Greece thank you!!!

User avatar
george87d
Posts: 371
Joined: Mon Nov 10, 2008 6:58 pm

Re: Greece thank you!!!

Post by george87d »

Εγω εν γιαυτο που ειμαι ελευθερος εν θελω να χανω τα χομπυ μου γιατι καποιος εν καμνει διχα μου!! Εν τσιε ενοοω μονο γενετσιες αλλα γενικα μιλω....
Η θαλασσα μου η ζωη μου!!!!!
ΣΤΕΛΑΡΑΣ FOREVER!!!!!!!!!!!!!

Πιττης Γιωργος

Laser Interceptor...the best antiradar

User avatar
george87d
Posts: 371
Joined: Mon Nov 10, 2008 6:58 pm

Re: Greece thank you!!!

Post by george87d »

paulos charalambous wrote:
chrysanthos9 wrote:ασε μεν δεσμευτεις γλήορα γιατι εννα σφιξεις με το ψάρεμα!!!!!!!1

Εμενα εν με αφηνει να παω ψαρεμα και θελει καθε λιο να την περνω εξω :cry:
Θυμωστης ρε χρυσανθε χαχα !!αλοπως για να παεις ψαρεμμα ετησε αδεια 1 μηνα πριν :D
Εσου μανη μανη να καμεις τον εξυπνο..... :lol: :lol: :lol: :lol:
Η θαλασσα μου η ζωη μου!!!!!
ΣΤΕΛΑΡΑΣ FOREVER!!!!!!!!!!!!!

Πιττης Γιωργος

Laser Interceptor...the best antiradar

paulos charalambous
Posts: 343
Joined: Sat Sep 29, 2007 8:49 am
Location: Lefkosia

Re: Greece thank you!!!

Post by paulos charalambous »

george87d wrote:
paulos charalambous wrote:
chrysanthos9 wrote:ασε μεν δεσμευτεις γλήορα γιατι εννα σφιξεις με το ψάρεμα!!!!!!!1

Εμενα εν με αφηνει να παω ψαρεμα και θελει καθε λιο να την περνω εξω :cry:
Θυμωστης ρε χρυσανθε χαχα !!αλοπως για να παεις ψαρεμμα ετησε αδεια 1 μηνα πριν :D
Εσου μανη μανη να καμεις τον εξυπνο..... :lol: :lol: :lol: :lol:
Χαχαχαχα!!παραγγελω του φιλου μου του χρυσανθου ρε.. :mrgreen: αμαν βαλεις καποιες βασεις που την αρχη τζαι μαθεις την πως μια φορα την εφτομαδα τουλαχιστον εν να παενεις ψαρεμα τζε δωκεις της να καταλαβει πως εν τζινο που σ ευχαριστει .. εν εσχει να σου καμει με προβλημα με τιποτε..αλλα ενοειτε παντα να μεν το παραχεζουμε πρεπει να αφιερωνουμε τζε χρονο στο χομπι μας αλλα τζε χρονο τζε στην γενεκα για να μεν διουμε αφορμες για μουρμουρα :lol:

NIKOLAS HARRIS
Posts: 739
Joined: Wed Sep 24, 2008 7:28 pm
Location: NICOSIA!!

Re: Greece thank you!!!

Post by NIKOLAS HARRIS »

