The Land of Dreams - private lake

User avatar
caveman
Posts: 3501
Joined: Sat Aug 11, 2007 1:59 pm
Location: Φράγμα Κούρη

Re: The Land of Dreams - private lake

Post by caveman »

Update...
Ακόμα τίποτα δεν είναι σίγουρο, από ότι μου είπε ο μάστρος ίσως κλείσουμε για ένα μικρό χρονικό διάστημα για να γίνουν κάποιες εργασίες στον χώρο, ίσως και να μην χριαστεί να κλείσουμε καθόλου.
Στις εκλογές 2013, ψηφίζουμε:
==ΤΟΥΡΝΑ==

letsgofishing
Posts: 55
Joined: Mon Apr 14, 2014 4:20 pm

Re: The Land of Dreams - private lake

Post by letsgofishing »

Μακάρι....

Sailor
Posts: 153
Joined: Wed Apr 13, 2011 6:45 pm

Re: The Land of Dreams - private lake

Post by Sailor »

Πηγα χθες κυριακη στη λιμνη,ενα μεγαλο ευχαριστω στο φιλο μου Χαμπη για ολη τη βοηθεια και συμβουλες για την λιμνη και συμπεριφορα των ψαριων.Ψαρεψα με μυγα (fly fishing) και θα ηθελα να ενημερωσω εδω οτι το μερος ειναι ενας παραδεισος για μια πρωτη εμπειρια σε ψαρεμα μυγας για πεστροφες.Πιστευω οι φιλοι της τεχνικης αυτης δεν πρεπει να χασουν αυτη την εμπειρια.Νασαστε καλα παιδια ηταν οι πρωτες μου πεστροφες σε μυγα και η εμπειρια μοναδικη.Μολις δεισω νεες μουγιες εν να σας ξαναρτω να τες δοκιμασω.

EVANTHIS LOIZOU
Posts: 2217
Joined: Fri Oct 19, 2007 11:21 am

Re: The Land of Dreams - private lake

Post by EVANTHIS LOIZOU »

:D :D :D :D
ΠΟΥ εχαθηκες βρε :?: :?: :?: :?:

Sailor
Posts: 153
Joined: Wed Apr 13, 2011 6:45 pm

Re: The Land of Dreams - private lake

Post by Sailor »

Γεια σου κ .Ευανθη ,εν εχαθηκα απλως καποτε κρατω λιο χαμηλους τονους παρακολουθωντας το φορουμ χωρις να συμμεττεχω,εν να βρεθουμε καποια μερα και να τα πουμε απο κοντα.

User avatar
admin
Site Admin
Posts: 3153
Joined: Tue Dec 19, 2006 1:38 pm

Re: The Land of Dreams - private lake

Post by admin »

Αγαπητοί φίλοι μετά απο κάποια παράπονα που δέχθηκα στο γραφείο αναφορικά με την Λίμνη για Πέστροφες θα ήθελα να ξεκαθαρίσω τα εξείς

1)Η λίμνη είναι ιδιωτική και ανήκει στον Ανδρέα Χριστοφή ο οποίος την λειτουργεί με την εμπορική επωνυμία The Land of Dreams
2)Εγώ προσωπικά και το περιοδικό δέν έχουμε καμιά σχέση με την διαχείρηση και λειτουργία της εν λόγω επιχείρηση παρά υπηρεσίες που προσφέραμε έναντι αμοιβής για να στηθεί και να λειτουργήσει
3)Όσοι θέλετε να πάτε πρώτα ρωτήστε τις τιμές και τι περιλαμβάνει καθώς αλλιώς ξεκίνησε η τιμολόγηση (την οποία είχαμε προτείνει) και αλλιώς είναι τώρα. Συγκεκριμένα δύο πελάτες που πήγαν τις προάλλες για ψάρεμα πλήρωσαν περιπου €465 , ψάρεψαν 3 άτομα. Ενοικίασαν εξοπλισμό για ψάρεμα , χρεώθηκαν για την ώρα που ψαρεψαν και χρεώθηκαν για όλα τα ψάρια που έπιασαν. Αυτοί είναι η νέα πολιτική τιμολόγησης απο ότι άκουσα και εγώ.

