"Περί Aνέμων και Yδάτων"

User avatar
sifu-nas
Posts: 912
Joined: Wed May 09, 2007 11:42 am

Re: ΑΝΟΙΓΕΙ ΤΟ ΦΡΑΓΜΑ ΞΥΛΙΑΤΟΥ ΓΙΑ ΨΑΡΕΜΑ!!

Post by sifu-nas »

φίλε μου τί δεν υποστηρίζεις? εν τζιαι είναι καμία πολιτική ιδεολογία..
τα πράματα φυσικα μπορεί και να αλλάξαν απο ότι θυμάσε εσυ παλία.
τα παιδια του συνδέσμου πραγματικά προσπαθούν. :wink:

User avatar
MariosK
Posts: 3582
Joined: Sun May 04, 2008 6:00 pm
Location: Πάφος
Contact:

Re: ΑΝΟΙΓΕΙ ΤΟ ΦΡΑΓΜΑ ΞΥΛΙΑΤΟΥ ΓΙΑ ΨΑΡΕΜΑ!!

Post by MariosK »

plenom'metatopsarem? wrote: Διάβασα για εμπλουτισμούς φραγμάτων και ένα σωρό πράματα από δραστηριότητες ενός συνδέσμου (αν εν ο ίδιος που υπήρχε στο παρελθόν, δεν τους υποστηρίζω, όχι ότι φταιν όλοι, αλλά...).
Μιλούν σοβαρά?!!! Ποιους εμπλουτισμούς?!!! Και μάλιστα λένε για το φράγμα του Ξυλιάτου! ...
Περιπαίζουν μας?!!!!!! :think:
Φίλε κόπιασε να σε γνωρίσουμε και που κοντά στην επόμενη εκδήλωση του συνδέσμου που είναι ο διαγωνισμός πέστροφας. Όλα τα μέλη του συμβουλίου του συνδέσμου είναι και ενεργά μέλη του συνδέσμου και μπορούν να σου απαντήσουν σε ότι απορίες έχεις. Σχετικά με τους εμπλουτισμούς γίνονται πάντα με την έγκριση και την βοήθεια του Τμήματος Αλιείας που μας παρέχει ασφαλή μέσα μεταφοράς των ψαριών. Ο Σύνδεσμος είναι ο ίδιος, ο παλιός, αλλά πλέον έχει σταθεί στα πόδια του προσπαθεί με συναντήσεις και συνεννοήσεις με το Τμήμα Αλιείας να κάνει ότι μπορεί για να απολαμβάνουμε το ψάρεμα μας.

User avatar
plenom'metatopsarem?
Posts: 2114
Joined: Thu Feb 25, 2010 10:48 am

Re: ΑΝΟΙΓΕΙ ΤΟ ΦΡΑΓΜΑ ΞΥΛΙΑΤΟΥ ΓΙΑ ΨΑΡΕΜΑ!!

Post by plenom'metatopsarem? »

