα βατί περίπου 1.5 Kg και δύο δράκενες. Οι δράκενες πρέπει να τσιμπίσαν όταν το τράβουν προς τα έξω (κοντά στους βράχους) ενώ το βατί ετσίμπισεν αρκετά μέσα τζε δίπλωσεν μου το καλάμι :D. Είχεν ωραίο τράβημα πάντος :mrgreen:.

User avatar
Konix
Posts: 138
Joined: Thu May 15, 2008 1:53 pm
Location: Paphos

Re: casting meeting

Post by Konix »

Δηλαδή έκαμε σου καλή αρχή το βατί που την θάλασσα.... :P Έννα ζήσεις πολλέ καλές εμπειρίες τζιαι που την θάλασσα ρε φιλε...να με αθυμηθείς... :wink:
Keep Fishing!!!

User avatar
MariosK
Posts: 3582
Joined: Sun May 04, 2008 6:00 pm
Location: Πάφος
Contact:

Re: casting meeting

Post by MariosK »

Κανένας για Casting σήμερα το βράδυ? Τόπος συζητήσιμος :), μάλλον προς Λάρνακα ή προς Λεμεσό.

User avatar
Konix
Posts: 138
Joined: Thu May 15, 2008 1:53 pm
Location: Paphos

Re: casting meeting

Post by Konix »

Επιες μακρα :lol:
Keep Fishing!!!

Pambs
Posts: 251
Joined: Sun May 18, 2008 5:22 pm

Re: casting meeting

Post by Pambs »

ρε φιλε εν πολλα τα εξοδα να ερτουμε παφο, μονο πετρελαιο εγω εν να θελω κανενα 50ευρω+ που αν θα το δωκω θελω να πιασω και ψαρι :D

User avatar
sifu-nas
Posts: 912
Joined: Wed May 09, 2007 11:42 am

Re: casting meeting

Post by sifu-nas »

Μπορει να παω κοντα στα αεροδρομειο οπως και να εχει καπου κοντα μενεου .

User avatar
marios
Site Admin
Posts: 1785
Joined: Tue Feb 13, 2007 5:53 pm
Location: Λ/σια.κ/κλι.
Contact:

Re: casting meeting

Post by marios »

sifu-nas wrote:Μπορει να παω κοντα στα αεροδρομειο οπως και να εχει καπου κοντα μενεου .
Παρασκευή και Σάββατο δεν μπορείς να ψαρέψεις εκεί.... είναι foul από κόσμο.
Τίποτε δεν είναι τόσο χάλια που να μην μπορεί να γίνει χειρότερο!!

User avatar
ps1xas
Posts: 290
Joined: Tue Sep 04, 2007 9:47 pm

Re: casting meeting

Post by ps1xas »

sifu-nas wrote:Μπορει να παω κοντα στα αεροδρομειο οπως και να εχει καπου κοντα μενεου .
φιλε sifu_nas ούτε και να το σκέφτεσαι γιατί θα πάει το ψάρεμα σου.... δεν έχει τόπο...

User avatar
(CyBasser)
Posts: 2367
Joined: Mon Oct 22, 2007 10:17 pm

Re: casting meeting

Post by (CyBasser) »

ps1xas wrote:
sifu-nas wrote:Μπορει να παω κοντα στα αεροδρομειο οπως και να εχει καπου κοντα μενεου .
φιλε sifu_nas ούτε και να το σκέφτεσαι γιατί θα πάει το ψάρεμα σου.... δεν έχει τόπο...
Δεν νομίζω :P :P
There is fishing, and there is BASS FISHING!
ALWAYS PRACTICE CATCH AND RELEASE!!!

User avatar
MariosK
Posts: 3582
Joined: Sun May 04, 2008 6:00 pm
Location: Πάφος
Contact:

Re: casting meeting

Post by MariosK »

(CyBasser) wrote:
ps1xas wrote:
sifu-nas wrote:Μπορει να παω κοντα στα αεροδρομειο οπως και να εχει καπου κοντα μενεου .
φιλε sifu_nas ούτε και να το σκέφτεσαι γιατί θα πάει το ψάρεμα σου.... δεν έχει τόπο...
Δεν νομίζω :P :P
Eixen topo alla en htan kai toso kalh mera gia psarema. Epiasamen mono treis mourmourous (kai 6 asteries!!! (nai re Cybasser epiasa allo thkio meta pou efies :P)).

