Παιθκιά, κάμετε κάτι με τους νυκτερινούς!!!!!

Costas
Posts: 121
Joined: Sat May 26, 2007 9:10 pm

Re: Παιθκιά, κάμετε κάτι με τους νυκτερινούς!!!!!

Post by Costas »

aantoni wrote:
Στην Ελλάδα πρώτα από όλα κατάσχεται όλος ο εξοπλισμός σου, μέχρι και το μεταφορικό μέσο που πήγες στο ψάρεμα (τρόπος του λέγειν, δολοφονία καλύτερα) (βάρκα αλλά και το αυτοκίνητο). Μετά εκδικάζεται η υπόθεση και θα φάεις τουλάχιστον 4.000 euro. Το εξοπλισμό δεν τον παίρνεις ποτέ πίσω.
Μετά που τούτο ξαναπάεις????

Paromia antimetpoisi en kai stes vaseis stin Kypro pou tous Egglezous - Ate tzame na peis me pion dikaiwma ktl ktl, alla en apotelesmatiko ontos! Pantos tes teleftaies meres i katastasi ekatantise apelpisia!!! Kathe nixta pion!! (oi en ekatagila kanena akoma)

User avatar
Giorkos
Posts: 2215
Joined: Wed Dec 05, 2007 10:29 am

Re: Παιθκιά, κάμετε κάτι με τους νυκτερινούς!!!!!

Post by Giorkos »

Costas wrote:
aantoni wrote:
Στην Ελλάδα πρώτα από όλα κατάσχεται όλος ο εξοπλισμός σου, μέχρι και το μεταφορικό μέσο που πήγες στο ψάρεμα (τρόπος του λέγειν, δολοφονία καλύτερα) (βάρκα αλλά και το αυτοκίνητο). Μετά εκδικάζεται η υπόθεση και θα φάεις τουλάχιστον 4.000 euro. Το εξοπλισμό δεν τον παίρνεις ποτέ πίσω.
Μετά που τούτο ξαναπάεις????

Paromia antimetpoisi en kai stes vaseis stin Kypro pou tous Egglezous - Ate tzame na peis me pion dikaiwma ktl ktl, alla en apotelesmatiko ontos! Pantos tes teleftaies meres i katastasi ekatantise apelpisia!!! Kathe nixta pion!! (oi en ekatagila kanena akoma)
Φίλε..στις βάσεις στην Δεκέλεια πάω κάπου κάπου και ρίχνω την βουθκιά μου... υποτίθεται ότι δεν σε αφήνουν (απαγορεύται) αλλά ποτέ δεν συνάντησα κανένα πρόβλημα !!! :| :| :|
που κουρκούνα....μέχρι τούνα....

Costas
Posts: 121
Joined: Sat May 26, 2007 9:10 pm

Re: Παιθκιά, κάμετε κάτι με τους νυκτερινούς!!!!!

Post by Costas »

To loipon paidia, i katastasi eftase ektos elexou nuxta mera. - Elpizw apo ta vathi tis kardias mou na apagoreusoun to psarotoufeko nuxta mera genika. Telia. Apivdisa. O kathenas kamnei oti thellei pleon, kanei re eleos! Na psarefkw pou tes 12 to mesimeri na pasmonw ktl, kai na erxontai oi Mal**kes me to psarotoufeko stis 6 to apogevma, na vouroun ta psaria poupisw dipla pou ton fello mou, na pianontai panw stis sirtes kai ston fello tis antenas, na tous lalw na prosexoun na min piastoun - PROSOXI TOUS EIPA NA MIN PIASTOUN - OUTE NA POGIRISOUN OUTE TPT- kai st' @@ tous ta kopellia. Vasika, o enas exitimase me, kai o allos xaziri na fkalei to psarotoufeko na me pexei. Tin epomeni fora en na exw kai egw 2-3 psarotoufeka tzame poxw oplismena kai opion parei o xaros - an en etsi pou en na exoume.

User avatar
hdemetris
Posts: 710
Joined: Tue Feb 27, 2007 4:23 pm
Location: Λάρνακα

Re: Παιθκιά, κάμετε κάτι με τους νυκτερινούς!!!!!

