Βυθομετρο

Nirou Panagiotis
Posts: 119
Joined: Sat Mar 26, 2011 11:33 pm

Re: Βυθομετρο

Post by Nirou Panagiotis »

φιλε gptochos καλητερα ειναι την ευεσθησια να την βαλουμεν στο αυτοματο και να μεν την πηραζουμε σχεδον καθολου . υπαρχουν μερες ομος που ο γονος η αλατοτητα η θολουρα ακομα και τα δηνατα ρευματα μας αναγκαζουν να την μιοσουμε λιγο για να ( καθαρισει η εικονα μας ) πλιν 3 σιν 3 . Το Ping Speed την ορα που ψαρευεις με χαμηλες ταχιτητες καλητερα ειναι να το εχεις στο 15 και να μην το αλλαζεις γιατι πιο πολλα η πιο λιο παραμορφονετε η εικονα αναλογος της ταχητητας . σε περιπτοσης μεγαλης ποριας με μεγαλες ταχητητες το βαζουμε στο φουλ. καλα ειναι να μην αγοραζουμε βυθομετρα της σιγγεκριμενης ετεριας απο την αμερικη αλλα απο την αντηπροσοπια γιατι τα αμερικανικα δουλευουν με αλλους επεξεργαστες (πιο αδινατους ας το πουμε ετσι) μιας και τα νερα τους ειναι υφαλμηρα και γλυκα ειναι πιο ευκολη η επεξεργασια του σιματος λογο εληψης αλατοτητας. και οταν φερνετε καπιο απο εξο να προσεχετε το ματι να ειναι 50khz /200kxz.

User avatar
gptochos
Posts: 705
Joined: Tue Apr 17, 2007 7:42 am
Location: Λάρνακα

Re: Βυθομετρο

Post by gptochos »

οκ ευχαριστω παναγιωτη
Ποιος θα ειναι ο τριτος καπετάνιος?

User avatar
gptochos
Posts: 705
Joined: Tue Apr 17, 2007 7:42 am
Location: Λάρνακα

Re: Βυθομετρο

Post by gptochos »

NIKOLAS HARRIS wrote:
gptochos wrote:Ου γ@....το!!!!! Πολλά ενδιαφέρον θέμα! Ευτυχώς που με ενημέρωσε ο Γιώρκος τζαι έμπηκα τζαι εδκιάβασα το! Μπράβο Παναγιώρη πολλά ενδιαφέρον και κατατοπιστικότατο! :clap:

Επειδή είμαι και εγώ κάτοχος του HDS 5 Combo εγώ προσωπικά την ευαισθησία την έχω στο 92%! Λογικά η ευαισθησία δεν πρέπει να αλλάζει αναλόγώς του βυθού?

Το Ping Speed επίσης απ ότι διάβασα το αλλάζεις ανάλογα με την ταχύτητα του σκάφου. Υπάρχει κανένας πίνακας σε τι αριθμό Ping Speed αντιστοιχεί η κάθε ταχύτητα?

Κάπου βρήκα κάποιες ρυθμίσεις για το HDS 5 που τις είχε ποστάρει ένας τύπος που δουλεύει στη Lowrance στην Αμερικη θα προσπαθήσω να τις έβρω και να τις ποστάρω να τις συζητήσουμε.

Άγγελε για αγορα του HDS 5 Combo θα σου στείλω ένα Link για ένα Site.
ναι ρε πρεπει να σου δωκουμεν ιδιαιτερη προσκλησην εσενα να μπεις να μας καμεις ιτα πιον!!!! :snooty: πτου σου!!
χαχαχα εσιεις δικαιο ρε φιλε εχαθηκα! αδικαιολογητος θα επανορθωσω!:)
Ποιος θα ειναι ο τριτος καπετάνιος?

MIKE
Posts: 51
Joined: Thu May 29, 2008 5:17 am

Re: Βυθομετρο

Post by MIKE »

File Panagioti ti psaria mporei na einai auta???


XERA.jpg
XERA.jpg (142.22 KiB) Viewed 6182 times

Nirou Panagiotis
Posts: 119
Joined: Sat Mar 26, 2011 11:33 pm

Re: Βυθομετρο

Post by Nirou Panagiotis »

φιλε ΜΑΙΚ 90 % σιναγριδες.

MIKE
Posts: 51
Joined: Thu May 29, 2008 5:17 am

Re: Βυθομετρο

Post by MIKE »

Eυχαριστω φιλε Παναγιωτη!!!!!!!!!!!!! Να παμε μαζι το Σαββατο να τις πιασουμε.

Nirou Panagiotis
Posts: 119
Joined: Sat Mar 26, 2011 11:33 pm

Re: Βυθομετρο

Post by Nirou Panagiotis »

MIKE wrote:Eυχαριστω φιλε Παναγιωτη!!!!!!!!!!!!! Να παμε μαζι το Σαββατο να τις πιασουμε.

εν να παω για φυλακα το σαβατο και για ελεχο και ριθμηση ενος βυθομετρου . εσυ να παεις στους μπαλαδες με τον στελιο γιατι εγω εν να τραβω πας το κοματι που εβαλες χαχαχαχαχαχα

stelios25
Posts: 142
Joined: Thu May 26, 2011 10:03 am

Re: Βυθομετρο

Post by stelios25 »

κατι μου θυμιζει τουτη καταγραφη οξα λανθανουμε? :D :o :o :o :o

nicolas theocharous
Posts: 472
Joined: Fri Jun 12, 2009 9:33 am

Re: Βυθομετρο

Post by nicolas theocharous »

Nirou Panagiotis wrote:φιλε ΜΑΙΚ 90 % σιναγριδες.
φίλε Παναγιώτη καλημέρα. περίπου τι μέγεθος θα είναι τούτα τα ψάρια??

User avatar
Kyriakos Zeniou
Posts: 46
Joined: Sat Apr 16, 2011 12:58 pm

Re: Βυθομετρο

Post by Kyriakos Zeniou »

δε τη φωτογραφια του stelios25 με τις συναγριδες. τζινο ακριβως το μεγεθος

MIKE
Posts: 51
Joined: Thu May 29, 2008 5:17 am

Re: Βυθομετρο

Post by MIKE »

Kyriakos Zeniou wrote:δε τη φωτογραφια του stelios25 με τις συναγριδες. τζινο ακριβως το μεγεθος

Εισαι αρχηγος!!!! :dance: :dance: :dance:

Nirou Panagiotis
Posts: 119
Joined: Sat Mar 26, 2011 11:33 pm

Re: Βυθομετρο

Post by Nirou Panagiotis »

nicolas theocharous wrote:
Nirou Panagiotis wrote:φιλε ΜΑΙΚ 90 % σιναγριδες.
φίλε Παναγιώτη καλημέρα. περίπου τι μέγεθος θα είναι τούτα τα ψάρια??

φιλε Νικολα αν ειχα την καταγραφη θα μπορουσα να σου πω σχεδον με ακριβια οχι τα κιλα τους ουτε το μηκος αλλα το πλατος τον ψαριον . γιατι το πλατος ? γιατι το βυθομετρο στελλει τα σιματα καθετα και χτιπα την πλατη τον ψαριον . :wink:

Post Reply

Return to “Βυθόμετρα και GPS”