1os Διαγωνισμός Ψαρέματος Λαυρακιού P.M. OUTDOORS–16/10/2011

Post Reply
User avatar
psarakas
Posts: 722
Joined: Mon Aug 09, 2010 8:30 pm

Re: 1os Διαγωνισμός Ψαρέματος Λαυρακιού P.M. OUTDOORS–16/10/2011

Post by psarakas »

caveman wrote:Μιας και οι συμετοχές ξεπερνούν τις 30.... εισιγούμε να στείλουμε επιστολή στο τμήμα να ζητήσουμε να κλήσει το φράγμα για τις 16 του Οκτώβρη, αν θα καταφέρουμε να κάμουμε καλό διαγωνισμό!!!
Πολλά καλή η ιδέα σου Χαμπή. Αλλά και αν δεχτούν πως και ποιός θα φροντίσει την εφαρμογή της?!! Άσε που οι περισσότεροι θα είναι εκεί από βραδύς...
catch and release

User avatar
AggelosLRK
Posts: 1655
Joined: Thu Apr 24, 2008 6:38 pm

Re: 1os Διαγωνισμός Ψαρέματος Λαυρακιού P.M. OUTDOORS–16/10/2011

Post by AggelosLRK »

δεν χρειαζεται να το κλεισουν,ας στειλουν 2 ατομα να τσεκαρουν για αδειες και ειναι το ιδιο

User avatar
plenom'metatopsarem?
Posts: 2114
Joined: Thu Feb 25, 2010 10:48 am

Re: 1os Διαγωνισμός Ψαρέματος Λαυρακιού P.M. OUTDOORS–16/10/2011

Post by plenom'metatopsarem? »

AggelosLRK wrote:δεν χρειαζεται να το κλεισουν,ας στειλουν 2 ατομα να τσεκαρουν για αδειες και ειναι το ιδιο

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

User avatar
psarakas
Posts: 722
Joined: Mon Aug 09, 2010 8:30 pm

Re: 1os Διαγωνισμός Ψαρέματος Λαυρακιού P.M. OUTDOORS–16/10/2011

Post by psarakas »

AggelosLRK wrote:δεν χρειαζεται να το κλεισουν,ας στειλουν 2 ατομα να τσεκαρουν για αδειες και ειναι το ιδιο
Eκατέβηκεν εχτές η Αστυνομία στην Ταμασσό για έλεγχο άδειας. (Ναι είναι αλήθεια) :clap: Τα 3/4 του φράκτη εξερογύριζεν να φύει. Φυσικά όσοι είχαν άδεια και 10 καλάμια εν τους είπαν τίποτε, αλλά έστω και η παρουσία τους κάτι ένει. Να βάλουμε όλοι στολή αστυνομικού στον διαγωνισμό? :lol:
catch and release

User avatar
giannosP
Posts: 479
Joined: Sat Apr 09, 2011 1:12 pm
Location: Λευκωσια - Τσερι

Re: 1os Διαγωνισμός Ψαρέματος Λαυρακιού P.M. OUTDOORS–16/10/2011

Post by giannosP »

εγω τους επιασα!!! :D
Life is a game....Fishing is serious!

User avatar
Στάθης
Posts: 824
Joined: Mon Jul 12, 2010 5:58 pm

Re: 1os Διαγωνισμός Ψαρέματος Λαυρακιού P.M. OUTDOORS–16/10/2011

Post by Στάθης »