freediver33 wrote:Δηλαδή φίλε μου εσύ δεν πήρες γυναίκα..... αλλά τύρανο...... εμεγάλωσε σε ο πατέρας σου με τόση φροντίδα και αγάπη για να σε δώσει σε μια γυναίκα να σε παίρνει και να σε φέρνει?????? ............... πάμε καλά...??? προσωπικά φίλε μου δεν στερώ τίποτα στην οικογένεια μου..... άλλά όταν πω ότι θα πάω στο νερό κανείς δεν επεμβένει και δεν φέρει ένσταση..... αυτό θα πει ότι στο σπίτι υπάρχει αλληλοκατανόηση και αγάπη για τις ανάγκες του καθενός μας ξεχωριστά.....
τι πάει να πει δεν σε αφήνει.............. να της πεις να πάει να βρεί άλλον αν δεν της αρέσεις.... ούτε στα μπούκκικα εν να πας ούτε στα κουμάρκα και στους καφενέδες ή σε καμιά πληρωμένη...... εν μας πελλλάνουν τέλια τούτες.... αλλά φίλε μου έτσι εμάθαν που σπίτι τους....... θωρούν τες μανάες τους πως εκαταντήσαν τους συζύγους τους και κάμνουν τα ίδια.............. κεφαλί μου και που να σε χτυπήσω........ όταν της κανεις και κανένα μωρό θα σε φάει το μαύρο φίδι......... κατήσχι σου............εν να είσαι ο τελευταίος άνθρωπος στον πλανήτη........ πιάσε τα όπλα και βουρρρρρρρρρρρρ....... η ζωή είναι μικρή για να μεν σε αφήνει ..... αφήσει......αφήκει...... τρέμω και που το γράφω.......... καλά ξεμπερδέματα................... και καλές εξόδους......
νομίζω φίλε μου ότι κάποια απο τα λεγόμενα σου είναι υπερβολικά και με βρίσκουν να διαφωνώ!

δεν μπορούμε να γνωρίζουμε τι συμβαίνει στο σπίτι του καθενός και τι έχει λεχθεί στην αρχή της γνωριμίας τους η τι συνέβηκε στην πορεία!μπορεί να της υποσχέθηκε πχ ότι θα πηγαίνει 3 κυριακάες το μήνα ψάρεμα και θα την φκάλλει έξω συχνα και αυτός να πηγαίνει 2 φορές τη βδομάδα ψάρεμα και να παίζει πελλό για το έξω!

πολλές φορές αυτό μας το πάθος μας οδηγεί σε σφάλματα σ΄΄οτι αφορά τη γυναίκα μας αν αναλογηστούμε ότι:

1.στις περισσότερες γυναίκες δεν αρέσει το ψάρεμα και το δείχνου ενώ άλλες για να μην μας κακοκαρδίσουν το παίζουν ότι ενδιαφέρονται .και εμείς τι κάνουμε;εκτός απο το ότι πηγαίνουμε ψάρεμα τρώμε και αλλες τόσες ώρες να φτιάξουμε και να πλύνουμε τον εξοπλισμό μας.

2.μετα απο αυτό θα πάρουμε και ένα τηλέφωνο όλους τους παρέες συγγενείς φίλους κτλ να δουμε αν επιάσασιν τζαι τζίνοι τίποτες...

3.εννα καθαρίσουμε τζαι να θαυμάσουμε τα ψάρκα μας!!!

4.είμαστε τέζα μετά το ψάρεμα και με το ζόρι της μιλούμε καμνουμε πως έχουμε όρεξη και θα κανουμε ότι θέλει αυτη!...

5.αλλά και τις υπόλοιπες μέρες που δεν είμαστε στο ψάρεμα εχουμε σκεφτεί ποτέ πόσες ώρες σπαταλάμε σάυτό το χόμπυ;

διαβάζουμε περιοδικά,μιλούμε στα τηλέφωνα,αναναλύουμε την κάθε τεχνική, εφαρμόζουμε πατέντες στον εξοπλισμό μας,καλά αν έχουμε και σκάφος δεν το συζητώ,όταν ερκουνται φίλοι μας εν συνήθως ψαροκυνηγοί και 5 που τες 5,5 ωρες η συζήτηση εν για ψάρκα τσιακάρουμε το φόρουμ μας τζαι αλλα φόρουμ του χώρου!

6.έχουμε και την απαίτηση να γίνουν φίλες οι γυναίκες μας μεταξύ τους με βλακώδεις ερωτήσεις του τύπου:

ε ε;;;εν καλη η Μαρία; εν πολλά καλή κορούα φαίνεται εννεν;;(λες τζαι ξέρουμε την χρόνια)
αν μας πει οτι εν της αρεσε.
μα γιατί εν σου αρεσε ρε μωρό μου;;;εν πολλα καλη.ατε τζαι το καλοκαιρι που εννα πάμε διακοπες μαζι εννα περάσετε τέλεια μαζι εννα δεις!!!

