Συναγρίδα από ακτή

ALEXIS SURFMANIA
Posts: 19
Joined: Thu Apr 02, 2009 10:44 am

Re: Συναγρίδα από ακτή

Post by ALEXIS SURFMANIA »

ο συγκριμένος καρχαρίας αν ξέρη κανένας μπορεί να καταναλωθεί , :?: έχει γεύση η είναι άνοστος :?:

User avatar
ΚΥΡΙΑΚΟΣ
Posts: 69
Joined: Sat Apr 25, 2009 12:44 pm

Re: Συναγρίδα από ακτή

Post by ΚΥΡΙΑΚΟΣ »

Ε PEROTA Ε ΜΕ ΤΟ ΠΙΚΑΤΙΝΙ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΕΦΚΑΛΕΣ Η ΜΕ ΤΟ ΣΥΚΩΤΟΥΙ ΤΟ ΒΟΔΙΝΟ? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Perotas
Posts: 16
Joined: Mon Apr 27, 2009 6:01 am

Re: Συναγρίδα από ακτή

Post by Perotas »

οι ρε με σιναγριδα :liar: :liar: :D :D :D :D :lol: :lol:

Μάριος Όκταπους
Posts: 6
Joined: Fri May 01, 2009 6:29 pm

Re: Συναγρίδα από ακτή

Post by Μάριος Όκταπους »

Η συναγρήδα είναι γεγονός με τον Μάριος Όκταπους να τραβά τπ βίτεο :dance: :dance: :dance:

User avatar
chrysanthos9
Posts: 1853
Joined: Sun Nov 02, 2008 5:24 pm
Location: madrit spain

Re: Συναγρίδα από ακτή

Post by chrysanthos9 »

Φιλε Μάριε μιας και ησουν τζαμε το βαθος της περιοχης τζαμε ποσο περιπου ειναι?
Rememper always someone waiting for you at home

Μάριος Όκταπους
Posts: 6
Joined: Fri May 01, 2009 6:29 pm

Re: Συναγρίδα από ακτή

Post by Μάριος Όκταπους »

Φιλε το βαθος το υπολογησαμε περιπου 10-15 μετρα η ωρα ηταν περιπου 10.30 κατω απο 1μποφορ με βολη στα 100 με120 μετρα :hand: :clap: :dance:

Someone
Posts: 495
Joined: Thu Feb 01, 2007 8:41 am

Re: Συναγρίδα από ακτή

Post by Someone »

Μάριε, μπορείς να βάλεις το βίντεο να το δούμε;

Συναγρίδα που την παραλία (βράχους βασικά) άκουσα να πιάνουν σε συγκεκριμένη περιοχή που θέλεις βλάγκα να πάεις, αλλά το δόλωμα πέφτει μπροστά τζιαι όι στα 100 μέτρα.

Τούντη φάση θέλω να τη δώ όμως: να φέρεις έτσι ψάρι πάνω που 15 μέτρα βάθος τζιαι 120 μέτρα μακρυά έννεν κάτι που βλέπεις κάθε μέρα. Ίντα καλάμι εκρατούσετε τζιαι εσήκωσε το ψάρι πάνω;

User avatar
ΚΥΡΙΑΚΟΣ
Posts: 69
Joined: Sat Apr 25, 2009 12:44 pm

Re: Συναγρίδα από ακτή

Post by ΚΥΡΙΑΚΟΣ »

φιλε μου να σου πω εγω που την εφκαλα, καλαμι το dynamic της oceanic , μανα 30αρα παραμαλο 25αρι δωλομα ακροβατη.
εκαμα βολη που τουσ βραχους ,αλλα μεν φανταστεις τιποτε κρεμους, 2 μετρα πανω που το νερο :think: . η βολη πρεπει να επεσε γυρω στα 100 μετρα με
100gr μολυβι , το βαθος τζιαμε ξεκινα που τα 3μ στους βραχους και εκει που τσιμπισε ανετα παιρνα τα 9 -10 μετρα ( εβουτησα περσι με τη μασκα και ειδα) το βιντεο ειναι στην προηγουμενη σελιδα.

