Εξορμήσεις και αποτελέσματα

Post Reply
User avatar
admin
Site Admin
Posts: 3153
Joined: Tue Dec 19, 2006 1:38 pm

Εξορμήσεις και αποτελέσματα

Post by admin »

Μετά απο αρκετές αποτυχημένες προσπάθεις στην ξερά είπα να δοκιμάσω και το σκάφος μπάς και αλλάξει λίγο η τύχη μας. Δόλωσα λοιπόν 2 παραγάδια(ένα λεπτό και ένα χοντρό) και πήγα και τα ξαναέριξα σε τόπους όπου πέρσι έπιασα πολύ ωραία ψάρια. Ξεκίνησα να τα μαζεύω-το λεπτό πρώτα και νιώθω το παραγάδι βαρετό-τραβάω και βλέπω ένα μεγάλο γιάλισμα να έρχεται προς το μέρος μου :shock: και βλέπω ένα παλιοκούνελο πάς τα 2 κιλά πιασμένο. Μάλιστα κατάλαβα τι με περίμενε-12 παράμαλλα απο τα 100 κομμένα και 1 χάνο. Οι ελπίδες μου τώρα βασίζονται στο χοντρό, το μαζεύω ούτε λέπι. Βρήκα ένα επαγγελματία και μου έδωσε μία σουπιά. Την δόλωσα και άρχισα να τραβάω-Ξαφνικά τσίμπημα :) Το μαζεύω και βλέπω πιασμένο ακόμη ένα παλιοκούνελλο :evil: :evil: Ενα μας φάν και εμάς σε λίγο καιρό

User avatar
Giorkos
Posts: 2215
Joined: Wed Dec 05, 2007 10:29 am

Re: Εξορμήσεις και αποτελαίσματα

Post by Giorkos »

αχ κουνελλάκι, κουνελλάκι έφας μας την σουπιά !!! : :doh: whistle:
που κουρκούνα....μέχρι τούνα....

User avatar
hdemetris
Posts: 710
Joined: Tue Feb 27, 2007 4:23 pm
Location: Λάρνακα

Re: Εξορμήσεις και αποτελαίσματα

Post by hdemetris »

Άρεσεν μου που του έκαμες ευθανασία :violence-fencing:
Ψαροτουφεκάδικη ενέργεια :D
Who the cap fit
Let them wear it

User avatar
admin
Site Admin
Posts: 3153
Joined: Tue Dec 19, 2006 1:38 pm

Re: Εξορμήσεις και αποτελαίσματα

Post by admin »

hdemetris wrote:Άρεσεν μου που του έκαμες ευθανασία :violence-fencing:
Ψαροτουφεκάδικη ενέργεια :D
Μετά την αποτυχία και απο την βάρκα χτές άνοιξα την βαλιτσούα έφκαλα την πεντάρα έξω να αεριστεί, έκαμα ένα έλεγχο στα όπλα, και με την πρώτη ευκαιρία βουτίιιιι . Αφού εν τσιμπούν πας τα δολώματα νατους ταϊσω βέρκα :twisted: :twisted: :twisted: Το μόνο που με προβληματίζει είναι λίγο η εξίσωση και το γόνατο που ακόμα πονεί.

User avatar
konstantinos kalogir
Posts: 1493
Joined: Tue Dec 16, 2008 10:08 pm
Location: Λάρνακα
Contact:

Re: Εξορμήσεις και αποτελαίσματα

Post by konstantinos kalogir »

Μεν αγχώνεσαι για τους κούνελλους, έλα αύριο νύχτα Λάρνακα να κάμουμε ένα ψαρεματάκι που εν καλό το φεγγάρι να πελάνουμε τους μούρμουρους....(και κανένα μυλοκόπουι εν και χαλά μας...) :D

User avatar
admin
Site Admin
Posts: 3153
Joined: Tue Dec 19, 2006 1:38 pm

Re: Εξορμήσεις και αποτελαίσματα

Post by admin »

konstantinos kalogir wrote:Μεν αγχώνεσαι για τους κούνελλους, έλα αύριο νύχτα Λάρνακα να κάμουμε ένα ψαρεματάκι που εν καλό το φεγγάρι να πελάνουμε τους μούρμουρους....(και κανένα μυλοκόπουι εν και χαλά μας...) :D
Δυστηχώς δέν μπορώ λόγω φόρτου εργασίας απο την έκθεση αλλά θα το κανονίσουμε μετά την έκθεση να πάμε

fISHANDCHIPS
Posts: 1547
Joined: Tue Dec 18, 2007 6:01 pm

Re: Εξορμήσεις και αποτελαίσματα

Post by fISHANDCHIPS »

ακόμα μια κουνελομέρα η εχτεσινή ... και ένα γλάρο πας το Ghost walker :violin: το οποίο στην συνέχια εθέρισεν μου το ένα ταχύπλοο μαζι με 300 μέτρα νήμα ... έτσι σφίρημα της μήχανή εν εξαναακούσετε :geek:

Image

Image
... φευγω και αφηνω πισω μου σκουπιδια

User avatar
ΚΥΡΙΑΚΟΣ
Posts: 69
Joined: Sat Apr 25, 2009 12:44 pm

Re: Εξορμήσεις και αποτελαίσματα

Post by ΚΥΡΙΑΚΟΣ »

Για να καταλαβετε το μεγεθος του προβληματος (κουνελια) :evil: εξεκινησαν τζαι μπαινουν και μονοι τους μες την αποχη. :think: :think: .
Εβαλα την αποχη να φκαλω εναν του παρεα μου που εψαρευκεν με την αντενα, πας τα 2 kg και εβουτησεν ενας δευτερος που διπλα και μπηκε μεσα μονος του 3κιλος, μαυροι τζαι γεριμοι :angry-teeth: :angry-teeth: :angry-teeth: . Εκαμαν μας τζαι πιαμε τα πουρτου μας τζαι κοπηκαμε του βουρου.

User avatar
MariosK
Posts: 3582
Joined: Sun May 04, 2008 6:00 pm
Location: Πάφος
Contact:

Re: Εξορμήσεις και αποτελαίσματα

Post by MariosK »

ΚΥΡΙΑΚΟΣ wrote:Για να καταλαβετε το μεγεθος του προβληματος (κουνελια) :evil: εξεκινησαν τζαι μπαινουν και μονοι τους μες την αποχη. :think: :think: .
Εβαλα την αποχη να φκαλω εναν του παρεα μου που εψαρευκεν με την αντενα, πας τα 2 kg και εβουτησεν ενας δευτερος που διπλα και μπηκε μεσα μονος του 3κιλος, μαυροι τζαι γεριμοι :angry-teeth: :angry-teeth: :angry-teeth: . Εκαμαν μας τζαι πιαμε τα πουρτου μας τζαι κοπηκαμε του βουρου.
:o :o :o :o

Perotas
Posts: 16
Joined: Mon Apr 27, 2009 6:01 am

Re: Εξορμήσεις και αποτελαίσματα

Post by Perotas »

ego o pio megalos kounellos pou epia itan 6 kila sta 40 metra vathos pou varka me jigging

User avatar
konstantinos kalogir
Posts: 1493
Joined: Tue Dec 16, 2008 10:08 pm
Location: Λάρνακα
Contact:

Re: Εξορμήσεις και αποτελαίσματα

Post by konstantinos kalogir »

Πάντως όσες φορές εσυναντήθηκα με...κούνελλους....κάθε άλλο παρά χαζοί μου εφανήκαν.... Μάλλον το αντίθετο...

EVANTHIS LOIZOU
Posts: 2217
Joined: Fri Oct 19, 2007 11:21 am

Re: Εξορμήσεις και αποτελαίσματα

Post by EVANTHIS LOIZOU »

Εχουμε μερικα κιλα ΧΑΝΝΟΥΣ :oops: :oops: :oops:
Παμε σου Σταυρη στην Μαρινα της Λαρνακας για να μας τους τηγανιση :lol: :lol: :lol:
ΚΟΠΙΑΣΤΕ :D :D :D

User avatar
(CyBasser)
Posts: 2367
Joined: Mon Oct 22, 2007 10:17 pm

Re: Εξορμήσεις και αποτελαίσματα

Post by (CyBasser) »

EVANTHIS LOIZOU wrote:Εχουμε μερικα κιλα ΧΑΝΝΟΥΣ :oops: :oops: :oops:
Παμε σου Σταυρη στην Μαρινα της Λαρνακας για να μας τους τηγανιση :lol: :lol: :lol:
ΚΟΠΙΑΣΤΕ :D :D :D
Αντί να μας καλέσεις στο ψάρεμα καλιείς μας στο φαΐ :shock: :shock: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Επόμενη φορά στείλε σήμα... :whistle: :whistle: :whistle:
There is fishing, and there is BASS FISHING!
ALWAYS PRACTICE CATCH AND RELEASE!!!

User avatar
caveman
Posts: 3501
Joined: Sat Aug 11, 2007 1:59 pm
Location: Φράγμα Κούρη

Re: Εξορμήσεις και αποτελαίσματα

Post by caveman »

Μαζί με τους κύριους Ευάνθη και Κωνσταντίνο, επείαμε ένα σύντομο ψαρεματάκι ελαφριάς καθετής... η θάλασσα δεν ήταν και στα καλήτερα της για τούτο και ο "στόχος" δεν επιτέυχθει αλλά επεράσαμε πολλά ωραία με καμπόσους σπάρους και διάφορα άλλα + ένας 5-6 κιλα κούνελος στο jigging απο τον Ευάνθη τζαι μια πολλά ωραία σφύρνα από τον Κώνσταντίνο :D :D :arrow:

Image


Image
Στις εκλογές 2013, ψηφίζουμε:
==ΤΟΥΡΝΑ==

User avatar
MariosK
Posts: 3582
Joined: Sun May 04, 2008 6:00 pm
Location: Πάφος
Contact:

Re: Εξορμήσεις και αποτελαίσματα

Post by MariosK »

Καλή ψαριά :D

Post Reply

Return to “Ψάρεμα από σκάφος”