ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΗ ΜΗΧΑΝΗ-ΚΑΘΕΤΗ

physio
Posts: 23
Joined: Wed May 28, 2008 6:50 am

ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΗ ΜΗΧΑΝΗ-ΚΑΘΕΤΗ

Post by physio »

ΠΑΙΔΙΑ ΨΑΧΝΩ ΓΙΑ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΗ ΜΗΧΑΝΗ ΚΑΘΕΤΗ ΠΟΥ ΝΑ ΧΩΡΑΕΙ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ 800 ΜΕΤΡΑ 80 ΛΙΠΡΕΑΣ ΝΗΜΑ ΚΑΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΕΛΞΗ 30 ΚΙΛΑ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ . ΑΚΟΥΩ ΕΙΣΗΓΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΤΙΜΕΣ.

Nirou
Posts: 110
Joined: Mon Jan 04, 2010 10:27 pm

Re: ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΗ ΜΗΧΑΝΗ-ΚΑΘΕΤΗ

Post by Nirou »

Daiwa Tanacom Bull 1000
τα ψαρια ειναι χοντρα

User avatar
Tryfon
Posts: 435
Joined: Thu Dec 06, 2007 12:47 pm
Contact:

Re: ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΗ ΜΗΧΑΝΗ-ΚΑΘΕΤΗ

Post by Tryfon »

Miya Epoch JAPAN VERSION!!
CX 4
CX 4 HP(High power)
CX 5 HS (High speed)
CX 6 NS
Like us on Facebook: Super Action Stores Cyprus

User avatar
MariosK
Posts: 3582
Joined: Sun May 04, 2008 6:00 pm
Location: Πάφος
Contact:

Re: ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΗ ΜΗΧΑΝΗ-ΚΑΘΕΤΗ

Post by MariosK »

Tryfon wrote:Miya Epoch JAPAN VERSION!!
CX 4
CX 4 HP(High power)
CX 5 HS (High speed)
CX 6 NS
Φορούν τόσο πολλύν νήμα ρε φίλε ή Miya?

EVANTHIS LOIZOU
Posts: 2217
Joined: Fri Oct 19, 2007 11:21 am

Re: ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΗ ΜΗΧΑΝΗ-ΚΑΘΕΤΗ

Post by EVANTHIS LOIZOU »

Εξαρταται που τον μαστορα
τζιηνον που την εστηννει
αννεν παshia χωρει πολλυν
τζιαν ννεν παστη καθολου :D :D :D :D :D :D
Η αληθεια ειναι οτι υπαρχουν σημερα αρκετες επιλογες . Προσεξε ομως να αγορασης απο ενα μαγαζι που μπορει να σου εγγυηθη εξαρτηματα και υποστηριξη στο μελλον. Το δικο μου κριτηριο ειναι αυτο. :idea: :idea: :idea:

User avatar
Tryfon
Posts: 435
Joined: Thu Dec 06, 2007 12:47 pm
Contact:

Re: ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΗ ΜΗΧΑΝΗ-ΚΑΘΕΤΗ

Post by Tryfon »

τζαι που το νημα νημα με νημα διαφέρει :)
Like us on Facebook: Super Action Stores Cyprus

achilleas
Posts: 6
Joined: Sat Jul 12, 2008 9:13 pm
Location: ΛΑΡΝΑΚΑ

Re: ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΗ ΜΗΧΑΝΗ-ΚΑΘΕΤΗ

Post by achilleas »

