RBL

User avatar
(CyBasser)
Posts: 2367
Joined: Mon Oct 22, 2007 10:17 pm

Re: RBL

Post by (CyBasser) »

bassman wrote:Φίλε μου Cybasser,

Ο αρχικός λόγος της επέμβασης μου ήταν να μάθουν όλοι την ιστορία του θέματος. Νομίζω πως όλοι όσοι ενδιαφέρονται έχουν τώρα αρκετές πληροφορίες για να προβληματιστούν. Εγώ έχω κατηγορηθεί πολύ για τις ιδέες μου αλλά τώρα νοιώθω δικαιωμένος. Μακάρι όλα τα προβλήματα του ψαρέματος να έβρισκαν σιγά σιγά την λύση τους. :)

Καλά ψαρέματα!
Φίλε Bassman, όλοι γνωρίζουν τώρα την ιστορία του θέματος. Αν έχει και κάποιον άλλο που μπορεί να λέει ότι δικαιώθηκε είμαι εγώ, γιατί όταν το 2006 αναμίχθηκα ενεργά στο θέμα RBL κάποιοι (δεν εννοώ φυσικά εσένα) με έστησαν πραγματικά στον τοίχο, και πέρασα από χίλια μύρια κύματα, αφού χαρακτηρίστηκα μεταξύ άλλων "προδότης", "ψεύτης", "αναξιόπιστος", και πολλά άλλα παρόμοια. Όμως παίρνοντας τα ρίσκα μου εξασφάλισα τουλάχιστον την επιστροφή 100δων λαβρακιών ζωντανών και ας μου κόστισε πολύ και ψυχολογικά και προσωπικά (τουλάχιστον κάποιοι από αυτά τα άτομα μετά είχαν την αξιοπρέπεια να μου ζητήσουν συγγνώμη, κάτι που εκτίμησα). Και ναί, νιώθω πλήρως δικαιωμένος για τις πράξεις μου.

Αυτά όμως ανήκουν στο παρελθόν. Σημασία τώρα έχει να κυτάξουμε μπροστά τώρα να δούμε πως θα γυρίσουμε τον τροχό...
There is fishing, and there is BASS FISHING!
ALWAYS PRACTICE CATCH AND RELEASE!!!

User avatar
(CyBasser)
Posts: 2367
Joined: Mon Oct 22, 2007 10:17 pm

Re: RBL

Post by (CyBasser) »

bassman wrote:Έτσι για τα records είχα πλησιάσει τα μέσα ενημέρωσης (εφημερίδες και κανάλια) (σαν άτομο φυσικά) για το άδειασμα των φραγμάτων και ειδικά την σπατάλη νερού από την Γερμασόγεια και τον Κούρρη και προειδοποιούσα για την σημερινή κατάσταση πριν από 2 χρόνια αλλά ούτε φωνή ούτε ακρόαση. Έστειλα φωτογραφίες και άλλο υλικό μα κανένας δεν ενδιαφέρτηκε. Και τώρα ακούω για εξοικονόμηση και τραγικές καταστάσεις στα φράγματα. Ο στρουθοκαμηλισμός σε όλο του το μεγαλείο. :evil: :evil: :evil: :evil:

Άρα τελικά μόνο με την οργάνωση και ομαδική δουλειά έχουμε κάποιες ελπίδες.

Και μια πρόταση για τον Cybasser. Αν δεν μπορεί να μετακινηθεί φέτος ο διαγωνισμός του RBL τότε ο Ξυλιάτος είναι καλή ιδέα. Λόγω θερμοκρασίας νερού εκεί η αναπαραγωγή θα καθυστερήσει. Θα μιλήσουμε τηλεφωνικά για το θέμα. :idea:
Συμφωνούμε πλήρως. Η εισήγηση θα μεταφερθεί στο RBL.
There is fishing, and there is BASS FISHING!
ALWAYS PRACTICE CATCH AND RELEASE!!!

User avatar
C&R
Posts: 949
Joined: Thu Jan 24, 2008 8:23 am

Re: RBL

Post by C&R »

[quote="bassman"]Έτσι για τα records είχα πλησιάσει τα μέσα ενημέρωσης (εφημερίδες και κανάλια) (σαν άτομο φυσικά) για το άδειασμα των φραγμάτων και ειδικά την σπατάλη νερού από την Γερμασόγεια και τον Κούρρη και προειδοποιούσα για την σημερινή κατάσταση πριν από 2 χρόνια αλλά ούτε φωνή ούτε ακρόαση. Έστειλα φωτογραφίες και άλλο υλικό μα κανένας δεν ενδιαφέρτηκε. Και τώρα ακούω για εξοικονόμηση και τραγικές καταστάσεις στα φράγματα. Ο στρουθοκαμηλισμός σε όλο του το μεγαλείο. :evil: :evil: :evil: :evil:

quote]