MariosK wrote:
plenom'metatopsarem? wrote: Διάβασα για εμπλουτισμούς φραγμάτων και ένα σωρό πράματα από δραστηριότητες ενός συνδέσμου (αν εν ο ίδιος που υπήρχε στο παρελθόν, δεν τους υποστηρίζω, όχι ότι φταιν όλοι, αλλά...).
Μιλούν σοβαρά?!!! Ποιους εμπλουτισμούς?!!! Και μάλιστα λένε για το φράγμα του Ξυλιάτου! ...
Περιπαίζουν μας?!!!!!! :think:
Φίλε κόπιασε να σε γνωρίσουμε και που κοντά στην επόμενη εκδήλωση του συνδέσμου που είναι ο διαγωνισμός πέστροφας. Όλα τα μέλη του συμβουλίου του συνδέσμου είναι και ενεργά μέλη του συνδέσμου και μπορούν να σου απαντήσουν σε ότι απορίες έχεις. Σχετικά με τους εμπλουτισμούς γίνονται πάντα με την έγκριση και την βοήθεια του Τμήματος Αλιείας που μας παρέχει ασφαλή μέσα μεταφοράς των ψαριών. Ο Σύνδεσμος είναι ο ίδιος, ο παλιός, αλλά πλέον έχει σταθεί στα πόδια του προσπαθεί με συναντήσεις και συνεννοήσεις με το Τμήμα Αλιείας να κάνει ότι μπορεί για να απολαμβάνουμε το ψάρεμα μας.
Δεν έχω κανένα πρόβλημα να σας γνωρίσω, ούτε και είχα πρόβλημα στο παρελθόν με το σύνδεσμο! Ίσα , ίσα που γνώρισα ένα παιδί μια ημέρα στον Ταμασσό ο οποίος ήταν τσιάκος. Με είδε που ελευθέρωνα λαβράκια σχετικά μικρά (μέχρι και ενός κιλού έχω ελευθερώσει- είχαμε συζήτηση και γι αυτο :D ) και ήρθε κοντά να μιλήσουμε. Μου είπε για το σύνδεσμο και μιλήσαμε λίγο. Του είπα ποιες είναι οι ενστάσεις μου. Αφορούσαν συγκεκριμένα ένα άτομο του συνδέμου, τον οποίο δεν έχω γνωρίσει προσωπικά, αλλά για κάποιο λόγο δεν ήθελα να έρθω σε αντιπαράθεση μαζί του! Μου είπε πως οι δράσεις του συγκεκριμένου έχουν ενοχλήσει αρκετούς ,για τους ίδιους λόγους που ενόχλησαν κι εμένα. Μου εξήγησε το σκεπτικό του και πως τότε ήταν άλλες εποχές κλπ. Τέλος πάντων, επειδή δεν θέλω να κατηγορήσω κανένα (γι αυτό δεν έχω γράψει και όνομα), πιστεύω πως είναι καλό που υπάρχει ένας τέτοιος σύνδεσμος και η ύπαρξή του ιδιαίτερα σημαντική! Πριν πολλά χρόνια (πάνω από δέκα) συζητούσαμε για την ίδρυση ενός τέτοιου συνδέσμου με ένα φίλο.

Για να μεν κουράζω. Χαίρομαι που υπάρχει ο σύνδεσμος, καλό για όλους είναι να δυναμώσει όσο το δυνατόν περισσότερο!!! Πότε έιναι ο διαγωνισμός πέστροφας? Σε ποιό φράγμα και με ποιά τεχνική? Ποιος μπορεί να λάβει μέρος? Υπάρχει σχετική ενότητα στο μπλοκ τούτο? Μπορώ να φέρω τις μπύρες μου μαζί?! :D (αστειεύομαι,δεν πίνω ποτέ σε φράγμα γιατί ασχολούμαι μόνο με σπίνινγκ και τα χέρια και τα πόδια παίρνουν φωτιά!!!). Αλλά αν ο διαγωνισμός είναι με οριοθετημένες ζώνες και πρέπει να κάτσω έναν τόπο ( ο χάρος μου :) ) ,ε τότε να φέρουμε καμιά ξανθιά μαζί μας ( σε ττενεκκούι το οποίο παίρνουμε μαζί μας κατά την αποχώρηση)
Ελπίζω να μεν σας κούρασα!!! :P
Φυσά....λες να κάνει για ψάρεμα σήμερα?! :think:

User avatar
plenom'metatopsarem?
Posts: 2114
Joined: Thu Feb 25, 2010 10:48 am

Re: ΑΝΟΙΓΕΙ ΤΟ ΦΡΑΓΜΑ ΞΥΛΙΑΤΟΥ ΓΙΑ ΨΑΡΕΜΑ!!

