"Περί Aνέμων και Yδάτων"

fISHANDCHIPS
Posts: 1547
Joined: Tue Dec 18, 2007 6:01 pm

Re: "Περί Aνέμων και Yδάτων"

Post by fISHANDCHIPS »

... φευγω και αφηνω πισω μου σκουπιδια

User avatar
PeRoUkKaS
Posts: 1088
Joined: Fri Nov 02, 2007 6:27 pm
Location: Nicosia

Re: "Περί Aνέμων και Yδάτων"

Post by PeRoUkKaS »

πυροσβεστηρας αχαχαχαχαχαχαχαχαχα!!!
:lol: :lol: τι σκεφτετε ρε παιδι μου ο ανθρωπος για να πιαει ψαρι!! ουλλα εννα τα δουμε! ως τζαι ψαρεμα με... τηλεκατευθυνομενα -------->
http://www.youtube.com/watch?v=nW150U-RuTE
catch & release!
προσεχουμε για να εχουμε!!

User avatar
Greg
Posts: 3067
Joined: Tue Aug 07, 2007 3:54 pm
Location: by the sea

Re: "Περί Aνέμων και Yδάτων"

Post by Greg »

εξηγησε στες ειδησεις γιατι εχαθηκαν οι πεστροφες που τον καλοπαναγιωτη, εθεαθηκε αλιγατορας στο φραγμα. αχαχαχαχα
Esox Lucius

User avatar
marios
Site Admin
Posts: 1785
Joined: Tue Feb 13, 2007 5:53 pm
Location: Λ/σια.κ/κλι.
Contact:

Re: "Περί Aνέμων και Yδάτων"

Post by marios »

Greg wrote:εξηγησε στες ειδησεις γιατι εχαθηκαν οι πεστροφες που τον καλοπαναγιωτη, εθεαθηκε αλιγατορας στο φραγμα. αχαχαχαχα
http://www.politis-news.com/cgibin/hweb ... V=articles
Τίποτε δεν είναι τόσο χάλια που να μην μπορεί να γίνει χειρότερο!!

User avatar
caveman
Posts: 3501
Joined: Sat Aug 11, 2007 1:59 pm
Location: Φράγμα Κούρη

Re: "Περί Aνέμων και Yδάτων"

Post by caveman »

:lol: :lol: :lol: εξεκινήσαν πάλε οι ιστορίες με τους κροκόδειλους!!! :lol:

Ήντα αγχώνουνται? Αν έχει όντως κροκόδειλο, ως τον Γενάρη θα ψωφίσει που την κρυάδα.

=======================================================================================

Και κάτι ευχάριστο τωρά!

Η Θήρα σε συνεργασία με το Τμήμα Αλιείας εσυλλάβαν πριν λίγες μέρες 12 ξένους που εκάμναν νυχτερινό ψάρεμα στον Ασπρόκρεμμο!!

:clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :dance:

Γενικά στην επαρχεία Πάφου εγίνικεν πολλύ δουλειά!! Σύντομα, που θα αρχίσει η κυνηγετική περίοδος τζαίν να πολλύνουν οι περιπολίες, θα δούμε τα ίδια και στις άλλες επαρχίες!! :dance: :pray: :pray:

Και το τελευταίο...

Το ΤΑΘΕ έκαμε καθαρισμούς σε αρκετά φράγματα! Κούρη, Ασπρόκρεμμο και αλλού.
Στην Ταμασό επίσης εκαθαρίσαν πολλά, αλλά μετά από λίγο καιρό, με την κατάσταση που επικρατεί με τους ξένους κτλ... ξανά έγιναν τα ίδια πάλε!

Anyways... και εδώ πολλά μπράβο για τους καθαρισμούς!!! :clap: :clap:
Στις εκλογές 2013, ψηφίζουμε:
==ΤΟΥΡΝΑ==

User avatar
Greg
Posts: 3067
Joined: Tue Aug 07, 2007 3:54 pm
Location: by the sea

Re: "Περί Aνέμων και Yδάτων"

Post by Greg »

καλη συνεχεια
Esox Lucius

User avatar
plenom'metatopsarem?
Posts: 2114
Joined: Thu Feb 25, 2010 10:48 am

Re: "Περί Aνέμων και Yδάτων"

Post by plenom'metatopsarem? »

caveman wrote::lol: :lol: :lol: εξεκινήσαν πάλε οι ιστορίες με τους κροκόδειλους!!! :lol:

Ήντα αγχώνουνται? Αν έχει όντως κροκόδειλο, ως τον Γενάρη θα ψωφίσει που την κρυάδα.

