Εξορμήσεις και αποτελέσματα

Post Reply
Nirou
Posts: 110
Joined: Mon Jan 04, 2010 10:27 pm

Re: Εξορμήσεις και αποτελαίσματα

Post by Nirou »

τα γαλεουθκια εμπωρουσαν να παν πισω νομιζω... ποσο κρεας εχουν πανω τους???? ρε φιλε εχεις δικεο εν λαθος αλλα ξερεις ποσους εσιρα πισο καμιαν τριανταρκαν εν με αφινναν να ψαρεψω καθε 3 μπαλαδες εφκαλλα και 3 σχιλλους
τα ψαρια ειναι χοντρα

gdeme
Posts: 539
Joined: Sun Jan 20, 2008 2:56 pm

Re: Εξορμήσεις και αποτελαίσματα

Post by gdeme »

admin, κανε μια διορθωση στον τιτλο και όποτε τον βλέπω με πιανουν τα στομαχια μου

Απο: Εξορμήσεις και αποτελαίσματα
Σε : Εξορμήσεις και αποτελεσματα.

Ο φιλος νομιζω ρωτάει απο τις σκορπινες και κατω (δεξια) τι ψάρι είναι. Αυτο που ειναι στις ουρες των γαλέων, και την ιδια απορια έχω και εγώ

Nirou
Posts: 110
Joined: Mon Jan 04, 2010 10:27 pm

Re: Εξορμήσεις και αποτελαίσματα

Post by Nirou »

σαφριδι που πιαστικε στα μεσονερα λογικα καθος ανεβενε η καθετη
τα ψαρια ειναι χοντρα

User avatar
Greg
Posts: 3067
Joined: Tue Aug 07, 2007 3:54 pm
Location: by the sea

Re: Εξορμήσεις και αποτελέσματα

Post by Greg »

ε νιρου εν με τον κυριακο Ζ που παεις ψαρεμα?
Esox Lucius

User avatar
caveman
Posts: 3501
Joined: Sat Aug 11, 2007 1:59 pm
Location: Φράγμα Κούρη

Re: Εξορμήσεις και αποτελέσματα

Post by caveman »

Ούλλα τα λεφτά ο κολαούζος!!!! Μπραααάβο!! :o :D

Τους γαλέους, τζαι να τους άφηνες πίσω εν θα εζούσαν ένεν?
Τον χάνο που τον σηκόνεις που τα 20 τζιαι "κρεπαρίσκει" ή δαμέ στον φράχτη άμα σηκώσεις το ζάντερ απότομα που τα 6-7 μέτρα βάθος πάλε "κρεπαρίσκει"... άρα φαντάζομαι που την βαθιά καθετή, τίποτε εν θα ζει μετά που τόση αλαγή πίεσης.
Που τα πόσα μέτρα τους εσήκοσες?
Στις εκλογές 2013, ψηφίζουμε:
==ΤΟΥΡΝΑ==

mariosko
Posts: 724
Joined: Mon Dec 03, 2007 2:08 pm
Location: Λ/ΣΙΑ

Re: Εξορμήσεις και αποτελέσματα

Post by mariosko »

τιποτε εν παθαινει ο γαλεος
Ο βλάκας ειναι ανίκητος...

EVANTHIS LOIZOU
Posts: 2217
Joined: Fri Oct 19, 2007 11:21 am

Re: Εξορμήσεις και αποτελέσματα

Post by EVANTHIS LOIZOU »

Οπως και να ειναι το πραμα ΜΠΡΑΒΟ βρε Nirou :clap: :clap: :clap:
Και εις ανωτερα.
Το μονο που θα σας θυμισω ολους οσους μπηκατε σ'αυτο το "παιγνιδι" ειναι να εισαστε προσεκτικοι με τους "Επαγγελματιες"
ΔΕΝ χρειαζεται να βλεπουν τες επιτυχιες σας διοτι ΖΗΛΕΥΟΥΝ και εχουν και τον τροπο να μας βγαζουν απο την θαλασσα.
Και ΜΗΝ πουλατε τα ψαρια. Αν εχετε αναγκη και θα το κανετε , να το κανετε διακριτικα.
Θα ειναι μαζι μας στην Εκθεση ο Κος Σπυρος Πατσης που κατασκευαζει Μπαλαδομηχανες και ελατε αν θελετε να σας πει τι εγινε στην Ελλαδα.
Θα τρομαξετε.