ΦΙΛΕ ΑΝ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΣΑΙ ΕΧΩ ΠΡΟΣ ΠΩΛΗΣΗ ΤΗΝ ΜΗΧΑΝΗ ΄΄DEEP FISHING ΄΄ ΤΟΥ ΣΠΥΡΟΥ ΠΑΤΣΗ
ΕΧΕΙ ΜΟΤΕΡ 300 WATT ΑΝΤΙ 140 ΠΟΥ ΤΗΝ ΕΧΟΥΝ ΣΤΗΝ ΚΥΠΡΟ ΚΑΙ ΜΕΤΑΤΡΕΠΕΤΑΙ ΑΠΟ ΚΑΘΕΤΗ ΣΕ ΣΥΡΤΗ ΒΥΘΟΥ ΜΕ ΣΑΡΑΝΤΑ ΜΟΛΥΒΙΑ ΤΩΝ 150 ΓΡΑΜΑΡΙΩΝ ΚΑΙ ΕΠΙΣΗΣ ΣΕ ΜΑΖΕΜΑ ΠΑΡΑΓΑΔΙΟΥ
ΕΠΙΣΗΣ ΕΧΩ ΚΑΙ ΤΟΝ ΡΟΟΟΣΤΑΤΗ ΞΕΧΩΡΙΣΤΟ ΓΙΑ ΝΑ ΕΛΑΤΤΩΝΕΙ ΤΙΣ ΣΤΡΟΦΕΣ ΤΟΥ ΜΗΧΑΝΗΜΑΤΟΣ

ΤΟ ΑΓΟΡΑΣΑ 1500 ΕΥΡΩ
120 ΕΥΡΩ ΤΟΝ ΡΟΟΣΤΑΤΗ

ΠΗΓΑ Ο ΙΔΙΟΣ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ ΚΑΙ ΤΟΝ ΑΓΟΡΑΣΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΣΠΥΡΟ ΠΑΤΣΗ.

ΣΤΗΝ ΚΥΠΡΟ ΦΙΛΕ ΘΑ ΤΟ ΒΡΕΙΣ 1400 ΕΥΡΩ ΜΕ ΤΑ ΠΑΡΕΛΚΟΜΕΝΑ ΤΟΥ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ 140 WATT
ΕΧΩ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΕΙ ΤΟ ΕΝ ΛΟΓΩ ΜΗΧΑΝΗΜΑ 20 ΦΟΡΕΣ ΠΕΡΙΠΟΥ.
Ο ΛΟΓΟΣ ΠΟΥ ΤΟ ΔΙΝΩ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑΤΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΩ ΒΥΘΟΜΕΤΡΟ ΕΓΧΡΩΜΟ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΠΙΟ ΑΚΡΙΒΟ.
ΤΟ ΔΙΝΩ 1300 ΜΕ ΒΑΡΕΤΗ ΚΑΡΔΙΑ

User avatar
MariosK
Posts: 3582
Joined: Sun May 04, 2008 6:00 pm
Location: Πάφος
Contact:

Re: ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΗ ΜΗΧΑΝΗ-ΚΑΘΕΤΗ

Post by MariosK »

Φίλε ενδιαφέρομαι και σου έστειλα μήνυμα.

gdeme
Posts: 539
Joined: Sun Jan 20, 2008 2:56 pm

Re: ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΗ ΜΗΧΑΝΗ-ΚΑΘΕΤΗ

Post by gdeme »

Σαν να ειναι πολλα τα 1000+ για 140 watt μηχανακια?
Δεν μπορω να πω ότι κατέχω και πολλα, απο το αθλημα,αλλα απο μια ερευνα που εκανα κυκλοφορουν 2-3 σε τιμες μεχρι 600.

Για πειτε ομως καποιοι που ξερετε απο πρωτο χερι,γιατι σκεφτομαι να τσιμπησω ένα αν βγουν τα οικονομικα.

Μακαρι να εβρισκα και τα εξαρτηματα για να κατασκευασω ενα, αλλα δεν νομιζω να τα βρω.

User avatar
MariosK
Posts: 3582
Joined: Sun May 04, 2008 6:00 pm
Location: Πάφος
Contact:

Re: ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΗ ΜΗΧΑΝΗ-ΚΑΘΕΤΗ

Post by MariosK »

gdeme wrote: Μακαρι να εβρισκα και τα εξαρτηματα για να κατασκευασω ενα, αλλα δεν νομιζω να τα βρω.
Βρίσκεις τα φίλε αλλά στην τελική έρκεται σου πιο ακριβά. Ένας φίλος μου έστεισεν ένα, έκατσεν του αλόπος ως τωρά 500+ ευρώ και ακόμα απέχει κατα πολύ που τζίνα του Πατσή. Άσε που πρέπει να έφαεν πάνω που 2-3 μήνες να το στήσει και ακόμα μάσιετε...