Post by plenom'metatopsarem? »

sifu-nas wrote:φίλε μου τί δεν υποστηρίζεις? εν τζιαι είναι καμία πολιτική ιδεολογία..
τα πράματα φυσικα μπορεί και να αλλάξαν απο ότι θυμάσε εσυ παλία.
τα παιδια του συνδέσμου πραγματικά προσπαθούν. :wink:
Πολιτική ιδεολογία ίσως όχι, ιδεολογία ψαρέματος όμως σίγουρα ναι! :)
Τα πράγματα μάλλον όμως είναι διαφορετικά από παλιά και είμαι σίγουρος ότι προσπαθούν (είδα και τις ενέργειες που έκαναν και μάζεψαν τα σκουπίδια από τον Κούρρη. Χίλια μπράβο!) :handgestures-thumbup:

User avatar
MariosK
Posts: 3582
Joined: Sun May 04, 2008 6:00 pm
Location: Πάφος
Contact:

Re: ΑΝΟΙΓΕΙ ΤΟ ΦΡΑΓΜΑ ΞΥΛΙΑΤΟΥ ΓΙΑ ΨΑΡΕΜΑ!!

Post by MariosK »

plenom'metatopsarem? wrote: Για να μεν κουράζω. Χαίρομαι που υπάρχει ο σύνδεσμος, καλό για όλους είναι να δυναμώσει όσο το δυνατόν περισσότερο!!! Πότε έιναι ο διαγωνισμός πέστροφας? Σε ποιό φράγμα και με ποιά τεχνική? Ποιος μπορεί να λάβει μέρος? Υπάρχει σχετική ενότητα στο μπλοκ τούτο?
Φίλε εδώ υπάρχουν όλες οι πληροφορίες που ζητάς http://www.cyprusfishingmagazine.com/fo ... 134#p33962 :). Οι επιπλέον κανονισμοί και λεπτομέρειες έχουν σταλεί μόνο στα μέλη που έχουν δικαίωμα συμμετοχής. Αν θέλεις μπορείς να γραφτείς εκείνη την ώρα στο φράγμα που θα επιλέξεις να διαγωνιστείς στους ημιτελικούς τα οποία είναι Κανναβιού και Παλαιχώρι. Ο τελικός θα γίνει στον Καλαπαναγιώτη για μόνο 6 finalists.

Αν θέλεις περισσότερες λεπτομέρειες για τον σύνδεσμο και για τον διαγωνισμό μπορείς να μας πάρεις ένα τηλέφωνο.

Επίσης περισσότερες πληροφορίες μπορείς να βρείς και στις ιστοσελίδες μας:
New: http://www.cyprusfaa.com/
Old: http://www.cyprusffa.com/

User avatar
bassman
Posts: 391
Joined: Mon Nov 19, 2007 6:19 pm
Location: Nicosia

Re: ΑΝΟΙΓΕΙ ΤΟ ΦΡΑΓΜΑ ΞΥΛΙΑΤΟΥ ΓΙΑ ΨΑΡΕΜΑ!!

Post by bassman »

plenom'metatopsarem? wrote:
caveman wrote:ShilliaaAAAAaaaes!!!! :lol: μ@λκ εν σχιλλιαααααααες!! :lol:

Άσιλα... μονο μες την τουαλέττα μας έμεινε να σήρουμε ψάρκα..... :lol: :lol: :lol: να κανονίσουμε τπτ ρε Μαρτήνο? Το "τάνκι" της δηκής σου πόσα λίτρα χωρεί? Κανόνισε πούννα τραβάς το καζανάκι να μεινίσκει 1-1.5 λίτρο...
Eπαλαβώσατε τέλεια!!!!! :lol: :lol: :lol:
Αλόπως εν καταφέρατε να πάτε τελευταία ψάρεμα? Σαν κι εμένα?! :D
Λοιπόν, σχετικά με το θέμα μας! Διάβασα χτες στο περιοδικό (αγόρασα το, έσιει τόσο καιρό τζιαι χτες εκατάφερα να το ανοίξω!)
Διάβασα για εμπλουτισμούς φραγμάτων και ένα σωρό πράματα από δραστηριότητες ενός συνδέσμου (αν εν ο ίδιος που υπήρχε στο παρελθόν, δεν τους υποστηρίζω, όχι ότι φταιν όλοι, αλλά...).
Μιλούν σοβαρά?!!! Ποιους εμπλουτισμούς?!!! Και μάλιστα λένε για το φράγμα του Ξυλιάτου! ...
Περιπαίζουν μας?!!!!!! :think:
Φίλε μου, σου έχω στείλει PM για το θέμα.
I'd rather be fishing!

