Διαγωνισμός ψαρέματος ALBORELLA

User avatar
Στάθης
Posts: 824
Joined: Mon Jul 12, 2010 5:58 pm

Re: Διαγωνισμός ψαρέματος ALBORELLA

Post by Στάθης »

Μιλάει για τον CABAC, να υποθέσω, Χαραλάμπη :!:
no whey no gain

User avatar
caveman
Posts: 3501
Joined: Sat Aug 11, 2007 1:59 pm
Location: Φράγμα Κούρη

Re: Διαγωνισμός ψαρέματος ALBORELLA

Post by caveman »

αααα οκ, επιδεί είμαστε γλυκά νερά δαμέ γι αυτό...
Στις εκλογές 2013, ψηφίζουμε:
==ΤΟΥΡΝΑ==

User avatar
angiec
Posts: 1088
Joined: Sun Nov 29, 2009 12:48 pm
Location: ΛΕΥΚΩΣΙΑ

Re: Διαγωνισμός ψαρέματος ALBORELLA

Post by angiec »

Στάθης wrote:Μιλάει για τον CABAC, να υποθέσω, Χαραλάμπη :!:
Ακριβώς Στάθη επειδή ζήτησε ο φίλος RCV αν έχει κανένα διαγωνισμό εγγλέζικου ,ανάφερα ότι αν γίνη μέλος στον σύνδεσμο C.A.B.A.C υπάρχουν και διαγωνισμοί και σεμινάρια δωρεάν που θα δικαιούτε να λάβει μέρος .Αυτό ισχύει και για άλλους που θέλουν να γίνουν μέλη .

mikrosa
Posts: 549
Joined: Fri Apr 22, 2011 8:11 pm
Location: θα με βρεις σε καποια παραλια-βυθο-φρακτη-βραχια ή στον κοσμο μου

Re: Διαγωνισμός ψαρέματος ALBORELLA

Post by mikrosa »

παιθκια μπορειτε να μου εξηγεισετε πως να ερθω απο Λαρνακα? Pease Please :pray: :pray:
ή αν θα μπορω να ακολουθεισω καπιο ? ποιοι απο αυτους που θα πανε θα φειγουν απο Λαρνακα?

User avatar
konstantinos kalogir
Posts: 1493
Joined: Tue Dec 16, 2008 10:08 pm
Location: Λάρνακα
Contact:

Re: Διαγωνισμός ψαρέματος ALBORELLA

Post by konstantinos kalogir »

RCV wrote:Pedia teliosan oi egrafes i mporoume na graftoume akoma?

An xerete exei kanena diagonismo egglezikou sindoma? :D
Φιλέ αν θέλεις μπορείς να έρθεις, το σημείο που θα ψαρέψουμε έχει αρκετό χώρο!

User avatar
konstantinos kalogir
Posts: 1493
Joined: Tue Dec 16, 2008 10:08 pm
Location: Λάρνακα
Contact:

Re: Διαγωνισμός ψαρέματος ALBORELLA

Post by konstantinos kalogir »

Demetrisk wrote:@tryfon εν καμνεις delivery? :lol:

οσον αφορα το διαγωνισμο, αν γινετε να γραφτει καπου και στα Αγγλικα Κωνσταντινε αφου καποια μελη που θα λαβουν μερος δεν γνωριζουν καλα ελληνικα. Αν μπορεις να καμεις κατι στα Αγγλικα οσον αφορα κανονισμους και ωρες για την Κυριακη θα ηταν καλα. Μπορεις αν θελεις να το αναρτησουμε και στην σελιδα του FishFloat club για να το δουν και αλλα ατομα. Ο Coach ειναι ενημερωμενος αλλα θα ηταν καλα να το ειχαμε και σε μια αγγλικη εκδοση.
Αν δεν σε πειραζει μπορω να την κανω εγω και με τον Στεφανο.
:wink:
Δημήτρη καλή η ιδέα σου, όσο αφορά τους κανονισμούς θα ανακοινωθούν και από κοντά την Κυριακή έτσι ώστε όλοι να είναι ενημερωμένοι! Φυσικά αν θέλετε να αναρτήσετε στη σελίδα του FishFloat Club θα ήταν χαρά μας!!

User avatar
konstantinos kalogir
Posts: 1493
Joined: Tue Dec 16, 2008 10:08 pm
Location: Λάρνακα
Contact:

Re: Διαγωνισμός ψαρέματος ALBORELLA

Post by konstantinos kalogir »

Παιδιά κάποιες λεπτομέριες ακόμα για τον διαγωνισμό καθώς και το σημείο που θα βρεθούμε!!
Υπάρχει μια αλλαγή στην διοργάνωση, το κατάστημα το οποίο θα επιχορηγήσει τα δώρα είναι το PM OUTDOORS (Λευκωσία). Τα δώρα του διαγωνισμού είναι τα εξής:
1τος νικητής: ένα πλήρες σετ με 5 καλάμια τύπου alborella (3.00, 3.50, 4.00, 4.50 και 5.00μέτρα) συνολικής αξίας 250 ευρώ!
2ρος νικητής: ένα δωροκουπόνι για αγορά εξοπλισμού από το PM OUTDOORS αξίας 50 ευρώ
3τος νικητής: ένα δωροκουπόνι για αγορά εξοπλισμού από το PM OUTDOORS αξίας 30 ευρώ
Μεγαλύτερο ψάρι: ένα καλάμι alborella 4.00 μέτρα αξίας 65 ευρώ!!

