ΠΡΟΣ ΤΟΝ ΓΕΝΙΚΟ ΕΙΣΑΓΓΕΛΕΑ ΤΗΣ Κ.Δ.

Post Reply
EVANTHIS LOIZOU
Posts: 2217
Joined: Fri Oct 19, 2007 11:21 am

ΠΡΟΣ ΤΟΝ ΓΕΝΙΚΟ ΕΙΣΑΓΓΕΛΕΑ ΤΗΣ Κ.Δ.

Post by EVANTHIS LOIZOU »

Κυριε
Εμεις οι κατωθι υπογεγραμμενοι Πολιτες της Κ.Δ. καταγγελλουμε τα ακολουθα Κυβερνητικα Τμηματα για αρνηση η ανεπαρκεια η αδυναμια εφαρμογης της νομοθεσιας που αφορα την διαχειρηση των Φραγματων που ευρισκονται στην Δημοκρατια.
1. Τμημα Αναπτυξεως Υδατων
2. Τμημα Αλιειας
3. Αστυνομια
4. Τμημα Δασων
5. Πυροσβεστικη Υπηρεσια
Καθημερινα βιωνουμε την παρανομια απο ενα τεραστιο αριθμο ατομων που επισκεπτονται τα Φραγματα. Η παρανομια εκδηλωνεται με παρα πολλους τροπους καποτε μαλιστα θετοντας σε αμεσο κινδυνο και τις ζωες μας.
Επειδη τα αρμοδια τμηματα αδιαφορουν συνειδητα.
Επειδη εχουμε αποταθει σε αυτα παρα πολλες φορες ειτε μεμονωμενα ειτε σαν οργανωμενα συνολα.
Επειδη δεν εχουμε δει καμια ανταποκριση.
Επειδη πιστευουμε οτι συντομα θα θρυνησουμε θυματα
Αποφασισαμε να αποταθουμε σε σας για να επιληφθειτε της καταστασης.
Εαν μας αγνοησετε η μονη αλλη οδος που θα απομεινει ειναι να παρουμε τον νομο στα χερια μας και δεν θα δεχθουμε να κατηγορηθουμε για αυτο.
Περιμενουμε συναντηση για να σας ενημερωσουμε προσωπικα.

EVANTHIS LOIZOU
Posts: 2217
Joined: Fri Oct 19, 2007 11:21 am

Re: ΠΡΟΣ ΤΟΝ ΓΕΝΙΚΟ ΕΙΣΑΓΓΕΛΕΑ ΤΗΣ Κ.Δ.

Post by EVANTHIS LOIZOU »

Σημερα, κατα την διαρκεια της επισκεψης μου σε ενα Φραγμα, ενοιωσα τοση πολλη ΑΗΔΙΑ με οσα ειδα να γινονται εκει που εφτασα στα ορια μου.
Τελικα το μονο που μας εμεινε ειναι να παρουμε τον νομο στα χερια μας.
Οταν τα "αρμοδια τμηματα" ειναι ανικανα να προστατευσουν τον πολιτη τοτε ο πολιτης ειναι υποχρεωμενος να προστατευση τον εαυτο του μονος του.
Ειχα καποτε ρωτηση ενα εξαιρετικο Δικαστη του Ανωτατου . Τι πρεπει να κανει καποιος που πιαννει τον βιαστη της εγγονης του επ'αυτοφορω???????????????????
Μου απαντησε!!!! Τον εκτελεις επι τοπου και μετα παεις και παραδιδεσαι στους ανθρωπους να σε δικασουν.
Του ειπα μα εσυ μου λεεις τετοιο πραγμα??????????? ΝΑΙ μου ειπε. Διοτι αν δεν το κανεις η ΣΥΝΕΙΔΗΣΗ σου θα σε κατατρεχει για οσο ζεις. Καλυτερα να σε τιμωρησουν οι ανθρωποι παρα η συνειδηση σου.
ΤΙ ΝΟΜΙΖΕΤΕ ΕΣΕΙΣ :?:

User avatar
PeRoUkKaS
Posts: 1088
Joined: Fri Nov 02, 2007 6:27 pm
Location: Nicosia

Re: ΠΡΟΣ ΤΟΝ ΓΕΝΙΚΟ ΕΙΣΑΓΓΕΛΕΑ ΤΗΣ Κ.Δ.

Post by PeRoUkKaS »

αυτο θα πει επιασαμεν πατο κυριε Ευανθη. Δυστηχως.
ποσο σοβαρα ομως θα μας παρει ο ΓΕ ? :think:

και κατι αλλο.. γιατι την Πυροσβεστικη και το Τμημα Δασων? Νομιζα οτι ηταν τα τμηματα που κανουν το κατι περισσοτερο απο τα αλλα.
Ειδικα η πυροσβεστικη μας, εχω την εντυπωση πως ειναι απο τα ποιο οργανωμενα τμηματα στον τοπο μας!
catch & release!
προσεχουμε για να εχουμε!!

EVANTHIS LOIZOU
Posts: 2217
Joined: Fri Oct 19, 2007 11:21 am

Re: ΠΡΟΣ ΤΟΝ ΓΕΝΙΚΟ ΕΙΣΑΓΓΕΛΕΑ ΤΗΣ Κ.Δ.

Post by EVANTHIS LOIZOU »

ΟΛΟΙ εχουν το μεριδιο της ευθυνης τους.
Ισως περισσοτερο απο ολους ΕΜΕΙΣ που καθομαστε απαθεις και ανεχομαστε αυτη την κατασταση και μυξοκλαιμε πισω απο κλειστα παραθυρα.

User avatar
admin
Site Admin
Posts: 3153
Joined: Tue Dec 19, 2006 1:38 pm

Re: ΠΡΟΣ ΤΟΝ ΓΕΝΙΚΟ ΕΙΣΑΓΓΕΛΕΑ ΤΗΣ Κ.Δ.

Post by admin »

Κύριε Ευάνθη λυπούμε που θα το πώ αλλά πριν πάρουμε την κατάσταση εμεις στα χέρια μας υπάρχου καποιοι άλλοι που ίσως την πάρουν για εμάς- Για να δούμε που μας οδηγούν οι δημοκρατικοί -λαικοί και δίκαιοι κυβερνήτες αυτού του τόπου-ΕΛΑΜ :roll: :roll: :snooty: Δεν είναι κάτω απο τέτοιες συνθήκες που μπήκε και η Χρυσή Αυγή στην βουλή. όταν το κράτος αδιαφορεί για την ποιότητα ζωής του πολίτη και αφήνει τον κάθε ξένο να καταστρέφει, να εκφοβίζει και να τρομοκρατεί υπάρχουν κάποιοι που δέν το ανέχονται

Post Reply

Return to “Ψάρεμα γλυκού νερού”