SIGN IN | REGISTER
Αρθρογραφία

ΑΚΤΗ ΨΑΡΟΝΤΟΥΦΕΚΟ ΣΚΑΦΟΣ ΓΛΥΚΑ ΝΕΡΑ ΔΙΑΦΟΡΑ ΘΕΜΑΤΑ

Carp Fishing

Carp Fishing

Δημοσίευσηαπό Martin-Cyprus » Κυρ Οκτ 09, 2011 12:48 pm

Γεια σας vsichki.Iskam να μοιραστεί σε αυτό το θέμα με τον τρόπο της αλιείας κυπρίνου για τα προς το ζην (κυπρίνος). Και όχι μόνο όποιος tova.Iskam έχουν κάτι να μοιραστούν με τους νόμους και τους κανονισμούς για την αλιεία του γλυκού νερού για να ζήσει στο έδαφος της namirashtise o.Kipar. Ας ουράνια να εγκαταλείψει αυτό που έχουμε για την ευχαρίστηση μας, ο αθλητισμός, χόμπι (αλιεία) και t.n.Iskam έκκληση σε όλους που ενδιαφέρονται για αυτό το άθλημα, ανεξάρτητα από τον τύπο (ΚΛΩΣΤΗΡΙΑ, ο κυπρίνος αλιείας, fider, float ... ). Νομίζω ότι πρέπει να γίνει συνάντηση για να συζητήσουν θέματα και προβλήματα που συνδέονται με την λαθροθηρία και ο τρόπος αλιείας των αδίστακτων «ψαράδες». Δεν εννοώ ότι ribolova.V επαγγελματίας σε αυτό το θέμα θέλω να αναφερθώ σε θεμελιώδη ερωτήματα σχετικά με εφαρμογή της zakona.Kak δυνατόν ουράνια τιμωρήσει «πρόσωπα» που την παρατηρούν; Πώς ουράνιο είναι δυνατό να αναλάβουν δράση για την περιβαλλοντική ρύπανση, σε περίπτωση μιας λίμνης; Πώς είναι δυνατόν αυτή η θεσμική ευθύνη της φροντίδας για να μην κάνουν τίποτα; Αυτό που χάσαμε όλοι μας κάποια στιγμή ... μια φορά θα είναι πολύ αργά; Γι 'αυτό και σας καλούν να μοιραστείτε όλες τις απόψεις σας και αφήστε ουράνια παράδοση, ας μην πούμε «παράνομη», ας πούμε όχι, ανευθυνότητα, ας πούμε για να ! για την ανάπτυξη του αθλήματος, χόμπι ή και τα δύο θα σας ήμουν ευγνώμων αν τουλάχιστον κάποια ελπίδα ότι οι καλές delo.Molya μου δικαιολογία για ορθογραφικά λάθη αν βρείτε takiva.S σεβασμό: Martin-Κύπρος.
Άβαταρ μέλους
Martin-Cyprus

Δημοσ.: 3
Εγγραφη: Τρί Ιαν 11, 2011 6:10 pm
Τοποθεσια: Cyprus

Re: Carp Fishing

Δημοσίευσηαπό EVANTHIS LOIZOU » Κυρ Οκτ 09, 2011 1:00 pm

Φιλε Μαρτιν ΚΑΛΟΣΩΡΙΣΕΣ στην παρεα μας :dance:
Εδω και μερικα χρονια εχει ιδρυθει ο CYPRUS FRESHWATER ANGLING ASSOCIATION
Αναπτυσσει μεγαλη δραστηριοτητα και για να μην λεω πολλα λογια κοπιασε να εγγραφης μελος η να πληροφορηθεις για τα παντα .
Τα λεμε :)
EVANTHIS LOIZOU

Δημοσ.: 2217
Εγγραφη: Παρ Οκτ 19, 2007 11:21 am

Δημοσίευσηαπό fISHANDCHIPS » Κυρ Οκτ 09, 2011 1:06 pm

Καλοσορισες
Ο Μαρτίν είναι μέλος του συνδέσμου αν δεν κάνω λάθος
... φευγω και αφηνω πισω μου σκουπιδια
fISHANDCHIPS