File bassman , opws ksereis stin Kipro prepei na ksereis ta katalila prosopa gia na ginei i doulia sou :roll:

User avatar
bassman
Posts: 391
Joined: Mon Nov 19, 2007 6:19 pm
Location: Nicosia

Re: RBL

Post by bassman »

File bassman , opws ksereis stin Kipro prepei na ksereis ta katalila prosopa gia na ginei i doulia sou :roll:
Φίλε μου,
Φαίνεται τότε ότι αυτοί που είχαν συμφέρον να δούμε τα φράγματα μας άδεια, ξέρουν τα κατάλληλα πρόσωπα :!: . Εμείς τι πιθανότητες έχουμε?
I'd rather be fishing!

User avatar
caveman
Posts: 3501
Joined: Sat Aug 11, 2007 1:59 pm
Location: Φράγμα Κούρη

Re: RBL

Post by caveman »

bassman wrote:Συμφωνώ μαζί σου Predator,

Η Κύπρος πέρασε ξανά ανομβρίες (πχ. 1992 και 1998-2000) αλλά το ψάρεμα δεν χάθηκε. Μπορεί να έπαθε μεγάλη ζημια αλλά σιγά σιγά επερχόταν η βελτίωση. Και αυτό δεν γινόταν επειδή το ΤΑ έκανε την δουλειά του σωστά. ΄Εκανε ότι και τώρα. ΤΙΠΟΤΑ. Το τελειωτικό κτύπημα θα έρθει από όλους αυτούς που ανάφερες (και δεν εννοώ τον "συμπατριώτη" επειδή δεν μπορεί να κάνει σημαντική ζημιά έστω και αν το ήθελε. Απλά για να είμαστε δίκαιοι).

Τώρα πρέπει να κάνει κάτι επιτέλους το ΤΑ. Η εποχές που δεν τους είχαμε ανάγκη πέρασαν. Πρέπει να δράσουμε ομαδικά και να τους πιέσουμε να δικαιολογίσουν επιτέλους το μισθό τους.

Φίλε μου δαμέ πρέπει να σιμειόσω τζαιγώ κάτι... εν τζαί το τμήμα αναπτύξεως υδάτον :!: που παλιά έντζαι άφηνεν τα φράγματα να τρέχουν :!: :o ακόμα ο Κούρρις εν ανιχτός :!: απότι φένεται.............ΕΞΙΑΣΑΝ ΤΟΝ :!: :oops: εν υπάρχει άλλη εξήγηση :P :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: πλέων τα νεύρα επεράσαν μας :lol: λαλούμεν τούντες κουβέντες τζαί γελούμεν :P Έπρεπεν να εύκαλλα φοτογραφίες τότε το νερό να δείτε....έφτασεν την.....ΘΑΛΑΣΣΑ :!:
Σ Τ Ο Ν Α Γ Ι Ο Ε Ρ Μ Ο Γ Ε Ν Η :o :o :o :o Μέστο κατακαλόκαιρο τζαί εύτασεν την θάλασσα :!: Το καλόν της υποθεσεις...επιασεν πολλούς τζέφαλους το σημείο :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: αλλά εν είχα την ευκαιρία να τους ψαρέψω :P Φαντάζομαι εννά τρέχει ακόμα μεστην θάλασσα :P αλλά να το φκάλο τωρά τζαί να το στείλο καμιάς εφημερίδας εν θα με πιστέψουν....εννά μου πουν πως εν που τες βροχές που έσιρεν :lol: :lol: :lol: :lol: Αφού αν πάτε κάτο τζιαμέ που σιονόνετε... :lol: έχει ολόκλιρον υδρόβιο οικοσύστημα :lol: :lol: :lol: :lol: ...τζαί με ψάρκα :!:
Στις εκλογές 2013, ψηφίζουμε:
==ΤΟΥΡΝΑ==

User avatar
bassman
Posts: 391
Joined: Mon Nov 19, 2007 6:19 pm
Location: Nicosia

Re: RBL

Post by bassman »

caveman wrote:
bassman wrote:Συμφωνώ μαζί σου Predator,

Η Κύπρος πέρασε ξανά ανομβρίες (πχ. 1992 και 1998-2000) αλλά το ψάρεμα δεν χάθηκε. Μπορεί να έπαθε μεγάλη ζημια αλλά σιγά σιγά επερχόταν η βελτίωση. Και αυτό δεν γινόταν επειδή το ΤΑ έκανε την δουλειά του σωστά. ΄Εκανε ότι και τώρα. ΤΙΠΟΤΑ. Το τελειωτικό κτύπημα θα έρθει από όλους αυτούς που ανάφερες (και δεν εννοώ τον "συμπατριώτη" επειδή δεν μπορεί να κάνει σημαντική ζημιά έστω και αν το ήθελε. Απλά για να είμαστε δίκαιοι).

