2os Διαγωνισμός Ψαρέματος Λαυρακιού P.M. OUTDOORS – 13/05/12

User avatar
plenom'metatopsarem?
Posts: 2114
Joined: Thu Feb 25, 2010 10:48 am

Re: 2os Διαγωνισμός Ψαρέματος Λαυρακιού P.M. OUTDOORS – 13/05/12

Post by plenom'metatopsarem? »

(CyBasser) wrote:Παιδιά, λόγω μιας επερχόμενης (και δυστυχώς αναγκαίας) επέμβασης στον καρπό του δεξιού χεριού εγώ δεν θα μπορώ να συμμετάσχω στον διαγωνισμό. Ωστόσο, εάν η πορεία ανάρρωσης το επιτρέπει (και βρώ σοφέρη :mrgreen: ) θα έλθω για να παρακολουθήσω ή και να βοηθήσω σαν κριτής.

Ανεξαρτήτως, βλέποντας τις ομάδες και τα άτομα που θα συμμετάσχουν φαίνεται ότι θα είναι ένας ενδιαφέρων διαγωνισμός. Ως καλός γνώστης του Ασπρόκρεμμου και γνωρίζοντας αρκετούς από τους συμμετέχοντες όπως και το στυλ τους, έχω κάποιες προβλέψεις, αλλά πολλά θα κριθούν την ημέρα του διαγωνισμού. Συμβουλή μου είναι όλοι να πάνε έστω και μια φορά για αναγνώριση της περιοχής.

Καλες επιτυχίες σε όλους, και είθε οι καλύτεροι να κερδίσουν!! :P
Εν λαμβάνει μέρος ο Ρολάνδος, αποσύρω τη συμμετοχή μου! Ε μα ,ένεν κατάσταση τούτη δηλαδή! :( :( :(

User avatar
plenom'metatopsarem?
Posts: 2114
Joined: Thu Feb 25, 2010 10:48 am

Re: 2os Διαγωνισμός Ψαρέματος Λαυρακιού P.M. OUTDOORS – 13/05/12

Post by plenom'metatopsarem? »

(CyBasser) wrote:Παιδιά, λόγω μιας επερχόμενης (και δυστυχώς αναγκαίας) επέμβασης στον καρπό του δεξιού χεριού εγώ δεν θα μπορώ να συμμετάσχω στον διαγωνισμό. Ωστόσο, εάν η πορεία ανάρρωσης το επιτρέπει (και βρώ σοφέρη :mrgreen: ) θα έλθω για να παρακολουθήσω ή και να βοηθήσω σαν κριτής.

Ανεξαρτήτως, βλέποντας τις ομάδες και τα άτομα που θα συμμετάσχουν φαίνεται ότι θα είναι ένας ενδιαφέρων διαγωνισμός. Ως καλός γνώστης του Ασπρόκρεμμου και γνωρίζοντας αρκετούς από τους συμμετέχοντες όπως και το στυλ τους, έχω κάποιες προβλέψεις, αλλά πολλά θα κριθούν την ημέρα του διαγωνισμού. Συμβουλή μου είναι όλοι να πάνε έστω και μια φορά για αναγνώριση της περιοχής.

Καλες επιτυχίες σε όλους, και είθε οι καλύτεροι να κερδίσουν!! :P
Ρολάνδο , κανονίζουμε αν θέλεις και φέρνω σε εγώ, κανένα πρόβλημα.

User avatar
marios pafitis
Posts: 454
Joined: Tue Dec 09, 2008 11:31 am
Location: Λευκωσια κ/κλι
Contact:

Re: 2os Διαγωνισμός Ψαρέματος Λαυρακιού P.M. OUTDOORS – 13/05/12

Post by marios pafitis »

Greg wrote:Θα εν και ο παγκοσμιος πρωταθλητης στο διαγωνισμο..respect το επιπεδο που εφτασαμε..ατε παφιτουι μου σαστους :)
ξέρεις που ένα με δεις να έρθεις να σου μιλήσω κανένα πεντάλεπτο :drool: :drool:

User avatar
giannosP
Posts: 479
Joined: Sat Apr 09, 2011 1:12 pm
Location: Λευκωσια - Τσερι

Re: 2os Διαγωνισμός Ψαρέματος Λαυρακιού P.M. OUTDOORS – 13/05/12

Post by giannosP »

:lol: :lol:
Life is a game....Fishing is serious!

