2os Διαγωνισμός Ψαρέματος Λαυρακιού P.M. OUTDOORS – 13/05/12

User avatar
caveman
Posts: 3501
Joined: Sat Aug 11, 2007 1:59 pm
Location: Φράγμα Κούρη

Re: 2os Διαγωνισμός Ψαρέματος Λαυρακιού P.M. OUTDOORS – 13/05/12

Post by caveman »

EVANTHIS LOIZOU wrote: Αν ηξερες θα το εκανες και εσυ.
:lol: :lol: καμία σχέση.

Πιθανότατα δεν έχεις μεταφράσει σωστά το τι έγραψε.

Αφού έχει λήξει ο αγώνας και τα λεγόμενα του δεν αποτελούν κομάτι κάποιας "στρατιγικής", αφού έχει καταφέρει αυτό που ήθελε και έχει πάρει το κύπελλο...
Στις ΜΕΤΑΞΥ ΤΟΥΣ συνομιλίες μας χλευάζει όλους τους Κυπραίους που έλαβαμε μέρος την στιγμή που όλοι μας, εκτώς μιας ομάδας, εκάτσαμε ως το τέλος και το παλέψαμε. Αυτοί που έφυαν πριν την λήξη ήταν ξένοι.

Την παρατήρηση για το νησί την είχε κάμει ο Ϊγκορ στον Λάζαρο.
Στις εκλογές 2013, ψηφίζουμε:
==ΤΟΥΡΝΑ==

User avatar
Greg
Posts: 3067
Joined: Tue Aug 07, 2007 3:54 pm
Location: by the sea

Re: 2os Διαγωνισμός Ψαρέματος Λαυρακιού P.M. OUTDOORS – 13/05/12

Post by Greg »

Ε ρολανδο..τελικα εννα βρεξει η όχι???? :lol:
Esox Lucius

User avatar
sifu-nas
Posts: 912
Joined: Wed May 09, 2007 11:42 am

Re: 2os Διαγωνισμός Ψαρέματος Λαυρακιού P.M. OUTDOORS – 13/05/12

Post by sifu-nas »

giannosP wrote:
sifu-nas wrote:Βάρτε καμία φώτο !!! Αποτελέσματα με αριθμό ψαριών και μεγαλύτερο ψάρι (49 cm)???
49??? ενεν 44?
αχα! οκ :)

User avatar
bassno1
Posts: 29
Joined: Thu May 22, 2008 4:03 pm

Re: 2os Διαγωνισμός Ψαρέματος Λαυρακιού P.M. OUTDOORS – 13/05/12

Post by bassno1 »

ΠΑΙΔΙΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΑΚΡΙΑ Η ΜΕΡΑ ΠΟΥ ΘΑ ΝΙΚΗΣΟΥΜΕ ΤΟΥΣ ΑΛΑΖΟΝΕΣ ΡΩΣΣΟΥΣ.
ΕΑΝ ΕΙΧΑ ΤΗΝ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΤΟΥ ΑΣΠΡΟΚΡΕΜΜΟΥ ΠΡΙΝ ΤΟΝ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟ ΘΑ ΕΙΧΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ.
ΕΑΝ ΚΑΠΟΙΟΙ ΔΕΝ ΕΧΑΝΑΝ ΤΑ ΨΑΡΙΑ ΠΟΥ ΕΧΑΣΑΝ ΣΗΜΕΡΑ ΘΑ ΜΙΛΟΥΣΑΜΕ ΓΙΑ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ.
ΠΑΝΤΩΣ ΕΧΩ ΚΕΡΔΙΣΕΙ ΠΟΛΛΑ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΤΟΝ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟ.
ΟΙ ''ΚΥΡΙΟΙ'' ΡΩΣΣΟΙ ΠΟΥ ΕΙΡΩΝΕΥΟΝΤΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΞΕΧΝΟΥΝ ΟΤΙ ΕΧΟΥΝ ΑΠΟΚΤΗΣΕΙ ΤΕΣ ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ ΤΟΥΣ ΕΔΩ ΣΤΗ ΚΥΠΡΟ ΚΑΙ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΑΣ ΤΟΥΣ ΕΧΟΥΝ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΚΑΙ ΣΤΟΥΣ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΥΣ ΚΑΙ ΑΛΛΟΣΠΩΣ.
ΕΥΑΝΘΗ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΜΕΡΟΣ ΤΟΥ ΠΑΙΓΝΙΔΙΟΥ ΦΤΑΝΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΕ ΣΕΒΑΣΜΟ ΚΑΙ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΝΑ ΣΕΒΕΣΑΙ ΤΟΥΣ ΑΝΤΙΠΑΛΟΥΣ ΣΟΥ ΧΩΡΙΣ ΕΙΡΩΝΕΙΕΣ.
ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΝΑ ΒΑΛΕΙ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΩΝ ΚΥΠΡΙΩΝ ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΝΤΩΝ.
ΓΙΑ ΟΣΟΥΣ ΔΕΝ ΜΕ ΑΝΑΓΝΩΡΙΖΟΥΝ ΑΠΟ ΤΟ NICK NAME ΕΙΜΑΙ Ο ΜΑΡΙΟΣ ΣΤΑΥΡΙΝΟΥ.