η χρυση τομή γιαυτούς που θέλουν να βρίσκονται κοντα στην καταγάλανη συχνά και που οι δουλειες τους εν ακόμη και σάββατο και έχουν μονο μια κυριακη να παν καπου με τη γυναίκα τους εν πολλά δύσκολο να βρεθεί...

αν κάποιος τη βρεί μπράβο του αλλά το να πετάμε φράσεις του τύπου ...να της πεις να πάει να βρει άλλον αν δεν της αρέσκει.... δεν με βρίσκουν σύμφωνο γιατι δίνω πάτημα στον όποιονδηποτε να με ρωτήσει:καλά ρε φίλε τόση εν η αγάπη σου για τζίνη που αν σου πει εν θελω να πάεις σήμερα στο ψάρεμα εν να της πεις να πα να βρει άλλον;

User avatar
admin
Site Admin
Posts: 3153
Joined: Tue Dec 19, 2006 1:38 pm

Re: Greece thank you!!!

Post by admin »

ΠΑΝ ΜΕΤΡΟ ΑΡΙΣΤΟΝ :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!:

gouili
Posts: 80
Joined: Mon Dec 03, 2007 5:52 pm
Location: Lemesos

Re: Greece thank you!!!

Post by gouili »

admin wrote:ΠΑΝ ΜΕΤΡΟ ΑΡΙΣΤΟΝ :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!:
Ο αντμιν έιπε το σωστό. .
Καταρχάς Νικόλα (Χαρρι) μπράβο για τα ψάρια σου και για τις ωραίες διακοπές που κάνεις και εκμεταλλεύεσαι :dance:
Επίσης τα σχόλια του freediver εν νομίζω να σε δείχνουν εσένα οπότε μην μαραζώνεις . . και εσυ παρα/αφιερώνεις χρόνο στη θάλασσα. Απλά η γνώμη του ήταν ότι δεν μπορείς να ανοίξεις σπίτι αν θα ζεις καταπιεσμένος... Αν θα ζεις έτσι καλύτερα μην το ανοίξεις για να μην το κλείσεις σε κάποια φάση με τις επιπτώσεις που ακολουθούν. Ούτως ή άλλως οι πλήστοι λόγω επαγγέλματος και υποχρεώσεων το πολύ 2 φορές τη βδομάδα μπορούν να παν για βουτιά. Αν σου το κόψουν και τούτο καταλαβαίνεις... Εν νομίζω να το αντέξει κανένας . .
Απλά έγιναν καποια σχόλια στο ποστ που ήταν επισης λιο περίεργα :lol: έτσι ήρθεν και το άλλο το σχόλιο!

Καλή σας μέρα παίδες!!

ΥΓ. Που είσαι ρε freediver, ήσουν χασιμιός φεβράρη / μάρτη . . . έκαμνες babysitting ? :D :D :D

User avatar
Giorkos
Posts: 2215
Joined: Wed Dec 05, 2007 10:29 am

Re: Greece thank you!!!

Post by Giorkos »

NIKOLAS HARRIS wrote: ε ε;;;εν καλη η Μαρία; εν πολλά καλή κορούα φαίνεται εννεν;;(λες τζαι ξέρουμε την χρόνια)
αν μας πει οτι εν της αρεσε.
μα γιατί εν σου αρεσε ρε μωρό μου;;;εν πολλα καλη.ατε τζαι το καλοκαιρι που εννα πάμε διακοπες μαζι εννα περάσετε τέλεια μαζι εννα δεις!!!
χεχεχεχεχεχε καλό.... :clap:

καταλάβω σε σε τούτο...εμένα εν φρομ Ίνγκλαντ η σύζυγος τζαι άμαν δεν έχουν κύκλο που φίλες εν δύσκολο πράμα...

εμπορούσαν να πάν στην φίλη τους τζαι να παν να πιουν κανένα καφέ σε καμιά καφετερία τζαι εμέις ψάρεμα...αλλά έννεν έτσι τα πράματα :naughty:

επομένως όπως είπες η κάθε περίπτωση έσιη τες 'ιδιατερότητες της' ...