Δημοσ.: 1547
Εγγραφη: Τρί Δεκ 18, 2007 6:01 pm

Δημοσίευσηαπό caveman » Τρί Οκτ 11, 2011 5:02 pm

Ο Μαρτήν είναι μέλος μας! :D
Μια μικρή μετάφραση/διόρθωση στο κείμενο του:

Γεια σε όλους σας.
Θέλω να μοιραστούμε εδώ σε αυτό το τόπικ, τις γνώσεις μας πάνω στον τρόπο που ζει ο κυπρίνος αλλά και τους τρόπους αλιείας του, και όχι μόνο. Θέλω όποιος έχει κάτι να πει/εισιγηθεί σχετηκά με τους νόμους και τους κανονισμούς που διέπουν την αλιεία του γλυκού νερού στην Κύπρο. Για να μην χάσουμε αυτά που έχουμε, για την ευχαρίστηση μας, ο αθλητισμός, χόμπι (αλιεία) κτλ. Κάνω έκκληση σε όλους που ενδιαφέρονται για αυτό το άθλημα, ανεξάρτητα από τον τύπο ψαρέματος. Νομίζω ότι πρέπει να γίνει συνάντηση για να συζητήσουμε θέματα και προβλήματα που συνδέονται με την λαθροαλιεία και τις μεθόδους των αδίστακτων παράνομων αλιέων. Δεν εννοώ το επαγγελματικό ψάρεμα αλλά σε αυτό το θέμα θέλω να αναφερθώ σε θεμελιώδη ερωτήματα σχετικά με την εφαρμογή των κανωνισμών. Πως θα πίσουμε τους αρμόδιους να αναλάβουν δράση για τις παρανομίες, για την περιβαλλοντική ρύπανση, σε περίπτωση μιας λίμνης; Πώς είναι δυνατόν αυτή η θεσμική ευθύνη της φροντίδας για να μην κάνουν τίποτα;
Αν τα χάσουμε όλα... μια φορά θα είναι πολύ αργά; Γι 'αυτό και σας καλω να μοιραστείτε όλες τις απόψεις σας και αφήστε την μοιρολατρεία, ας μιλήσουμε για την παρανομία, ανευθυνότητα, ας μιλήσουμε για την ανάπτυξη του αθλήματος, χόμπι ή και τα δύο θα σας ήμουν ευγνώμων αν μπορούσαμε τουλάχιστον να δώσουμε κάποια ελπίδα. Παρακαλώ συγχωρέστε τα ορθογραφικά μου λάθη.
Με σεβασμό: Martin-Cyprus
Στις εκλογές 2013, ψηφίζουμε:
==ΤΟΥΡΝΑ==
Άβαταρ μέλους
caveman

Δημοσ.: 3501
Εγγραφη: Σάβ Αύγ 11, 2007 1:59 pm
Τοποθεσια: Φράγμα Κούρη

Δημοσίευσηαπό Martin-Cyprus » Σάβ Οκτ 15, 2011 2:15 am

Άβαταρ μέλους
Martin-Cyprus

Δημοσίευσηαπό Martin-Cyprus » Πέμ Μάιος 24, 2012 5:14 pm

Άβαταρ μέλους
Martin-Cyprus

Δημοσίευσηαπό Greg » Πέμ Μάιος 24, 2012 5:42 pm

excelent video, pro carp fishing...well done martin :clap: :clap:
Esox Lucius
Άβαταρ μέλους
Greg

Δημοσ.: 3067
Εγγραφη: Τρί Αύγ 07, 2007 3:54 pm
Τοποθεσια: by the sea

Δημοσίευσηαπό psarakas » Πέμ Μάιος 24, 2012 6:53 pm

Excellent!!!! :clap:
catch and release
Άβαταρ μέλους
psarakas

Δημοσ.: 722
Εγγραφη: Δευτ Αύγ 09, 2010 8:30 pm

Δημοσίευσηαπό PeRoUkKaS » Πέμ Μάιος 24, 2012 9:47 pm

100000000000000000000000000 Bravo!!!! :clap: :clap: :clap:
catch & release!
προσεχουμε για να εχουμε!!
Άβαταρ μέλους
PeRoUkKaS

