Διαγωνισμός ψαρέματος ALBORELLA

User avatar
mixas
Posts: 34
Joined: Mon Nov 15, 2010 7:48 pm

Re: Διαγωνισμός ψαρέματος ALBORELLA

Post by mixas »

Εγώ είμαι μέσα αλλά πρώτη φορά θα πάω για ψάρεμα σε φράγμα. Ελπίζω να μου αρέσει!!!!
Θα πρέπει να βγάλω και άδεια??? :doh:
Τα 15 ευρώ ποτέ θα τα δώσουμε??? :doh: :doh: :doh:

User avatar
apsavvas
Posts: 1045
Joined: Mon Jan 26, 2009 7:22 pm

Re: Διαγωνισμός ψαρέματος ALBORELLA

Post by apsavvas »

konstantinos kalogir wrote:Παιδιά επαναφέρω το θέμα, η ημερομηνία του διαγωνισμού ALBORELLA είναι Κυριακή 15/5/2011 στο φράγμα της Γερμασόγειας. Η έναρξη θα είναι το πρωί και μέχρι το μεσημέρι θα τελειώσουμε. Δυστυχώς δεν βρέθηκε κάποια λύση με το θέμα των αδειών οπότε όποιος ενδιαφέρεται να λάβει μέρος θα πρέπει να προσκομίσει μια ατομική άδεια για ψάρεμα από το Τμήμα Αλιείας. Να σας θυμίσω ότι υπάρχει περιορισμένος αριθμός θέσεων. Επίσης υπάρχει ένα ποσό συμμετοχής 15 ευρώ. Το καλάμι τύπου ALBORELLA θα σας δωθεί περίπου μια ώρα πριν την έναρξη του διαγωνισμού και θα παραμίνει στην κατοχή σας και μετά την λύξη του διαγωνισμού. Απαραίτητη προϋπόθεση να φέρετε μαζί σας keepnet γιατί όλα τα ψάρια θα ελευθερωθούν μετά την λήξη και το μέτρημα τους. Όσοι θέλουν να συμμετάσχουν μπορούν να γραφτούν είτε στο κατάστημα του Άντρου Στυλιανίδη στη Λεμεσό, είτε επικοινωνώντας μαζί μου (99318589) για Λευκωσία, είτε με τον Νικόλα (99277771) για Λάρνακα. Το ποσό των 15 ευρώ θα πρέπει να καταβληθεί με την εγγραφή.
Μέχρι στιγμής από το φόρουμ έχουν δηλώσει συμμετοχή:
MariosK
Caveman
Sotiris Hajivarnavas
Κωνσταντίνο θα σε πάρει τηλ ο Στέφανος για εμάς από το fish float club
The only source of knowledge is experience

User avatar
konstantinos kalogir
Posts: 1493
Joined: Tue Dec 16, 2008 10:08 pm
Location: Λάρνακα
Contact:

Re: Διαγωνισμός ψαρέματος ALBORELLA

Post by konstantinos kalogir »

mixas wrote:Εγώ είμαι μέσα αλλά πρώτη φορά θα πάω για ψάρεμα σε φράγμα. Ελπίζω να μου αρέσει!!!!
Θα πρέπει να βγάλω και άδεια??? :doh:
Τα 15 ευρώ ποτέ θα τα δώσουμε??? :doh: :doh: :doh:
Φίλε mixa, όσο αφορά την άδεια, η άδεια για ένα συγκεκριμένο φράκτη είναι 17 ευρό για όλο το χρόνο και ισχύει μόνο για συγκεκριμένο φράκτη. Εσύ θα βάλεις το μισό του ποσού, δηλαδή 8.5 ευρό και τα υπόλοιπα θα δωθούν από τους διοργανωτές (KN ANGLING TACKLE TRADING και A.STYLIANIDES HUNTING AND FISHING).
Τα 15 ευρώ της συμμετοχής πρέπει να δωθούν με την εγγραφή. Έδωσα στο προηγούμενο ποστ 3 εναλλακτικούς τρόπους για εγγραφή (σχεδόν σε κάθε πόλη) :D

User avatar
konstantinos kalogir
Posts: 1493
Joined: Tue Dec 16, 2008 10:08 pm
Location: Λάρνακα
Contact:

Re: Διαγωνισμός ψαρέματος ALBORELLA

Post by konstantinos kalogir »

apsavvas wrote:
konstantinos kalogir wrote:Παιδιά επαναφέρω το θέμα, η ημερομηνία του διαγωνισμού ALBORELLA είναι Κυριακή 15/5/2011 στο φράγμα της Γερμασόγειας. Η έναρξη θα είναι το πρωί και μέχρι το μεσημέρι θα τελειώσουμε. Δυστυχώς δεν βρέθηκε κάποια λύση με το θέμα των αδειών οπότε όποιος ενδιαφέρεται να λάβει μέρος θα πρέπει να προσκομίσει μια ατομική άδεια για ψάρεμα από το Τμήμα Αλιείας. Να σας θυμίσω ότι υπάρχει περιορισμένος αριθμός θέσεων. Επίσης υπάρχει ένα ποσό συμμετοχής 15 ευρώ. Το καλάμι τύπου ALBORELLA θα σας δωθεί περίπου μια ώρα πριν την έναρξη του διαγωνισμού και θα παραμίνει στην κατοχή σας και μετά την λύξη του διαγωνισμού. Απαραίτητη προϋπόθεση να φέρετε μαζί σας keepnet γιατί όλα τα ψάρια θα ελευθερωθούν μετά την λήξη και το μέτρημα τους. Όσοι θέλουν να συμμετάσχουν μπορούν να γραφτούν είτε στο κατάστημα του Άντρου Στυλιανίδη στη Λεμεσό, είτε επικοινωνώντας μαζί μου (99318589) για Λευκωσία, είτε με τον Νικόλα (99277771) για Λάρνακα. Το ποσό των 15 ευρώ θα πρέπει να καταβληθεί με την εγγραφή.
Μέχρι στιγμής από το φόρουμ έχουν δηλώσει συμμετοχή:
MariosK
Caveman
Sotiris Hajivarnavas
Κωνσταντίνο θα σε πάρει τηλ ο Στέφανος για εμάς από το fish float club
Έγινε φίλε Σάββα! :D

User avatar
PeRoUkKaS
Posts: 1088
Joined: Fri Nov 02, 2007 6:27 pm
Location: Nicosia

Re: Διαγωνισμός ψαρέματος ALBORELLA

Post by PeRoUkKaS »

Φιλε 5 ατομα

1. Σαββας
2. Δωρος
3. Στεφανος
4. Δημητρης
5. Vadim
catch & release!
προσεχουμε για να εχουμε!!

User avatar
konstantinos kalogir
Posts: 1493
Joined: Tue Dec 16, 2008 10:08 pm
Location: Λάρνακα
Contact:

Re: Διαγωνισμός ψαρέματος ALBORELLA

Post by konstantinos kalogir »

1. MariosK
2. Caveman
3. Swtiris
4. Σάββας
5. Δώρος
6. Στέφανος
7. Δημήτρης
8. Vadim

User avatar
angiec
Posts: 1088
Joined: Sun Nov 29, 2009 12:48 pm
Location: ΛΕΥΚΩΣΙΑ

Re: Διαγωνισμός ψαρέματος ALBORELLA

Post by angiec »

Νο. 9 Αngie C για τον διαγωνισμό .

nicolas theocharous
Posts: 472
Joined: Fri Jun 12, 2009 9:33 am

Re: Διαγωνισμός ψαρέματος ALBORELLA

Post by nicolas theocharous »

Παιδια καλημερα.

Μωλις ελαβα επιστολη απο το τμημα αλιειας. Επιτελους απαντησαν μου. Ο διαγωνισμος εγκριθηκε λαλει και πρεπει να τηρηθουν οι κανονες υποκειντε στους γενικους κανονες ερασιτεχνικης αλιειας.

Δηλαδη οι διαγωνιζομενοι πρεπει να κατεχουν αδεια ψαρεματος στο φραγμα δεν μπορουν να δωσουν αδεια λιγων ωρων η τελοσπαντων ειδικη αδεια για να ψαρεψουν ατομα που δεν εχουν αδεια.

