Ανανεωση Αδειων Αλιειας - Αξιζει?

User avatar
PeRoUkKaS
Posts: 1088
Joined: Fri Nov 02, 2007 6:27 pm
Location: Nicosia

Re: Ανανεωση Αδειων Αλιειας - Αξιζει?

Post by PeRoUkKaS »

ΑΠΟΡΙΑ :!: μπορει να φανει και ηλιθιο αλλα δεν το γνωριζω..
αν φκαλω 2 αδειες στο ονομα μου δικαιουμε να ψαρευκω με 2 καλαμια?
catch & release!
προσεχουμε για να εχουμε!!

User avatar
Στάθης
Posts: 824
Joined: Mon Jul 12, 2010 5:58 pm

Re: Ανανεωση Αδειων Αλιειας - Αξιζει?

Post by Στάθης »

Η μια ενναν Mr Jeckyl τζιαι η άλλη mr Hyde? :D
no whey no gain

User avatar
Tryfon
Posts: 435
Joined: Thu Dec 06, 2007 12:47 pm
Contact:

Re: Ανανεωση Αδειων Αλιειας - Αξιζει?

Post by Tryfon »

PeRoUkKaS wrote:ΑΠΟΡΙΑ :!: μπορει να φανει και ηλιθιο αλλα δεν το γνωριζω..
αν φκαλω 2 αδειες στο ονομα μου δικαιουμε να ψαρευκω με 2 καλαμια?
Προσπαθείς να διαπιστώσεις αν στέκει η κουβεντα που σου λάλουν που εδουλεφκες κόντα μου? :twisted:
Like us on Facebook: Super Action Stores Cyprus

User avatar
Demetrisk
Posts: 115
Joined: Tue Jul 27, 2010 11:50 am
Location: Λευκωσια-Κ'κλι

Re: Ανανεωση Αδειων Αλιειας - Αξιζει?

Post by Demetrisk »

καλα μεν τον πειραζετε ρε, εν τζεν τζινος που φτει που σκεφτεται ετσι. Αναγκασαν τον :twisted:

User avatar
PeRoUkKaS
Posts: 1088
Joined: Fri Nov 02, 2007 6:27 pm
Location: Nicosia

Re: Ανανεωση Αδειων Αλιειας - Αξιζει?

Post by PeRoUkKaS »

βασικα η απορια μου ηταν πως θα ηταν δυνατον να χρησιμοπιουμε 2 η 3 καλαμια :think:
θα μπορουσαμε να πληρωνουμε αλλο κατι ευρα για καθε επιπλεον καλαμι που θα θελαμε να χρησιμοποιουμε..
τζαι να ειχαμεν πχ οριο μεχρι τα 3.. σε καποια ψαρεματα 3 καλαμια ειναι must!
catch & release!
προσεχουμε για να εχουμε!!

User avatar
giannosP
Posts: 479
Joined: Sat Apr 09, 2011 1:12 pm
Location: Λευκωσια - Τσερι

Re: Ανανεωση Αδειων Αλιειας - Αξιζει?

Post by giannosP »

Συνηθος ΑΜΑΝ σε ελεξουν και εχεις αδια εν σου λαλουν τπτ για τα καλαμια!
Life is a game....Fishing is serious!

EVANTHIS LOIZOU
Posts: 2217
Joined: Fri Oct 19, 2007 11:21 am

Re: Ανανεωση Αδειων Αλιειας - Αξιζει?

Post by EVANTHIS LOIZOU »

Εγλεπετε καυμενοι μου να μεν το απαγορεψει τελλια το ψαρεμαν τουτος ο "αδρωπατσος" που εχουμεντε για "γιεφχυντης" το ΤΑ και χαλασσιων ερεγνων :twisted:
Δυστυχως σε τουτον τον τοπον, βαλλουμεν καποια κοπελλουθκια δουλειαν να τους φκαλουμεν που την φτωσιαν της πουγγας τζιαι του μυαλου τους τζιαι τελικα καταληγουν ΔΙΚΤΑΤΟΡΕΣ.
Αλλα ετσι αρνια ΚΑΛΑ ΝΑ ΜΑΣ ΚΑΜΟΥΝ :oops: :oops:

User avatar
sifu-nas
Posts: 912
Joined: Wed May 09, 2007 11:42 am

Re: Ανανεωση Αδειων Αλιειας - Αξιζει?