gdeme
Posts: 539
Joined: Sun Jan 20, 2008 2:56 pm

Re: ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΗ ΜΗΧΑΝΗ-ΚΑΘΕΤΗ

Post by gdeme »

Καλα ρε φιλε, γιατι τοσα, και γιατι τόσο καιρο?
Μπορεις να μαθεις πληροφοριες? Πχ ποσα κοστισε το μοτερ κτλ, Δεν νομιζω να ειναι δυσκολο αν πιανουν τα χερια σου.

Με ενδιαφερει πολυ να μαθω τι εχει κανει ως τωρα,απο που πηρε υλικα κτλ

User avatar
MariosK
Posts: 3582
Joined: Sun May 04, 2008 6:00 pm
Location: Πάφος
Contact:

Re: ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΗ ΜΗΧΑΝΗ-ΚΑΘΕΤΗ

Post by MariosK »

gdeme wrote:Καλα ρε φιλε, γιατι τοσα, και γιατι τόσο καιρο?
Μπορεις να μαθεις πληροφοριες? Πχ ποσα κοστισε το μοτερ κτλ, Δεν νομιζω να ειναι δυσκολο αν πιανουν τα χερια σου.

Με ενδιαφερει πολυ να μαθω τι εχει κανει ως τωρα,απο που πηρε υλικα κτλ
Του κόστισαν πολλά τα stailness steel και το κόψιμο τους, ο τόρνος κ.τ.λ. Επίσης όταν την έβαλε για πρώτη φορά στο νερό είχε πολλά προβλήματα, ήταν αργή, έπρεπε να βρεί τον τρόπο να την κάνει πιο γρήγορο, και πολλές άλλες ρυθμίσεις που χρειάστηκαν κατά καιρούς. Μοτερ ήβρεν που κάποιο παλιό μηχάνημα, δεν θυμάμαι τι ακριβώς αλλά αν πάεις σε τούτους που πουλούν πόμπες του νερού και έτσι πράματα, ή ανταλλακτικά αυτοκινήτων κάτι θα έβρεις που να σου κάμνει.

Μπορείς να αγοράσεις και εκείνο που έχει η μηχανή Deep Fishing http://www.deepfishing.gr/ViewProduct.a ... oductID=10 http://www.deepfishing.gr/ViewProduct.a ... oductID=24

Σίγουρα όμως αν είναι κάτι που γουστάρεις και δεν σε ενδιαφέρει ο χρόνος που θα αφιερώσεις αξίζει το κόπο και είναι ωραίο project.

gdeme
Posts: 539
Joined: Sun Jan 20, 2008 2:56 pm

Re: ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΗ ΜΗΧΑΝΗ-ΚΑΘΕΤΗ

Post by gdeme »

Γενικα οσο εψαξα στο νετ, δεν βρηκα τιμη για τα μοτορακια που χρησιμοποιουν. Νομιζω οτι το να το αγορασεις απο τους ιδιους θα σου ερθει ακριβα.

Κατεληξα ύστερα απο καμποσο διαβασμα ,οτι ενα καλο για να πειραματιστεις, ειναι το Τransecno 140 watt με μειωτηρα 1/20.
και με το 100 κανεις την δουλεια σου,αλλα αν μπεις στον κοπο καλυτερα να πας με το 140. Που το βρισκεις ομως?

