ΤΟ ΝΕΟ ΜΟΥ ΕΡΓΑΛΕΙΟ

User avatar
Giorkos
Posts: 2215
Joined: Wed Dec 05, 2007 10:29 am

Re: ΤΟ ΝΕΟ ΜΟΥ ΕΡΓΑΛΕΙΟ

Post by Giorkos »

giannis33 wrote:Κανένας :think: ?

εν το ξέρουμε τούτο φίλε μου , αλιώς θα σου δίναμε μιαν απάντηση :)
που κουρκούνα....μέχρι τούνα....

geosub
Posts: 73
Joined: Thu Apr 30, 2009 9:42 pm

Re: ΤΟ ΝΕΟ ΜΟΥ ΕΡΓΑΛΕΙΟ

Post by geosub »

giannis33 wrote:Ρε κοπέλλια μέχρι τι set up αντέχει η συγκεκριμένη λαβή που το sporasub instict?
Ευχαριστώ
Ειχα ενα instict 75αρι αλλα το πιο πολυ που εβαλα ηταν βιδωτα G20(του 90αριου) με κοντη καμπανα.Η λαβη αντεχε μια χαρα αλλα εν αντεξε ο καρπος μου. :lol:

User avatar
giannis33
Posts: 368
Joined: Tue Jan 25, 2011 12:53 pm
Location: Λευκωσία

Re: ΤΟ ΝΕΟ ΜΟΥ ΕΡΓΑΛΕΙΟ

Post by giannis33 »

Α οκ ρε κοπέλλια! Θα το δοκιμάσω όταν μπορέσω επειδή σήμερα έβρεσχε με τα 2 16αρια τζαι μετά θα δω για ενα 16αρι τζαι ενα 17,5αρι..

User avatar
leonidasss
Posts: 202
Joined: Tue Feb 12, 2008 4:47 pm

Re: ΤΟ ΝΕΟ ΜΟΥ ΕΡΓΑΛΕΙΟ

Post by leonidasss »

Πολύ ωραία η δουλειά σου φίλε μου. Όσο για το σετάπ, εγώ έχω ενενηντάρι και το δούλευα με G20 για ενενηντάρι (που είναι πολύ δυνατό). Η γνώμη μου είναι να μείνεις στα 2χ16 και είναι ήδη πολύ καλό.

User avatar
leonidasss
Posts: 202
Joined: Tue Feb 12, 2008 4:47 pm

Re: ΤΟ ΝΕΟ ΜΟΥ ΕΡΓΑΛΕΙΟ

Post by leonidasss »

Γιάννη, άν θα βάλεις μέσα στο σωλήνα τα βάρη, είναι καλό να τους δώσεις το σχήμα του σωλήνα εσωτερικά με ένα σφυρί. Όταν τα βάλεις στη σωστή θέση, μπορείς να τα στερεώσεις με λίγη σιλικόνη.

User avatar
giannis33
Posts: 368
Joined: Tue Jan 25, 2011 12:53 pm
Location: Λευκωσία

Re: ΤΟ ΝΕΟ ΜΟΥ ΕΡΓΑΛΕΙΟ

Post by giannis33 »

Οκ φίλε μου τώρα να δω πότε θα σταματήσουν τα νερά να καταφέρω να πάω να το βαρυδώσω τζαι να το προβάρω... Πόσα γραμμάρια βάρη του έβαλες εσύ ρε φίλε?

User avatar
leonidasss
Posts: 202
Joined: Tue Feb 12, 2008 4:47 pm

Re: ΤΟ ΝΕΟ ΜΟΥ ΕΡΓΑΛΕΙΟ

Post by leonidasss »

Θα σε γελάσω... Σίγουρα πάνω από 180γρ μπροστά, κι άλλα 200 κάτι πίσω. Κρέμασε 2 μισίνες μπροστά- πίσω και πρόσθεσε σε κάθε μια βάρος ώστε μόλις που να βυθίζεται ομοιόμορφα (εννοώ οριζόντια). Προτίμα να το κάνεις σε πισίνα νομίζω...

User avatar
giannis33
Posts: 368
Joined: Tue Jan 25, 2011 12:53 pm
Location: Λευκωσία

Re: ΤΟ ΝΕΟ ΜΟΥ ΕΡΓΑΛΕΙΟ

Post by giannis33 »

Εν λίο δύσκολο να πάω σε πισίνα δαμέ στη Μυτιλήνη ρε φίλε.. :D Στο δημοτικό κολυμβητήριο ούτε λογος επειδή πρώτον εν κλειστό τωρά επειδή εχάλασε η αντλία του νερού τζαι δεύτερο εν έχουν ούτε πετρέλαιο (π....τάνα κρίση) .... Τζαι εξάλλου εν διαφορετική η πλευστότητα σε πισίνα από ότι στη θάλασσα άρα καλλύττερα να πάω στη θάλασσα. Εμένα θα χρειαστεί πιο λλίο βαρύδωμα επειδή έβαλα εποξικό στόκκο στη λαβή για να τη διαμορφώσω, τζαι κάτω που το σωλήνα για να πιάει το συγκεκριμένο σχήμα. Που τούτα έπιαε αρκετό βάρος επειδή εν έβαλα fillers για να χρησιμοποιήσω πιο λίγη ποσότητα στόκκου (εν ήξερα για fillers όταν το έκαμα). Να δω πότε θα με αφήκει ο τζαιρός να πάω όμως...

Post Reply

Return to “Ιδιοκατασκευές-DIY”