ΣΥΜΒΙΒΑΣΜΟ αλλά στην περίπτωση μας που τες 'εσηκώσαμε' που τα σπίθκια τους(ελλάδα-αγγλία) νομίζω ότι εμείς πρέπει να υποχωρούμε λίο παραπάνω :doh: :wink:
που κουρκούνα....μέχρι τούνα....

hemilios
Posts: 232
Joined: Fri Aug 17, 2007 7:46 am

Re: Greece thank you!!!

Post by hemilios »

Είναι όλα θέμα αλληλοκατανόησης. Όταν ο ένας καταλαβαίνει τον άλλο ετελείωσε,ΟΪ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ ΜΟΝΟ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΟΥ, εν θέλεις τίποτε αλλό.

User avatar
gptochos
Posts: 705
Joined: Tue Apr 17, 2007 7:42 am
Location: Λάρνακα

Re: Greece thank you!!!

Post by gptochos »

[/quote]

καταλάβω σε σε τούτο...εμένα εν φρομ Ίνγκλαντ η σύζυγος τζαι άμαν δεν έχουν κύκλο που φίλες εν δύσκολο πράμα...

εμπορούσαν να πάν στην φίλη τους τζαι να παν να πιουν κανένα καφέ σε καμιά καφετερία τζαι εμέις ψάρεμα...αλλά έννεν έτσι τα πράματα :naughty:
:[/quote]

Εκανόνισε καλό να τες παίρνουμε μαζί μας τωρά που εφυλέψαν να κάμνουν τους βαρκάρηδες και εμείς να ψαρεύκουμε :dance:

Όντως ρε παιδκιά εκτός του ότι πρέπει να υπάρχει αλληλοκατανόηση πρέπει και εμείς με τη σειρά μας στις 10 κουβέντες που λέμε να μην έχουν οι 9 τη λέξη ψαροτούφεκο, βέργα, κλπ. Πρέπει να σκεφτούμε και λίγο τη σύντροφο μας. Ελάτε στη θέση της που θα νοίωθατε αν ήταν με φίλες της και εκουτσομπολέυκαν ή εμιλούσαν για παππούτσια, τσάντες και εσείς εκάθεστουν όπως τουσ αποβλακωμένους? :pray:

Τωρά αν δεν σε αφήνει να πάεις ψάρεμα ούτε μια φορά το μήνα τότε υπάρχει πρόβλημα. Εγώ πάντα εξηγούμαι μαζί με τη γυναίκα μου για να μην παρεξηγούμε: π.χ. επήα έπιασα βάρκα, εκατέβασεν τα μούτρα της έλα όμως που ήμουν ξηγημένος πριν αρραβωνιαστούμε ότι ήθελα να πιάσω βάρκα πριν κάμω οτιδήποτε άλλο! :snooty: ΄Μια μέρα τζαι επέρασέν της δίοτι εθύμησα της ότι της το είχα πει πιο πριν και ότι μου είχε πει ότι δεν είχε αντιρηση! Έβκαλα και την βάρκα το όνομα της και τωρά μουρμουρά μου ποτε εννα πάμε βαρκάδα.

Οπόταν κοπέλια οι καλές εξηγήσεις κάμνουν τους καλούς φίλους στην περίπτωση μας τις καλές συντρόφους, φιλενάδες όπως θέλετε πεστε το. Εγώ εκείνο που εφαρμόζω ως τωρά με τη γυναίκα μου τις καθημερινές που δεν μπορώ να πάω ψάρεμα λόγω δουλειάς, όσο κουρασμένος και αν είμαι την παίρνω για καφέ κανένα εστατόριο, για κανένα καφέ και αφιερώνω χρόνο μαζί της. Όταν έρθει το ΣΚ δεν μουρμουρά ότι εννα μείνει σπίτι. Φυσικά το βράδυ του Σαββάτου ή το απόγευμα τησ Κυριακής εννα πάμε για κανένα καφέ πότό κλπ.

Ο άλλος τρόπος βάλτε της υπνωτικό μέσα στον καφέ της να ππέσει να τζοιμηθεί τζαι να μεν σας σουξουλά :dance:
Ποιος θα ειναι ο τριτος καπετάνιος?

Post Reply

Return to “Προορισμοί εκτος κύπρου!”