User avatar
(CyBasser)
Posts: 2367
Joined: Mon Oct 22, 2007 10:17 pm

Re: casting meeting

Post by (CyBasser) »

MariosK wrote:Eixen topo alla en htan kai toso kalh mera gia psarema. Epiasamen mono treis mourmourous (kai 6 asteries!!! (nai re Cybasser epiasa allo thkio meta pou efies :P)).
Νομίζω ρε Μάριε πρέπει να αλλάξεις το όνομα σου στο φόρουμ σε "Mr Starfish" :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Tόσα χρόνια εν έπιασα ούτε ένα, εσύ έξι σε μια νύκτα :!: :!: :!: :shock: :shock: :shock: :!: :!: :!:
There is fishing, and there is BASS FISHING!
ALWAYS PRACTICE CATCH AND RELEASE!!!

User avatar
MariosK
Posts: 3582
Joined: Sun May 04, 2008 6:00 pm
Location: Πάφος
Contact:

Re: casting meeting

Post by MariosK »

:P Ρε πρέπει να ήταν ο τόπος που έσυρνα, πρέπει να είχεν καμιάν αποικία :P. Αφού ετσιμπούσαν τζε πας τις χάντρες, τζε πας την γαρίδα, τζε πας τον ακροβάτη. Εντωμεταξύ έχει έναν τράβημα ο γέρημος :lol: :lol: :lol: :!: :!: :!:

User avatar
Konix
Posts: 138
Joined: Thu May 15, 2008 1:53 pm
Location: Paphos

Re: casting meeting

Post by Konix »

Τωρά που το λαλείται έπιασα τζιαι γώ πολλές φορές αστερία πολλά μιτσοί όμως..όπωσ το δεκασέλινο.. :P
Keep Fishing!!!

User avatar
(CyBasser)
Posts: 2367
Joined: Mon Oct 22, 2007 10:17 pm

Re: casting meeting

Post by (CyBasser) »

MariosK wrote::P Ρε πρέπει να ήταν ο τόπος που έσυρνα, πρέπει να είχεν καμιάν αποικία :P. Αφού ετσιμπούσαν τζε πας τις χάντρες, τζε πας την γαρίδα, τζε πας τον ακροβάτη. Εντωμεταξύ έχει έναν τράβημα ο γέρημος :lol: :lol: :lol: :!: :!: :!:
Που να πιάσεις μεγάλον.... Πριν μερικά χρόνια έπιασ ένα στην Λάρνακα πάνω κάτω ένα πόδι διάμετρο, κόκκινο με κάτι μπλέ προεξοχές, ήταν πανέμορφος. Που τον έφερνα έξω εκλώτσαν κανονικά, τα πόδια του ήταν αρκετά λεπτά και μακριά... Αλλά στο σημείο της Παρασκευής πάω για χρόνια και δεν έτυχε να πιάσω. Πως τα εκατάφερεν ο Μάριος να βγάλει... έξι ενα σπάσω :shock: :shock: :shock: :lol: :lol: :lol:
There is fishing, and there is BASS FISHING!
ALWAYS PRACTICE CATCH AND RELEASE!!!

User avatar
sifu-nas
Posts: 912
Joined: Wed May 09, 2007 11:42 am

Re: casting meeting

Post by sifu-nas »

Εν νυχτα που επια , ειχε πολλες τσιμπιες και ευχαριστηθηκα το, αν και μονο 2 ψαρια εφκαλα.
Η παρεα που ειχα εποτζιμηθηκεν πας τεσ πετρες ... :roll: Α ρε ανιπσην!
Οπως και να εχει ειμαι πεπισμενος οτι τζιαμε εν καλη περιοχη.
:D tight lines!

Post Reply

Return to “CASTING FISHING”