User avatar
caveman
Posts: 3501
Joined: Sat Aug 11, 2007 1:59 pm
Location: Φράγμα Κούρη

Re: 2os Διαγωνισμός Ψαρέματος Λαυρακιού P.M. OUTDOORS – 13/05/12

Post by caveman »

Το λάθος μου είναι ότι παρασύρθηκα & βιάστηκα να δημιουργήσω μια εντύπωση για το RBL λαμβάνοντας υπόψη μόνο τα λεγόμενα του Ντμιτρι. Θέλω να πιστεύω ότι η πλειοψηφία του RBL αγαπά και σέβεται την χώρα που φιλοξενά για τόσα χρόνια τους αγώνες τους.
Στις εκλογές 2013, ψηφίζουμε:
==ΤΟΥΡΝΑ==

User avatar
C&R
Posts: 949
Joined: Thu Jan 24, 2008 8:23 am

Re: 2os Διαγωνισμός Ψαρέματος Λαυρακιού P.M. OUTDOORS – 13/05/12

Post by C&R »

giannosP wrote:επεσα κατω 2κιλα παντος! :D
Γιάno respect , εχάρηκα σε παραπάνω που ούλους γιατί είσαι και ο ποιο μικρός. Συνέχισε έτσι και θα τους φάεις ούλους 8)

Ο παππούς σου εν καλά? :lol:

User avatar
C&R
Posts: 949
Joined: Thu Jan 24, 2008 8:23 am

Re: 2os Διαγωνισμός Ψαρέματος Λαυρακιού P.M. OUTDOORS – 13/05/12

Post by C&R »

caveman wrote:Το λάθος μου είναι ότι παρασύρθηκα & βιάστηκα να δημιουργήσω μια εντύπωση για το RBL λαμβάνοντας υπόψη μόνο τα λεγόμενα του Ντμιτρι. Θέλω να πιστεύω ότι η πλειοψηφία του RBL αγαπά και σέβεται την χώρα που φιλοξενά για τόσα χρόνια τους αγώνες τους.
Και εγώ το ίdιο θέλω να πιστεύω Χαμπή.

Νομίζω πάντως να ξεκαθαρίσουμε κάτι. Ο διαγωνισμός μας δεν είναι αγώνας ενατίον Κυπραίων και Ρώσων. Είναι αγώνας για την πρωτιά. Νομίζω αυτός ο αγώνας έβγαλε πολλά θετικά για μας τους Κυπριους. Ας εκμεταλλευτούμε αυτές τις εμπειρίες μας για τους μελλοντικούς διαγωνισμούς.

