1os Διαγωνισμός Ψαρέματος Λαυρακιού P.M. OUTDOORS–16/10/2011

User avatar
giannosP
Posts: 479
Joined: Sat Apr 09, 2011 1:12 pm
Location: Λευκωσια - Τσερι

Re: 1os Διαγωνισμός Ψαρέματος Λαυρακιού P.M. OUTDOORS–16/10/2011

Post by giannosP »

εγω εμετρισα το 28cm με κληστο στομα, ειπαρχη περιπτοση να εφτανε τους 30 με ανηχτο?
Life is a game....Fishing is serious!

User avatar
Demetrisk
Posts: 115
Joined: Tue Jul 27, 2010 11:50 am
Location: Λευκωσια-Κ'κλι

Re: 1os Διαγωνισμός Ψαρέματος Λαυρακιού P.M. OUTDOORS–16/10/2011

Post by Demetrisk »

Μπραβο φενεται πως οσοι ελαβαν μερος το χαρηκαν πραγματικα. Συγχαρητηρια σε οσους ελαβαν μερος αλλα και σε οσα ατομα ηταν μπλεγμενα στην διοργανωση :clap: :clap:

User avatar
caveman
Posts: 3501
Joined: Sat Aug 11, 2007 1:59 pm
Location: Φράγμα Κούρη

Re: 1os Διαγωνισμός Ψαρέματος Λαυρακιού P.M. OUTDOORS–16/10/2011

Post by caveman »

giannosP wrote:εγω εμετρισα το 28cm με κληστο στομα, ειπαρχη περιπτοση να εφτανε τους 30 με ανηχτο?
Πιθανότατα ναι.
Στις εκλογές 2013, ψηφίζουμε:
==ΤΟΥΡΝΑ==

User avatar
plenom'metatopsarem?
Posts: 2114
Joined: Thu Feb 25, 2010 10:48 am

Re: 1os Διαγωνισμός Ψαρέματος Λαυρακιού P.M. OUTDOORS–16/10/2011

Post by plenom'metatopsarem? »

Καλή σας μέρα και καλή βδομάδα!
Ένα μεγάλο ευχαριστώ στους διοργανωτές (κύριε Ευάνθη, πραγματικά συγχαρητήρια, κάνατε τόσο κόπο , το να πάτε ακόμη και την προηγούμενη για να δείτε τις συνθήκες στο φράγμα,λέει πολλά από μόνο του) και τους κριτές και το σύνδεσμο και τον Πόλυ. Μεγάλο μπράβο σε αυτούς, γιατί αν εμείς πήγαμε να απολαύσουμε το διαγωνισμό, αυτοί έτρεξαν πολύ για να πραγματοποιηθεί(και δεν ψάρεψαν κιόλας)! :)

Δεν ξέρω για τους υπόλοιπους, εμένα εκτός του ότι με εντυπωσίασε η όλη διοργάνωση, ήμουν και συνεχώς με ένα χαμόγελο (εκτός όταν έχασα κάτι σπίννερμπειτ και όταν γκρεμοτσακίστηκα σε κάτι βράχους)! :D
Κρίμα που δεν βγήκαν πολλά ψάρια! (το μόνο κρίμα της διοργάνωσης) Ψάρια είχε!!!! (όπως πολύ σωστά διαπίστωσε κι ο Χαμπής). Αρκετές φορές ακολούθησαν τα τεχνητά μου, τα είδα(ζήτω τα πόλαρο'ι'ντ) ,αλλά δεν κτύπησαν! Προφανώς,δεν ήταν η μέρα τους.

Αφού θέλετε κάποιες εισηγήσεις, ο τρόπος μέτρησης, παρόλο που ήταν πολύ όμορφες οι ρίγες και είναι ένα ενθύμιο που όλοι θα κρατήσουμε, ίσως μπορεί κάπως να αλλάξει. Όταν η κλίση του εδάφους είναι μεγάλη, δυσκολεύεσαι να κάνεις τη μέτρηση και το ψάρι μπορεί και να κάνει κάποιο άλμα και να βρεθεί στο νερό(στην καλύτερη) και να μην προλάβεις να το μετρήσεις! Απλά ως προβληματισμό! :)

Και πάλι, σας ευχαριστούμε όλους !!! :) :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap:

άτε, πότε ο επόμενος αγώνας?! :D

Α! κι ένα μπράβο στον εκπρόσωπο του Τμήματος Αλιείας που μάζεψε κάποιους με τα καλάμια τους μαζί! (αν και πρεπει να έρχονται μόνοι τους κι όχι μετά από εκκλήσεις του Συνδέσμου)

User avatar
PrEdAtΩR
Posts: 839
Joined: Fri Nov 23, 2007 11:59 pm

Re: 1os Διαγωνισμός Ψαρέματος Λαυρακιού P.M. OUTDOORS–16/10/2011

Post by PrEdAtΩR »

C&R wrote:Θα το εκτιμούσα αν έχετε οποισδηποτε παρατηρήσεις οι εισηγήσεις για την διοργανώση. Η γνώμη σας είναι πολύ σημαντική.

