Impact Shields and bait clips

Post Reply
User avatar
maratheftis
Posts: 217
Joined: Fri Mar 23, 2007 4:03 pm
Location: Nicosia

Impact Shields and bait clips

Post by maratheftis »

Παιδες χερετω....

Ειπα να δοκιμασω τα impact shields ρε ειδα video, re εδκιεβασα articvles...μηδεν εις το πηλικο,,,στηννω τα παραμμαλλα μου με το impact shield που βλεπετε πιο κάτω.. ετσι πλεξιματα εν ειχα ποττε,,για υποτιθεται βοηθα στο να ξαπολα το αγγκιστρι την ωρα που πεφτει μες το νερό χωρις να πλεκεται την ωρα που καμνεις καστ.......την μια φορα ιρτεν πας το impact shield οπως το εσειρα δηλαδην την αλλη πλεγμενο 200 φορες .εσεις εχρησιμοποιησετε τα καθολου? η κανενα αλλο είδος?

P.s εν ξαναπατω περβολια...εν εσχει ουτε λεπι....κανει..μια δκιο δεκα ...εεεεε....

http://web.ukonline.co.uk/aquarium/diar ... hield.html
impact shield.jpg
impact shield.jpg (9.92 KiB) Viewed 2575 times
ΗΤΟΙ ΜΕΝ ΠΡΩΤΙΣΤΑ ΧΑΟΣ ΓΕΝΕΤΟ

User avatar
AggelosLRK
Posts: 1655
Joined: Thu Apr 24, 2008 6:38 pm

Re: Impact Shields and bait clips

Post by AggelosLRK »

χμμμ κατι κανεις λαθος...κοιτα τι εκανα εγω,η μανα του παραμαλλου μου ειναι 45αρα το παραμαλλο 30αρι(ψαρευω παντα μοναγγιστρο) στηνω 2 shrimps με χαντρουα και 1 στριφταρι σε σχημα Τ με μεγαλη προεξοχη οχι το απλο,πανω στο στριφταρι δενω το παραμαλλο και περναω 1 σωληνακι σιλικονης για να κρεμετε οτι και να γινει για αγγιστρι βαζω 2/0.Παρακατω βαζω το impact shield μαζι με 1 χαντρα λιγο χοντρη απο πανω του και στο τελος της αρματωσιας ειναι το βαρος φυσικα.
Το μεγεθος του παραμαλλου ειναι οσο χρειαστει για να ειναι τεντωμενο πανω στο impact shield.
Η χαντρα πανω στο impact shield βοηθα στο να γλυστρησει πιο ευκολα το παραμαλλο και το στριφταρι με την προεξοχη στο να δημιουργηθει 1 τριγωνο μεταξυ τους και να κρατηθει μια αποσταση ασφαλειας απο την μανα μεσα στο νερο.

Sorkomanis
Posts: 436
Joined: Mon Nov 01, 2010 12:38 pm
Location: Λευκωσία

Re: Impact Shields and bait clips

Post by Sorkomanis »

maratheftis wrote:
P.s εν ξαναπατω περβολια...εν εσχει ουτε λεπι....κανει..μια δκιο δεκα ...εεεεε....

http://web.ukonline.co.uk/aquarium/diar ... hield.html
impact shield.jpg

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
εν καλά που λαλείς. περβόλια ποτε ξανά. μίσχοι μου έχει ψάρι. στα ανεθεμα μπορεί...
Πείτε ΌΧΙ στις μαλάγρες, μπασμούς και ψαροτροφες:)

User avatar
maratheftis
Posts: 217
Joined: Fri Mar 23, 2007 4:03 pm
Location: Nicosia

Re: Impact Shields and bait clips

Post by maratheftis »

Sorkomanis wrote:
maratheftis wrote:
P.s εν ξαναπατω περβολια...εν εσχει ουτε λεπι....κανει..μια δκιο δεκα ...εεεεε....

http://web.ukonline.co.uk/aquarium/diar ... hield.html
impact shield.jpg

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
εν καλά που λαλείς. περβόλια ποτε ξανά. μίσχοι μου έχει ψάρι. στα ανεθεμα μπορεί...

εγω παντως στα περβολια επιασα 2 τσιπουρες τζιαι τζινες μαλλον κατα λαθος. αλλες φορες κατι μουρμουρακια..λιτσουθκια που πασιν πισω .anyhow αγγελε..τζιαι εγω έτσι καμνω...η μονη διαφορα χρησιμοποιω aberdeen 8,,το 2 εννε πολλα μεγαλο?.....μονο κανενας λαβραξ που εσχιει αννοιμα..το στομα του.....
ΗΤΟΙ ΜΕΝ ΠΡΩΤΙΣΤΑ ΧΑΟΣ ΓΕΝΕΤΟ

Post Reply

Return to “CASTING FISHING”