User avatar
(CyBasser)
Posts: 2367
Joined: Mon Oct 22, 2007 10:17 pm

Re: 2os Διαγωνισμός Ψαρέματος Λαυρακιού P.M. OUTDOORS – 13/05/12

Post by (CyBasser) »

caveman wrote:Το λάθος μου είναι ότι παρασύρθηκα & βιάστηκα να δημιουργήσω μια εντύπωση για το RBL λαμβάνοντας υπόψη μόνο τα λεγόμενα του Ντμιτρι. Θέλω να πιστεύω ότι η πλειοψηφία του RBL αγαπά και σέβεται την χώρα που φιλοξενά για τόσα χρόνια τους αγώνες τους.
Τωρά μιλάς Χαραλάμπη. Ο συγκεκριμμένος ακόμη και σε παρεΐστικα ψαρέματα έτσι συμπεριφέρεται, πόσο μάλλον σε ανταγωνιστικά. Δεν είναι τυχαίο που εξικόψαμε κάποιοι απ'αυτόν. Όμως δψεν μπορεί από την συμπεριφορά του ενός να τους κρίνεις όλους... Και ναι, και εμείς τους δώσαμε, αλλά και αυτοί μας έδωσαν. Αν δεν υπήρχαν κοπέλια σαν τον Denis, τον Nicodim, τον Evgeny, τον Constantin και μερικούς άλλους που κάποιοι από μας γνωρίζουν από το 2004, ίσως σημερα σαν σύνολο να είμασταν πιο πίσω από ότι είμαστε. Τον συγκεκριμένο ας τον να πάει απ'εκεί που ήρτε...
There is fishing, and there is BASS FISHING!
ALWAYS PRACTICE CATCH AND RELEASE!!!

User avatar
(CyBasser)
Posts: 2367
Joined: Mon Oct 22, 2007 10:17 pm

Re: 2os Διαγωνισμός Ψαρέματος Λαυρακιού P.M. OUTDOORS – 13/05/12

Post by (CyBasser) »

C&R wrote:Νομίζω πάντως να ξεκαθαρίσουμε κάτι. Ο διαγωνισμός μας δεν είναι αγώνας ενατίον Κυπραίων και Ρώσων. Είναι αγώνας για την πρωτιά. Νομίζω αυτός ο αγώνας έβγαλε πολλά θετικά για μας τους Κυπριους. Ας εκμεταλλευτούμε αυτές τις εμπειρίες μας για τους μελλοντικούς διαγωνισμούς.
ΣΩΣΤΟΟΟΣ!!!!!!
There is fishing, and there is BASS FISHING!
ALWAYS PRACTICE CATCH AND RELEASE!!!

User avatar
(CyBasser)
Posts: 2367
Joined: Mon Oct 22, 2007 10:17 pm

Re: 2os Διαγωνισμός Ψαρέματος Λαυρακιού P.M. OUTDOORS – 13/05/12

Post by (CyBasser) »

Greg wrote:Ε ρολανδο..τελικα εννα βρεξει η όχι???? :lol:
Βρεχει.

Ρώτα τον Ευάνθη και κάποιους άλλους αν τους εβοήθησαν οι προβλέψεις άλλες φορές. Αν ήταν πάντα 100% ακριβείς τότε δεν θα μιλούσαμε για ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΑ. Στο κάτω κάτω, αν θέλεις τα λαμβάνεις υπ'΄΄οψιν...

Αλλά με αυτά που ακούω, την επόμενη φορά πελλός πον'να ασχοληθεί...
There is fishing, and there is BASS FISHING!
ALWAYS PRACTICE CATCH AND RELEASE!!!