EVANTHIS LOIZOU wrote:ΧΑΜΟΣ :o :o :o σημερα Κυριακη στην Καλαβασο.
Ο "Κατασκοπος" που εστειλα μου εδωσε αναφορα για αρκετους που πηγαν για "προπονηση" :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Κακα τα ψεματα ομως, εκεινο που μου ειπε με πολυ εντονο υφος ηταν για τον αριθμο των "ΒΑΡΒΑΡΩΝ" και για το σχετικο "ΧΤΗΤΖΙΟΝ" :evil:
Τα λεμε
Καλημέρα κύριε Ευάνθη!
Εγινετουν παναύριν, αλλά έν ήταν που άτομα που επήαν για προπόνηση bass fishing... Ήταν που τες ράτσες που προπονούσαν τες μασέλλες τους τζιαι τες δεξιότητες επιβίωσης τους στο ύπαιθρο.
Πριν να ξημερώσει ήταν όπως την τελετήν έναρξης των ολυμπιακών αγώνων που τες φωθκιές, κάθε 30 μέτρα είσιεν μια, με τέθκοιαν ακρίβειαν που παντές τζιαι πριν να τες άψουν εσημαθκιάσαν τες εστίες με θεοδόλιχο.
Εσταμάτησε τζιαι ένας που εφκήκε να θκιανέψει τους σσιύλλους του τζιαι ερώταν αν εν η πρώτη της πέστροφας , τζιαι είπαμεν του όι, τζιαι εν μας επίστευκε. :doh:
Εγώ έφυα μόλις εξημέρωσε, τζιαι είδα ότι μάλλον πρέπει να εδάκρυσεν καμιά εικόνα τζιαι ήρταν σιηλλιάες να πκιαν τη χάρη της τζιαι να ευλοήσει τα καννιά τους.
Οι του τμήματος υδάτων, ως είθισται, καμήλα κλάννει στο Πεντάκωμο.

Καλή βδομάδα.
no whey no gain

User avatar
Greg
Posts: 3067
Joined: Tue Aug 07, 2007 3:54 pm
Location: by the sea

Re: 1os Διαγωνισμός Ψαρέματος Λαυρακιού P.M. OUTDOORS–16/10/2011

Post by Greg »

τις κυριακες μακρυα και αγαπημενοι απο τα γλυκα νερα
Esox Lucius

User avatar
admin
Site Admin
Posts: 3153
Joined: Tue Dec 19, 2006 1:38 pm

Re: 1os Διαγωνισμός Ψαρέματος Λαυρακιού P.M. OUTDOORS–16/10/2011

Post by admin »

θΈΛΩ ΝΑ βγάλω ένα θέμα στην τηλεόραση Ψάρεμα γλυκών νερών και παρανομία με δίκτυα και νυχτερινά ψαρέματα. Την Παρασκευή την νύχτα γύριζα απο τις 10-12 σε Γερμασόγεια και και απο τις 8-10 στον Κούρη και (ευτυχώς) δέν βρήκα κανένα αν και άλλες μέρες κάνουν ολονύχτιες φιέστες. Αν κάποιος έχει πληροφορίες παρακαλώ αν με πάρει τηλέφωνο να με ειδοποιήσει. Ευχαριστώ

User avatar
angiec
Posts: 1088
Joined: Sun Nov 29, 2009 12:48 pm
Location: ΛΕΥΚΩΣΙΑ

Re: 1os Διαγωνισμός Ψαρέματος Λαυρακιού P.M. OUTDOORS–16/10/2011

Post by angiec »

θΈΛΩ ΝΑ βγάλω ένα θέμα στην τηλεόραση Ψάρεμα γλυκών νερών και παρανομία με δίκτυα και νυχτερινά ψαρέματα.

Και καλά θα κάνεις!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Τώρα που υπάρχει το Τηλεοπτικό Πρόγραμμα είναι ευκαιρία να παρουσιαστούν τα διάφορα προβλήματα και με φωτογραφίες και με βίντεο να καταλάβει και ο κόσμος τι καταστροφή γίνεται..............και μερικοί άλλοι..............