Όσον αφορά τον επόμενο διαγωνισμό ανεπίσημα σας λέω ότι θα γίνει η πριν η μετά το spawing. Πάντως οι κανονισμοί μάλλον δεν θα είναι ακριβώς οι ίδιοι. Prepare your teams... :wink:
Φιλε πιστευω pre spawning και οι ομαδες να ειναι των 2 ατομων.

Ετσι 8α κρηθει και η συνεργασια, τεχνικη , στρατιγικη και αν ο ενας δεν τραβα την συγγεκριμενη μερα να μπορει να τον καλυψει ο partner του.

User avatar
psarakas
Posts: 722
Joined: Mon Aug 09, 2010 8:30 pm

Re: 1os Διαγωνισμός Ψαρέματος Λαυρακιού P.M. OUTDOORS–16/10/2011

Post by psarakas »

giannosP wrote:εγω εμετρισα το 28cm με κληστο στομα, ειπαρχη περιπτοση να εφτανε τους 30 με ανηχτο?
Μπορεί και όχι Χαμπή και Γιάννο. Του Μάριου το 45αρι με ανοικτό το στόμα εκέρδισε 2 πόντους?
Ένα 28άρι ψάρι λογικά δεν θα έφτανε με ανοικτό στόμα πάνω απο 29.
Οπόταν Γιάννο αν είμαι εγώ σωστός πρέπει να είσαι οκ .
Αν εν ο Χαμπής σωστός έχασες την 4η 5η θέση τέλια μούχτι :)
Αλλά το ότι έφκαλες έστω και 28άρι εν επιτυχία και το ξέρεις.

Παρατηρήσεις Γιάννη :
Όλα άψογα, απλά σαν εισήγηση την επόμενη φορά να ξεκινά 9, να είναι 7ωρο και αν είναι εφικτό να αποφύγουμε την Κυριακή.
catch and release

User avatar
giannosP
Posts: 479
Joined: Sat Apr 09, 2011 1:12 pm
Location: Λευκωσια - Τσερι

Re: 1os Διαγωνισμός Ψαρέματος Λαυρακιού P.M. OUTDOORS–16/10/2011

Post by giannosP »

Εγω νομιζω θα επρεπε να αλλαξει ο φρακτης, ισος καπιος φρακτης με περισσοτερη βλαστηση(παλλουρες) θα ειταν καλητερα!
Life is a game....Fishing is serious!

User avatar
giannosP
Posts: 479
Joined: Sat Apr 09, 2011 1:12 pm
Location: Λευκωσια - Τσερι

Re: 1os Διαγωνισμός Ψαρέματος Λαυρακιού P.M. OUTDOORS–16/10/2011

Post by giannosP »

psarakas wrote:
giannosP wrote:εγω εμετρισα το 28cm με κληστο στομα, ειπαρχη περιπτοση να εφτανε τους 30 με ανηχτο?
Μπορεί και όχι Χαμπή και Γιάννο. Του Μάριου το 45αρι με ανοικτό το στόμα εκέρδισε 2 πόντους?
Ένα 28άρι ψάρι λογικά δεν θα έφτανε με ανοικτό στόμα πάνω απο 29.
Οπόταν Γιάννο αν είμαι εγώ σωστός πρέπει να είσαι οκ .
Αν εν ο Χαμπής σωστός έχασες την 4η 5η θέση τέλια μούχτι :)
Αλλά το ότι έφκαλες έστω και 28άρι εν επιτυχία και το ξέρεις.

Λαζαρε δες προσεκτικα το κεφαλη του λαυρακιου του Μαριου και υπολογισε την αποσταση με βαση της ριγας!
Life is a game....Fishing is serious!

User avatar
C&R
Posts: 949
Joined: Thu Jan 24, 2008 8:23 am

Re: 1os Διαγωνισμός Ψαρέματος Λαυρακιού P.M. OUTDOORS–16/10/2011

Post by C&R »

giannosP wrote:Εγω νομιζω θα επρεπε να αλλαξει ο φρακτης, ισος καπιος φρακτης με περισσοτερη βλαστηση(παλλουρες) θα ειταν καλητερα!
Γεια σου Γιάνo , σίγουρα θα γίνει σε άλλο φράκτη. Φυσικά δεν νομίζω να υπάρχει άλλος φράκτης με περισσότερη βλάστηση από την Καλαβασό. Ίσως η κανναβιού να έρχεται δεύτερη. Τι έχεις υπόψη?