User avatar
MariosK
Posts: 3582
Joined: Sun May 04, 2008 6:00 pm
Location: Πάφος
Contact:

Re: 2os Διαγωνισμός Ψαρέματος Λαυρακιού P.M. OUTDOORS – 13/05/12

Post by MariosK »

Εγώ θέλω να δώσω συγχαρητήρια σε όλους όσους έλαβαν μέρος τζε άντεξαν μέχρι το τέλος γιατί ήταν ένας πραγματικά πολύ δύσκολος αγώνας!!! Είδα ανθρώπους να δημιουργούν μονοπάτια μέσα που κατσάβραχα τζε γκρεμούς, είδα άτομα να στέκονται πας σε μιαν πετρούαν 0.5χ0.5 μέτρα και να ψαρεύκουν τζε το τελευταίο κολπούι και είδα και κόσμο που εφάτσησεν 2 φορές γυρόν ούλλην την επιτρεπόμενη περιοχή για ψάρεμα :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap:!

Ιδιαίτερα συγχαρητήρια στον Γιάννο, giannosp, ο οποίος έδειξε πραγματικά πνεύμα πρωταθλητή! Γιάννο keep it up :clap: :clap: :clap:!!! Το μεγαλύτερο ψάρι το δικαιούσουν και οι 2 πόντοι ήταν απλά θέμα τύχης :clap: :clap: :clap:!

Ο διαγωνισμός έδωσε σε όλους πολλές καλές εμπειρίες και μαθήματα και ίσως 1-2 κακές εμπειρίες. Ας κρατήσουμε μόνο τις καλές και το ότι εφκήκαν μπροστά οι Ρώσσοι εν απλά έναν κίνητρο για να γίνουν οι Κύπριοι καλλύτεροι. Ας μην ξεχνάμε ότι στα δικά τους πρωταθλήματα εφάαν τες πολλές φορές που Κυπραίους :wink:.

Υ.Γ. Την δεύτερη θέση έπιασεν την Κυπριακή ομάδα αφού ο Branko πλέον εν ποιο Κυπραίος που τους Κυπραίους :lol: :lol: :lol:

User avatar
giannosP
Posts: 479
Joined: Sat Apr 09, 2011 1:12 pm
Location: Λευκωσια - Τσερι

Re: 2os Διαγωνισμός Ψαρέματος Λαυρακιού P.M. OUTDOORS – 13/05/12

Post by giannosP »

C&R wrote:
giannosP wrote:επεσα κατω 2κιλα παντος! :D
Γιάno respect , εχάρηκα σε παραπάνω που ούλους γιατί είσαι και ο ποιο μικρός. Συνέχισε έτσι και θα τους φάεις ούλους 8)

Ο παππούς σου εν καλά? :lol:
Μα νομιζω επιασεν μια εβδομαδα σικλιφ! :lol: :lol:
Life is a game....Fishing is serious!

User avatar
PrEdAtΩR
Posts: 839
Joined: Fri Nov 23, 2007 11:59 pm

Re: 2os Διαγωνισμός Ψαρέματος Λαυρακιού P.M. OUTDOORS – 13/05/12

Post by PrEdAtΩR »

εγώ χάρηκα ότι σχόλια όπως αυτά του Dmitri πώρωσαν αρκετούς από εμάς στο να δουλέψουμε πιο σοβαρά και στρατηγικά στον επόμενο αγώνα.

είμαι σίγουρος ότι στον επόμενο αγώνα θα έχει κυπραίο στην 3αδα

έχει πολλά άτομα του RBL που είναι πολύ καλά παιδιά και ας μην ασχολούμαστε με κάποια άτομα συγκεκριμένα

Eυάνθη οποτε θέλεις να κανονίσουμε να βρεθούμε να τα πούμε . Eίσαι ο καλύτερος προπονητής που μπορούμε να έχουμε και κάθε σου υπόδειξη και συμβουλή είναι απόλυτα σεβαστή

όσο για μένα ξέρω ότι είναι βλακεία μου που ήρθα με 39 βαθμούς πυρετό να αγωνιστώ αλλα δεν μου αρέσει να τα παρετω και αναλαβα όλη την ευθύνη αν πάθαινα κάτι ,
ευτυχώς κατάφερα και οδήγησα safe ως την λευκωσία

User avatar
(CyBasser)
Posts: 2367
Joined: Mon Oct 22, 2007 10:17 pm

Re: 2os Διαγωνισμός Ψαρέματος Λαυρακιού P.M. OUTDOORS – 13/05/12

Post by (CyBasser) »

Τωρά που ετελειώσαν οι απαντήσεις, θα γράψω κάποια δικά μου σχόλια.

