SIGN IN | REGISTER
Αρθρογραφία

ΑΚΤΗ ΨΑΡΟΝΤΟΥΦΕΚΟ ΣΚΑΦΟΣ ΓΛΥΚΑ ΝΕΡΑ ΔΙΑΦΟΡΑ ΘΕΜΑΤΑ

Διαγωνισμός ψαρέματος ALBORELLA

Re: Διαγωνισμός ψαρέματος ALBORELLA

Δημοσίευσηαπό mixas » Δευτ Απρ 04, 2011 4:20 pm

Εγώ είμαι μέσα αλλά πρώτη φορά θα πάω για ψάρεμα σε φράγμα. Ελπίζω να μου αρέσει!!!!
Θα πρέπει να βγάλω και άδεια??? :doh:
Τα 15 ευρώ ποτέ θα τα δώσουμε??? :doh: :doh: :doh:
Άβαταρ μέλους
mixas

Δημοσ.: 34
Εγγραφη: Δευτ Νοέμ 15, 2010 7:48 pm

Δημοσίευσηαπό apsavvas » Δευτ Απρ 04, 2011 6:41 pm

konstantinos kalogir έγραψε:Παιδιά επαναφέρω το θέμα, η ημερομηνία του διαγωνισμού ALBORELLA είναι Κυριακή 15/5/2011 στο φράγμα της Γερμασόγειας. Η έναρξη θα είναι το πρωί και μέχρι το μεσημέρι θα τελειώσουμε. Δυστυχώς δεν βρέθηκε κάποια λύση με το θέμα των αδειών οπότε όποιος ενδιαφέρεται να λάβει μέρος θα πρέπει να προσκομίσει μια ατομική άδεια για ψάρεμα από το Τμήμα Αλιείας. Να σας θυμίσω ότι υπάρχει περιορισμένος αριθμός θέσεων. Επίσης υπάρχει ένα ποσό συμμετοχής 15 ευρώ. Το καλάμι τύπου ALBORELLA θα σας δωθεί περίπου μια ώρα πριν την έναρξη του διαγωνισμού και θα παραμίνει στην κατοχή σας και μετά την λύξη του διαγωνισμού. Απαραίτητη προϋπόθεση να φέρετε μαζί σας keepnet γιατί όλα τα ψάρια θα ελευθερωθούν μετά την λήξη και το μέτρημα τους. Όσοι θέλουν να συμμετάσχουν μπορούν να γραφτούν είτε στο κατάστημα του Άντρου Στυλιανίδη στη Λεμεσό, είτε επικοινωνώντας μαζί μου (99318589) για Λευκωσία, είτε με τον Νικόλα (99277771) για Λάρνακα. Το ποσό των 15 ευρώ θα πρέπει να καταβληθεί με την εγγραφή.
Μέχρι στιγμής από το φόρουμ έχουν δηλώσει συμμετοχή:
MariosK
Caveman
Sotiris Hajivarnavas

Κωνσταντίνο θα σε πάρει τηλ ο Στέφανος για εμάς από το fish float club
The only source of knowledge is experience
Άβαταρ μέλους
apsavvas

Δημοσ.: 1045
Εγγραφη: Δευτ Ιαν 26, 2009 7:22 pm

Δημοσίευσηαπό konstantinos kalogir » Δευτ Απρ 04, 2011 6:55 pm

mixas έγραψε:Εγώ είμαι μέσα αλλά πρώτη φορά θα πάω για ψάρεμα σε φράγμα. Ελπίζω να μου αρέσει!!!!
Θα πρέπει να βγάλω και άδεια??? :doh:
Τα 15 ευρώ ποτέ θα τα δώσουμε??? :doh: :doh: :doh:

Φίλε mixa, όσο αφορά την άδεια, η άδεια για ένα συγκεκριμένο φράκτη είναι 17 ευρό για όλο το χρόνο και ισχύει μόνο για συγκεκριμένο φράκτη. Εσύ θα βάλεις το μισό του ποσού, δηλαδή 8.5 ευρό και τα υπόλοιπα θα δωθούν από τους διοργανωτές (KN ANGLING TACKLE TRADING και A.STYLIANIDES HUNTING AND FISHING).
Τα 15 ευρώ της συμμετοχής πρέπει να δωθούν με την εγγραφή. Έδωσα στο προηγούμενο ποστ 3 εναλλακτικούς τρόπους για εγγραφή (σχεδόν σε κάθε πόλη) :D
Άβαταρ μέλους
konstantinos kalogir

