adeies kai gia to psarotoufeko

User avatar
hdemetris
Posts: 710
Joined: Tue Feb 27, 2007 4:23 pm
Location: Λάρνακα

Re: adeies kai gia to psarotoufeko

Post by hdemetris »

gptochos wrote:Γράφουν τα ονόματα μας σε ένα excel file με το κινητό μας! Τωρά για ήντα σκοπό δεν ξέρω. :shock: Η άλλη μ@λ@κι@ που ρωτούσε τι περιοχή ψαρεύκουμε? Προσπαθώ να καταλάβω τη σημασία της :shock:
Δηλαδή το database τους εν ένα πρόχειρο αρχείο στην excel? Εν έχουν υπόθεση.
Who the cap fit
Let them wear it

User avatar
gptochos
Posts: 705
Joined: Tue Apr 17, 2007 7:42 am
Location: Λάρνακα

Re: adeies kai gia to psarotoufeko

Post by gptochos »

Ρε κοπέλια δαμε εβρήσκαν τα σκούρα να συμπληρώσουν μια αίτηση πάνω στη Word.Φανταστήκετε να τους εβάλαν κάτι πιο εξιδεικευμένο :shock:
Ποιος θα ειναι ο τριτος καπετάνιος?

User avatar
Giorkos
Posts: 2215
Joined: Wed Dec 05, 2007 10:29 am

Re: adeies kai gia to psarotoufeko

Post by Giorkos »

hahahaah

τελικά εγεμόναν καμία φόρμα παστην Γουερντ ?????

τώρα όσο αφορά την ερώτηση για ποια μέρη ψαρεύεις αυτό είναι καθαρά λογικό ... :?:

Αλώπως ερωτούσεν σε που ψαρέφκεις γιανα έρτει να σε γράψει !!!! ???
...ή έθελε να σε δει και με την πιππιλλωτή την 5αρα σου (να βάλουμε και στρινγκ άλλη φορά)

ή κόφκω την ότι εν νυχτομπουκκαλλού η γκόμενα :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: εξάλλου..ποιος της λιμενικής-τμήματος αλιείας δεν είναι ????
που κουρκούνα....μέχρι τούνα....

User avatar
gptochos
Posts: 705
Joined: Tue Apr 17, 2007 7:42 am
Location: Λάρνακα

Re: adeies kai gia to psarotoufeko

Post by gptochos »

Ναι ρε να φορούμε κοκκινο στρινγκ πάνω που την στολή για σημαδούρα και να μας φωνάζουν super spearfishing man!!!!! :mrgreen: Εν έχουν υπόθεση. Εγώ πάντως έβαλα τους ένα μέρος που ούτε εγώ εν το αθυμούμαι. Κάπου στο Λατσιή αλλώπως. Ανάθεμα αν εξαναπύα :D Να που......ουν! Εννα πιάν άλλον :lol: Εσύ που είσαι κυβερνητικός εν φοάσε. Ούλλοι οι κυβερνητικοί οι αδκιασεροί αλληλοβοηθούνται :D
Ποιος θα ειναι ο τριτος καπετάνιος?

hemilios
Posts: 232
Joined: Fri Aug 17, 2007 7:46 am

Re: adeies kai gia to psarotoufeko

Post by hemilios »

gptochos wrote:Γράφουν τα ονόματα μας σε ένα excel file με το κινητό μας! Τωρά για ήντα σκοπό δεν ξέρω. :shock: Η άλλη μ@λ@κι@ που ρωτούσε τι περιοχή ψαρεύκουμε? Προσπαθώ να καταλάβω τη σημασία της :shock:
Στην ερώτηση σε πια περιοχή ψαρευώ απάντησα από Πύργο μέχρι Παραλίμνι :mrgreen:

aantoni
Posts: 16
Joined: Tue Mar 18, 2008 8:24 am

Re: adeies kai gia to psarotoufeko

Post by aantoni »

Καλησπέρα
Εγώ θέλω να σχολιάσω τα λεφτά που χρειάζονται για την έκδοση της άδειας. Νομίζω ότι είναι πάρα πολλά για ένα κονδύλι το οποίο πρέπει να το πληρώνουμε κάθε χρόνο και εφόσον ξέρουμε ότι σε άλλες Ευρωπαικές χώρες είναι πιο φτηνή. Στην Ελλάδα πληρώνεις 24 euro για να την εκδώσεις, έχει διάρκεια 2 χρόνια και την ανανεώνεις με 8 euro (κάθε δυο χρόνια) και σου δίνουν βιβλιαράκι και όχι κίτρινη Α4. Δεν δικαολογείται τόσο αυξημένο ποσό στο ψάρεμα όπως δικαολογείται στο κυνήγι με κάποια έξοδα που έχουν όπως η εκτροφή θηραμάτων, την παρακολούθηση των περιοχών κλπ. Δαμέ τι έξοδα έχουν??? Την κίτρινη Α4, την σφραγίδα ή μήπως τις περιπολίες που δεν κάμνουν ποτέ??
Εσείς τι νομίζετε?

