SIGN IN | REGISTER
Αρθρογραφία

ΑΚΤΗ ΨΑΡΟΝΤΟΥΦΕΚΟ ΣΚΑΦΟΣ ΓΛΥΚΑ ΝΕΡΑ ΔΙΑΦΟΡΑ ΘΕΜΑΤΑ

παρεΐστικο ΨΑΡΕΜΑ στο εξωτερικό!

Δημοσίευσηαπό marios » Τετ Μάιος 30, 2012 8:33 am

Tι λέτε βγάζουμε κανένα σχέδιο για ψάρεμα εκτος κύπρου? Ελλάδα η Ιταλία για 6,7 μέρες .
Nα ξεκινήσουμε να γράφουμε ποιοι ενδιαφέρονται και ποτε τους βολεύει? :)
Εγώ δεν έχω πρόβλημα με τις ημερομηνίες γιαυτο καλύτερα γράψτε εσείς to ποτε
Kαι αν έχει και άλλους που ενδιαφέρονται αποφασίζουμε και το που :)
Τίποτε δεν είναι τόσο χάλια που να μην μπορεί να γίνει χειρότερο!!
Άβαταρ μέλους
marios
Site Admin

Δημοσ.: 1784
Εγγραφη: Τρί Φεβ 13, 2007 5:53 pm
Τοποθεσια: Λ/σια.κ/κλι.

Re: παρεΐστικο ΨΑΡΕΜΑ στο εξωτερικό!

Δημοσίευσηαπό AggelosLRK » Τετ Μάιος 30, 2012 1:47 pm

ενδιαφερομαι για ελλαδα,το ποτε ομως ακομα δεν ειμαι σιγουρος,μαλλον αυγουστο.
Καστελλοριζο ακουγετε ιδανικο :drool:
Άβαταρ μέλους
AggelosLRK

Δημοσ.: 1655
Εγγραφη: Πέμ Απρ 24, 2008 6:38 pm

Δημοσίευσηαπό mikrosa » Τετ Μάιος 30, 2012 2:06 pm

Εγω οπως καθε χρονο εν να ειμαι Θεσσαλονικκη-Καβαλα-Θασο για ψαρεμα θαλασσα...γλυκα νερα Δραμα...καπου μες τον Ιουλη...εν αθιμουμε ακριβως...οσοι πιστοι προσελθετε...
mikrosa

Δημοσ.: 549
Εγγραφη: Παρ Απρ 22, 2011 8:11 pm
Τοποθεσια: θα με βρεις σε καποια παραλια-βυθο-φρακτη-βραχια ή στον κοσμο μου

Δημοσίευσηαπό chrisostomos » Τετ Μάιος 30, 2012 5:43 pm

Αύγουστο θα ανέβω στο εξοχικό μου στην καληκρατεια χαλκιδικής :-)
Δεν φοβάμαι δεν ελπίζω είμαι παντρεμένος
chrisostomos

Δημοσ.: 259
Εγγραφη: Κυρ Οκτ 24, 2010 6:44 pm
Τοποθεσια: ΙΔΑΛΙΟΝ

Δημοσίευσηαπό belluga » Τετ Μάιος 30, 2012 6:05 pm

Μαλλον για καστελοριζο περιμενουμε τον κυσιφφος να μας βγαλει το προγραμμα!

Sent from my iPhone using Tapatalk
Άβαταρ μέλους
belluga

Δημοσ.: 680
Εγγραφη: Κυρ Μαρ 22, 2009 6:00 pm

Δημοσίευσηαπό MARIOSE » Σάβ Απρ 27, 2013 7:26 pm

Φίλε admin,

Έχω δει αυτό το post και θα ήθελα να ρωτήσω αν τελικά πραγματοποιήσατε κάποιο ψάρεμα στο εξωτερικό.
Προσωπικά, άν ήμουν μέλος στο forum από πέρσι θα ενδιαφερόμουν. Έχω ήδη πάει 2 φορές χ 7 μέρες στη Κεραμωτή (20 λεπτά από Καβάλα απέναντι από Θάσο) και έμεινα ενθουσιασμένος! Από ότι έχω δει και ο mikrosa ψαρεύει στις ίδιες περιοχές και θα μπορεί να επιβεβαιώσει την ύπαρξη ψαριών αλλά και υπέροχων περιοχών για τέτοιου είδους εξορμήσεις! Μπορεί κάποιος να πραγματοποιήσει όλων των ειδών ψαρέματα που θέλει π.χ. απίκο, εγγλέζικο, casting κτλ.

