Mουρμουρoπαράλιες

alexis georgiou
Posts: 29
Joined: Thu Jan 29, 2009 5:50 pm

Mουρμουρoπαράλιες

Post by alexis georgiou »

τι περασμένη βδομάδα ψάρεψα σε τρικυμία 3-5 μποφόρ σε δύο διαφορετικές ήμερες μουρμούρες 450γρ το ένα στο ίδιο τόπο και τις ίδιες ώρες :idea: και με μέρα 10 το πρωί που συνήθως τσιμπούν νύχτα περίπου μέσα σε μικρού τυπού λιμενοβραχίονα οπός αυτά που κλίνουν στα ξενοδοχείο μικρού στιλ λιμανάκι είναι η εποχή τους Τορά η τους έπιασα λόγο τρικυμίας μέσα στο λιμενοβραχίονα γνωρίζει κάποιος ποτέ είναι η μήνες τον μουρμουρον για Παφο και πιες είναι η καλύτερες μουρμουρώπαράλιες τοποθεσίες από τι πέτρα του ρωμιού μέχρι το σκάμμα :evil: :roll: :) :shock: :?: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea:

User avatar
konstantinos kalogir
Posts: 1493
Joined: Tue Dec 16, 2008 10:08 pm
Location: Λάρνακα
Contact:

Re: μουρμουρώπαράλιες

Post by konstantinos kalogir »

Τούτη την εποχή τσιμπούν πολλά καλά όταν έχει τρυκιμία. Ακόμα και μέρα!! :D Πειοχές στην Πάφο δεν έχω ιδέα :lol:

alexis georgiou
Posts: 29
Joined: Thu Jan 29, 2009 5:50 pm

Re: μουρμουρώπαράλιες

Post by alexis georgiou »

της τελευτές 2 εξόρμησης δεν έπιασα τίποτε αλοπος ότι είχε το εκκαθάρισα το πρέπει να αλλάξω τόπο εμυρίστηκα με τσαι εκοντεφκουν

User avatar
savvis
Posts: 162
Joined: Fri Aug 22, 2008 11:11 am
Location: Κατω-Παφος

Re: μουρμουρώπαράλιες

Post by savvis »

Αλεξης γεια Πριν να παεις ψαρεμα γραψε μου εδω να κανονισω να ερτω.Επιασε τιποτε ο Εγγλεζος? :)

User avatar
chrysanthos9
Posts: 1853
Joined: Sun Nov 02, 2008 5:24 pm
Location: madrit spain

Re: Mουρμουρoπαράλιες

Post by chrysanthos9 »

alexis georgiou wrote:τι περασμένη βδομάδα ψάρεψα σε τρικυμία 3-5 μποφόρ σε δύο διαφορετικές ήμερες μουρμούρες 450γρ το ένα στο ίδιο τόπο και τις ίδιες ώρες :idea: και με μέρα 10 το πρωί που συνήθως τσιμπούν νύχτα περίπου μέσα σε μικρού τυπού λιμενοβραχίονα οπός αυτά που κλίνουν στα ξενοδοχείο μικρού στιλ λιμανάκι είναι η εποχή τους Τορά η τους έπιασα λόγο τρικυμίας μέσα στο λιμενοβραχίονα γνωρίζει κάποιος ποτέ είναι η μήνες τον μουρμουρον για Παφο και πιες είναι η καλύτερες μουρμουρώπαράλιες τοποθεσίες από τι πέτρα του ρωμιού μέχρι το σκάμμα :evil: :roll: :) :shock: :?: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea:

Επιάσες τους μούρμουρους τζαμέ γιατί οι μουρμόυρες δεν είναι σαν τα άλλα αμμόψαρα όταν έχει τρικυμία μπένουν σε έτσι λιμενοβράχιονες για να προστατευτούν :D
Rememper always someone waiting for you at home

alexis georgiou
Posts: 29
Joined: Thu Jan 29, 2009 5:50 pm

Re: μουρμουρώπαράλιες

Post by alexis georgiou »

savvis wrote:Αλεξης γεια Πριν να παεις ψαρεμα γραψε μου εδω να κανονισω να ερτω.Επιασε τιποτε ο Εγγλεζος? :)
επια και το απόγευμα άλλα τίποτε ο εκλεζος επιε και το απόγευμα άλλα κρύωσε τσε εφιε γλιορα ηπεν μου κάτι τσίμπησε τσε την ώρα που τραβάν εφιεν που το αγκίστρι ετσιακαρα τα αγκίστρια του αν τα εθορες να νόμιζες ότι περιμένει καμιά συναγρίδα η κανένα γοφάρι άλλα το καλάμι του ήταν σηιμανο 7σπαστο ωραίο καλάμι ιδικά για τραβελ από ότι μίλησα μαζί του λίγο οπού παι διακοπές παίρνει το μαζί του επαι μου τσε μια ιστορία που επσαρεφκε στην Αφρική αν κατάλαβα κάλα με τα εκλεζικα μου πρέπει να ψάρεψε παλαμίδα

