ΣΥΡΤΗ ΑΦΡΟΥ !!!

Post Reply
User avatar
Captain theodoros
Posts: 1516
Joined: Wed Jun 22, 2011 5:17 am

ΣΥΡΤΗ ΑΦΡΟΥ !!!

Post by Captain theodoros »

Συρτή αφρού
Η πρωινή βόλτα στην συρτή όπως κάθε μέρα μου έδωσε δυο κομμάτια , ταχύτητα σκάφους 2,5 – 3,5 μίλια δηλαδή ποτέ γρήγορο κολύμπι και πότε αργό , Δόλομα έβαλα στην μια συρτή πλαστικό χελακι άσπρο και στην άλλη κουταλάκι με άσπρη φούντα , και τα δυο χτύπησαν , και από τα δυο πήρα από ένα κομμάτι . Αγαπητή μου φίλοι ποτέ δεν παίρνω παραπάνω από ότι θέλω για το μεσημεριανό , τα ψάρια δεν τα βάζω ποτέ στην ψύξη , για να εχεις και αυριο απο την γαλανή , τα ψάρια και τα λεφτά φρέσκα τρώγονται το λέει και το ρητό !




Image
<< ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΘΑ ΠΕΡΑΣΕΙ >>

User avatar
MariosK
Posts: 3582
Joined: Sun May 04, 2008 6:00 pm
Location: Πάφος
Contact:

Re: ΣΥΡΤΗ ΑΦΡΟΥ !!!

Post by MariosK »

Μπράβο κ. Θεόδωρε :clap: :clap: :clap:.

User avatar
AggelosLRK
Posts: 1655
Joined: Thu Apr 24, 2008 6:38 pm

Re: ΣΥΡΤΗ ΑΦΡΟΥ !!!

Post by AggelosLRK »

ετσι ειναι καπετανιο τα ψαρια,φρεσκα τρωγονται,κριμα που στην κυπρο τα ψαρια ειναι πιο σπανια απο τα λεφτα χαχα

User avatar
Captain theodoros
Posts: 1516
Joined: Wed Jun 22, 2011 5:17 am

Re: ΣΥΡΤΗ ΑΦΡΟΥ !!!

Post by Captain theodoros »

AggelosLRK wrote:ετσι ειναι καπετανιο τα ψαρια,φρεσκα τρωγονται,κριμα που στην κυπρο τα ψαρια ειναι πιο σπανια απο τα λεφτα χαχα




Αγαπητέ Άγγελε υπομονή θέλει και ψάξιμο , και θα τα βρεις έχει δώρα πολλά η γαλανή της όμορφης Κύπρος μας :P
<< ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΘΑ ΠΕΡΑΣΕΙ >>

orfos
Posts: 515
Joined: Sat Jan 08, 2011 1:31 pm

Re: ΣΥΡΤΗ ΑΦΡΟΥ !!!

Post by orfos »

Captain theodoros wrote:
AggelosLRK wrote:ετσι ειναι καπετανιο τα ψαρια,φρεσκα τρωγονται,κριμα που στην κυπρο τα ψαρια ειναι πιο σπανια απο τα λεφτα χαχα




Αγαπητέ Άγγελε υπομονή θέλει και ψάξιμο , και θα τα βρεις έχει δώρα πολλά η γαλανή της όμορφης Κύπρος μας :P
Πολύ ομορφα ψάρια Κύριε Θεόδωρε!! :clap: :clap: :clap: :)

User avatar
Captain theodoros
Posts: 1516
Joined: Wed Jun 22, 2011 5:17 am

Re: ΣΥΡΤΗ ΑΦΡΟΥ !!!

Post by Captain theodoros »

Καλημέρα παιδιά , σήμερα δεν είχε λαβράκια έκανα συρτή και πήρα 7 κοκαλια όχι μεγάλα μέτρια ψάρια καλα ήταν ε τώρα ψήνονται στα κάρβουνα καλα είναι με ρακί κρύο είναι ότι πρέπει για μεσημέρι :P
<< ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΘΑ ΠΕΡΑΣΕΙ >>

christos nic
Posts: 525
Joined: Mon Nov 15, 2010 4:39 pm

Re: ΣΥΡΤΗ ΑΦΡΟΥ !!!

Post by christos nic »

Καλη σας ορεξη!!!

User avatar
Captain theodoros
Posts: 1516
Joined: Wed Jun 22, 2011 5:17 am

Re: ΣΥΡΤΗ ΑΦΡΟΥ !!!

Post by Captain theodoros »

christos nic wrote:Καλη σας ορεξη!!!



Χρήστο εχω μια παρέα εδώ και ψήνουν και αυτοί τα καλούδια της ημέρας άλλος χταπόδι έπιασε άλλος κάτι μικρολιθρινακια όλα μαζί τα ψήνουμε και γίνεται πλάκα μεγάλη καταλαβαίνεις , λοιπόν καλό μεσημέρι σε όλους παιδιά να ήσαστε καλα :P
<< ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΘΑ ΠΕΡΑΣΕΙ >>

orfos
Posts: 515
Joined: Sat Jan 08, 2011 1:31 pm

Re: ΣΥΡΤΗ ΑΦΡΟΥ !!!

Post by orfos »

Captain theodoros wrote:
christos nic wrote:Καλη σας ορεξη!!!