User avatar
Greg
Posts: 3067
Joined: Tue Aug 07, 2007 3:54 pm
Location: by the sea

Re: 2os Διαγωνισμός Ψαρέματος Λαυρακιού P.M. OUTDOORS – 13/05/12

Post by Greg »

marios pafitis wrote: ξέρεις που ένα με δεις να έρθεις να σου μιλήσω κανένα πεντάλεπτο :drool: :drool:
εννα ρτω με 5κιλα σκορτους και θειαφι.. εν σε φοουμε :twisted:
Esox Lucius

User avatar
C&R
Posts: 949
Joined: Thu Jan 24, 2008 8:23 am

Re: 2os Διαγωνισμός Ψαρέματος Λαυρακιού P.M. OUTDOORS – 13/05/12

Post by C&R »

XAMPIS IS BACK :dance: :D

1. Vantim Lοzitski and Michail Lοzitski
2. Πέτρος Πολής and Ανδρέας Ανδρέου
3. Λάζαρος Λεοντιάδης -Χαράλαμπος Σταύρου
4. Μάριος Παφίτης - Ευσταθίου Ευστάθιος
5. Γιαννος Πελεκανιδης - Κυριακος Κυριακου
6. Dеmchеnko Igor - Brylev Dmitri
7. Vladislav Ryzhkov and Andrey Lebedev
8. Musatov Nikodim and Titov Sergey
9. Denis Bolshakov
10. Branco Milosevic - Bosko Marcovic
11. Γρηγόρης Φυλακτού - Μαρτίνος Θαλασσέτης
12. Pana Georgiou Catalin - Ioan Cosmin Dimistrisque
13. Πάρης Ίωνα - Μαρίνος Κασάπης
14. Μάριος Σταυρινού
15. Γιάννης Σιηττάς - Βύρωνας Φέλλας
16. Σωτήρης Χατζηβαρνάβας
17. Φοίβος Παπαχριστοφόρου - Άγγελος Τσακίρης
18. Κόκος Καραπίττας - Ανδρέας Ανδρέου
19. Stilyan Sotirov Evtimov - Tsvetomir Lozanov Kamenov

User avatar
plenom'metatopsarem?
Posts: 2114
Joined: Thu Feb 25, 2010 10:48 am

Re: 2os Διαγωνισμός Ψαρέματος Λαυρακιού P.M. OUTDOORS – 13/05/12

Post by plenom'metatopsarem? »

C&R wrote:XAMPIS IS BACK :dance: :D

1. Vantim Lοzitski and Michail Lοzitski
2. Πέτρος Πολής and Ανδρέας Ανδρέου
3. Λάζαρος Λεοντιάδης -Χαράλαμπος Σταύρου
4. Μάριος Παφίτης - Ευσταθίου Ευστάθιος
5. Γιαννος Πελεκανιδης - Κυριακος Κυριακου
6. Dеmchеnko Igor - Brylev Dmitri
7. Vladislav Ryzhkov and Andrey Lebedev
8. Musatov Nikodim and Titov Sergey
9. Denis Bolshakov
10. Branco Milosevic - Bosko Marcovic
11. Γρηγόρης Φυλακτού - Μαρτίνος Θαλασσέτης
12. Pana Georgiou Catalin - Ioan Cosmin Dimistrisque
13. Πάρης Ίωνα - Μαρίνος Κασάπης
14. Μάριος Σταυρινού
15. Γιάννης Σιηττάς - Βύρωνας Φέλλας
16. Σωτήρης Χατζηβαρνάβας
17. Φοίβος Παπαχριστοφόρου - Άγγελος Τσακίρης
18. Κόκος Καραπίττας - Ανδρέας Ανδρέου
19. Stilyan Sotirov Evtimov - Tsvetomir Lozanov Kamenov

:D :D :D :D

:clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap:

User avatar
psarakas
Posts: 722
Joined: Mon Aug 09, 2010 8:30 pm

Re: 2os Διαγωνισμός Ψαρέματος Λαυρακιού P.M. OUTDOORS – 13/05/12

Post by psarakas »

PrEdAtΩR wrote:
Greg wrote:Θα εν και ο παγκοσμιος πρωταθλητης στο διαγωνισμο..respect το επιπεδο που εφτασαμε..ατε παφιτουι μου σαστους :)
τα 2 άτομα που θα λάβουν μέρος έχουν εμπειρία από παγκόσμια πρωταθλήματα :mrgreen:

ο ένας είναι και ο κάτοχος του ρεκόρ μεγαλυτερου λαυρακίου που πιάστηκε κύπρο επίσημα

θα είναι πολλά δυνατός διαγωνισμός
:o :o :o

Βλέπω μπροστά μου τώρα την λίστα του 2017!!! Ike, Kvd, Taka, Mike, Joe etc!! :)

Σοβαρά τώρα, ένα μεγάλο μπράβο και Respect :clap: :clap: :clap:
catch and release