User avatar
plenom'metatopsarem?
Posts: 2114
Joined: Thu Feb 25, 2010 10:48 am

Re: 1os Διαγωνισμός Ψαρέματος Λαυρακιού P.M. OUTDOORS–16/10/2011

Post by plenom'metatopsarem? »

admin wrote:θΈΛΩ ΝΑ βγάλω ένα θέμα στην τηλεόραση Ψάρεμα γλυκών νερών και παρανομία με δίκτυα και νυχτερινά ψαρέματα. Την Παρασκευή την νύχτα γύριζα απο τις 10-12 σε Γερμασόγεια και και απο τις 8-10 στον Κούρη και (ευτυχώς) δέν βρήκα κανένα αν και άλλες μέρες κάνουν ολονύχτιες φιέστες. Αν κάποιος έχει πληροφορίες παρακαλώ αν με πάρει τηλέφωνο να με ειδοποιήσει. Ευχαριστώ
μαζί σου!!! Και νομίζω μπορώ να βοηθήσω! Χρειαζόμαστε όμως από ότι μου είπαν υλικό (οπτικοακουστικό).
Είχα ξεκινήσει μια μικρή έρευνα παλιά για το πως μπορούμε να το προβάλουμε, κάτι είχα μάθει.

User avatar
plenom'metatopsarem?
Posts: 2114
Joined: Thu Feb 25, 2010 10:48 am

Re: 1os Διαγωνισμός Ψαρέματος Λαυρακιού P.M. OUTDOORS–16/10/2011

Post by plenom'metatopsarem? »

τελικά ...θα κάνουμε διαγωνισμό (και κυρίως να απολαύσουμε λίγο ψάρεμα) ή θα τσακωνόμαστε με τους "νόμιμους"?!

User avatar
caveman
Posts: 3501
Joined: Sat Aug 11, 2007 1:59 pm
Location: Φράγμα Κούρη

Re: 1os Διαγωνισμός Ψαρέματος Λαυρακιού P.M. OUTDOORS–16/10/2011

Post by caveman »

Το ψάρεμα μας θα το κάμουμε ότι και να γίνει! Πιέζουμε όσο μπορούμε.
Στις εκλογές 2013, ψηφίζουμε:
==ΤΟΥΡΝΑ==

User avatar
AggelosLRK
Posts: 1655
Joined: Thu Apr 24, 2008 6:38 pm

Re: 1os Διαγωνισμός Ψαρέματος Λαυρακιού P.M. OUTDOORS–16/10/2011

Post by AggelosLRK »

Σημερα το πρωι ειχε ησυχια λογο του οτι δουλευουν οι πλειστοι,κατι μισοκιλα βγηκαν.
Τα ψαρια πρεπει να εχουν ταραξει σε πιο ησυχα μερη,δεν προβλεπω μεγαλο αριθμο ψαριων.
Οσοι ψαρεψαν αρκετα τα φραχτη περυσι ξερουν ηδη που να ψαξουν

User avatar
plenom'metatopsarem?
Posts: 2114
Joined: Thu Feb 25, 2010 10:48 am

Re: 1os Διαγωνισμός Ψαρέματος Λαυρακιού P.M. OUTDOORS–16/10/2011

Post by plenom'metatopsarem? »

caveman wrote:Το ψάρεμα μας θα το κάμουμε ότι και να γίνει! Πιέζουμε όσο μπορούμε.
Από το στόμα σου και στου Τουτάτις τ'αυτί! :D :D :D

User avatar
C&R
Posts: 949
Joined: Thu Jan 24, 2008 8:23 am

Re: 1os Διαγωνισμός Ψαρέματος Λαυρακιού P.M. OUTDOORS–16/10/2011

Post by C&R »

Ο σύνδεσμος κάνει ότι μπορεί για να έχουμε κάποιο έλεγχο από τις αρχές την Κυριακή το πρωί.

Όσον αφορά το κλείσιμο του φράκτη δεν γίνετε γιατί δεν μπορούμε να στερήσουμε το ψάρεμα σε αυτούς τους νομιμους που θα ήθελαν να ψαρέψουν.

Post Reply

Return to “Ψάρεμα γλυκού νερού”