Nautilus
Posts: 55
Joined: Fri Nov 06, 2009 10:47 am

Re: Εξορμήσεις και αποτελέσματα

Post by Nautilus »

Μπράβο Νίρου πολύ καλή ψαριά ειδικά ο κολαούζος! :clap: :clap:
Έχει δίκιο ο Evanthis, πρόσφατα μου παραπονέθηκε επαγγελματίας ψαράς ότι
ερασιτέχνες πιάνουν τις μάνες συναγρίδες κ.α. από πολύ βαθιά και κάνουν καταστροφή. Μακάρι να εδιορθώναν εκείνοι τα δικά τους και εμείς τουλάχιστον αφήνουμεν τες να γεράσουν δεν τες καθαρίζουμε από την κούνια. Πρέπει να προσέχουμε όμως ...

Νίρου δοκίμασες καμια φορα παραγάδι χοντρό σε τέτοιο βάθος??

fISHANDCHIPS
Posts: 1547
Joined: Tue Dec 18, 2007 6:01 pm

Re: Εξορμήσεις και αποτελέσματα

Post by fISHANDCHIPS »

caveman wrote: Τους γαλέους, τζαι να τους άφηνες πίσω εν θα εζούσαν ένεν?
Νομίζω ζούν ρε Χαμπή ... ετυχε να σύρω πίσω και εφυε "κανονικά" ...εν ξέρω αν τελικά τα εκατάφερε (πιάστηκε στα 270μ περίπου)
... φευγω και αφηνω πισω μου σκουπιδια

Nirou
Posts: 110
Joined: Mon Jan 04, 2010 10:27 pm

Re: Εξορμήσεις και αποτελέσματα

Post by Nirou »

ε νιρου εν με τον κυριακο Ζ που παεις ψαρεμα? ναι ρε φιλε ο κυριακος εν το ζεφκαρι μου στο ψαρεμα ξεροσε που καπου?
τα ψαρια ειναι χοντρα

MIKE
Posts: 51
Joined: Thu May 29, 2008 5:17 am

Re: Εξορμήσεις και αποτελέσματα

Post by MIKE »

Εχει απολυτο δικαιο ο Εβαθης.Με τις φοτο που βαζουμε ε να γυρεφκουμε μπαλαες και θα πιανουμε κουνελοψαρα!!!!

fISHANDCHIPS
Posts: 1547
Joined: Tue Dec 18, 2007 6:01 pm

Re: Εξορμήσεις και αποτελέσματα

Post by fISHANDCHIPS »