User avatar
(CyBasser)
Posts: 2367
Joined: Mon Oct 22, 2007 10:17 pm

Re: 2os Διαγωνισμός Ψαρέματος Λαυρακιού P.M. OUTDOORS – 13/05/12

Post by (CyBasser) »

Εντάξει, ας μην υπερβάλουμε για το τι παγκόσμιο πρωτάθλημα πιάνουν / συμμετέχουν οι φίλοι μας οι Ρώσοι (πόρω απέχει από το να είναι αληθινό παγκόσμιο λαβρακιού), χωρίς αυτό να σημαίνει ότι υποτιμώ τα επιτεύγματα τους εστω και στο ευρωπαικο αυτό πρωταθληματάκι. Με δεδομένο ότι νικούν ομάδες από χώρες όπως η Ισπανία, Πορτογαλλία, Ιταλία, και με δεδομένο ότι εδώ έμαθαν τι θα πει λαβράκι με κάνει να νιώθω κι εγώ περήφανος. Κατά την ταπεινή γνώμη μου σαν σύνολο είναι πάνω από μας, όμως στον διαγωνισμό αυτό πιστεύω ότι θα λάμψει Κυπριακό ταλέντο.
psarakas wrote: :o :o :o

Βλέπω μπροστά μου τώρα την λίστα του 2017!!! Ike, Kvd, Taka, Mike, Joe etc!! :)

Σοβαρά τώρα, ένα μεγάλο μπράβο και Respect :clap: :clap: :clap:
Πες το ψέματα, αλλά εντός των ημερών πολλοί στις ΗΠΑ θα αρχίσουν να αντιλαμβάνονται τι εστί Κύπρος...
There is fishing, and there is BASS FISHING!
ALWAYS PRACTICE CATCH AND RELEASE!!!

User avatar
psarakas
Posts: 722
Joined: Mon Aug 09, 2010 8:30 pm

Re: 2os Διαγωνισμός Ψαρέματος Λαυρακιού P.M. OUTDOORS – 13/05/12

Post by psarakas »

:clap: :clap: :clap: Eτσι ετσι!!!
Αλλά Ρολάνδο χωρίς να θέλω να μειώσω ότιδήποτε η προσωπική μου άποψη είναι ότι στην Αμερική εν πιο εύκολα ίσως τα πράγματα παρά Κύπρο και Ευρώπη γενικά. Δεν είμαι απόλυτος για αυτό που λέω αλλά άλλο να ψαρεύεις το φλοριντα σε λίμνες που εν το ένα πας το άλλο και άλλο το καιμένο το δικό μας που σε αρκετούς φράκτες εν πολλά αραιό και χιλιοψαρεμένο. Αnw να μην χαλάσω το τόπικ ας ρτουν εδώ τα Αμερικανάκια στο μέλλον να αναμετρηθούμε :D
catch and release

User avatar
plenom'metatopsarem?
Posts: 2114
Joined: Thu Feb 25, 2010 10:48 am

Re: 2os Διαγωνισμός Ψαρέματος Λαυρακιού P.M. OUTDOORS – 13/05/12

Post by plenom'metatopsarem? »

psarakas wrote::clap: :clap: :clap: Eτσι ετσι!!!
Αλλά Ρολάνδο χωρίς να θέλω να μειώσω ότιδήποτε η προσωπική μου άποψη είναι ότι στην Αμερική εν πιο εύκολα ίσως τα πράγματα παρά Κύπρο και Ευρώπη γενικά. Δεν είμαι απόλυτος για αυτό που λέω αλλά άλλο να ψαρεύεις το φλοριντα σε λίμνες που εν το ένα πας το άλλο και άλλο το καιμένο το δικό μας που σε αρκετούς φράκτες εν πολλά αραιό και χιλιοψαρεμένο. Αnw να μην χαλάσω το τόπικ ας ρτουν εδώ τα Αμερικανάκια στο μέλλον να αναμετρηθούμε :D
α μάνα μου τζι ο Λάζαρος έφκαλεν τις σπάθες τζιαι καρτερά τους μανικομένος!!!! :lol: :lol: :lol:


:violence-duel: :violence-swords:

EVANTHIS LOIZOU
Posts: 2217
Joined: Fri Oct 19, 2007 11:21 am

Re: 2os Διαγωνισμός Ψαρέματος Λαυρακιού P.M. OUTDOORS – 13/05/12

Post by EVANTHIS LOIZOU »