=======================================================================================

Και κάτι ευχάριστο τωρά!

Η Θήρα σε συνεργασία με το Τμήμα Αλιείας εσυλλάβαν πριν λίγες μέρες 12 ξένους που εκάμναν νυχτερινό ψάρεμα στον Ασπρόκρεμμο!!

:clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :dance:

Γενικά στην επαρχεία Πάφου εγίνικεν πολλύ δουλειά!! Σύντομα, που θα αρχίσει η κυνηγετική περίοδος τζαίν να πολλύνουν οι περιπολίες, θα δούμε τα ίδια και στις άλλες επαρχίες!! :dance: :pray: :pray:

Και το τελευταίο...

Το ΤΑΘΕ έκαμε καθαρισμούς σε αρκετά φράγματα! Κούρη, Ασπρόκρεμμο και αλλού.
Στην Ταμασό επίσης εκαθαρίσαν πολλά, αλλά μετά από λίγο καιρό, με την κατάσταση που επικρατεί με τους ξένους κτλ... ξανά έγιναν τα ίδια πάλε!

Anyways... και εδώ πολλά μπράβο για τους καθαρισμούς!!! :clap: :clap:
τούτα εν σίγουρα ευχάριστα! Εν με νοιάζει πόθεν ένει ο καθένας, να μεν αφήνει σκουπίδια και να μην κάνει παρανομίες! ¨οπως σέβομαι το χώρο θα το σέβεται κι ο καθένας!

User avatar
psarakas
Posts: 722
Joined: Mon Aug 09, 2010 8:30 pm

Re: "Περί Aνέμων και Yδάτων"

Post by psarakas »

Εύχομαι να γράφω στο σωστό πόστ.
Λοιπον διαβάστε μια τρελλή ιστορία που μου έτυχε πριν 10 και κάτι χρόνια όταν σπούδαζα στην Αθήνα.

Σπαρκωμένος του ψαρέματος και ζώντας στην Αθήνα ο μόνος τρόπος να ψαρέψω νάκκουριν και να ποκάτσουν οι Μπιπ μου (ορέξεις μου) ήταν να πιάνω το ηλεκρικό τζαι να κατεβαίνω προς Άλιμο . Λόγω ακαθαρσίας τότε (και τώρα φαντάζομαι) των νερών κοντά στον Πειραιά ετζινιούσα τους τζιέφαλους με πολυάγγιστρο και τους εξαπολούσα πίσω. Πολλύ χάζι παιδιά οταν ετσιμπούσαν. Με το που έππεφτε το ψωμί μέσα εγίνουνταν μάχες ποιος εν να πρωτοπιαστεί. Αρκετές φορές έτυχε να πιαστούν και 2 μαζί. Φυσικά πάντα επροσπαθούσα να πηγαίνω ώρες και μέρες που υποδικνείουνταν ως εξαιρετικές μέρες για ψάρεμα από τα διάφορα περιοδικά. Παρεπιμπτόντως στην Κύπρο δεν ισχύει τούτο. Ισως λόγω έλειψης παλλίροιας (χου νόους?).Οταν επήγαινα σε μέρες άσχημες απλά τους έβλεπα και με βλέπασιν.
Μια μέρα έτυχε μου το εξής. Με το που πέφτει το ψωμί με το φρέσκο φραντζολάκι μέσα βουττά πάνω του ένας γλάρος!!!! Ο καημένος έμπλεξε τα πόδια του πάς τα 10 αγκίστρια με αποτέλεσμα να πετά να φύει και να αρπάξει το δόλωμα μαζί του. Τα στόπερ του καλαμιού μου επήραν φωθκιά. Εθώρεν με ο κόσμος που το καλάμι μου ήταν ίσια πάνω και έναν γλάρο να πετά να φύει και να κράζει !!!! Δεν ήξερα τι να κάμω ώσπου έκοψεν ο νούς μου και έκοψα την μισίνα με το ψαλίδι.
Ηταν μιά αξέχαστη ψαρευτική εξ'ορμηση :) :) :)
catch and release