Οποτε ο διαγωνισμος ελαβε επισημο χαρακτηρα αφου ειμαστε καλυμμενοι. Το μονο που μενει ειναι να διευθετησουμε το θεμα με τις αδειες και σε τουτο θα θελουμε την βοηθεια σας αφου πρεπει οσοι δεν εχουν αδεια να δηλωσουν την συμμετοχη τους το συντομοτερο δυνατον για να μην τεχουμε τελευταια στιγμη να φκαλουμε αδειες.

nicolas theocharous
Posts: 472
Joined: Fri Jun 12, 2009 9:33 am

Re: Διαγωνισμός ψαρέματος ALBORELLA

Post by nicolas theocharous »

1. MariosK
2. Caveman
3. Swtiris
4. Σάββας
5. Δώρος
6. Στέφανος
7. Δημήτρης
8. Vadim
9. Αngie C

User avatar
angiec
Posts: 1088
Joined: Sun Nov 29, 2009 12:48 pm
Location: ΛΕΥΚΩΣΙΑ

Re: Διαγωνισμός ψαρέματος ALBORELLA

Post by angiec »

Μόλις επέστρεψα από το τμήμα αλιείας και έβγαλα την άδεια,τώρα που είναι νωρίς.

User avatar
stathis 1821
Posts: 384
Joined: Thu Oct 14, 2010 12:50 pm

Re: Διαγωνισμός ψαρέματος ALBORELLA

Post by stathis 1821 »

1. MariosK
2. Caveman
3. Swtiris
4. Σάββας
5. Δώρος
6. Στέφανος
7. Δημήτρης
8. Vadim
9. Αngie C
10.stathis 1821

nicolas theocharous
Posts: 472
Joined: Fri Jun 12, 2009 9:33 am

Re: Διαγωνισμός ψαρέματος ALBORELLA

Post by nicolas theocharous »

angiec wrote:Μόλις επέστρεψα από το τμήμα αλιείας και έβγαλα την άδεια,τώρα που είναι νωρίς.
μπραβο angie. αν δεν επιεννες θα επιγενναμε εμεις να βγαλουμε την δικη σου αφου θα μαζευαμε και πιθανον αλλων παιδιων που δεν εχουν αδεια.

οπως προαναφεραμε θα σου επιστραφει το συγκεκρημμενο ποσο αργοτερα. ελπιζω να το ευχαριστηθεις πραγματικα και να δεις οτι αξιζει τον κοπο.

User avatar
angiec
Posts: 1088
Joined: Sun Nov 29, 2009 12:48 pm
Location: ΛΕΥΚΩΣΙΑ

Re: Διαγωνισμός ψαρέματος ALBORELLA

Post by angiec »

Το σκέφτηκα καλύτερα και η άδεια που έβγαλα είναι για όλους τους φράχτες,γιατί θα χρειαστεί και σε εκδρομές για το καλοκαίρι.Ελπίζω να μην κολλήσω το μικρόβιο και την αρρώστεια όπως έχω για την θάλασσα :) :) :D :D

User avatar
apsavvas
Posts: 1045
Joined: Mon Jan 26, 2009 7:22 pm

Re: Διαγωνισμός ψαρέματος ALBORELLA

Post by apsavvas »

angiec wrote:Το σκέφτηκα καλύτερα και η άδεια που έβγαλα είναι για όλους τους φράχτες,γιατί θα χρειαστεί και σε εκδρομές για το καλοκαίρι.Ελπίζω να μην κολλήσω το μικρόβιο και την αρρώστεια όπως έχω για την θάλασσα :) :) :D :D
αν ενδιαφερεσε να δεις πιο γλιγορα διαγωνισμο θα υπαρξη στις 8 του ΜαΪ απο to fish float club
The only source of knowledge is experience

User avatar
konstantinos kalogir
Posts: 1493
Joined: Tue Dec 16, 2008 10:08 pm
Location: Λάρνακα
Contact:

Re: Διαγωνισμός ψαρέματος ALBORELLA

Post by konstantinos kalogir »

apsavvas wrote:
angiec wrote:Το σκέφτηκα καλύτερα και η άδεια που έβγαλα είναι για όλους τους φράχτες,γιατί θα χρειαστεί και σε εκδρομές για το καλοκαίρι.Ελπίζω να μην κολλήσω το μικρόβιο και την αρρώστεια όπως έχω για την θάλασσα :) :) :D :D
αν ενδιαφερεσε να δεις πιο γλιγορα διαγωνισμο θα υπαρξη στις 8 του ΜαΪ απο to fish float club
Θα είναι μια καλή ευκαιρία να δούμε κάτι οργανωμένο από τα παιδιά που ασχολούνται συστηματικά με τέτοιου είδους ψαρέματα στα φράγματα! :clap:

Post Reply

Return to “Ψάρεμα γλυκού νερού”