SIGN IN | REGISTER
Αρθρογραφία

ΑΚΤΗ ΨΑΡΟΝΤΟΥΦΕΚΟ ΣΚΑΦΟΣ ΓΛΥΚΑ ΝΕΡΑ ΔΙΑΦΟΡΑ ΘΕΜΑΤΑ

ΕΜΦΑΝΙΣΤΗΚΑΝ ΟΙ ΞΙΦΙΕΣ

Re: ΕΜΦΑΝΙΣΤΗΚΑΝ ΟΙ ΞΙΦΙΕΣ

Δημοσίευσηαπό Greg » Δευτ Δεκ 21, 2009 5:47 pm

michaelfish έγραψε:νε ρε στις 29/11/09 . ενα γραψω λιγα λογια στο περιοδικο που ενα βγει ..

Εγω εχει μερες που κρυφω αλλα θα μιλησω. Δεν υπαρχει καποιο quota για το ερασιτεχνικο ψαρεμα σε βαρος ψαριων ? Και οντως οι ξιφιες αφου ειναι υπο εξαφανιση νομιζω οτι τετοιες ψαριες ειδικα οταν επιδεικνιονται σε δημοσια περιοδικα και forum προβαλουν κακα παραδειγματα προς μιμηση
Esox Lucius
Άβαταρ μέλους
Greg

Δημοσ.: 3067
Εγγραφη: Τρί Αύγ 07, 2007 3:54 pm
Τοποθεσια: by the sea

Δημοσίευσηαπό mariosko » Δευτ Δεκ 21, 2009 5:52 pm

εγω που την αλλη ανυπομονω να φκει το περιοδικο...
Ο βλάκας ειναι ανίκητος...
mariosko

Δημοσ.: 723
Εγγραφη: Δευτ Δεκ 03, 2007 2:08 pm
Τοποθεσια: Λ/ΣΙΑ

Δημοσίευσηαπό Greg » Δευτ Δεκ 21, 2009 5:54 pm

μα και γω ανυπομονω να φκει το περιοδικο μας.. αν κοιταξεις μεσα σε ξενα περιοδικα (ειδικα τα ελληνικα) μονο σφαγες δειχνει μεσα
Esox Lucius
Άβαταρ μέλους
Greg

Δημοσ.: 3067
Εγγραφη: Τρί Αύγ 07, 2007 3:54 pm
Τοποθεσια: by the sea

Δημοσίευσηαπό AggelosLRK » Δευτ Δεκ 21, 2009 6:42 pm

Greg έγραψε:μα και γω ανυπομονω να φκει το περιοδικο μας.. αν κοιταξεις μεσα σε ξενα περιοδικα (ειδικα τα ελληνικα) μονο σφαγες δειχνει μεσα

για στο στομα σου φιλουι μου!
Άβαταρ μέλους
AggelosLRK

Δημοσ.: 1655
Εγγραφη: Πέμ Απρ 24, 2008 6:38 pm

Δημοσίευσηαπό chrysanthos9 » Δευτ Δεκ 21, 2009 7:19 pm

ρε κοπελια το θεμα ελιξεν ο μιτσις( εν νακκον πιο μεγαλος μου) εκαταλαβεν το λαθος του και ελπιζουμεν να μεν το επαναλαβει :)
Rememper always someone waiting for you at home
Άβαταρ μέλους
chrysanthos9