Post by sifu-nas »

ελεξαν σε ποττε ρε Γιαννο?

User avatar
giannosP
Posts: 479
Joined: Sat Apr 09, 2011 1:12 pm
Location: Λευκωσια - Τσερι

Re: Ανανεωση Αδειων Αλιειας - Αξιζει?

Post by giannosP »

οχι εμεναν ,κατι αλλους αλλοδαπους που ειχαν αδεια και ειχαν καμια 10αρκα καλαμια και εν τους επιασην..εμενα ποττε εν με ελεξαν!
Life is a game....Fishing is serious!

User avatar
sifu-nas
Posts: 912
Joined: Wed May 09, 2007 11:42 am

Re: Ανανεωση Αδειων Αλιειας - Αξιζει?

Post by sifu-nas »

μα Ταμασσο ρε? ποτε?

User avatar
giannosP
Posts: 479
Joined: Sat Apr 09, 2011 1:12 pm
Location: Λευκωσια - Τσερι

Re: Ανανεωση Αδειων Αλιειας - Αξιζει?

Post by giannosP »

το καλοκαιρι που εγινε η κουβεντα, εγω τους εκαλεσα..εν ηρταν μονη τους
Life is a game....Fishing is serious!

User avatar
PeRoUkKaS
Posts: 1088
Joined: Fri Nov 02, 2007 6:27 pm
Location: Nicosia

Re: Ανανεωση Αδειων Αλιειας - Αξιζει?

Post by PeRoUkKaS »

giannosP wrote:Συνηθος ΑΜΑΝ σε ελεξουν και εχεις αδια εν σου λαλουν τπτ για τα καλαμια!
Γιαννο μου δεν θελω να ειμαι παρανομος και να ειμαι με το σκεπτικο τουτο.
το θεμα ηταν αν εγινετουν με καποιον ΝΟΜΙΜΟ τροπο να μπορουσαμε να χρησιμοποιουμε περισσοτερα καλαμια
catch & release!
προσεχουμε για να εχουμε!!

User avatar
Tryfon
Posts: 435
Joined: Thu Dec 06, 2007 12:47 pm
Contact:

Re: Ανανεωση Αδειων Αλιειας - Αξιζει?

Post by Tryfon »

Εγω δεν μπορω να καταλαβω γιατι 1 καλαμι ανα άδεια τουτη η νομοθεσια ειναι περα για περα εξοφρενικη. Και γιατι να πλερωσετε παραπανω για πιο λόγο?
Εχουμε κυπρινους στα φράγματα μας και ζαντερ επιτρέπεις το ψαρεμα τους, αλλα απαγορευρεις παραπανω που 1 καλαμι που ειδικα το ψαρεμα του κυπρινου κατα κόρον ψαρευεται με μινιμυμ 3 καλάμια εξού και οι διάφοροι τρίποδες για 3-4 καλαμια. Απαράδεχτο να αναγκαζουν τους λάτρεις του κυπρινοψαρεματος να παρανομουν. ΜΕΓΑΛΗ ΒΛΑΚΕΙΑ
Like us on Facebook: Super Action Stores Cyprus

User avatar
COTSIOS80
Posts: 519
Joined: Thu Mar 05, 2009 9:56 am

Re: Ανανεωση Αδειων Αλιειας - Αξιζει?

