Εμετακόμισα και είμαι ευτυχισμένος!!

Post Reply
User avatar
stylgeo
Posts: 158
Joined: Tue Apr 28, 2009 6:58 pm

Εμετακόμισα και είμαι ευτυχισμένος!!

Post by stylgeo »



Επειδή λένε πως μια εικόνα είναι χίλιες λέξεις...


Image


User avatar
admin
Site Admin
Posts: 3153
Joined: Tue Dec 19, 2006 1:38 pm

Re: Εμετακόμισα και είμαι ευτυχισμένος!!

Post by admin »

Είσαι ωραίος :D :D

User avatar
PeRoUkKaS
Posts: 1088
Joined: Fri Nov 02, 2007 6:27 pm
Location: Nicosia

Re: Εμετακόμισα και είμαι ευτυχισμένος!!

Post by PeRoUkKaS »

και ποιος δεν θα ηθελε να ειναι στη θεση σου αυτη τη στιγμη!! :D
που ψαρια τι λεει ο ποταμος?
catch & release!
προσεχουμε για να εχουμε!!

User avatar
stylgeo
Posts: 158
Joined: Tue Apr 28, 2009 6:58 pm

Re: Εμετακόμισα και είμαι ευτυχισμένος!!

Post by stylgeo »

Thanks παιδιά, η αλήθεια είναι πως εν λίγο υπερβολικά κοντά μου ο ποταμός, δηλαδή, απλά εν κάμνω άλλη δουλειά έχει 2 μέρες :D :lol: , ασπούμε κάθουμαι να δώ τηλεόραση το μεσημέρι, εν έχει τπτ ενδιαφέρον, αρπάζω την τσεντού μου με τα ψαρικά και κατεβαίνω κάτω στον ποταμό.

Από ψάρια, είναι γεμάτος από ότι εκατάλαβα. Οι τρόποι που ψαρεύω όμως ως τωρά εν μου δίνουν την δυνατότητα να έχω τεράστια ποικιλία. Ψαρεύω με εγγλέζικο και ρίχνω μέσα και λέτζερινγκ κανένα σκουλίκι να δούμε τί κάτσει. Το πρόβλημα είναι πως ο βυθός του έχει χόρτα, έτσι το λετζερινγκ εν δουλεύει, πρέπει να βρώ τρόπο το δόλωμα μου απλά να ακουμπά ή να επιπλέει λίγο πάνω που τα χόρτα.
Να σας πώ την χτεσινή μου μέρα πως πήγε. Ψάρεψα 2 ώρες εγγλέζικο, το αποτέλεσμα ήταν 15-17 κοκκινοφτέρες, οι 2 ήταν αξιόλογες (όταν λέω αξιόλογες εννοώ γύρω στους 25 πόντους), 2 άλλα ψάρια που εμιάζαν με κοκκινοφτέρα αλλά ήταν πιο μακρουλά με πιο μικρό ραχιαίο πτερύγιο, και είπεν μου ενας τύπος που επέρναν και ερώτησα τον πως λέγονται dace, και καμιά 10αριά πέρκες, οι 3 εκ των οποίων ήταν καλούτσικες (γύρω στα 200γρ). Όσο αφορά τες πέρκες, ξέρω πως έχει αρκετά μεγάλες, δηλαδή σίγουρα κιλό+, επειδή είδα τες, εκολυμπούσαν 2-3 μαζί. Τωρά τούτο που ξέρω σίγουρα πως έχει ο ποταμός είναι Pike. Πρώτον επειδή οι πλείστοι που βλέπω να ψαρεύουν εδώ, ψαρεύουν με πεθαμένες κοκινοφτέρες σε wire trace, και δεύτερον είχεν ένα μιτσή προχτές που επέρασεν που απέναντυ μου και έκαμνε συρτή με ψεύτικο και έπιασε ενα μικρό pike γύρω στα 2 κιλά. Τούτα τα ψάρια, δηλαδή κοκκινοφτέρες, πέρκες, dace και pike ξέρω 100% πως υπάρχουν επειδή είδα τα πρώτο χέρι. Ψάρια που δεν είδα αλλά ακουσα που τουλάχιστο 3 διαφορετικούς πως έχει είναι κυπρίνους μέχρι 3-4 κιλά, bream, και ούλλοι λαλούν μου πως εν γεμάτο ζάντερ, αλλά ακόμα να μιλήσω με κάποιο που να έπιασεν ο ίδιος. Περιμένω τωρα μια παραγγελία που έκαμα για σύρμα, τεχνητά διάφορα, πραγκαρόλες μεγάλες για πεθαμένο και θα προσπαθήσω να πιάσω το πρώτο μου pike. Θα σας κρατώ ενήμερους, προς το παρόν εννά πάω σε κανένα μισάωρο πάλε για κανένα 2ωρο με το εγγλέζικο μου μόνο, έχει μια γεφυρούα λίγο πιο κάτω και θα δοκιμάσω την τύχη μου τζιαμέ.

