Καλάμι για Surfcasting

Post Reply
HellRazer
Posts: 57
Joined: Wed Feb 21, 2007 2:24 pm

Καλάμι για Surfcasting

Post by HellRazer »

Γεια σας παιθκιά. Μετά που κανα δκιο χρόνια και αφού αναγιώθηκε λλιον η κόρη μου μπορώ επιτέλους να πιέννω πάλε ψάρεμα 4-5 φορές την εφτομάδα. Τελεύταία έπιασε με η μανία του casting και θέλω να αγοράσω ένα καλό καλάμι που να κάμνει και για surfcasting γιατί αρέσκει μου να μου φακκά ο παγομένος αέρας τζιε το κύμμα μες τα μούτρα. Ως τωρά τον τελευταίο μήνα που άρκεψα πάλε, πάω με ένα καλάμι 3σπαστο κουττούτζι φτινιάρικο 4-5 κιλά :roll: , και ένα τηλεσκοπικό και τα δκιο έχουν action 100-200. Έπιασα κάμποσα ψάρκα (σορκούς, μούρμουρους, μυλοκόπια, κούνελλους) αλλά ως το κιλό και έχασα 4 πολύ καλά ψάρκα βασικά επιδή εν τζιε η μηχανούες της πλάκας με σπασμένα τα φρένα.... Επαράγγηλα την Daiwa Emblem pro 5500 που Αμερική. Ως δαμέ καλά. Το θέμα εν το καλάμι. Εν εξέρω τι να πιάσω. Βασικά έχω στο νου μου το Shimano Beastmaster AX surf BXG 4.25. Που Γερμανία έρκεται 145 ευρά. Αλλά επιδή το καλάμι εν το είδα που κοντά ενεξέρω τι να κάμω. Θέλω την γνώμη σας τζιε ιδιαίτερα αν το έσσει κανένας να μου πει αν αξίζει να το παραγείλω. Αν ξέρει τζε κανένας την τιμή του στη Κύπρο ας την πει. Άλλες απόψεις ευπρόσδεχτες. Αυτά προς το παρόν.

P.S. Άσχετο: Εγέμοσεν η θάλασσα κούνελλους γ....το.

Someone
Posts: 495
Joined: Thu Feb 01, 2007 8:41 am

Re: Καλάμι για Surfcasting

Post by Someone »

Τη μηχανούα πόσα την ήβρες τζιαι απο πού αν επιτρέπεται;

HellRazer
Posts: 57
Joined: Wed Feb 21, 2007 2:24 pm

Re: Καλάμι για Surfcasting

Post by HellRazer »

Την μηχανούα επαράγγηλα την που Αμερική καμιά 150 ευρω θα έρθει με τους φόρους του τελωνείου.

EVANTHIS LOIZOU
Posts: 2217
Joined: Fri Oct 19, 2007 11:21 am

Re: Καλάμι για Surfcasting

Post by EVANTHIS LOIZOU »

Φιλε Hellraser
Το καλαμι το εχει ο CYBASSER. Του το πουλησα πριν λιγες μερες. Το ειχα αγορασει απο τον COSTAS SPORTS στο Παραλιμνι.
Τα στοιχεια του καταστηματος μπορει να τα βρης στες διαφημισεις του νεου Περιοδικου σελιδα 15.
Ειναι αριστο καλαμι και σε πολυ καλη τιμη.

HellRazer
Posts: 57
Joined: Wed Feb 21, 2007 2:24 pm

Re: Καλάμι για Surfcasting

Post by HellRazer »

Ευχαριστώ κύριε Ευάνθη, θα το κοιτάξω.

Post Reply

Return to “CASTING FISHING”