User avatar
giannosP
Posts: 479
Joined: Sat Apr 09, 2011 1:12 pm
Location: Λευκωσια - Τσερι

Re: 1os Διαγωνισμός Ψαρέματος Λαυρακιού P.M. OUTDOORS–16/10/2011

Post by giannosP »

Κ.Γιαννη για σας, εγω ενουσα φρακτες οπου θα μπορουσαμε να δουλεψουμε flipping and pitching , φρακτη με πολλες παλλουρες.Εχω ενα υποψη μου αλλα με 30 σημμετοχες εν θα μας φορη! ο φρακτης Ταμασσου! οπου εν γεματος παλλουρες, αλλα εν νομιζω να μας δοκι πολλα λαυρακια, τι μηνα υπολογιζεται??
Life is a game....Fishing is serious!

User avatar
Στάθης
Posts: 824
Joined: Mon Jul 12, 2010 5:58 pm

Re: 1os Διαγωνισμός Ψαρέματος Λαυρακιού P.M. OUTDOORS–16/10/2011

Post by Στάθης »

Οποτε πάω Ταμασσό το μόνο που κάμνει flipping εν ο εγκέφαλος μου.
Δεν νομίζω να προσφέρεται για έτσι διαγωνισμούς, το πολύ πολύ να περάσουμε που τζιαμέ ύστερα που το διαγωνισμό να σύρουμε μέσα τα μαυροσάκκουλλα που τα σκουπίδια μας.
no whey no gain

User avatar
giannosP
Posts: 479
Joined: Sat Apr 09, 2011 1:12 pm
Location: Λευκωσια - Τσερι

Re: 1os Διαγωνισμός Ψαρέματος Λαυρακιού P.M. OUTDOORS–16/10/2011

Post by giannosP »

Στάθης wrote:Οποτε πάω Ταμασσό το μόνο που κάμνει flipping εν ο εγκέφαλος μου.
Δεν νομίζω να προσφέρεται για έτσι διαγωνισμούς, το πολύ πολύ να περάσουμε που τζιαμέ ύστερα που το διαγωνισμό να σύρουμε μέσα τα μαυροσάκκουλλα που τα σκουπίδια μας.
:naughty: συμφωνω οτι για διαγωνισμους εν προσφερεται, αλλα για fliping and pitching( τουλαχιστο σε τουτη την σταθμη του νερου) εν τελια!
Life is a game....Fishing is serious!

User avatar
psarakas
Posts: 722
Joined: Mon Aug 09, 2010 8:30 pm

Re: 1os Διαγωνισμός Ψαρέματος Λαυρακιού P.M. OUTDOORS–16/10/2011

Post by psarakas »

Μια χαρά προσφέρεται για διαγωνισμούς ρε παιδιά. Είναι σχετικά προσβάσιμη σε οποιαδήποτε στάθμη.
Ειναι ο μόνος φράκτης στην επαρχία Λευκωσίας που προσφέρεται νομίζω. Και από άποψη ψαριών και από άποψης πρόσβασης 30 και πλέων διαγωνιζομένων.
catch and release

User avatar
MariosK
Posts: 3582
Joined: Sun May 04, 2008 6:00 pm
Location: Πάφος
Contact:

Re: 1os Διαγωνισμός Ψαρέματος Λαυρακιού P.M. OUTDOORS–16/10/2011

Post by MariosK »

giannosP wrote:
Στάθης wrote:Οποτε πάω Ταμασσό το μόνο που κάμνει flipping εν ο εγκέφαλος μου.
Δεν νομίζω να προσφέρεται για έτσι διαγωνισμούς, το πολύ πολύ να περάσουμε που τζιαμέ ύστερα που το διαγωνισμό να σύρουμε μέσα τα μαυροσάκκουλλα που τα σκουπίδια μας.
:naughty: συμφωνω οτι για διαγωνισμους εν προσφερεται, αλλα για fliping and pitching( τουλαχιστο σε τουτη την σταθμη του νερου) εν τελια!
Γιαννο έχει και άλλες τεχνικές εκτός που το F&P. Χαλάρωσε...

User avatar
Greg
Posts: 3067
Joined: Tue Aug 07, 2007 3:54 pm
Location: by the sea

Re: 1os Διαγωνισμός Ψαρέματος Λαυρακιού P.M. OUTDOORS–16/10/2011

Post by Greg »

εξηγατε μου και μενα τι εν το φλιππινκ?
Esox Lucius

Post Reply

Return to “Ψάρεμα γλυκού νερού”