Τώρα πρέπει να κάνει κάτι επιτέλους το ΤΑ. Η εποχές που δεν τους είχαμε ανάγκη πέρασαν. Πρέπει να δράσουμε ομαδικά και να τους πιέσουμε να δικαιολογίσουν επιτέλους το μισθό τους.

Φίλε μου δαμέ πρέπει να σιμειόσω τζαιγώ κάτι... εν τζαί το τμήμα αναπτύξεως υδάτον :!: που παλιά έντζαι άφηνεν τα φράγματα να τρέχουν :!: :o ακόμα ο Κούρρις εν ανιχτός :!: απότι φένεται.............ΕΞΙΑΣΑΝ ΤΟΝ :!: :oops: εν υπάρχει άλλη εξήγηση :P :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: πλέων τα νεύρα επεράσαν μας :lol: λαλούμεν τούντες κουβέντες τζαί γελούμεν :P Έπρεπεν να εύκαλλα φοτογραφίες τότε το νερό να δείτε....έφτασεν την.....ΘΑΛΑΣΣΑ :!:
Σ Τ Ο Ν Α Γ Ι Ο Ε Ρ Μ Ο Γ Ε Ν Η :o :o :o :o Μέστο κατακαλόκαιρο τζαί εύτασεν την θάλασσα :!: Το καλόν της υποθεσεις...επιασεν πολλούς τζέφαλους το σημείο :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: αλλά εν είχα την ευκαιρία να τους ψαρέψω :P Φαντάζομαι εννά τρέχει ακόμα μεστην θάλασσα :P αλλά να το φκάλο τωρά τζαί να το στείλο καμιάς εφημερίδας εν θα με πιστέψουν....εννά μου πουν πως εν που τες βροχές που έσιρεν :lol: :lol: :lol: :lol: Αφού αν πάτε κάτο τζιαμέ που σιονόνετε... :lol: έχει ολόκλιρον υδρόβιο οικοσύστημα :lol: :lol: :lol: :lol: ...τζαί με ψάρκα :!:
Φίλε μου,
Εγώ που έφκαλα φωτογραφίες τη Γερμασόγεια και τον ποταμό γεμάτο και τα ρουπινέττα ανοιχτά για 2 χρόνια μέρα-νύχτα και έστειλα τα σε κανάλια και εφημερίδες τι εκατάλαβα? :evil:
I'd rather be fishing!

User avatar
caveman
Posts: 3501
Joined: Sat Aug 11, 2007 1:59 pm
Location: Φράγμα Κούρη

Re: RBL

Post by caveman »

Προτείνω σε σινεργασία με άλλους φορείς να οργανόσουμεν διαδίλοση-διαμαρτιρία έξω που το τμήμα αναπτύξεος υδάτων για τες παροχές που κάμμουν στα γύπεδα γκολφ, τζαί αν δεν ακουστούμεν να κάμουμεν έξω που το σπίτι του κρ Φωτίου :!: :x
Στις εκλογές 2013, ψηφίζουμε:
==ΤΟΥΡΝΑ==

User avatar
C&R
Posts: 949
Joined: Thu Jan 24, 2008 8:23 am

Re: RBL

Post by C&R »

bassman wrote:
File bassman , opws ksereis stin Kipro prepei na ksereis ta katalila prosopa gia na ginei i doulia sou :roll:
Φίλε μου,
Φαίνεται τότε ότι αυτοί που είχαν συμφέρον να δούμε τα φράγματα μας άδεια, ξέρουν τα κατάλληλα πρόσωπα :!: . Εμείς τι πιθανότητες έχουμε?
Isws na min xriazete afou autoi pou efthinonte eine autoi pou exoun thn tixi sta xeria tous :twisted: :twisted: Egw pantws that mporouna na proothisw singekrimena arthra kai fotografies se orismena entipa

User avatar
bassman
Posts: 391
Joined: Mon Nov 19, 2007 6:19 pm
Location: Nicosia

Re: RBL

Post by bassman »

C&R wrote:
bassman wrote:
File bassman , opws ksereis stin Kipro prepei na ksereis ta katalila prosopa gia na ginei i doulia sou :roll:
Φίλε μου,
Φαίνεται τότε ότι αυτοί που είχαν συμφέρον να δούμε τα φράγματα μας άδεια, ξέρουν τα κατάλληλα πρόσωπα :!: . Εμείς τι πιθανότητες έχουμε?
Isws na min xriazete afou autoi pou efthinonte eine autoi pou exoun thn tixi sta xeria tous :twisted: :twisted: Egw pantws that mporouna na proothisw singekrimena arthra kai fotografies se orismena entipa
Νομίζω πως άρχισα να έχω κάποιες ιδέες :idea: . Μετά τις εκλογές (για ευνόητους λόγους) πρέπει να μιλήσουμε για το θέμα :wink: .
I'd rather be fishing!