User avatar
caveman
Posts: 3501
Joined: Sat Aug 11, 2007 1:59 pm
Location: Φράγμα Κούρη

Re: "Περί Aνέμων και Yδάτων"

Post by caveman »

:lol: :lol:

Άμα στου ξανατύχη, μάζεψε τον μέσα τζαι ξιαγγίστροσε τον.
Στις εκλογές 2013, ψηφίζουμε:
==ΤΟΥΡΝΑ==

User avatar
Giorkos
Posts: 2215
Joined: Wed Dec 05, 2007 10:29 am

Re: "Περί Aνέμων και Yδάτων"

Post by Giorkos »

caveman wrote::lol: :lol:

Άμα στου ξανατύχη, μάζεψε τον μέσα τζαι ξιαγγίστροσε τον.
ουκ ολίγες φορές που ήμασταν μιτσιοί..... αλλά εν πρόβλημα γιατί ακκάνουν οι άτιμοι. :D
που κουρκούνα....μέχρι τούνα....

User avatar
C&R
Posts: 949
Joined: Thu Jan 24, 2008 8:23 am

Re: "Περί Aνέμων και Yδάτων"

Post by C&R »

:?:
psarakas wrote:Εύχομαι να γράφω στο σωστό πόστ.
Λοιπον διαβάστε μια τρελλή ιστορία που μου έτυχε πριν 10 και κάτι χρόνια όταν σπούδαζα στην Αθήνα.

Σπαρκωμένος του ψαρέματος και ζώντας στην Αθήνα ο μόνος τρόπος να ψαρέψω νάκκουριν και να ποκάτσουν οι Μπιπ μου (ορέξεις μου) ήταν να πιάνω το ηλεκρικό τζαι να κατεβαίνω προς Άλιμο . Λόγω ακαθαρσίας τότε (και τώρα φαντάζομαι) των νερών κοντά στον Πειραιά ετζινιούσα τους τζιέφαλους με πολυάγγιστρο και τους εξαπολούσα πίσω. Πολλύ χάζι παιδιά οταν ετσιμπούσαν. Με το που έππεφτε το ψωμί μέσα εγίνουνταν μάχες ποιος εν να πρωτοπιαστεί. Αρκετές φορές έτυχε να πιαστούν και 2 μαζί. Φυσικά πάντα επροσπαθούσα να πηγαίνω ώρες και μέρες που υποδικνείουνταν ως εξαιρετικές μέρες για ψάρεμα από τα διάφορα περιοδικά. Παρεπιμπτόντως στην Κύπρο δεν ισχύει τούτο. Ισως λόγω έλειψης παλλίροιας (χου νόους?).Οταν επήγαινα σε μέρες άσχημες απλά τους έβλεπα και με βλέπασιν.
Μια μέρα έτυχε μου το εξής. Με το που πέφτει το ψωμί με το φρέσκο φραντζολάκι μέσα βουττά πάνω του ένας γλάρος!!!! Ο καημένος έμπλεξε τα πόδια του πάς τα 10 αγκίστρια με αποτέλεσμα να πετά να φύει και να αρπάξει το δόλωμα μαζί του. Τα στόπερ του καλαμιού μου επήραν φωθκιά. Εθώρεν με ο κόσμος που το καλάμι μου ήταν ίσια πάνω και έναν γλάρο να πετά να φύει και να κράζει !!!! Δεν ήξερα τι να κάμω ώσπου έκοψεν ο νούς μου και έκοψα την μισίνα με το ψαλίδι.
Ηταν μιά αξέχαστη ψαρευτική εξ'ορμηση :) :) :)
Εχουν τραβημα ρε φιλε :?: :lol:

User avatar
caveman
Posts: 3501
Joined: Sat Aug 11, 2007 1:59 pm
Location: Φράγμα Κούρη

Re: "Περί Aνέμων και Yδάτων"

Post by caveman »