Post by COTSIOS80 »

Tryfon wrote:Εγω δεν μπορω να καταλαβω γιατι 1 καλαμι ανα άδεια τουτη η νομοθεσια ειναι περα για περα εξοφρενικη. Και γιατι να πλερωσετε παραπανω για πιο λόγο?
Εχουμε κυπρινους στα φράγματα μας και ζαντερ επιτρέπεις το ψαρεμα τους, αλλα απαγορευρεις παραπανω που 1 καλαμι που ειδικα το ψαρεμα του κυπρινου κατα κόρον ψαρευεται με μινιμυμ 3 καλάμια εξού και οι διάφοροι τρίποδες για 3-4 καλαμια. Απαράδεχτο να αναγκαζουν τους λάτρεις του κυπρινοψαρεματος να παρανομουν. ΜΕΓΑΛΗ ΒΛΑΚΕΙΑ
Ας θεσουν νομικο πλαισιο για υποχρεωτικο C&R (η μεγιστο αριθμο ψαριων) και ας επιτρεψουν οσα καλαμια θελει ο καθενας. Ετσι δεν θα επηρεαζονται τα αλιευτικα αποθεματα.
Ουτος η αλλος δεν ελεγχουν που δεν ελεγχουν. Ειδεν κανενας καποιον να ψαρευει με λιγοτερα απο 2 καλαμια καμμιαν φορα? Δεν νομιζω. Οι πλειστοι στυνουν "πολυβολεια".
Φυσικα επιστρεφουμε παλι στο θεμα του ελεγχου. Απο την στιγμη που ειναι ανυπαρκτος ειναι περιττο να μιλουμε για αλλαγη της νομοθεσιας σε περισσοτερα απο ενα καλαμια διοτι δεν λυνει κανενα προβλημα.
Ditch the bitch and let's go fishing!

User avatar
PeRoUkKaS
Posts: 1088
Joined: Fri Nov 02, 2007 6:27 pm
Location: Nicosia

Re: Ανανεωση Αδειων Αλιειας - Αξιζει?

Post by PeRoUkKaS »

COTSIOS80 wrote:
Tryfon wrote:Εγω δεν μπορω να καταλαβω γιατι 1 καλαμι ανα άδεια τουτη η νομοθεσια ειναι περα για περα εξοφρενικη. Και γιατι να πλερωσετε παραπανω για πιο λόγο?
Εχουμε κυπρινους στα φράγματα μας και ζαντερ επιτρέπεις το ψαρεμα τους, αλλα απαγορευρεις παραπανω που 1 καλαμι που ειδικα το ψαρεμα του κυπρινου κατα κόρον ψαρευεται με μινιμυμ 3 καλάμια εξού και οι διάφοροι τρίποδες για 3-4 καλαμια. Απαράδεχτο να αναγκαζουν τους λάτρεις του κυπρινοψαρεματος να παρανομουν. ΜΕΓΑΛΗ ΒΛΑΚΕΙΑ
Ας θεσουν νομικο πλαισιο για υποχρεωτικο C&R (η μεγιστο αριθμο ψαριων) και ας επιτρεψουν οσα καλαμια θελει ο καθενας. Ετσι δεν θα επηρεαζονται τα αλιευτικα αποθεματα.
Ουτος η αλλος δεν ελεγχουν που δεν ελεγχουν. Ειδεν κανενας καποιον να ψαρευει με λιγοτερα απο 2 καλαμια καμμιαν φορα? Δεν νομιζω. Οι πλειστοι στυνουν "πολυβολεια".
Φυσικα επιστρεφουμε παλι στο θεμα του ελεγχου. Απο την στιγμη που ειναι ανυπαρκτος ειναι περιττο να μιλουμε για αλλαγη της νομοθεσιας σε περισσοτερα απο ενα καλαμια διοτι δεν λυνει κανενα προβλημα.
φιλε μου σιγουρα το θεμα του ελεγχου ειναι πρωτο και το ποιο σημαντικο. Τα ειπαμε αυτα. Απλα ηθελα να ρωτησω
για τα επιπροσθετα καλαμια, αν προσπαθησε ποτε καποιος να προωθησει αυτην την ιδεα στο ΤΑ ειτε ο συνδεσμος αν
ποτε προσπαθησε, και τι απαντηση πηραν απο το Τμημα Αλιειας.
Οπως ειπε και ο Τρυφωνας για το ψαρεμα κυπρινου καταντα γελειο να προσπαθουμε με 1 καλαμι.
catch & release!
προσεχουμε για να εχουμε!!

Post Reply

Return to “Ψάρεμα γλυκού νερού”