Περι Ανέμων και Υδάτων

User avatar
MariosK
Posts: 3582
Joined: Sun May 04, 2008 6:00 pm
Location: Πάφος
Contact:

Re: Περι Ανέμων και Υδάτων

Post by MariosK »

Ρε τζίνος που άναψεν τον ανεμιστήρα ποδά στην Πάφο να τον εσβήσει γλίορα!!! Πάει τρίτη εφτομάδα χωρίς ψάρεμα τζε 2 μήνες που πάμεν με το ζόριν! Τουλάχιστο να είχεν τζε λία νερά να πω στο καλό του θεού. Άσε που μέσα μέσα βάλει τον που την Παρασκευή ως την Δευτέρα και Τρίτη, Τετάρτη, Πέμπτη που δουλέφκουμεν εν λάντα!!! :violin:

EVANTHIS LOIZOU
Posts: 2217
Joined: Fri Oct 19, 2007 11:21 am

Re: Περι Ανέμων και Υδάτων

Post by EVANTHIS LOIZOU »

Μαριε ΧΑΙΡΕΤΩ :) :)
Το καλαμι που κρατα ο Καλαμαρας ειναι σαν το δικο σου το Μπλε :wink: :wink:
Οταν σασει ο τζιαιρος χρωστας εναν καφε :D :D

User avatar
plenom'metatopsarem?
Posts: 2114
Joined: Thu Feb 25, 2010 10:48 am

Re: Περι Ανέμων και Υδάτων

Post by plenom'metatopsarem? »

MariosK wrote:Ρε τζίνος που άναψεν τον ανεμιστήρα ποδά στην Πάφο να τον εσβήσει γλίορα!!! Πάει τρίτη εφτομάδα χωρίς ψάρεμα τζε 2 μήνες που πάμεν με το ζόριν! Τουλάχιστο να είχεν τζε λία νερά να πω στο καλό του θεού. Άσε που μέσα μέσα βάλει τον που την Παρασκευή ως την Δευτέρα και Τρίτη, Τετάρτη, Πέμπτη που δουλέφκουμεν εν λάντα!!! :violin:
πιάστα κάστινγκ σου τα εργαλεία τζιαι ξεκίνα για παραλία! Τεμπέλη,τουρτούρη, γνωστέ Παφίτη :lol: :lol: :lol:

User avatar
MariosK
Posts: 3582
Joined: Sun May 04, 2008 6:00 pm
Location: Πάφος
Contact:

Re: Περι Ανέμων και Υδάτων

Post by MariosK »

EVANTHIS LOIZOU wrote:Μαριε ΧΑΙΡΕΤΩ :) :)
Το καλαμι που κρατα ο Καλαμαρας ειναι σαν το δικο σου το Μπλε :wink: :wink:
Οταν σασει ο τζιαιρος χρωστας εναν καφε :D :D
Τζε καφέ τζε σαντουιτς τζε jigging κ. Ευάνθη :D. Εκατάλαβα το μόλις το είδα :wink:.
plenom'metatopsarem? wrote: πιάστα κάστινγκ σου τα εργαλεία τζιαι ξεκίνα για παραλία! Τεμπέλη,τουρτούρη, γνωστέ Παφίτη :lol: :lol: :lol:
Τωρά που το λαλείς εν θα ήταν άσιημα το τρίημερο 4-6/3 να πίεννα κανέναν casting αντί να βάλω την βάρκα :think: :think: :think:

User avatar
plenom'metatopsarem?
Posts: 2114
Joined: Thu Feb 25, 2010 10:48 am

Re: Περι Ανέμων και Υδάτων

Post by plenom'metatopsarem? »

MariosK wrote:
EVANTHIS LOIZOU wrote:Μαριε ΧΑΙΡΕΤΩ :) :)
Το καλαμι που κρατα ο Καλαμαρας ειναι σαν το δικο σου το Μπλε :wink: :wink:
Οταν σασει ο τζιαιρος χρωστας εναν καφε :D :D
Τζε καφέ τζε σαντουιτς τζε jigging κ. Ευάνθη :D. Εκατάλαβα το μόλις το είδα :wink:.
plenom'metatopsarem? wrote: πιάστα κάστινγκ σου τα εργαλεία τζιαι ξεκίνα για παραλία! Τεμπέλη,τουρτούρη, γνωστέ Παφίτη :lol: :lol: :lol:
Τωρά που το λαλείς εν θα ήταν άσιημα το τρίημερο 4-6/3 να πίεννα κανέναν casting αντί να βάλω την βάρκα :think: :think: :think:
χεχεχε....λες?! :wink:

User avatar
MariosK
Posts: 3582
Joined: Sun May 04, 2008 6:00 pm
Location: Πάφος
Contact:

Re: Περι Ανέμων και Υδάτων

Post by MariosK »

Sea Dragon wrote:
I_AM_BLUE wrote:Τελικά έχετε δίκιο...εν πολλά καλό το timing. Αν και ενόμιζα ήταν το Σαββατοκυρίακο που πέρασε (που πάλε εφκήκαν πολλά ψάρια).

Λύστε μου και την απορία : Αφού το όριο για κάθε άδεια είναι 3 ψάρια, πως βγαίνουν οι νικητές? Αν κάποιο σκάφος έχει 2 άτομα με άδεια, μετρούν 6 ψάρια ας πούμε? Μετρούν τα κιλά? Πως πάει, γιατί έχω το απορία...
Φίλε για τον Διαγωνισμό εξασφαλίσαμε άδεια απο το τμήμα Αλιείας και τα σκάφη που θα λάβουν μέρος απαλασσονται απο τον περιορισμό. Ο περσινός νικητής έπιασε 23 Τούνες.
Είπα στην αρχή να μεν πω τίποτε αλλά λυπούμε δεν είναι του χαρακτήρα μου. Ειδικά για ένα θέμα, υπεραλίευση, που μας έφερε στην κατάσταση που βρισκόμαστε σήμερα...

Διαγωνισμός για μένα σημαίνει να αναδειχθή ο καλύτερος σε κάτι που απαιτεί κάποιαν ικανότητα. Τζε διερωτούμε ρε κοπέλλια, πως μπορεί κάποιος να αποδείξει την ικανότητα σου σαν ψαράς σφάγγοντας 23 τόνους των 5-10 κιλών? Οι περισσότεροι ξέρουμεν ότι αν τους έβρεις υπό κάποιες συνθήκες μπορείς να φκάλεις τζε 50 τζε ίσως τζε παραπάνο! Πως μπορεί το Τμήμα Αλιείας άδεια για μιαν τέτοια ΣΦΑΓΗ κυριολεκτικά? Δεν υπήρχε αρχικά κάποιος λόγος που εμπίκεν τον όριο των 3 ψαριών ανά άδεια? Θα συμφωνήσω ίσως ότι ο αριθμός 3 εν πολλά μικρός, ίσως 5 ή κάτι παραπάνο να ήταν λογικό αλλά 23 ρε παιθκιά? Έλεος! Αν πραγματικά θέλατε να κάμετε έναν διαγωνισμό θα λέγατε ίσως το ποιο μεγάλο ψάρι έτσι ώστε οι διαγωνιζόμενοι να στοχεύουν ποιο βαθιά για να αποφύγουν τους μικρούς τζε ίσως να πετύχουν τζίνον τον ΈΝΑ τόνο που θα κάμει την διαφορά. Εμένα μου δίνεται η εντύπωση ότι απλά κάποιοι θα δηλώσουν συμμετοχή για να σφάξουν τους τόνους και όχι για να διαγωνιστούν. Δεν ξέρω καθόλου τους διωργανωτές και δεν υπονοώ ότι αυτός είναι ο στόχος τους αλλά θέτω το θέμα ότι ΠΟΛΥ ΠΙΘΑΝΟΝ κάποιοι θα το εκμεταλευτούν.