Εν η πρώτη Κυριακή της φάσσας αύριο ρε?
Στις εκλογές 2013, ψηφίζουμε:
==ΤΟΥΡΝΑ==

User avatar
psarakas
Posts: 722
Joined: Mon Aug 09, 2010 8:30 pm

Re: "Περί Aνέμων και Yδάτων"

Post by psarakas »

caveman wrote:Εν η πρώτη Κυριακή της φάσσας αύριο ρε?
ναι

εν 12 παρα τζαι ακόμα εν αποφάσισα αν θα πάω στις φάσσες ή στα λαυράκια ( και τα 2 εν σπάνια πλέον )
ετω εν να μου μείνει η αγρυπνία άδικα αλώπως
catch and release

User avatar
plenom'metatopsarem?
Posts: 2114
Joined: Thu Feb 25, 2010 10:48 am

Re: "Περί Aνέμων και Yδάτων"

Post by plenom'metatopsarem? »

psarakas wrote:
caveman wrote:Εν η πρώτη Κυριακή της φάσσας αύριο ρε?
ναι

εν 12 παρα τζαι ακόμα εν αποφάσισα αν θα πάω στις φάσσες ή στα λαυράκια ( και τα 2 εν σπάνια πλέον )
ετω εν να μου μείνει η αγρυπνία άδικα αλώπως
τελικά τι αποφάσισες?! :)

User avatar
plenom'metatopsarem?
Posts: 2114
Joined: Thu Feb 25, 2010 10:48 am

Re: "Περί Aνέμων και Yδάτων"

Post by plenom'metatopsarem? »

psarakas wrote:Εύχομαι να γράφω στο σωστό πόστ.
Λοιπον διαβάστε μια τρελλή ιστορία που μου έτυχε πριν 10 και κάτι χρόνια όταν σπούδαζα στην Αθήνα.

Σπαρκωμένος του ψαρέματος και ζώντας στην Αθήνα ο μόνος τρόπος να ψαρέψω νάκκουριν και να ποκάτσουν οι Μπιπ μου (ορέξεις μου) ήταν να πιάνω το ηλεκρικό τζαι να κατεβαίνω προς Άλιμο . Λόγω ακαθαρσίας τότε (και τώρα φαντάζομαι) των νερών κοντά στον Πειραιά ετζινιούσα τους τζιέφαλους με πολυάγγιστρο και τους εξαπολούσα πίσω. Πολλύ χάζι παιδιά οταν ετσιμπούσαν. Με το που έππεφτε το ψωμί μέσα εγίνουνταν μάχες ποιος εν να πρωτοπιαστεί. Αρκετές φορές έτυχε να πιαστούν και 2 μαζί. Φυσικά πάντα επροσπαθούσα να πηγαίνω ώρες και μέρες που υποδικνείουνταν ως εξαιρετικές μέρες για ψάρεμα από τα διάφορα περιοδικά. Παρεπιμπτόντως στην Κύπρο δεν ισχύει τούτο. Ισως λόγω έλειψης παλλίροιας (χου νόους?).Οταν επήγαινα σε μέρες άσχημες απλά τους έβλεπα και με βλέπασιν.
Μια μέρα έτυχε μου το εξής. Με το που πέφτει το ψωμί με το φρέσκο φραντζολάκι μέσα βουττά πάνω του ένας γλάρος!!!! Ο καημένος έμπλεξε τα πόδια του πάς τα 10 αγκίστρια με αποτέλεσμα να πετά να φύει και να αρπάξει το δόλωμα μαζί του. Τα στόπερ του καλαμιού μου επήραν φωθκιά. Εθώρεν με ο κόσμος που το καλάμι μου ήταν ίσια πάνω και έναν γλάρο να πετά να φύει και να κράζει !!!! Δεν ήξερα τι να κάμω ώσπου έκοψεν ο νούς μου και έκοψα την μισίνα με το ψαλίδι.
Ηταν μιά αξέχαστη ψαρευτική εξ'ορμηση :) :) :)
είχα ίδια εμπειρία, μόνο που εκατάλαβα τι επίαινε να κάμει ο βλάκας ο γλάρος τζιαι τράβησα γρήγορα έξω το πολλυάγγιστρο. το φραντζολάκι...χαλάλι... :D

Post Reply

Return to “Ψάρεμα γλυκού νερού”