Ρολανδε!
Καλη ιδεα :idea: θα ηταν να προβαλετε τον διαγωνισμο στα Φορουμ που μπαιννετε στην Αμερικη και ισως και Ιταλια :idea:
Το μονο προβλημα ισως ειναι ο ΚΟΤ (καλυτερα ΠΟΚ) που μπορει να σας κινησει αγωγη γιατι προβαλλετε την Κυπρο και του παιρνετε την δουλεια του :lol: :lol: :lol: :lol:

User avatar
(CyBasser)
Posts: 2367
Joined: Mon Oct 22, 2007 10:17 pm

Re: 2os Διαγωνισμός Ψαρέματος Λαυρακιού P.M. OUTDOORS – 13/05/12

Post by (CyBasser) »

EVANTHIS LOIZOU wrote:Ρολανδε!
Καλη ιδεα :idea: θα ηταν να προβαλετε τον διαγωνισμο στα Φορουμ που μπαιννετε στην Αμερικη και ισως και Ιταλια :idea:
Το μονο προβλημα ισως ειναι ο ΚΟΤ (καλυτερα ΠΟΚ) που μπορει να σας κινησει αγωγη γιατι προβαλλετε την Κυπρο και του παιρνετε την δουλεια του :lol: :lol: :lol: :lol:
Aυτό Ευάνθη γίνεται συνεχώς, και πίστεψε με, αν είχαμε υποδομή, σήμερα θα είχαμε αφίξεις από ΗΠΑ για λαβράκι. Αλλά εδώ εμείς φεύγουμε, οι Αμερικανοί θα έρθουν?
There is fishing, and there is BASS FISHING!
ALWAYS PRACTICE CATCH AND RELEASE!!!

User avatar
(CyBasser)
Posts: 2367
Joined: Mon Oct 22, 2007 10:17 pm

Re: 2os Διαγωνισμός Ψαρέματος Λαυρακιού P.M. OUTDOORS – 13/05/12

Post by (CyBasser) »

psarakas wrote::clap: :clap: :clap: Eτσι ετσι!!!
Αλλά Ρολάνδο χωρίς να θέλω να μειώσω ότιδήποτε η προσωπική μου άποψη είναι ότι στην Αμερική εν πιο εύκολα ίσως τα πράγματα παρά Κύπρο και Ευρώπη γενικά. Δεν είμαι απόλυτος για αυτό που λέω αλλά άλλο να ψαρεύεις το φλοριντα σε λίμνες που εν το ένα πας το άλλο και άλλο το καιμένο το δικό μας που σε αρκετούς φράκτες εν πολλά αραιό και χιλιοψαρεμένο.

Εδώ θα διαφωνήσουμε Λάζαρε. Ψάρεψα στην Irvine Lake που θεωρείται ως μια από τις καλύτερες στην Ν. Καλιφόρνια όχι για μέγεθος (πάει μόνο ως τις 13 λίβρες) αλλά σε ποσότητες. 9 ώρες στην λίμνη πέρσι στες 23 Απριλίου και ελάχιστα λαβράκια είδαμε στο βυθόμετρο. Γυρίζαμε 12 ώρες στην Lake Casitas και είδαμε μόνο 7-8 λαβράκια εκτός από τα 5 που μου κτύπησαν. Στην Lake Mission Viejo που αυτή την περίοδο θεωρείται πολύ HOT (σκέφτου Joe Everett) και 6 ώρες στην βάρκα το 2009 είδα μόνο 4 λαβράκια και την φάγαμε με το κουταλάκι (είναι και μικρή). Εμείς εδώ είμαστε κι αποκλεισμένοι στο να ψαρεύουμε από την όχθη. Κάτι μου λέει ότι αν ρίχναμε βάρκες θα είχαμε διαφορετικές εντυπώσεις (μιλώ για τα δυνατα φράγματα, όχί Ταμασό ή Ξυλιάτο). Μην συγκρίνεις με τα αποτελέσματα που φέρνουν ανθρώποι που αγωνίζονται συστηματικά με τα πιο τελειοποιημένα μέσα για οικονομικό κέρδος σε φράγματα στο σάιζ της επαρχίας Λάρνακας με αυτά που βλέπεις ψαρεύοντας από την όχθη της ταμασού ή έστω του Κούρη...
There is fishing, and there is BASS FISHING!
ALWAYS PRACTICE CATCH AND RELEASE!!!

User avatar
giannosP
Posts: 479
Joined: Sat Apr 09, 2011 1:12 pm
Location: Λευκωσια - Τσερι

Re: 2os Διαγωνισμός Ψαρέματος Λαυρακιού P.M. OUTDOORS – 13/05/12

Post by giannosP »

δηλαδη εν ειμαστεν τελεια βαζανια!.. :P
Life is a game....Fishing is serious!

Post Reply

Return to “Ψάρεμα γλυκού νερού”