Someone
Posts: 495
Joined: Thu Feb 01, 2007 8:41 am

Re: Συναγρίδα από ακτή

Post by Someone »

ΚΥΡΙΑΚΟΣ wrote:φιλε μου να σου πω εγω που την εφκαλα, καλαμι το dynamic της oceanic , μανα 30αρα παραμαλο 25αρι δωλομα ακροβατη.
εκαμα βολη που τουσ βραχους ,αλλα μεν φανταστεις τιποτε κρεμους, 2 μετρα πανω που το νερο :think: . η βολη πρεπει να επεσε γυρω στα 100 μετρα με
100gr μολυβι , το βαθος τζιαμε ξεκινα που τα 3μ στους βραχους και εκει που τσιμπισε ανετα παιρνα τα 9 -10 μετρα ( εβουτησα περσι με τη μασκα και ειδα) το βιντεο ειναι στην προηγουμενη σελιδα.
ΟΚ.
Τωρά "επήρα".
Είχα συγκεκριμενη περιοχή μες το νού μου τζιαι εδιερωτούμουν πώς στο καλό θα έφκαινε έτσι ψάρι που τόσο μακρυά τζιαι που γκρεμμό 5-6 μέτρα.

Ωραίο κομμάτι. :clap:

(Τζιαι με 25άρι παράμαλλο; Θκυό φορές συγχαρητήρια!).

User avatar
konstantinos kalogir
Posts: 1493
Joined: Tue Dec 16, 2008 10:08 pm
Location: Λάρνακα
Contact:

Re: Συναγρίδα από ακτή

Post by konstantinos kalogir »

Εν το μεταξύ η συγκεκριμένη μισίνα (Gorila) επρόδωσε με αρκετές φορές και εν την εξαναχρησιμοποίησα, για αυτό ξανα μπράβο που την έφκαλες με τη συγκεκριμένη μισίνα σε τόσο λεπτή διάμετρο..Και σε βράχια....Εν το καρούλι με το λυθρίνι έξω σωστά;

User avatar
ΚΥΡΙΑΚΟΣ
Posts: 69
Joined: Sat Apr 25, 2009 12:44 pm

Re: Συναγρίδα από ακτή

Post by ΚΥΡΙΑΚΟΣ »

Ναι φιλε μου τζηνη ειναι με το λιθρινι απο εξω .GORILLA ονομα τζαι πραμα.
Με τζηνη εφκαλα χελωνα στο πομο 4-5 κιλα τζαι εν εκοπηκε. Ενομιζα οτι ετραβουν πτωμα :lol: :lol: :lol:
(η χελωνα επεστρεψε στο νερο φυσικα).

User avatar
konstantinos kalogir
Posts: 1493
Joined: Tue Dec 16, 2008 10:08 pm
Location: Λάρνακα
Contact:

Re: Συναγρίδα από ακτή

Post by konstantinos kalogir »

Η 22ρα εκόπικε μου 2 φορές πέρσι σε πολλά κρίσιμο σημείο. Με ένα ακκανομούτα ή λίτσα (ήταν σκοτεινά) γύρω στα 4 κιλά και με μια βιόλα κοντά στο μέτρο, και τις 2 φορές λίγο πριν την απόχη. Που τότε εν εξαναέβαλα την συγκεκριμένη, ήβρα μια άλλη καλύτερη η οποία δεν με επρόδωσε ακόμα και με μεγάλα ψάρια..

User avatar
chrysanthos9
Posts: 1853
Joined: Sun Nov 02, 2008 5:24 pm
Location: madrit spain

Re: Συναγρίδα από ακτή

Post by chrysanthos9 »

ΕΡγω για να φανταστιται εφκαλα 3 κιλο μυλοκοπι χωρις να του αφηκω φρενα .Η μισινα ειναι καταπλικτικη :D :D
Rememper always someone waiting for you at home

Μάριος Όκταπους
Posts: 6
Joined: Fri May 01, 2009 6:29 pm

Re: Συναγρίδα από ακτή

Post by Μάριος Όκταπους »

φιλε απο την μερα που σηναντηθηκαμε με την μισινα GORILLA UC-4 TUBERTINI ημαστε αχωριστοι, χωρις να παρεξηγηθω ηπαρχουν και καλητερες, εχουμε κανη με τον Κυριακο πολη καλες ψαριες με αντενα καλαμη πιασαμε και 1 κιλο σοργο, πιστευω οτι εξαρτατε απο πολλα πραγματα κομπους,χρηση μισινας,το τραβιμα σου, τα δογκια του ψαριου παραδηγμα την κυριακη φεραμε στα 2 μετρα ενα κουνελλοψαρο πανο απο 3 κιλα και εκανα το λαθος να χαλαροσω λιγο την μισινα και την δαγκοσε και κοπηκε :hand: :clap:

Post Reply

Return to “CASTING FISHING”