Δημοσ.: 1493
Εγγραφη: Τρί Δεκ 16, 2008 10:08 pm
Τοποθεσια: Λάρνακα
Highscores: 5

Δημοσίευσηαπό konstantinos kalogir » Δευτ Απρ 04, 2011 6:56 pm

apsavvas έγραψε:
konstantinos kalogir έγραψε:Παιδιά επαναφέρω το θέμα, η ημερομηνία του διαγωνισμού ALBORELLA είναι Κυριακή 15/5/2011 στο φράγμα της Γερμασόγειας. Η έναρξη θα είναι το πρωί και μέχρι το μεσημέρι θα τελειώσουμε. Δυστυχώς δεν βρέθηκε κάποια λύση με το θέμα των αδειών οπότε όποιος ενδιαφέρεται να λάβει μέρος θα πρέπει να προσκομίσει μια ατομική άδεια για ψάρεμα από το Τμήμα Αλιείας. Να σας θυμίσω ότι υπάρχει περιορισμένος αριθμός θέσεων. Επίσης υπάρχει ένα ποσό συμμετοχής 15 ευρώ. Το καλάμι τύπου ALBORELLA θα σας δωθεί περίπου μια ώρα πριν την έναρξη του διαγωνισμού και θα παραμίνει στην κατοχή σας και μετά την λύξη του διαγωνισμού. Απαραίτητη προϋπόθεση να φέρετε μαζί σας keepnet γιατί όλα τα ψάρια θα ελευθερωθούν μετά την λήξη και το μέτρημα τους. Όσοι θέλουν να συμμετάσχουν μπορούν να γραφτούν είτε στο κατάστημα του Άντρου Στυλιανίδη στη Λεμεσό, είτε επικοινωνώντας μαζί μου (99318589) για Λευκωσία, είτε με τον Νικόλα (99277771) για Λάρνακα. Το ποσό των 15 ευρώ θα πρέπει να καταβληθεί με την εγγραφή.
Μέχρι στιγμής από το φόρουμ έχουν δηλώσει συμμετοχή:
MariosK
Caveman
Sotiris Hajivarnavas

Κωνσταντίνο θα σε πάρει τηλ ο Στέφανος για εμάς από το fish float club

Έγινε φίλε Σάββα! :D
Άβαταρ μέλους
konstantinos kalogir

Δημοσίευσηαπό PeRoUkKaS » Τρί Απρ 05, 2011 11:41 am

Φιλε 5 ατομα

1. Σαββας
2. Δωρος
3. Στεφανος
4. Δημητρης
5. Vadim
catch & release!
προσεχουμε για να εχουμε!!
Άβαταρ μέλους
PeRoUkKaS

Δημοσ.: 1088
Εγγραφη: Παρ Νοέμ 02, 2007 6:27 pm
Τοποθεσια: Nicosia

Δημοσίευσηαπό konstantinos kalogir » Τρί Απρ 05, 2011 4:38 pm

1. MariosK
2. Caveman
3. Swtiris
4. Σάββας
5. Δώρος
6. Στέφανος
7. Δημήτρης
8. Vadim
Άβαταρ μέλους
konstantinos kalogir

Δημοσίευσηαπό angiec » Πέμ Απρ 07, 2011 4:46 am

Νο. 9 Αngie C για τον διαγωνισμό .
Άβαταρ μέλους
angiec

Εγγραφη: Κυρ Νοέμ 29, 2009 12:48 pm
Τοποθεσια: ΛΕΥΚΩΣΙΑ

Δημοσίευσηαπό nicolas theocharous » Πέμ Απρ 07, 2011 5:29 am

Παιδια καλημερα.

Μωλις ελαβα επιστολη απο το τμημα αλιειας. Επιτελους απαντησαν μου. Ο διαγωνισμος εγκριθηκε λαλει και πρεπει να τηρηθουν οι κανονες υποκειντε στους γενικους κανονες ερασιτεχνικης αλιειας.

Δηλαδη οι διαγωνιζομενοι πρεπει να κατεχουν αδεια ψαρεματος στο φραγμα δεν μπορουν να δωσουν αδεια λιγων ωρων η τελοσπαντων ειδικη αδεια για να ψαρεψουν ατομα που δεν εχουν αδεια.