Όσο αφορά το σημείο που θα ψαρέψουμε, ορίστηκε το πίσω μέρος του φράκτη όπου τα νερά είναι σχετικά ξέβαθα και υπάρχουν πολλά μικρά ψάρια. Για να πάτε στο σημείο πρέπει να περάσετε πάνω από την γέφυρα του φράκτη (εκεί που είναι η υπερχίληση δηλαδή) και να κατευθυνθείτε προς το χωριό Φοινικαρια. Στην είσοδο του χωριού (στα αριστερά σας βλέπετε το φράκτη και στα δεξιά το χωριό), υπάρχει ένα στρίψιμο στα αριστερά σας, είναι το πρώτο που θα βρείτε. Αφού στριψετε αριστερά ακολουθείτε τον δρόμο και φτάνετε σε ένα σημείο όπου υπάρχουν μεγάλοι άσπροι βράχοι (όπως αυτούς που μπένουν στους λιμενοβραχίονες). Υπάρχει εκεί αρκετός χώρος για parking, αφήστε τα αυτοκίνητα εκεί και ελάτε κάτω όπου θα είναι και η περιοχή που θα ψαρέψουμε. Ο δρόμος είναι ομαλός, μεν φοηθήτε τα αυτοκίνητα! :lol:

User avatar
konstantinos kalogir
Posts: 1493
Joined: Tue Dec 16, 2008 10:08 pm
Location: Λάρνακα
Contact:

Re: Διαγωνισμός ψαρέματος ALBORELLA

Post by konstantinos kalogir »

mikrosa wrote:παιθκια μπορειτε να μου εξηγεισετε πως να ερθω απο Λαρνακα? Pease Please :pray: :pray:
ή αν θα μπορω να ακολουθεισω καπιο ? ποιοι απο αυτους που θα πανε θα φειγουν απο Λαρνακα?
Φίλε θα πάεις Λεμεσό, στο πρώτο roundabout που θα βρεις θα πας προς Γερμασόγεια (θα πας δηλαδή δεξιά). Πας όλο ευθεία και περνάς μέσα από το χωριό της Γερμασόγειας. Αφού πας συνέχεια ευθεία θα βγεις στο φράγμα. Εκεί θα πρέπει να στρίψεις δεξιά για να πας πάνω από την γέφυρα του φράγματος. Κοίταξε το προηγούμενο ποστ για να δεις πιο αναλυτικά το ακριβές σημείο συνάντησης!
Αν κάποιος δυσκολευτεί με το σημείο να μου κάνει ένα τηλεφώνημα να του εξηγήσω 99318589!

mikrosa
Posts: 549
Joined: Fri Apr 22, 2011 8:11 pm
Location: θα με βρεις σε καποια παραλια-βυθο-φρακτη-βραχια ή στον κοσμο μου

Re: Διαγωνισμός ψαρέματος ALBORELLA

Post by mikrosa »

παιθκια ποσοι εν ν ειμαστε στο διαγωνισμο? για να υπολογισω την θέση μου :D εν να ερτω σιουρα πρωτος γιατι εν να παρω 5 καλαμια σπιτι και ενα για το μικροτερο ψαρι 6........ εννοω καλαμιονες οι ψαρεματος :lol:

User avatar
mixas
Posts: 34
Joined: Mon Nov 15, 2010 7:48 pm

Re: Διαγωνισμός ψαρέματος ALBORELLA

Post by mixas »

Εγώ μπορεί να ερτω κανένα γύρο να σας δω!!!!! :dance: :dance:
Γίνετε ???

mikrosa
Posts: 549
Joined: Fri Apr 22, 2011 8:11 pm
Location: θα με βρεις σε καποια παραλια-βυθο-φρακτη-βραχια ή στον κοσμο μου

Re: Διαγωνισμός ψαρέματος ALBORELLA

Post by mikrosa »

οι ρε εν γινετε να περασεις κανενα γυρω να μας δεις :!: γινετε να ερτεις να κατσεις να μας δεις :twisted:

User avatar
mixas
Posts: 34
Joined: Mon Nov 15, 2010 7:48 pm

Re: Διαγωνισμός ψαρέματος ALBORELLA

Post by mixas »

ok εν να ερτω να κατσω να σας δω !!!!!!!!! :!: :!: :!: :!: :!:

User avatar
angiec
Posts: 1088
Joined: Sun Nov 29, 2009 12:48 pm
Location: ΛΕΥΚΩΣΙΑ

Re: Διαγωνισμός ψαρέματος ALBORELLA

Post by angiec »

Κάμετε και καμιά κερκίδα :D :D :clap: :clap:

User avatar
konstantinos kalogir
Posts: 1493
Joined: Tue Dec 16, 2008 10:08 pm
Location: Λάρνακα
Contact:

Re: Διαγωνισμός ψαρέματος ALBORELLA

Post by konstantinos kalogir »

mixas wrote:Εγώ μπορεί να ερτω κανένα γύρο να σας δω!!!!! :dance: :dance:
Γίνετε ???
To event είναι ανοικτό για παρακολούθηση, όποιος θέλει να έρτει είναι ευπρόσδεχτος! :D Μόνο μεν πετάσσετε πέτρες μέσα :lol: :lol: :lol:

User avatar
PeRoUkKaS
Posts: 1088
Joined: Fri Nov 02, 2007 6:27 pm
Location: Nicosia

Re: Διαγωνισμός ψαρέματος ALBORELLA

Post by PeRoUkKaS »

ρε κωτσιο με τες βροχες τι εννα γινει?! εχει 3 μερες τωρα που βρεχει τζαι ιδικα σημερα εν σταματουν με τιποτε!
ελπιζω να εκανονονησες να βρεξει μετα που εννα τελειωσουμε :D παντως καποιες ιστιοσελιδες που ελεξα τωρα λαλουν για πιθανη βροχη..
catch & release!
προσεχουμε για να εχουμε!!

Post Reply

Return to “Ψάρεμα γλυκού νερού”