Ελπίζω κάποια φορά να ξαναυπάρξει παρόμοια σκέψη (αν και οι καιροί είναι δύσκολοι τώρα...). :wink:
Fishing is a relaxing & exhilarating sport
Άβαταρ μέλους
MARIOSE

Δημοσ.: 105
Εγγραφη: Παρ Μαρ 15, 2013 10:01 am

Δημοσίευσηαπό admin » Κυρ Απρ 28, 2013 5:55 am

διακοπές το πολύ μέχρι πιον κάτω.... φίλε έσχει περισσότερες πιθανότητες να μεταναστεύσουμε παρά να πάμε ταξίδι για ψάρεμα εξωτερικό πλέον
Άβαταρ μέλους
admin
Site Admin

Δημοσ.: 3148
Εγγραφη: Τρί Δεκ 19, 2006 1:38 pm

Δημοσίευσηαπό MARIOSE » Κυρ Απρ 28, 2013 8:48 am

Σωστός... :?

Σκέφτομαι τη Νέα Ζηλανδία...Τζικάτω εννά πελλάνω που τα ψάρκα!! :twisted: :twisted:
Άβαταρ μέλους
MARIOSE

Δημοσίευσηαπό belluga » Κυρ Απρ 28, 2013 2:27 pm

admin έγραψε:φίλε έσχει περισσότερες πιθανότητες να μεταναστεύσουμε παρά να πάμε ταξίδι για ψάρεμα εξωτερικό πλέον

Ετσι πας τα αστειο αν δεν ειχα μωρο μικρο ειχε να μεταναστευσω σιουρα.... :-(
Ετσι μας εκαταντησαν........ :-(

Sent from my iPhone using Tapatalk
Άβαταρ μέλους
belluga

Δημοσ.: 680
Εγγραφη: Κυρ Μαρ 22, 2009 6:00 pm

Δημοσίευσηαπό michalispsarema » Κυρ Απρ 28, 2013 2:58 pm

εγω παω καθε χρονο παω Εσθονια διακοπες και ψαρευω ΠΟΛΥ....

αλλα φετος εκλεισε ο παπας μου να παμε κρητη αβριο για 6 μερες.... εγω θα παρω εξοπλισμο αλλα τωρα να δουμε τι θα γινει.....
michalispsarema

Δημοσ.: 761
Εγγραφη: Τετ Απρ 11, 2012 10:59 am

Δημοσίευσηαπό MARIOSE » Δευτ Απρ 29, 2013 10:00 am

michalispsarema έγραψε:εγω παω καθε χρονο παω Εσθονια διακοπες και ψαρευω ΠΟΛΥ....

αλλα φετος εκλεισε ο παπας μου να παμε κρητη αβριο για 6 μερες.... εγω θα παρω εξοπλισμο αλλα τωρα να δουμε τι θα γινει.....

Εσθονία φίλε?? Πολλά ωραία!! Έχω μια φίλη εκεί που μου είπε πως έχει πολύ ψάρι!! Πολλούς μικρούς ποταμούς και θάλασσα!!

Εν τζιαί η Κρήτη καλή φίλε! Καλή διασκέδαση!! :animals-fishgreen:
Άβαταρ μέλους
MARIOSE

Δημοσίευσηαπό mikrosa » Δευτ Απρ 29, 2013 12:23 pm

MARIOSE έγραψε:Φίλε admin,

Έχω δει αυτό το post και θα ήθελα να ρωτήσω αν τελικά πραγματοποιήσατε κάποιο ψάρεμα στο εξωτερικό.
Προσωπικά, άν ήμουν μέλος στο forum από πέρσι θα ενδιαφερόμουν. Έχω ήδη πάει 2 φορές χ 7 μέρες στη Κεραμωτή (20 λεπτά από Καβάλα απέναντι από Θάσο) και έμεινα ενθουσιασμένος! Από ότι έχω δει και ο mikrosa ψαρεύει στις ίδιες περιοχές και θα μπορεί να επιβεβαιώσει την ύπαρξη ψαριών αλλά και υπέροχων περιοχών για τέτοιου είδους εξορμήσεις! Μπορεί κάποιος να πραγματοποιήσει όλων των ειδών ψαρέματα που θέλει π.χ. απίκο, εγγλέζικο, casting κτλ.