Οποτε ο διαγωνισμος ελαβε επισημο χαρακτηρα αφου ειμαστε καλυμμενοι. Το μονο που μενει ειναι να διευθετησουμε το θεμα με τις αδειες και σε τουτο θα θελουμε την βοηθεια σας αφου πρεπει οσοι δεν εχουν αδεια να δηλωσουν την συμμετοχη τους το συντομοτερο δυνατον για να μην τεχουμε τελευταια στιγμη να φκαλουμε αδειες.
nicolas theocharous

Δημοσ.: 472
Εγγραφη: Παρ Ιουν 12, 2009 9:33 am

Δημοσίευσηαπό nicolas theocharous » Πέμ Απρ 07, 2011 5:30 am

1. MariosK
2. Caveman
3. Swtiris
4. Σάββας
5. Δώρος
6. Στέφανος
7. Δημήτρης
8. Vadim
9. Αngie C
nicolas theocharous

Δημοσίευσηαπό angiec » Πέμ Απρ 07, 2011 6:32 am

Μόλις επέστρεψα από το τμήμα αλιείας και έβγαλα την άδεια,τώρα που είναι νωρίς.
Άβαταρ μέλους
angiec

Δημοσίευσηαπό stathis 1821 » Πέμ Απρ 07, 2011 7:19 am

1. MariosK
2. Caveman
3. Swtiris
4. Σάββας
5. Δώρος
6. Στέφανος
7. Δημήτρης
8. Vadim
9. Αngie C
10.stathis 1821
Άβαταρ μέλους
stathis 1821

Δημοσ.: 384
Εγγραφη: Πέμ Οκτ 14, 2010 12:50 pm

Δημοσίευσηαπό nicolas theocharous » Πέμ Απρ 07, 2011 7:41 am

angiec έγραψε:Μόλις επέστρεψα από το τμήμα αλιείας και έβγαλα την άδεια,τώρα που είναι νωρίς.

μπραβο angie. αν δεν επιεννες θα επιγενναμε εμεις να βγαλουμε την δικη σου αφου θα μαζευαμε και πιθανον αλλων παιδιων που δεν εχουν αδεια.

οπως προαναφεραμε θα σου επιστραφει το συγκεκρημμενο ποσο αργοτερα. ελπιζω να το ευχαριστηθεις πραγματικα και να δεις οτι αξιζει τον κοπο.
nicolas theocharous

Δημοσίευσηαπό angiec » Πέμ Απρ 07, 2011 8:48 am

Το σκέφτηκα καλύτερα και η άδεια που έβγαλα είναι για όλους τους φράχτες,γιατί θα χρειαστεί και σε εκδρομές για το καλοκαίρι.Ελπίζω να μην κολλήσω το μικρόβιο και την αρρώστεια όπως έχω για την θάλασσα :) :) :D :D
Άβαταρ μέλους
angiec

Δημοσίευσηαπό apsavvas » Πέμ Απρ 07, 2011 9:46 am

angiec έγραψε:Το σκέφτηκα καλύτερα και η άδεια που έβγαλα είναι για όλους τους φράχτες,γιατί θα χρειαστεί και σε εκδρομές για το καλοκαίρι.Ελπίζω να μην κολλήσω το μικρόβιο και την αρρώστεια όπως έχω για την θάλασσα :) :) :D :D

αν ενδιαφερεσε να δεις πιο γλιγορα διαγωνισμο θα υπαρξη στις 8 του ΜαΪ απο to fish float club
The only source of knowledge is experience
Άβαταρ μέλους
apsavvas

Δημοσ.: 1045
Εγγραφη: Δευτ Ιαν 26, 2009 7:22 pm

Δημοσίευσηαπό konstantinos kalogir » Πέμ Απρ 07, 2011 9:49 am

apsavvas έγραψε:
angiec έγραψε:Το σκέφτηκα καλύτερα και η άδεια που έβγαλα είναι για όλους τους φράχτες,γιατί θα χρειαστεί και σε εκδρομές για το καλοκαίρι.Ελπίζω να μην κολλήσω το μικρόβιο και την αρρώστεια όπως έχω για την θάλασσα :) :) :D :D

αν ενδιαφερεσε να δεις πιο γλιγορα διαγωνισμο θα υπαρξη στις 8 του ΜαΪ απο to fish float club

Θα είναι μια καλή ευκαιρία να δούμε κάτι οργανωμένο από τα παιδιά που ασχολούνται συστηματικά με τέτοιου είδους ψαρέματα στα φράγματα! :clap:
Άβαταρ μέλους
konstantinos kalogir

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στην Ψάρεμα γλυκού νερού

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης

USEFUL LINKS

- Windfinder forecast
- CYCOFOS weather forcecast
- Google weather forcecast

Navionics Cyprus Maps

SISTER SITES

HUNT & SHOOT
MAGAZINE
CYPRUS YACHTING
MAGAZINE
MAGAZINES

Cyprus Fishing Magazine
P.O. Box 55329, 3821 Limassol, Cyprus | Telephone: +357 25577750 | e-mail: info@cyprusfishingmagazine.com

Copyright © Dacor Advertising & Media LTD 2012
Designed by Dacor