User avatar
psarakas
Posts: 722
Joined: Mon Aug 09, 2010 8:30 pm

Re: The Land of Dreams - private lake

Post by psarakas »

Οσοι δεν επηετε ακομα να πατε. Υπεροχος τοπος και τιμες λογικοτατες. Και ο καλυτερος guideτης Κυπρου Χαμπης για οτι χρειαστειτε.Συστεινεται ανεπιφυλακτα.Πηγαμε 14 ατομα μικροι μεγαλοι πιασαμε 8 ψαρια.Φαγαμε μεχρι σκασμου και μας στοιχισε δεκα ευρω το ατομο.Η τιμη ειναι για το φαι και τρια καλαμια που ψαρευαν .υπολογιστε τιμες για εστιατοριο με κατεψυγμενες πεστροφες της ψαροτροφης ...
catch and release

User avatar
admin
Site Admin
Posts: 3153
Joined: Tue Dec 19, 2006 1:38 pm

Re: The Land of Dreams - private lake

Post by admin »

Φίλε γίνε ποιό συγκεκριμένος για να είανι και ο κόσμος ενημερωμένος

Ψαρέψατε 3 άτομα και δώσατε 140 ευρώ για να πιάσετε 8 ψάρια τα οποία φάγατε? Με τα 140 ευρώ πληρώσατε το φαγητό το ενοίκιο των καλαμιών και πληρώσατε επιπρόσθετα τα ψάρια? Εξ όσων γνωρίζω η τελευταία πολιτική του εν λόγω χώρου ήταν 10 ευρώ για να ψαρέψεις και ότι ψάρι πιάσεις το πλήρωνες νομίζω 12 ευρώ το κιλό επιπρόσθετα πλήρωνες για ενοίκιο καλαμιού και και δόλωμα αν ήθελες να σου καπνίσουν ή να σου ψήσουν το ψάρι πλήρωνες έξτρα. Απλά γίνε ποιό σαφείς για να μην υπάρχουν παρεξηγήσεις.

User avatar
psarakas
Posts: 722
Joined: Mon Aug 09, 2010 8:30 pm

Re: The Land of Dreams - private lake

Post by psarakas »

οπως αναφερα και πιο πανω.απο τα 14 ατομα ψαρεψαν 3 καλαμια.τα καλαμια τα κρατουσαν και τα μωρα αλλα κυριως οι μεγαλοι.τα καλαμια τα πηραμε μαζι μας.η χρεωση για ψαρεμα ηταν για τρια καλαμια.τα ψαρια χρεωθηκαν 12 το κιλο.ολα μαζι 135
ευρω
επισης καρβουνα πηραμε δικα μας.φουκου και γραδελες ειχεν ο χωρος εκει και στο ψησιμο βοηθησεν και ο Χαμπης.δεν ειχε χρεωση για ψησιμο
catch and release

User avatar
admin
Site Admin
Posts: 3153
Joined: Tue Dec 19, 2006 1:38 pm

Re: The Land of Dreams - private lake

Post by admin »

ΟΚ δηλαδή 3 άτομα για ψάρεμα και 8 ψάρια που πιάσατε €135 και βασικά φάγατε τα ψάρια που πιάσατε. Καλάμια ήταν δικά σας δέν ενοικιάσετε, πληρώσετε καιμιά 30 ευρώ για να ψαρέψετε και 105 ευρώ για τα ψάρια που πιάσατε και βασικα΄ψήσατε τα ψάρια μόνοι σας με δικά σας κάρβουνα. Απλά είανι καλά να το διευκρινίσουμε γιατί ίσως κάποιοι να πήγαν και να περίμεναν να καθήσουν να φάνε σε εστιατόριο με €10

User avatar
psarakas
Posts: 722
Joined: Mon Aug 09, 2010 8:30 pm

Re: The Land of Dreams - private lake

Post by psarakas »

οχι ακριβως.το ποσο ηταν τρια καλαμια επι 25. τιμη για ψαρεμα πανω απο ωρα.αν θελεις καθεσαι 23 ωρες.οι 8 πεστροφες ηταν 5 κιλα και κατι και χρεωθηκαν 60
Οπως και ναχει εγω θεωρω οτι οι τιμες ειναι πολυ καλες .μιλαμε για ιδιωτικη λιμνη
σιγουρα επληρωσα πιο λιγα απο ταβερνα.ευχαριστηθηκαμε το χωρο το χομπυ μας και εφαγαμε ψαρι φρεσκοτατο
catch and release

Post Reply

Return to “Ψάρεμα γλυκού νερού”