Ελπίζω κάποια φορά να ξαναυπάρξει παρόμοια σκέψη (αν και οι καιροί είναι δύσκολοι τώρα...). :wink:

Οντως φιλε μου,εχει τοπο με πολλη ψαρι,εν να βουττισεις και εν να το δεις...αλλα εν και σημενει πως εν να το ψαρεψεις θεμας..εχει τοπους με ποιο ιδιοτροπα ψαρκα,αλλα οι σε σημιο οπως τα δικα μας...Τα ψαρκα εκει πρεπει να εχεις μια Α΄ γνωση για να τα πειαεις,αλλα τα δικα μας θελουν Α΄+10 με απουτελεσμα να εχεις καλλυτερα αποτελεσματα απο τους γυρω σου ελλαδιτες μιας και γνωριζεις καλυτερα την καχυποψια των ψαριων.
Αν εν να παεις φιλε μου πε μου.Ισως να παμε φετος..
mikrosa

Δημοσ.: 549
Εγγραφη: Παρ Απρ 22, 2011 8:11 pm
Τοποθεσια: θα με βρεις σε καποια παραλια-βυθο-φρακτη-βραχια ή στον κοσμο μου

Δημοσίευσηαπό michalispsarema » Δευτ Απρ 29, 2013 7:22 pm

MARIOSE έγραψε:
michalispsarema έγραψε:εγω παω καθε χρονο παω Εσθονια διακοπες και ψαρευω ΠΟΛΥ....

Εσθονία φίλε?? Πολλά ωραία!! Έχω μια φίλη εκεί που μου είπε πως έχει πολύ ψάρι!! Πολλούς μικρούς ποταμούς και θάλασσα!!

Esthonia re file.... Polli to psari kati potamuthkia thalassa limnes... kratun polla kai diafora psaria.... en polla wraia eshi tin xari tou o topos..... Molis Fthasame Kriti to mesimeri Kai Avrio Psarema
Apo kinito ...
michalispsarema

Δημοσ.: 761
Εγγραφη: Τετ Απρ 11, 2012 10:59 am

Δημοσίευσηαπό MARIOSE » Τρί Απρ 30, 2013 5:15 am

mikrosa έγραψε:
MARIOSE έγραψε:Φίλε admin,

Οντως φιλε μου,εχει τοπο με πολλη ψαρι,εν να βουττισεις και εν να το δεις...αλλα εν και σημενει πως εν να το ψαρεψεις θεμας..εχει τοπους με ποιο ιδιοτροπα ψαρκα,αλλα οι σε σημιο οπως τα δικα μας...Τα ψαρκα εκει πρεπει να εχεις μια Α΄ γνωση για να τα πειαεις,αλλα τα δικα μας θελουν Α΄+10 με απουτελεσμα να εχεις καλλυτερα αποτελεσματα απο τους γυρω σου ελλαδιτες μιας και γνωριζεις καλυτερα την καχυποψια των ψαριων.
Αν εν να παεις φιλε μου πε μου.Ισως να παμε φετος..

Έγινε φίλε! Για να σου πω την αλήθεια σκεφτόμουν για Σεπτέμβρη - Οκτώβρη. Αν τα καταφέρω θα σε ειδοποιήσω εγκαίρως και αν μπορείς και εσύ γιατί να μην πάμε παρέα! :dance: :dance:
Άβαταρ μέλους
MARIOSE

Δημοσίευσηαπό MARIOSE » Τρί Απρ 30, 2013 5:16 am

michalispsarema έγραψε:
MARIOSE έγραψε:

Esthonia re file.... Polli to psari kati potamuthkia thalassa limnes... kratun polla kai diafora psaria.... en polla wraia eshi tin xari tou o topos..... Molis Fthasame Kriti to mesimeri Kai Avrio Psarema
Apo kinito ...

Ωραίος φίλε Μιχάλη! Καλή διασκέδαση! :dance:
Άβαταρ μέλους
MARIOSE

Επόμενο

Επιστροφή στην CASTING FISHING

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης

USEFUL LINKS

- Windfinder forecast
- CYCOFOS weather forcecast
- Google weather forcecast

Navionics Cyprus Maps

SISTER SITES

HUNT & SHOOT
MAGAZINE
CYPRUS YACHTING
MAGAZINE
MAGAZINES

Cyprus Fishing Magazine
P.O. Box 55329, 3821 Limassol, Cyprus | Telephone: +357 25577750 | e-mail: info@cyprusfishingmagazine.com

Copyright © Dacor Advertising & Media LTD 2012
Designed by Dacor