Πάρτε το χαπάρι κοπέλλια, έχουμεν πρόβλημα! Όσπου συνεχίζουμεν τούτη την συμπεριφορά "απού φάι φάι γιατί τρων ούλλοι" στο τέλος θα μίλουμεν με τα ΚΑΝΝΙΑ στο χέρι...

inglese.fishing
Posts: 279
Joined: Wed Sep 15, 2010 11:00 pm

Re: Περι Ανέμων και Υδάτων

Post by inglese.fishing »

MariosK wrote:
Sea Dragon wrote:
I_AM_BLUE wrote:Τελικά έχετε δίκιο...εν πολλά καλό το timing. Αν και ενόμιζα ήταν το Σαββατοκυρίακο που πέρασε (που πάλε εφκήκαν πολλά ψάρια).

Λύστε μου και την απορία : Αφού το όριο για κάθε άδεια είναι 3 ψάρια, πως βγαίνουν οι νικητές? Αν κάποιο σκάφος έχει 2 άτομα με άδεια, μετρούν 6 ψάρια ας πούμε? Μετρούν τα κιλά? Πως πάει, γιατί έχω το απορία...
Φίλε για τον Διαγωνισμό εξασφαλίσαμε άδεια απο το τμήμα Αλιείας και τα σκάφη που θα λάβουν μέρος απαλασσονται απο τον περιορισμό. Ο περσινός νικητής έπιασε 23 Τούνες.
Είπα στην αρχή να μεν πω τίποτε αλλά λυπούμε δεν είναι του χαρακτήρα μου. Ειδικά για ένα θέμα, υπεραλίευση, που μας έφερε στην κατάσταση που βρισκόμαστε σήμερα...

Διαγωνισμός για μένα σημαίνει να αναδειχθή ο καλύτερος σε κάτι που απαιτεί κάποιαν ικανότητα. Τζε διερωτούμε ρε κοπέλλια, πως μπορεί κάποιος να αποδείξει την ικανότητα σου σαν ψαράς σφάγγοντας 23 τόνους των 5-10 κιλών? Οι περισσότεροι ξέρουμεν ότι αν τους έβρεις υπό κάποιες συνθήκες μπορείς να φκάλεις τζε 50 τζε ίσως τζε παραπάνο! Πως μπορεί το Τμήμα Αλιείας άδεια για μιαν τέτοια ΣΦΑΓΗ κυριολεκτικά? Δεν υπήρχε αρχικά κάποιος λόγος που εμπίκεν τον όριο των 3 ψαριών ανά άδεια? Θα συμφωνήσω ίσως ότι ο αριθμός 3 εν πολλά μικρός, ίσως 5 ή κάτι παραπάνο να ήταν λογικό αλλά 23 ρε παιθκιά? Έλεος! Αν πραγματικά θέλατε να κάμετε έναν διαγωνισμό θα λέγατε ίσως το ποιο μεγάλο ψάρι έτσι ώστε οι διαγωνιζόμενοι να στοχεύουν ποιο βαθιά για να αποφύγουν τους μικρούς τζε ίσως να πετύχουν τζίνον τον ΈΝΑ τόνο που θα κάμει την διαφορά. Εμένα μου δίνεται η εντύπωση ότι απλά κάποιοι θα δηλώσουν συμμετοχή για να σφάξουν τους τόνους και όχι για να διαγωνιστούν. Δεν ξέρω καθόλου τους διωργανωτές και δεν υπονοώ ότι αυτός είναι ο στόχος τους αλλά θέτω το θέμα ότι ΠΟΛΥ ΠΙΘΑΝΟΝ κάποιοι θα το εκμεταλευτούν.

Πάρτε το χαπάρι κοπέλλια, έχουμεν πρόβλημα! Όσπου συνεχίζουμεν τούτη την συμπεριφορά "απού φάι φάι γιατί τρων ούλλοι" στο τέλος θα μίλουμεν με τα ΚΑΝΝΙΑ στο χέρι...

Α ρε Μαριε, λες και εν να αλλάξει τίποτε, γενικά οι Κύπριοι αρέσκονται στα μητσια και πολλα πραματα, εν σωζόμαστε με τίποτε
MariosK wrote:αλλά λυπούμε δεν είναι του χαρακτήρα μου
Να μεν λυπασε τιποται
Στο μονο που θα διαφονισω είναι που το εγραψες κατω που "Περι Ανέμων και Υδάτων" αντι "ΠΕΡΙ ΟΡΕΞΕΩΣ...ΚΟΛΟΚΥΘΟΠΙΤΑ!!!"