Δημοσ.: 1088
Εγγραφη: Παρ Νοέμ 02, 2007 6:27 pm
Τοποθεσια: Nicosia

Δημοσίευσηαπό MariosK » Παρ Μάιος 25, 2012 4:49 am

Μπράβο ρε Martin :clap: :clap: :clap:
Άβαταρ μέλους
MariosK

Δημοσ.: 3582
Εγγραφη: Κυρ Μάιος 04, 2008 6:00 pm
Τοποθεσια: Πάφος
Highscores: 7

Δημοσίευσηαπό caveman » Παρ Μάιος 25, 2012 7:19 am

:bow-yellow: :dance: :clap: :clap:
Στις εκλογές 2013, ψηφίζουμε:
==ΤΟΥΡΝΑ==
Άβαταρ μέλους
caveman

Δημοσ.: 3501
Εγγραφη: Σάβ Αύγ 11, 2007 1:59 pm
Τοποθεσια: Φράγμα Κούρη

Δημοσίευσηαπό COTSIOS80 » Παρ Μάιος 25, 2012 7:44 am

What I like the most is the landing pad and the C&R
:text-bravo:
Ditch the bitch and let's go fishing!
Άβαταρ μέλους
COTSIOS80

Δημοσ.: 519
Εγγραφη: Πέμ Μαρ 05, 2009 9:56 am

Δημοσίευσηαπό (CyBasser) » Παρ Μάιος 25, 2012 8:31 am

Μετά το υπέροχο Ολλανδορωσσικό φιλμάκι με ψάρεμα μεγαλόστομου στον Κουρρη και την Ευρέτου, τώρα βλέπουμε και μια εξαιρετική παραγωγή για ψάρεμα κυπρίνου στον Ξυλιάτο, ψάρεμα κυπρίνου ΟΠΩΣ πρέπει να γίνεται!!!

:clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap:
Συγχαρητήρια στον Μάρτιν για την παραγωγή αυτή.

Αλήθεια, που ειναι το ΤΑΘΕ που αφήνει τα φράγματα στο ελέος του Θεού (αν πάτε βράδυ στο συγκεκριμμένο φράγμα γίνεται "πανϋριν" δυστυχως και παρά τις ΕΠΩΝΥΜΕΣ καταγγελίες μου με αριθμούς αυτοκινήτων ακόμη δεν εχω ενημερωθεί για τίποτε), και που ειναι ο ΚΟΤ που επρεπε ΑΥΤΟΙ να κανουν τετοια φιλμάκια? :evil:
There is fishing, and there is BASS FISHING!
ALWAYS PRACTICE CATCH AND RELEASE!!!
Άβαταρ μέλους
(CyBasser)

Δημοσ.: 2367
Εγγραφη: Δευτ Οκτ 22, 2007 10:17 pm

Δημοσίευσηαπό fISHANDCHIPS » Παρ Μάιος 25, 2012 2:28 pm

:clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: Bravo Martin .... excellent
... φευγω και αφηνω πισω μου σκουπιδια
fISHANDCHIPS

Δημοσ.: 1547
Εγγραφη: Τρί Δεκ 18, 2007 6:01 pm

Επιστροφή στην Ψάρεμα γλυκού νερού

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες

USEFUL LINKS

- Windfinder forecast
- CYCOFOS weather forcecast
- Google weather forcecast

Navionics Cyprus Maps

SISTER SITES

HUNT & SHOOT
MAGAZINE
CYPRUS YACHTING
MAGAZINE
MAGAZINES

Cyprus Fishing Magazine
P.O. Box 55329, 3821 Limassol, Cyprus | Telephone: +357 25577750 | e-mail: info@cyprusfishingmagazine.com

Copyright © Dacor Advertising & Media LTD 2012
Designed by Dacor