Post by hdemetris »

Ηρέμησε ρε παίχτη μου και μεν μας βάλεις όλους στο ίδιο τσουβάλι. Άμα ο άλλος εν γάδαρος, είτε ψαροτούφεκο κρατά είτε καλάμι είτε τιμόνι μες τον δρόμο εννά δείξει τον νουν του. Εν έχει να κάμει με το ψαροτούφεκο αλλά με την νοοτροπία που έχουμε γενικά σαν λαός. Δεν εμάθαμε να σεβόμαστε τους άλλους.
Who the cap fit
Let them wear it

sotiris
Posts: 101
Joined: Sat Feb 23, 2008 12:26 pm

Re: Παιθκιά, κάμετε κάτι με τους νυκτερινούς!!!!!

Post by sotiris »

etsi opws ta leei o filos o dimitris einai costa, exei k pollous apo emas pou sebonte toys "kalamaes " kai kamia fora tous dinoume kai kanena psari. eto prosopika to pro perasmeno sabatokuriako psareua me ton aderfo mou ,epeksame kati salpes k sto telos epiasame tin koubenta me ena kalama k tou dosame k 2 salpes, twra an eimaste k malakes apo panw opws mas les? no comment.

p.s an apagorepsoun ton psarotufeko genika opws mas euxese prwtos pou tha kamei oles tis paranomies tote tha eimai egw.

User avatar
sea-hunter
Posts: 708
Joined: Tue Jun 26, 2007 1:58 pm
Location: Lemesos

Re: Παιθκιά, κάμετε κάτι με τους νυκτερινούς!!!!!

Post by sea-hunter »

ego nmz oti en sotiria touto to prama dioti aman apagoreutei kati stin kupro en sana k lalis tou allou pienne kame to(opos ta mora ena prama), etsi en i nootropia mas otan mas leoun oti kati apagorevete en na pame to kamoume eite apo pisma-3erokefalia,eite gia na di3oume oti imaste magges-pelloi k en fooumaste tpt. touto enen mono gia to psarema alla k sto kunigi p girizoun tin nuxta me tous provoleis k 8erizoun tous laous :twisted: :twisted: :twisted:
Keep Walking...Keep Fishing!!

gouili
Posts: 80
Joined: Mon Dec 03, 2007 5:52 pm
Location: Lemesos

Re: Παιθκιά, κάμετε κάτι με τους νυκτερινούς!!!!!

Post by gouili »

hdemetris wrote:Ηρέμησε ρε παίχτη μου και μεν μας βάλεις όλους στο ίδιο τσουβάλι. Άμα ο άλλος εν γάδαρος, είτε ψαροτούφεκο κρατά είτε καλάμι είτε τιμόνι μες τον δρόμο εννά δείξει τον νουν του. Εν έχει να κάμει με το ψαροτούφεκο αλλά με την νοοτροπία που έχουμε γενικά σαν λαός. Δεν εμάθαμε να σεβόμαστε τους άλλους.
+100000

User avatar
Giorkos
Posts: 2215
Joined: Wed Dec 05, 2007 10:29 am

Re: Παιθκιά, κάμετε κάτι με τους νυκτερινούς!!!!!

Post by Giorkos »

αφού αναφέρατε Γάρους να πω και γω τι μου συνέβηκε χτες..

Πήγα ψάρεμα με τον πτωχόπουλο και τη γυναίκα μου..

η γυναίκα μου κρατούσε ενα 90αρι πάθος (όπλιζα το εγώ :oops: ) και έμεινα έξω έξω μαζί της να την βοηθώ .... εκολυμπούσαμε περίπου 10-20 μέτρα από την ακτή πέρκι έβρει τίποτε να παίξει στα ξέβαθα γιατί εν φορεί βάρη (πρόβλημα πλάτης κτλ) ...καθώς προσωρούσαμε σιγά σιγά...εγώ απλώς την συνόδευα με ψτ στο χέρι ... βλέπω δύο τύπους να ετοιμάζονται γρήγορα γρήγορα και να πέφτουν στο νερό από πίσω μας....σιγά σιγά , τους βλέπω να μας προσπερνούν με 'ιλιγγιώδη' ταχύτητα, να μπαίνουν μπροστά μας και ο ένας ο τέλια ο Γάρος να κάμνει ζικ ζακ (εκτένιζε την περιοχή)( συνέχεια μπροστά μας (5 μέτρα) (προς την κατεύθυνση που προχωρούσαμε), να προλάβει να τα παίξει ούλλα...άμπα και παίξει τίποτε η καημένη η κοπέλλα... τωρά τούντο Γάρο τι τον κάμνεις ????