User avatar
savvis
Posts: 162
Joined: Fri Aug 22, 2008 11:11 am
Location: Κατω-Παφος

Re: Mουρμουρoπαράλιες

Post by savvis »

Χτες η ωρα 11 το μεσημερι επιασα τζαι γω εναν μουρμουρο γυρω στα 400 γραμμαρια
Εβοηθησε το γεγονος οτι εξω ηταν τρικυμια.
Μιαν ωραν εψαρεψα μονον.
Πρεπει να εχασα τζαι εναν γιατι επαιζε πολλα δυνατα το καλαμι τζαι μετα τιποτε
Παντως μεν ξεχνας να ταιζεις !!!
Καμιαν μερα που θα δουμε οτι θα εχει δυτικο δυνατο θα παω απο το απογευμα να ριξω
αρκετο φαι και την αλλη μερα να παμε μαζι

alexis georgiou
Posts: 29
Joined: Thu Jan 29, 2009 5:50 pm

Re: Mουρμουρoπαράλιες

Post by alexis georgiou »

ok σήμερα ήμουν έξω ήρθε τσε ο εκλεζος είδεμε που το μπαλκόνι τσάι κατέβηκε κοντά μου έπιασα ένα πράσινο ψάρι 300ρι άλλα αίνε κατάλαβα τι ψάρι είναι ευκαλατο φωτογραφία πέρκη ξέρη κανένας αν ειναι κάλος ο τσαιρος να τα πούμε Τετάρτη πρωί

User avatar
MariosK
Posts: 3582
Joined: Sun May 04, 2008 6:00 pm
Location: Πάφος
Contact:

Re: Mουρμουρoπαράλιες

Post by MariosK »

alexis georgiou wrote:ok σήμερα ήμουν έξω ήρθε τσε ο εκλεζος είδεμε που το μπαλκόνι τσάι κατέβηκε κοντά μου έπιασα ένα πράσινο ψάρι 300ρι άλλα αίνε κατάλαβα τι ψάρι είναι ευκαλατο φωτογραφία πέρκη ξέρη κανένας αν ειναι κάλος ο τσαιρος να τα πούμε Τετάρτη πρωί
Μην δοκιμάσεις να το φάεις. Μήπως είναι κουνελλόψαρο?

User avatar
MariosK
Posts: 3582
Joined: Sun May 04, 2008 6:00 pm
Location: Πάφος
Contact:

Re: Mουρμουρoπαράλιες

Post by MariosK »

Image

alexis georgiou
Posts: 29
Joined: Thu Jan 29, 2009 5:50 pm

Re: Mουρμουρoπαράλιες

Post by alexis georgiou »

είμαι σίγουρος αίνε κουνελοπσαρο άλλα να το Πάρο μαζί μου αύριο για να μάθω ακριβός τι είναι πριν το καταναλώσω

User avatar
MariosK
Posts: 3582
Joined: Sun May 04, 2008 6:00 pm
Location: Πάφος
Contact:

Re: Mουρμουρoπαράλιες

Post by MariosK »

Βάλε καμμία φωτογραφία να δούμε τζε μεις :mrgreen:

alexis georgiou
Posts: 29
Joined: Thu Jan 29, 2009 5:50 pm

Re: Mουρμουρoπαράλιες

Post by alexis georgiou »

εύλαλα φωτογραφία άλλα ενήμερο ηνταλος να τι στιλό εν είμαι τσάι πολλά κάλος πανό στο κομπιούτερ που να την στιλό αν μου εξήγησης σε πιο να στιλό περκιμο τα εύρο

User avatar
MariosK
Posts: 3582
Joined: Sun May 04, 2008 6:00 pm
Location: Πάφος
Contact:

Re: Mουρμουρoπαράλιες

Post by MariosK »

Όταν κάμεις Post Reply εφανίζει σου τούτη την εικόνα
Picture 1.png
Picture 1.png (76.7 KiB) Viewed 7440 times
Κάτω τέλεια κάπου γράφει "Options" "Upload Attachemnent".

Πάτα πάνω στο "Upload Attachenment" και θα σου εφανίσει το ακόλουθο μενού
Picture 2.png
Picture 2.png (17.54 KiB) Viewed 7440 times
Πάτα "Choose..." τζε έβρε την φωτογραφία που πας το Computer, επέλεξε την, πάτα OK τζε μετά δίπλα που το Choose... γράφει "Add the file". Πάτα το "Add the file" τζε ετέλιωσες. Εν να σου φκάλει την ακόλουθει οθόνη
Picture 4.png
Picture 4.png (16.8 KiB) Viewed 7420 times
Πάτα submit τζε τέλιωσες.

HellRazer
Posts: 57
Joined: Wed Feb 21, 2007 2:24 pm

Re: Mουρμουρoπαράλιες

Post by HellRazer »

Ρε Αλέξη αμα εν τα καταφέρεις στείλε μου την με MSS στο κινητό να την ανεβάσω εγώ. Αν εν με κινητό που την έφκαλες φυσικά.

Post Reply

Return to “CASTING FISHING”