Δημοσ.: 1853
Εγγραφη: Κυρ Νοέμ 02, 2008 5:24 pm
Τοποθεσια: madrit spain

Δημοσίευσηαπό admin » Τρί Δεκ 22, 2009 6:05 am

Κοιτάξτε ο όποιοσδήποτε ο οποίος δέν τυγχάνει σωστής διαπαιδαγώγησης έχει κάποιο ελαφρυντικό. Ο Μιχάλης παιδί νεαρής ηλικίας έμαθε να ψαρεύει με κάποιους συγκεκριμένους τρόπους λόγο του πατέρα του πιθανό. Ήταν τυχερός και έπιασε ένα ψάρι το οποίο στα νεαρά του μάτια θα φάνταζε τεράστιο και το κράτησε και το θεώρησε και τρόπαιο. Αυτό είναι πολύ λογικό. Έγινε κάτι το πολύ σπάνιο, κάτι το πολύ ενδιαφέρον και κάτι το πολύ τραγικό παράλληλα. Το τελευταίο φταίξιμο το έχει ο Μιχάλης. Να σας πώ και κάτι άλλο.Έίμαστε εδώ και συζητάμε τα τελευταία τέσσερα χρόνια και καταφέραμε τουλάχιστο εμείς με την αλλληλοεπίδραση που έχει ο ένας στον άλλο να διαμορφώσουμε όλοι μας ένα καλύτερο αλιευτικό χαρακτήρα (πιστεύω) αλλά μήπως υπάρχει κάποιος απο εμάς που πρίν απο αυτά τα τέσσερα χρόνια ήταν αναμάρτητως. Εγώ πάντως πρίν απο περιοδικά και σούπα μούπες λόγο άγνοιας κυρίος έκανα αρκετές μ......Κανένας δέν γεννήθηκε ούτε ευσυνήδητος ούτε περιβαλλοντιστής αυτό το μάθαμε μέσα απο τα λάθη μας και απο τα λάθη των δίπλα μας. Έτσι λοιπόν δώστε λίγη πίστωση στον Μιχαλάκη μας ο οποίος και τηλεφωνικός που μιλήσαμε μοιάζει πολύ αξιόλογο άτομο. Το περιοδικό μας διαμορφώνεται λόγω των δικών σας επιλογών και της δικής σας βοήθειας. Για εμένα η κυριότερη μορφή πληροφόρισης(research and development) έρχετε μέσα απο το φόρουμ και εσάς τους ίδιους. Επίσης αρκετή απο εσάς συνησφέρουν με άθρα και φωτογραφίες για να μπορούμε να διαπεδαγωγούμε άτομα σαν τον Μιχάλη και να βοηθήσουν στο να έχουμε ένα καλύτερο αύριο. Για εμένα προσωπικά αν μου πεί κάποιος να σταματήσω την δουλειά που κάνω δέν θα φύγω πλούσιος οικονομικά αλλά πλούσιος ψυχικά που μαζί με εσάς καταφέραμε να αλλάξουμε νοοτροπία σε αρκετά άτομα ( να εισάγουμε το catch and release) να διαδώσουμε νέες τεχνικές ποιό αθλητικές, να απομακρύνουμε τον κόσμο απο την ψαροτροφή, να έχουμε πλέον απαιτήσεις και να μας λαμβάνουν κάποιοι σοβαρά υπόψη. Μπορούμε και πολύ περισσότερα και στο πάρτυ που θα κάνουμε τον Γενάρη εκτός απο τα δώρα που θα σας φέρω σας ετοιμάζω και μια μεγάλη έκπληξη που θα ταράξη τα νερά για τα καλά στην Κύπρο
Άβαταρ μέλους
admin
Site Admin

Δημοσ.: 3148
Εγγραφη: Τρί Δεκ 19, 2006 1:38 pm

Δημοσίευσηαπό fISHANDCHIPS » Τρί Δεκ 22, 2009 9:53 am

σωστός ο Άριστος ... :wink: ΑΛΛΑ .........
admin έγραψε:στο πάρτυ που θα κάνουμε τον Γενάρη εκτός απο τα δώρα που θα σας φέρω σας ετοιμάζω και μια μεγάλη έκπληξη που θα ταράξη τα νερά για τα καλά στην Κύπρο

.... η ιδέα για να σείρουμε δυναμίτες δεν με βρίσκει σύμφωνω :naughty: :naughty: :naughty: :lol:
... φευγω και αφηνω πισω μου σκουπιδια
fISHANDCHIPS

Δημοσ.: 1547
Εγγραφη: Τρί Δεκ 18, 2007 6:01 pm

Δημοσίευσηαπό konstantinos kalogir » Τρί Δεκ 22, 2009 10:45 am

fISHANDCHIPS έγραψε:σωστός ο Άριστος ... :wink: ΑΛΛΑ .........
admin έγραψε:στο πάρτυ που θα κάνουμε τον Γενάρη εκτός απο τα δώρα που θα σας φέρω σας ετοιμάζω και μια μεγάλη έκπληξη που θα ταράξη τα νερά για τα καλά στην Κύπρο

.... η ιδέα για να σείρουμε δυναμίτες δεν με βρίσκει σύμφωνω :naughty: :naughty: :naughty: :lol:

Έλα ρε Πέτρο οι δυαμίτες εν παλιό, σίγουρα ο Άριστος εν να εσκέφτηκε κάτι πιο φρέσκο!! Εν το μεταξύ πότε είπαμε ότι θα γίνει το event;
Άβαταρ μέλους
konstantinos kalogir

Δημοσ.: 1493
Εγγραφη: Τρί Δεκ 16, 2008 10:08 pm
Τοποθεσια: Λάρνακα
Highscores: 5

Δημοσίευσηαπό caveman » Τρί Δεκ 22, 2009 4:24 pm

Σωστότατος ο Άριστος!!
Άτε τζαι αρέσκουν μας οι εκπλήξεις!!

fISHANDCHIPS έγραψε:σωστός ο Άριστος ... :wink: ΑΛΛΑ .........

:lol: :lol: :lol: :lol: καλοοοοό :lol:
Στις εκλογές 2013, ψηφίζουμε:
==ΤΟΥΡΝΑ==
Άβαταρ μέλους
caveman

Δημοσ.: 3501
Εγγραφη: Σάβ Αύγ 11, 2007 1:59 pm
Τοποθεσια: Φράγμα Κούρη

Προηγούμενη

Επιστροφή στην Ψάρεμα από σκάφος

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης

USEFUL LINKS

- Windfinder forecast
- CYCOFOS weather forcecast
- Google weather forcecast

Navionics Cyprus Maps

SISTER SITES

HUNT & SHOOT
MAGAZINE
CYPRUS YACHTING
MAGAZINE
MAGAZINES

Cyprus Fishing Magazine
P.O. Box 55329, 3821 Limassol, Cyprus | Telephone: +357 25577750 | e-mail: info@cyprusfishingmagazine.com

Copyright © Dacor Advertising & Media LTD 2012
Designed by Dacor