Α..η κουβέντα την Δευτέρα περιοχή Ξυλοφάγου....αν είσαστε εσείς ρε κοπέλλια πάστω φόρουμ Συγχαρητήρια....τελικά κάτι επέξαμε..ελάτε να σας τα δώκω :wink:
που κουρκούνα....μέχρι τούνα....

User avatar
Nikolas
Posts: 63
Joined: Sat Jan 19, 2008 6:47 pm

Re: Παιθκιά, κάμετε κάτι με τους νυκτερινούς!!!!!

Post by Nikolas »

πάντως εγώ και η παρέα μου που πάμε νύχτα για casting περιοχές ζυγιού και λιοπέτρι εκαταγγειλαμε κάμποσους νυχτερινούς, όσοι νυχτερινοί δουν το post μου τώρα να ξέρουν ότι ένα τα πούμε που κοντά και με την αστυνομία ραντεβού στην παραλια :twisted: :twisted: :twisted:
μια η λυση.λιμνουα μες την αυλη μας γεματη ψαρκα!

User avatar
HellRider
Posts: 123
Joined: Tue Nov 27, 2007 9:10 am
Location: λεμεσος

Re: Παιθκιά, κάμετε κάτι με τους νυκτερινούς!!!!!

Post by HellRider »

φιλε οι νυκτερινοι δεν μπαινουν σε φορουμ για ψαρεμα..αν εμελετουσαν λιγο παραπανω το θεμα δεν θα πηγαιναν νυκτα :?

User avatar
savvis
Posts: 162
Joined: Fri Aug 22, 2008 11:11 am
Location: Κατω-Παφος

Re: Παιθκιά, κάμετε κάτι με τους νυκτερινούς!!!!!

Post by savvis »

Μην σταματατε να καταγγελλετε τους νυκτερινους.
Μολις δω προβολεις τηλεφωνω στην λιμενικη
Το καλο ειναι οτι η θαλασσα που το σπιτι μου ειναι 300 μετρα!

User avatar
leonidasss
Posts: 202
Joined: Tue Feb 12, 2008 4:47 pm

Re: Παιθκιά, κάμετε κάτι με τους νυκτερινούς!!!!!

Post by leonidasss »

Έρχονται όμως φίλε; :?: :?: :?:

User avatar
Greg
Posts: 3067
Joined: Tue Aug 07, 2007 3:54 pm
Location: by the sea

Re: Παιθκιά, κάμετε κάτι με τους νυκτερινούς!!!!!

Post by Greg »

Φετος μπορω να πω οτι οι νυχτερινοι εμειωθηκαν υπερβολικα περσυ συναντουσα σχεδον σε καθε ψαρεμα ενω φετος μονο 1 φορα
Esox Lucius

User avatar
MariosK
Posts: 3582
Joined: Sun May 04, 2008 6:00 pm
Location: Πάφος
Contact:

Re: Παιθκιά, κάμετε κάτι με τους νυκτερινούς!!!!!

Post by MariosK »

leonidasss wrote:Έρχονται όμως φίλε; :?: :?: :?:
Είτε έρκουντε είτε εν έρκουντε εγώ πιστεύκω πρέπει να τους πιάνουμεν πάντα. Έστω τζε μια στις 10 φορές να έρτουν εν κέρδος.

User avatar
StephanosNic
Posts: 329
Joined: Wed Sep 19, 2007 12:38 pm
Location: Lefkosia

Re: Παιθκιά, κάμετε κάτι με τους νυκτερινούς!!!!!

Post by StephanosNic »

Greg wrote:Φετος μπορω να πω οτι οι νυχτερινοι εμειωθηκαν υπερβολικα περσυ συναντουσα σχεδον σε καθε ψαρεμα ενω φετος μονο 1 φορα
εν λογω της κρίσης χεχεχεχεχεχεχε
I MAKE FISH YOU GO DISCO !!!! DISCO DISCO GOOD GOOD !!!!

Post Reply

Return to “Νομοθεσία”