User avatar
plenom'metatopsarem?
Posts: 2114
Joined: Thu Feb 25, 2010 10:48 am

Re: ΑΝΟΙΓΕΙ ΤΟ ΦΡΑΓΜΑ ΞΥΛΙΑΤΟΥ ΓΙΑ ΨΑΡΕΜΑ!!

Post by plenom'metatopsarem? »

bassman wrote:
plenom'metatopsarem? wrote:
caveman wrote:ShilliaaAAAAaaaes!!!! :lol: μ@λκ εν σχιλλιαααααααες!! :lol:

Άσιλα... μονο μες την τουαλέττα μας έμεινε να σήρουμε ψάρκα..... :lol: :lol: :lol: να κανονίσουμε τπτ ρε Μαρτήνο? Το "τάνκι" της δηκής σου πόσα λίτρα χωρεί? Κανόνισε πούννα τραβάς το καζανάκι να μεινίσκει 1-1.5 λίτρο...
Eπαλαβώσατε τέλεια!!!!! :lol: :lol: :lol:
Αλόπως εν καταφέρατε να πάτε τελευταία ψάρεμα? Σαν κι εμένα?! :D
Λοιπόν, σχετικά με το θέμα μας! Διάβασα χτες στο περιοδικό (αγόρασα το, έσιει τόσο καιρό τζιαι χτες εκατάφερα να το ανοίξω!)
Διάβασα για εμπλουτισμούς φραγμάτων και ένα σωρό πράματα από δραστηριότητες ενός συνδέσμου (αν εν ο ίδιος που υπήρχε στο παρελθόν, δεν τους υποστηρίζω, όχι ότι φταιν όλοι, αλλά...).
Μιλούν σοβαρά?!!! Ποιους εμπλουτισμούς?!!! Και μάλιστα λένε για το φράγμα του Ξυλιάτου! ...
Περιπαίζουν μας?!!!!!! :think:
Φίλε μου, σου έχω στείλει PM για το θέμα.
Φίλε bassman, ευχαριστώ, το είδα και σου απάντησα :)
ΡΜ, να φανταστώ πως είναι Personal Message?
και για τους υπόλοιπους φίλους...πιάστκε κανένα ζαντερ?!:)

User avatar
PeRoUkKaS
Posts: 1088
Joined: Fri Nov 02, 2007 6:27 pm
Location: Nicosia

Re: ΑΝΟΙΓΕΙ ΤΟ ΦΡΑΓΜΑ ΞΥΛΙΑΤΟΥ ΓΙΑ ΨΑΡΕΜΑ!!

Post by PeRoUkKaS »

οι ρε φιλε ακομα! διοτι καποιοι δαμεσα πεζουν πελλο για το Σαββατο :D :D
catch & release!
προσεχουμε για να εχουμε!!

User avatar
caveman
Posts: 3501
Joined: Sat Aug 11, 2007 1:59 pm
Location: Φράγμα Κούρη

Re: ΑΝΟΙΓΕΙ ΤΟ ΦΡΑΓΜΑ ΞΥΛΙΑΤΟΥ ΓΙΑ ΨΑΡΕΜΑ!!

Post by caveman »

Να πάμε ρε φίλε, να πάμε. :mrgreen:
Στις εκλογές 2013, ψηφίζουμε:
==ΤΟΥΡΝΑ==

User avatar
plenom'metatopsarem?
Posts: 2114
Joined: Thu Feb 25, 2010 10:48 am

Re: ΑΝΟΙΓΕΙ ΤΟ ΦΡΑΓΜΑ ΞΥΛΙΑΤΟΥ ΓΙΑ ΨΑΡΕΜΑ!!