User avatar
MariosK
Posts: 3582
Joined: Sun May 04, 2008 6:00 pm
Location: Πάφος
Contact:

Re: Εμετακόμισα και είμαι ευτυχισμένος!!

Post by MariosK »

:o :o :o :o :o :o :o :o :o
:clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap:

fISHANDCHIPS
Posts: 1547
Joined: Tue Dec 18, 2007 6:01 pm

Re: Εμετακόμισα και είμαι ευτυχισμένος!!

Post by fISHANDCHIPS »

Όνειρο :!: :!: :!: :D :clap: :clap: :clap: :clap: :clap:
... φευγω και αφηνω πισω μου σκουπιδια

User avatar
Giorkos
Posts: 2215
Joined: Wed Dec 05, 2007 10:29 am

Re: Εμετακόμισα και είμαι ευτυχισμένος!!

Post by Giorkos »

άρχοντας !!!

:clap:
που κουρκούνα....μέχρι τούνα....

mpousoulas
Posts: 211
Joined: Wed Jun 13, 2007 10:36 am
Location: Λευκωσία

Re: Εμετακόμισα και είμαι ευτυχισμένος!!

Post by mpousoulas »

Ειναι το campus Warwick?
"χόρεψε πάνω στο φτερό του καρχαρία.."
Καβαδίας

User avatar
caveman
Posts: 3501
Joined: Sat Aug 11, 2007 1:59 pm
Location: Φράγμα Κούρη

Re: Εμετακόμισα και είμαι ευτυχισμένος!!

Post by caveman »

Πολλα ωραίος ρε φίλε!!!! Τέλεια!!
Στις εκλογές 2013, ψηφίζουμε:
==ΤΟΥΡΝΑ==

User avatar
stylgeo
Posts: 158
Joined: Tue Apr 28, 2009 6:58 pm

Re: Εμετακόμισα και είμαι ευτυχισμένος!!

Post by stylgeo »

Επήα εχτες πάλε για κανένα 2ωράκι, τίποτε το καινούργιο, απλά τούντη φορά στο δεύτερο καλάμι εν εχρησιμοποίησα καθόλου βάρος και εδολωνα σκουλίκι απευθείας στη μάνα (18άρα). Ήταν δύσκολο να παρακολουθώ τα τσιμπίματα επειδή η μισίνα έκαμνε τεράστιες κοιλιές, και επειδή είχα το νού μου στο εγγλέζικο, αλλά έφκαλα 2 ψαρια με τούντο τρόπο, μια πέρκα και μια καλούτσικη κοκκινοφτέρα. Ήρτεν ενας τύπος την ώρα που τα εμάζευα με 2 μωρά και 2 καλάμια και ερώτησεν με αν ήθελα τα ψάρια που είχα πιάσει, επειδή ήθελεν τα για δόλωμα :lol: . Έδωσα του 4 μικρές πέρκες, με πόνο καρδιάς :) .

Μπούσουλα, εν μένω στο κάμπους του Warwick αν και σπουδάζω εκεί, μένω λίγο βόρεια που το κέντρο του Κόβεντρυ. Ούτως η άλλως νομίζω απαγορεύεται το ψάρεμα στο κάμπους του Warwick.

Άτε, που εννά μάθω και γώ τα pikes, έχω καναπέ διπλό που γίνεται κρεβάτι, όποιος θέλει να κοπιάσει :D

Post Reply

Return to “Ψάρεμα γλυκού νερού”