User avatar
sea-hunter
Posts: 708
Joined: Tue Jun 26, 2007 1:58 pm
Location: Lemesos

Re: Περι Ανέμων και Υδάτων

Post by sea-hunter »

μπορω να αλλα3ω το switch για τα φωτα της βαρκας μονος μου η πρεπει να παει σε ειδικο? εν δυσκολη διαδικασια?? help meee!!
Keep Walking...Keep Fishing!!

User avatar
apsavvas
Posts: 1045
Joined: Mon Jan 26, 2009 7:22 pm

Re: Περι Ανέμων και Υδάτων

Post by apsavvas »

δεν του έκαναν οι δυο και είπε να βάλει για να έχει
Attachments
267770_218990331473207_198389830199924_604761_3597982_n.jpg
267770_218990331473207_198389830199924_604761_3597982_n.jpg (64.42 KiB) Viewed 4592 times
The only source of knowledge is experience

User avatar
MariosK
Posts: 3582
Joined: Sun May 04, 2008 6:00 pm
Location: Πάφος
Contact:

Re: Περι Ανέμων και Υδάτων

Post by MariosK »

Αν προσέξεις την αντανάκλαση στο νερό πίσω από τις μηχανές φαίνεται το αποτυχημένο photoshop :P

User avatar
MariosK
Posts: 3582
Joined: Sun May 04, 2008 6:00 pm
Location: Πάφος
Contact:

Re: Περι Ανέμων και Υδάτων

Post by MariosK »

MariosK wrote:Αν προσέξεις την αντανάκλαση στο νερό πίσω από τις μηχανές φαίνεται το αποτυχημένο photoshop :P
Τώρα που το ξαναβλέπω μπορεί απλά να είναι πρόβλημα της φωτογραφίας. Πάντος αν εν αλήθκεια τούτος που την έχει πρέπει ναν ψυχοπαθείς :lol:.

User avatar
Στάθης
Posts: 824
Joined: Mon Jul 12, 2010 5:58 pm

Re: Περι Ανέμων και Υδάτων

Post by Στάθης »

MariosK wrote:Αν προσέξεις την αντανάκλαση στο νερό πίσω από τις μηχανές φαίνεται το αποτυχημένο photoshop :P
:text-+1:

Image
no whey no gain

EVANTHIS LOIZOU
Posts: 2217
Joined: Fri Oct 19, 2007 11:21 am

Re: Περι Ανέμων και Υδάτων

Post by EVANTHIS LOIZOU »

Τζιαι ομως Κοπελλια :)
Η φωτο ειναι 100% αληθινη :o :o :o :o :o
Το σκαφος εκεινο ειχε χρησιμοποιηθει για λαθρεμποριο ναρκωτικων.
Εχει τετοια κατασκευη (χαμηλη) πρωτον για να μην το πιαννουν τα ρανταρ και δευτερο για να αναπτυσση υπερβολικα ψηλες ταχυτητες

User avatar
MariosK
Posts: 3582
Joined: Sun May 04, 2008 6:00 pm
Location: Πάφος
Contact:

Re: Περι Ανέμων και Υδάτων

Post by MariosK »

Καλά εφαντάστηκα καλό ότι εν κανένας ψυχοπαθείς που το έχει :lol: :lol: :lol:

christos nic
Posts: 525
Joined: Mon Nov 15, 2010 4:39 pm

Re: Περι Ανέμων και Υδάτων

Post by christos nic »

:) θα εχει τραβημα καλο το φουσκωτουδι :lol: μαλλον οι πολλες μηχανες ειναι για να τραβουν πολλη φορτιο..ισως επιλογη φουσκωτου για αρκετα μποφορια..παντος καλη ιδεα για λιγη περισσοτερη ταχυτητα για να μεν τους πιανει τιποτε ειναι και αυτα τα σκαφη αλλα μαλλον θα ειχαν λιγο προβλημα χωρου.. http://www.youtube.com/watch?v=_ridRDyFvYo&NR=1

Post Reply

Return to “Ψάρεμα από σκάφος”