Post by plenom'metatopsarem? »

PeRoUkKaS wrote:οι ρε φιλε ακομα! διοτι καποιοι δαμεσα πεζουν πελλο για το Σαββατο :D :D
Μόνο Σάββατο ακκάνουν τα ζάντερ στες τουαλέτες?! :lol:

User avatar
caveman
Posts: 3501
Joined: Sat Aug 11, 2007 1:59 pm
Location: Φράγμα Κούρη

Re: ΑΝΟΙΓΕΙ ΤΟ ΦΡΑΓΜΑ ΞΥΛΙΑΤΟΥ ΓΙΑ ΨΑΡΕΜΑ!!

Post by caveman »

plenom'metatopsarem? wrote:
Eπαλαβώσατε τέλεια!!!!! :lol: :lol: :lol:
Αλόπως εν καταφέρατε να πάτε τελευταία ψάρεμα? Σαν κι εμένα?! :D
Λοιπόν, σχετικά με το θέμα μας! Διάβασα χτες στο περιοδικό (αγόρασα το, έσιει τόσο καιρό τζιαι χτες εκατάφερα να το ανοίξω!)
Διάβασα για εμπλουτισμούς φραγμάτων και ένα σωρό πράματα από δραστηριότητες ενός συνδέσμου (αν εν ο ίδιος που υπήρχε στο παρελθόν, δεν τους υποστηρίζω, όχι ότι φταιν όλοι, αλλά...).
Μιλούν σοβαρά?!!! Ποιους εμπλουτισμούς?!!! Και μάλιστα λένε για το φράγμα του Ξυλιάτου! ...
Περιπαίζουν μας?!!!!!! :think:
:lol: :lol: Εν είδες τπτ ακόμα.

Μάριε, αν είναι μετέφερε αυτές τις τελευταίες συζητήσεις στα περι ανέμων και υδάτων και εφκείκαμε τελλια εκτώς θέματος.
Στις εκλογές 2013, ψηφίζουμε:
==ΤΟΥΡΝΑ==

User avatar
C&R
Posts: 949
Joined: Thu Jan 24, 2008 8:23 am

Re: "Περί Aνέμων και Yδάτων"

Post by C&R »

Ρε μα μιλάτε σοβαρά εν siliaees τα zander και δεν επιασετε ούτε ένα?

User avatar
plenom'metatopsarem?
Posts: 2114
Joined: Thu Feb 25, 2010 10:48 am

Re: "Περί Aνέμων και Yδάτων"

Post by plenom'metatopsarem? »

C&R wrote:Ρε μα μιλάτε σοβαρά εν siliaees τα zander και δεν επιασετε ούτε ένα?
Τίποτε ρε φίλε! Φτώσιες!!!! :lol:

User avatar
sifu-nas
Posts: 912
Joined: Wed May 09, 2007 11:42 am

Re: "Περί Aνέμων και Yδάτων"

Post by sifu-nas »

καλα ρε κοπέλλια εν κόπως να μεζεφκετε τα σκουπιθκια σας???
:violin: *****το δηλαδη ! τενεκκοθυκια συταροπουλλας , κουτουθκια της vibrax.. :evil:

fISHANDCHIPS
Posts: 1547
Joined: Tue Dec 18, 2007 6:01 pm

Re: "Περί Aνέμων και Yδάτων"

Post by fISHANDCHIPS »

Αφιερομένο στον Στέφανο (Περούκα)

http://forum.fishing-mania.com/viewtopic.php?t=36994
δεν χρειάζεται να ξέρεις βουλγάρικα ... οι φώτογραφίες μιλούν απο μόνες τους ... παράδεισος
η εξόρμηση είναι στην Γαλλία http://www.wintonsfrance.com/
... φευγω και αφηνω πισω μου σκουπιδια

Post Reply

Return to “Ψάρεμα γλυκού νερού”