Γιατί ένα τόσο πληκτικό ψάρεμα όπως η βαθεία καθετή για μπαλάδες ,είναι τόσο διαδεδομένο στην Κύπρο ? Επειδή προσφέρει πολλή κρέας
Αν ήταν για το κέφι και την δράση τότε ο κοσμος δεν θα παρατούσε τις συναγρίδες ,τα μινέρια τους ορφούς και τα φαγκριά που πιάννονται με άλλες πιο συναρπαστικές τεχνικές και να πάει στα 300-500μ να ξαπολά την μηχανή την ηλεκτρική και να φκάλλει κνιζιά με μπαλάδες
Στο κάτω κάτω μιας και το φαι του μπαλά εν ωραίο,πιάσε 8-10 κομμάτια και μετά κατέβασε ένα μεγάλο δόλωμα για κανένα κολαούζο ... αλλά που !!!! πρέπει να κάτσουμε τζαμέ όσπου να λείψουν τα δολώματα και να γεμώσει η παγωνιέρα ... ακόμα εν εγνώρισα ψαρά της βαθείας καθετής που να μεν το επαράκαμε
Δεν είναι λογικό να ερημώνουν περιοχές που κρατουν μπαλάδες ,πολλά μίλια μέσα (μέχρι και 50 ναυτικά) ,πόσο μ΄'αλλον πιο κοντινά σημεία που ήδη ερήμωσαν
Οι πιο τυχεροί της υπόθεσης ούλλης ετζεν οι "ψαράες" που φορτόνουνται μπαλάδες (ουτος η άλλος δεν τους προσφέρει ηθική χαρά αλλά υλική),αλλά οι μαχαζάτορες, που ένας τους 5 πελάτες τους ξοδεύει αρκετές χιλιάδες ευρώ για ηλεκτρικές μηχανές,μπαλαδοκαθετές,εφεδρικές μηχανές ακόμα και πιο μεγάλη βάρκα (για να μεν έχουν την ένοια μπάς και χαλάσει ο καιρός απότομα και βρεθούν αβοήθητοι στο πούποτε) με σκοπό να αφανήσουν τα πάντα ... πνάστε και λίο ρε κοπέλια ... κανεί,εν σας έφιεν ο ενθουσιασμός της γεμάτης παγωνιέρας ???
... φευγω και αφηνω πισω μου σκουπιδια

User avatar
MariosK
Posts: 3582
Joined: Sun May 04, 2008 6:00 pm
Location: Πάφος
Contact:

Re: Εξορμήσεις και αποτελέσματα

Post by MariosK »

Θα συμφωνήσω απόλυτα με τον Πέτρο :(.

User avatar
PeRoUkKaS
Posts: 1088
Joined: Fri Nov 02, 2007 6:27 pm
Location: Nicosia

Re: Εξορμήσεις και αποτελέσματα

Post by PeRoUkKaS »

fISHANDCHIPS wrote:με σκοπό να αφανήσουν τα πάντα ... πνάστε και λίο ρε κοπέλια ... κανεί,εν σας έφιεν ο ενθουσιασμός της γεμάτης παγωνιέρας ???
τζαι τουτο δεν ισχυει μονο για βαθεια καθετη αλλα για ολα τα ειδη ψαρεματος..
catch & release!
προσεχουμε για να εχουμε!!

User avatar
gptochos
Posts: 705
Joined: Tue Apr 17, 2007 7:42 am
Location: Λάρνακα

Re: Εξορμήσεις και αποτελέσματα

Post by gptochos »

PeRoUkKaS wrote:
fISHANDCHIPS wrote:με σκοπό να αφανήσουν τα πάντα ... πνάστε και λίο ρε κοπέλια ... κανεί,εν σας έφιεν ο ενθουσιασμός της γεμάτης παγωνιέρας ???
τζαι τουτο δεν ισχυει μονο για βαθεια καθετη αλλα για ολα τα ειδη ψαρεματος..
Συμφώνω και με τον Πέτρο και με τον "Περουκκα"! Εγώ ακόμη δεν εκατάλαβα γιατί πρέπει να ποστάρω ένα κάρο ψάρκα που στο τέλος της ημέρας μόνο αντιδράσεις θα προκαλέσει! Αν τώρα χρειάζουμαι τους συμφορουμίστες να μου πουν μπράβο για την ψαριά μου ή την ψαρευτική καταξίωση υπάρχουν άλλοι τρόποι! Δεν λέω να μην βάζουμε φώτος με ψαριές αλλά ας είμαστε λίγο προσεκτικοί στα θέματα ποσότητας και μεγέθους!

ΥΣ: Πέτρο άρκεψε τζαι σάζει η θάλασσα νομίζω! Πέρκι τα καταφέρουμε για κανένα Jigging
Ποιος θα ειναι ο τριτος καπετάνιος?

Post Reply

Return to “Ψάρεμα από σκάφος”