User avatar
Tryfon
Posts: 435
Joined: Thu Dec 06, 2007 12:47 pm
Contact:

Re: ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΗ ΜΗΧΑΝΗ-ΚΑΘΕΤΗ

Post by Tryfon »

achilleas wrote:ΦΙΛΕ ΑΝ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΣΑΙ ΕΧΩ ΠΡΟΣ ΠΩΛΗΣΗ ΤΗΝ ΜΗΧΑΝΗ ΄΄DEEP FISHING ΄΄ ΤΟΥ ΣΠΥΡΟΥ ΠΑΤΣΗ
ΕΧΕΙ ΜΟΤΕΡ 300 WATT ΑΝΤΙ 140 ΠΟΥ ΤΗΝ ΕΧΟΥΝ ΣΤΗΝ ΚΥΠΡΟ ΚΑΙ ΜΕΤΑΤΡΕΠΕΤΑΙ ΑΠΟ ΚΑΘΕΤΗ ΣΕ ΣΥΡΤΗ ΒΥΘΟΥ ΜΕ ΣΑΡΑΝΤΑ ΜΟΛΥΒΙΑ ΤΩΝ 150 ΓΡΑΜΑΡΙΩΝ ΚΑΙ ΕΠΙΣΗΣ ΣΕ ΜΑΖΕΜΑ ΠΑΡΑΓΑΔΙΟΥ
ΕΠΙΣΗΣ ΕΧΩ ΚΑΙ ΤΟΝ ΡΟΟΟΣΤΑΤΗ ΞΕΧΩΡΙΣΤΟ ΓΙΑ ΝΑ ΕΛΑΤΤΩΝΕΙ ΤΙΣ ΣΤΡΟΦΕΣ ΤΟΥ ΜΗΧΑΝΗΜΑΤΟΣ

ΤΟ ΑΓΟΡΑΣΑ 1500 ΕΥΡΩ
120 ΕΥΡΩ ΤΟΝ ΡΟΟΣΤΑΤΗ

ΠΗΓΑ Ο ΙΔΙΟΣ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ ΚΑΙ ΤΟΝ ΑΓΟΡΑΣΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΣΠΥΡΟ ΠΑΤΣΗ.

ΣΤΗΝ ΚΥΠΡΟ ΦΙΛΕ ΘΑ ΤΟ ΒΡΕΙΣ 1400 ΕΥΡΩ ΜΕ ΤΑ ΠΑΡΕΛΚΟΜΕΝΑ ΤΟΥ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ 140 WATT
ΕΧΩ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΕΙ ΤΟ ΕΝ ΛΟΓΩ ΜΗΧΑΝΗΜΑ 20 ΦΟΡΕΣ ΠΕΡΙΠΟΥ.
Ο ΛΟΓΟΣ ΠΟΥ ΤΟ ΔΙΝΩ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑΤΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΩ ΒΥΘΟΜΕΤΡΟ ΕΓΧΡΩΜΟ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΠΙΟ ΑΚΡΙΒΟ.
ΤΟ ΔΙΝΩ 1300 ΜΕ ΒΑΡΕΤΗ ΚΑΡΔΙΑ
Φίλε μου οι πληροφορίες σου δεν ειναι σώστες
1ο δεν υπαρχει μοτερ τις deep fishing που να ειναι 140. Υπαρχει 80, 120, 150 180 και 300Wt
Συρτι Βηθου προσφορα 980 ευρω(Για περιορισμενα κομματια) 300w
και η μηχανη(300βατ) με τες μετατροπες ολα ειναι περιπου και εδο στα 1500.
:)
Like us on Facebook: Super Action Stores Cyprus

achilleas
Posts: 6
Joined: Sat Jul 12, 2008 9:13 pm
Location: ΛΑΡΝΑΚΑ

Re: ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΗ ΜΗΧΑΝΗ-ΚΑΘΕΤΗ

Post by achilleas »

καλησπερα φιλε τρυφον

οσον αφορα τις πληροφοριες μου για τα 150 watt που υπαρχει το μοτορακι αντι 140 watt δεν νομιζω να απεχω πολυ απο την πραγματικοτητα.
Στα κυπριακα λεμε ''εννε γιαννης τζαι γιαννακης΄΄
οσο για την τιμη δεν επεσα και πολυ εξω . εγω ειπα 1400 στην Κυπρο και εσυ ειπες 1500.

ο φιλος μαριος θα μας πει την γνωμη του για την μηχανη που εχει στα χερια του γιατι σιγουρα εκανε καλη επιλογη.

Post Reply

Return to “Ψάρεμα από σκάφος”