Πρώτα απ' όλα, ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ!!!

Για γνωστούς λόγους δεν έγινε δυνατόν να είμαι παρών. Είχα όμως συνεχή ενημέρωση. Έστω και αν είδα τον αγώνα από αποστάσεως, θέλω να πω δυο λόγια...

Ο Γιάννης έχει δίκαιο. ΛΑΝΘΑΣΜΕΝΑ, κάποιοι το είδαν ότι είναι "Κυπραίοι εναντίον Ρώσσων". ΤΕΛΕΙΩΣ ΛΑΘΟΣ ΠΡΟΣΕΓΓΙΣΗ. Και εγώ είπα (στο facebook) ότι ΘΑ ΗΘΕΛΑ να κερδίσει Κυπραίος. Μίλησα με διάφορους (ΟΧΙ ΟΛΟΥΣ) πριν τον αγώνα, είτε τηλεφωνικώς, είτε με μυνήματα στο facebook. Κατάλαβα ότι υπήρχε πολλή λάθος αντιμετώπιση στο θέμα διαγωνισμός. Τόλμησα και έκανα πρόβλεψη, και βγήκα σωστός (Ευχαριστώ psarakas :lol: ). Tώρα, ο φίλος μου ο Χαραλάμπης όπως σωστά είπε ο Ευάνθης φαίνεται παρασύρθηκε στην πορεία, και έχασε το ηθικό του (ξέρω το συναίσθημα, μου συνέβηκε όταν συμμετείχα στο RBL 2006). Αν κι ο Χαραλάμπης απέδιδε μέχρι τέλους μπορούσαν και πρωτείο. Για την ασθένεια του Βύρωνα δεν μπορώ να μιλήσω, μπράβο του που τουλάχιστον προσπάθησε. Κάτι που είπα παλαιοτερα και φαίνεται να ισχύει, είναι ότι δεν αρκεί ούτε η φυσική κατάσταση, ούτε τα πολλά λόγια για να κερδηθεί έτσι αγώνας. Πρώτη σημασία έχει η καλή γνώση τεχνικών, και δεύτερη η ψυχολογία. Αν τα παντρέψεις σχεδόν σίγουρα θα πάεις καλά, άλλωστε το απέδειξε ξεκάθαρα ο Βύρωνας το 2006!. Διευκρινίζω ότι αν συμμετείχα πιθανότατα ούτε εγώ θα τα καταφερνα, δεν έχω την σωστή "συμπεριφορά" (competitive attitude). Πολλοί μίλησαν για τύχη, αλλά όπως όλοι ξέρουν, η τύχη συνήθως σε τέτοιους αγώνες πάει με τους δυνατούς!

Ελπίζω οι εμπειρίες αυτές να αρχίσουν να "στοιβάζονται", και να αποτελέσουν την πρώτη ύλη ώστε σύντομα να υπάρχει μια ΑΞΙΑ ομάδα από νέα παιδιά που να μπορούν επάξια να μας αντιπροσωπεύσουν διεθνώς.
There is fishing, and there is BASS FISHING!
ALWAYS PRACTICE CATCH AND RELEASE!!!

User avatar
Στάθης
Posts: 824
Joined: Mon Jul 12, 2010 5:58 pm

Re: 2os Διαγωνισμός Ψαρέματος Λαυρακιού P.M. OUTDOORS – 13/05/12

Post by Στάθης »

caveman wrote:Από το Ρώσικο φόρουμ...
Dmitri wrote:местные "спортсмены" это что то! одни через час после старта сели жрать.
8-) 8-) 8-) 8-)
no whey no gain

Post Reply

Return to “Ψάρεμα γλυκού νερού”