impact shield

User avatar
no-nick
Posts: 898
Joined: Thu Feb 15, 2007 9:45 pm

Re: impact shield

Post by no-nick »

EVANTHIS LOIZOU wrote:Κε Προεδρε 8) 8) :lol:
Θελω να μου εξηγησης αν πραγματι ολα αυτα τα gadgets σε βοηθουν να πιαννεις πιο πολλα ψαρια :?: :?:
Το οτι βοηθουν στην βολη δεν υπαρχει αμφιβολια :wink:
Θα ηθελα επισης και την γνωμη/εμπειρια αλλων φιλων :idea: :idea: :idea:
ειται βαλω ειται εν βαλω η οκκα εν 400 , πιανω αερα κουπανιστο συνηθως :) , εγω το χρησημοπειω το συγκεκριμενο ,λογω προστασιας του δωλωματος αμα θα ριξω με τα σκληρα μου καλαμια σε συνθηκες σερφ η για καταστασεις λαντας αμα θελω να ριξω μακρια, στα αλλα καλαμια που ειναι μαλαχτα δεν ειναι απαρετιτο αμα ριξουμαι γλυκα. επειδη συνηθως ψαρευω νυχτα τα ψαρια δεν τον βλεπουν αρα δεν ενοχλουνται.

User avatar
sea-hunter
Posts: 708
Joined: Tue Jun 26, 2007 1:58 pm
Location: Lemesos

Re: impact shield

Post by sea-hunter »

αμα σειρω 90αρι βαριδι με δολωμα ακροβατη εν 8α διαληθει??? :roll: :roll:
Keep Walking...Keep Fishing!!

User avatar
no-nick
Posts: 898
Joined: Thu Feb 15, 2007 9:45 pm

Re: impact shield

Post by no-nick »

sea-hunter wrote:αμα σειρω 90αρι βαριδι με δολωμα ακροβατη εν 8α διαληθει??? :roll: :roll:
κανονικα θα διαληθη, δοκιμασε να ριξης πολυ απαλα και κοντα με το 90ρι, κανε κανενα πειραμα , οπως και με καλαμι 30-60 ακτιον και ριξε δυνατα με 45ρι βαριδιο να δης τι γινεται.η παλι αγορασε καμια 20ρκα καλαμια για να εισια παντα μεσα :) :) η αγορασε impact shield που ειναι πιο φθηνα , οπως ειπε και ο κ.Ευανθης σε αλλο ποστ ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΣΜΟΣ

User avatar
sea-hunter
Posts: 708
Joined: Tue Jun 26, 2007 1:58 pm
Location: Lemesos

Re: impact shield

Post by sea-hunter »

εβρεθηκε το προβλημα γιατι εν πιαννω ψαρκα :lol: εν να το δοκιμασω, αλλα οπως ειπαν τα κοπελια πιο πριν εν να εχω προβλημα με αλλα δολωματα η οταν σακλωσει :| :| :roll: :oops: :shock: :o :lol: ???
Keep Walking...Keep Fishing!!

User avatar
AggelosLRK
Posts: 1655
Joined: Thu Apr 24, 2008 6:38 pm

Re: impact shield

Post by AggelosLRK »

Στη λαρνακα ως τωρα δεν το βρηκα ετσι γυρισα στα παλια πατροπαραδωτα συστηματα δλδ Ελια,χαντρουα και παραμαλλο 1-1.5μ και παλι τα ιδια πιανω ουλα τα αλλα εν πελλαρες εβαρεθηκα τα! :x

User avatar
no-nick
Posts: 898
Joined: Thu Feb 15, 2007 9:45 pm

Re: impact shield

Post by no-nick »

AggelosLRK wrote:Στη λαρνακα ως τωρα δεν το βρηκα ετσι γυρισα στα παλια πατροπαραδωτα συστηματα δλδ Ελια,χαντρουα και παραμαλλο 1-1.5μ και παλι τα ιδια πιανω ουλα τα αλλα εν πελλαρες εβαρεθηκα τα! :x
ολα τα πραγματα για να αποδωσουν πρεπει να χρησημοπειουνται συφωνα με τον σκοπο που τα εκαναν, το impact shield το κατασκευασε η breakaway για να προστατευση τα ευπαθη σκουλικια απο τις δυνατες βολες των 2 σπαστων beachcasting καλαμιων σε φουρτουνιασμενες θαλασσες, εχει αεροδυναμικο σχημα , προστατευη εξαιρετικα το δωλωμα και απελευθερωνη παντα το δωλωμα , με αυτα τα χαραχτιριστικα γρηγορα εγινε το καλητερο baitclips για πολλους, παρολα αυτα η χρηση του υπο αλλες συνθηκες ισως να ειναι υπερβολη και καπιες φορες μπορη και καταστροφικη.


ΔΗΛΩΣΕ ΣΥΜΕΤΟΧΗ ΣΤΟ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟ και μην παιζης και εσυ πελλο :)

Post Reply

Return to “CASTING FISHING”