User avatar
caveman
Posts: 3501
Joined: Sat Aug 11, 2007 1:59 pm
Location: Φράγμα Κούρη

Re: RBL

Post by caveman »

Πάντος αν χριαστείτε φοτογραφίες που την τορινή κατάσταση των φραγμάτων της Λεμεσού...έννεν ανάγγη να κατεβίτε δακάτο, λέτε μου τζαί φκάλλω :wink: Την Κυριακή μετά τες εκλογές λέω να πάω με το τζίπ του αρφού μου τζαί να κάμω την πορεία του νερού από τον Κούρρη στην θάλασσα του Αγίου Ερμογένη...θα τραβήσω τζαί βίτεο :wink:
Στις εκλογές 2013, ψηφίζουμε:
==ΤΟΥΡΝΑ==

User avatar
Greg
Posts: 3067
Joined: Tue Aug 07, 2007 3:54 pm
Location: by the sea

Re: RBL

Post by Greg »

:twisted:
Last edited by Greg on Thu Feb 14, 2008 3:51 pm, edited 1 time in total.
Esox Lucius

User avatar
C&R
Posts: 949
Joined: Thu Jan 24, 2008 8:23 am

Re: RBL

Post by C&R »

bassman wrote: Νομίζω πως άρχισα να έχω κάποιες ιδέες :idea: . Μετά τις εκλογές (για ευνόητους λόγους) πρέπει να μιλήσουμε για το θέμα :wink: .
No prob

User avatar
C&R
Posts: 949
Joined: Thu Jan 24, 2008 8:23 am

Re: RBL

Post by C&R »

caveman wrote:Πάντος αν χριαστείτε φοτογραφίες που την τορινή κατάσταση των φραγμάτων της Λεμεσού...έννεν ανάγγη να κατεβίτε δακάτο, λέτε μου τζαί φκάλλω :wink: Την Κυριακή μετά τες εκλογές λέω να πάω με το τζίπ του αρφού μου τζαί να κάμω την πορεία του νερού από τον Κούρρη στην θάλασσα του Αγίου Ερμογένη...θα τραβήσω τζαί βίτεο :wink:
Caveman , endiaferon thanks. Trava kai tin panigiris tou agio r........ou pou ginete kathe savvatokiriako ston Kouri
:evil: :evil:

User avatar
(CyBasser)
Posts: 2367
Joined: Mon Oct 22, 2007 10:17 pm

Re: RBL

Post by (CyBasser) »

C&R wrote:
caveman wrote:Πάντος αν χριαστείτε φοτογραφίες που την τορινή κατάσταση των φραγμάτων της Λεμεσού...έννεν ανάγγη να κατεβίτε δακάτο, λέτε μου τζαί φκάλλω :wink: Την Κυριακή μετά τες εκλογές λέω να πάω με το τζίπ του αρφού μου τζαί να κάμω την πορεία του νερού από τον Κούρρη στην θάλασσα του Αγίου Ερμογένη...θα τραβήσω τζαί βίτεο :wink:
Caveman , endiaferon thanks. Trava kai tin panigiris tou agio r........ou pou ginete kathe savvatokiriako ston Kouri
:evil: :evil:
Άντε παιδιά, έχω και εγώ κάποιο κινηματογραφικό και φωτογραφικό υλικό, θα τα βάλουμε όλα στο τραπέζι να ξεκινήσουμε την αντεπίθεση....
There is fishing, and there is BASS FISHING!
ALWAYS PRACTICE CATCH AND RELEASE!!!

User avatar
(CyBasser)
Posts: 2367
Joined: Mon Oct 22, 2007 10:17 pm

Re: RBL

Post by (CyBasser) »

Greg wrote:ego avrio enna katevw me to sigatsaki..o nown noeito ;)
8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8)
There is fishing, and there is BASS FISHING!
ALWAYS PRACTICE CATCH AND RELEASE!!!

Post Reply

Return to “Ψάρεμα γλυκού νερού”