Χρήστο εχω μια παρέα εδώ και ψήνουν και αυτοί τα καλούδια της ημέρας άλλος χταπόδι έπιασε άλλος κάτι μικρολιθρινακια όλα μαζί τα ψήνουμε και γίνεται πλάκα μεγάλη καταλαβαίνεις , λοιπόν καλό μεσημέρι σε όλους παιδιά να ήσαστε καλα :P
Καλή όρεξη κύριε Θεόδωρε! :)

User avatar
Captain theodoros
Posts: 1516
Joined: Wed Jun 22, 2011 5:17 am

Re: ΣΥΡΤΗ ΑΦΡΟΥ !!!

Post by Captain theodoros »

orfos wrote:
Captain theodoros wrote:
christos nic wrote:Καλη σας ορεξη!!!



Χρήστο εχω μια παρέα εδώ και ψήνουν και αυτοί τα καλούδια της ημέρας άλλος χταπόδι έπιασε άλλος κάτι μικρολιθρινακια όλα μαζί τα ψήνουμε και γίνεται πλάκα μεγάλη καταλαβαίνεις , λοιπόν καλό μεσημέρι σε όλους παιδιά να ήσαστε καλα :P
Καλή όρεξη κύριε Θεόδωρε! :)


Φίλε αυτή η ευχή είναι δήγμα μεγαλοψυχίας :P
<< ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΘΑ ΠΕΡΑΣΕΙ >>

orfos
Posts: 515
Joined: Sat Jan 08, 2011 1:31 pm

Re: ΣΥΡΤΗ ΑΦΡΟΥ !!!

Post by orfos »

Κυριε Θεοδωρε τι δολωματα χρησιμοποιειται συνήθως οταν τρβαται με την βαρκα και για ποια ψαρια προοριζονται συνθως?
Παραδειγματος χαρη στο πλαστικο χελι φιλε ποια ψαρια χτυπανε περισσοτερό?
Ευχαριστώ φιλε. :) :)

User avatar
Captain theodoros
Posts: 1516
Joined: Wed Jun 22, 2011 5:17 am

Re: ΣΥΡΤΗ ΑΦΡΟΥ !!!

Post by Captain theodoros »

orfos wrote:Κυριε Θεοδωρε τι δολωματα χρησιμοποιειται συνήθως οταν τρβαται με την βαρκα και για ποια ψαρια προοριζονται συνθως?
Παραδειγματος χαρη στο πλαστικο χελι φιλε ποια ψαρια χτυπανε περισσοτερό?
Ευχαριστώ φιλε. :) :)


Στο πλαστικό άσπρο η άσπρο με μπλε η πράσινο άσπρο κτυπούν λαβράκια παλαμίδες κυνηγοί κοκαλια όλα φίλε μου , Γοφαρια τα εχω πάρει όλα αυτά τα ψάρια με πλαστικό , από δολώματα εχω αμέτρητα στο σκάφος αλλά σε αυτά εχω καταλήξει , πιστέψετα και θα πάρεις ψάρια :P
<< ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΘΑ ΠΕΡΑΣΕΙ >>

orfos
Posts: 515
Joined: Sat Jan 08, 2011 1:31 pm

Re: ΣΥΡΤΗ ΑΦΡΟΥ !!!

Post by orfos »

Captain theodoros wrote:
orfos wrote:Κυριε Θεοδωρε τι δολωματα χρησιμοποιειται συνήθως οταν τρβαται με την βαρκα και για ποια ψαρια προοριζονται συνθως?
Παραδειγματος χαρη στο πλαστικο χελι φιλε ποια ψαρια χτυπανε περισσοτερό?
Ευχαριστώ φιλε. :) :)


Στο πλαστικό άσπρο η άσπρο με μπλε η πράσινο άσπρο κτυπούν λαβράκια παλαμίδες κυνηγοί κοκαλια όλα φίλε μου , Γοφαρια τα εχω πάρει όλα αυτά τα ψάρια με πλαστικό , από δολώματα εχω αμέτρητα στο σκάφος αλλά σε αυτά εχω καταλήξει , πιστέψετα και θα πάρεις ψάρια :P
Ευχαριστώ κυριε Θεοδωρε
Αν επιτρεπεται το μεγαλυτερο κοκαλι ποσο ηταν? :) :)

User avatar
Captain theodoros
Posts: 1516
Joined: Wed Jun 22, 2011 5:17 am

Re: ΣΥΡΤΗ ΑΦΡΟΥ !!!

Post by Captain theodoros »

Να πάρεις των πέντε εκατοστών , δεν χρειαζετε δόλωμα ποιο μεγάλο , για τα ψάρια που μιλάμε , και ταχύτητα 2,5 – 3,5 οκ :P

Σήμερα πολύ βροχή όλο το βράδυ δεν πήγα για συρτουλα , και τώρα έτοιμος να ρίξει νερό πάλι . :o
<< ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΘΑ ΠΕΡΑΣΕΙ >>

orfos
Posts: 515
Joined: Sat Jan 08, 2011 1:31 pm

Re: ΣΥΡΤΗ ΑΦΡΟΥ !!!

Post by orfos »

Captain theodoros wrote: Να πάρεις των πέντε εκατοστών , δεν χρειαζετε δόλωμα ποιο μεγάλο , για τα ψάρια που μιλάμε , και ταχύτητα 2,5 – 3,5 οκ :P

Σήμερα πολύ βροχή όλο το βράδυ δεν πήγα για συρτουλα , και τώρα έτοιμος να ρίξει νερό πάλι . :o
Ωραία ευχαριστώ φιλε μου :) :clap: :clap:

Post Reply

Return to “Ψάρεμα από σκάφος”