User avatar
Antreas
Posts: 746
Joined: Tue Dec 25, 2007 11:15 am
Location: Nicosia

Re: adeies kai gia to psarotoufeko

Post by Antreas »

μεν φοβάσαι ρε φιλε τζαι αλοπος οπως παμε εν η πρωτη τζαι τελευταια φωρα που ε φκαλαμε αδεια.
που του χρονου αλοπος εν θα επιτρέπετε καθολου να ψαρευκουμε :cry:

pavlos
Posts: 42
Joined: Sat Oct 27, 2007 9:43 am

Re: adeies kai gia to psarotoufeko

Post by pavlos »

distixos file m ton kairo pou eprepe na iparksi antidrasi den ipirkse. epieman ouloi opos ta rifkia je eplirosamen tes adeies mas je edokan mas tin A4 je epiamen esso mas. oi monon en polla akrivi i adeia, dioumen tous ta lefta xoris kanena logo. oute astinomefsi oute elegxo. dame psajefkoun ta psarka je kanenas en lali tipote. ksanalalo to oti oi protoi pou eprepe na antidrasoun einai oi soilogoi gia to thema ton adeion. apoti fenete vastoumen polla je den mas kofti.

User avatar
gptochos
Posts: 705
Joined: Tue Apr 17, 2007 7:42 am
Location: Λάρνακα

Re: adeies kai gia to psarotoufeko

Post by gptochos »

omersub wrote:μεν φοβάσαι ρε φιλε τζαι αλοπος οπως παμε εν η πρωτη τζαι τελευταια φωρα που ε φκαλαμε αδεια.
που του χρονου αλοπος εν θα επιτρέπετε καθολου να ψαρευκουμε :cry:
:evil: Εννα ψαρεύκουμε και του χρόνου φίλε μου! είσαι με την ιδέα ότι αν είχε έτσι περίπτωση δεν θα εγίνετουν όλοκληρο σούσουρο στα μέσα μαζικής ενημέρωσης?

Εκτός βέβαια και εαν οι συλλόγοι αγρόν εγοράζαν. Πάντως μέχρι στιγμής δεν είδα τίποτα πουθενά στο site και στο Facebook του ΟΦΕΚ κάποια σχετική ανακοίνωση ή κάποια κινητοποιήση από τους συλλόγους! Εκτός εαν σκέφτονται μόνο τους αγώνες :wink:

Εαν έγινε κάποια κινητοποιήση (επιστολή ή κάτι) ας μας ενημερώσουν μέσω του site :!:
Ποιος θα ειναι ο τριτος καπετάνιος?

User avatar
jack tar
Posts: 299
Joined: Tue Jul 29, 2008 6:37 am
Location: λευκωσια-Δάλι

Re: adeies kai gia to psarotoufeko

Post by jack tar »

εχω μαθει οτι μεχρι σημερα εχουν εκδοθει 1500 αδιες ψαροντουφεκου και οι πλειστες εχουν εκδοθει απο τις αρχες αυγουστου
''surf casting'' A way of Living

User avatar
hdemetris
Posts: 710
Joined: Tue Feb 27, 2007 4:23 pm
Location: Λάρνακα

Re: adeies kai gia to psarotoufeko

Post by hdemetris »

jack tar wrote:εχω μαθει οτι μεχρι σημερα εχουν εκδοθει 1500 αδιες ψαροντουφεκου και οι πλειστες εχουν εκδοθει απο τις αρχες αυγουστου
Φαίνεται εθυμηθήκαν όλοι οι καλοκαιρινοί ψαροτουφεκάες να φκάλουν άδεια. Μετά περιμένουμε να δούμε ψάρι. Σεπτέμβρη αρχίζει η σεζόν :wink:
Who the cap fit
Let them wear it

User avatar
Giorkos
Posts: 2215
Joined: Wed Dec 05, 2007 10:29 am

Re: adeies kai gia to psarotoufeko

Post by Giorkos »

hdemetris wrote: Φαίνεται εθυμηθήκαν όλοι οι καλοκαιρινοί ψαροτουφεκάες να φκάλουν άδεια. Μετά περιμένουμε να δούμε ψάρι. Σεπτέμβρη αρχίζει η σεζόν :wink:
Ναι φιλούιν μου...Να έρτει Ο Σεπτέμβρης να φύει το καλοκαίρι, να παρκάρουν και τα τζετ σκι και τες βάρκες του έσσω τους οι εποχιακοί !!!

αλλά το Σεπτέβρη έρκεται πίσω ο Δικοικητής :x :x :x :lol: :lol: :lol:
που κουρκούνα....μέχρι τούνα....

User avatar
hdemetris
Posts: 710
Joined: Tue Feb 27, 2007 4:23 pm
Location: Λάρνακα

Re: adeies kai gia to psarotoufeko

Post by hdemetris »

Giorkos wrote: αλλά το Σεπτέβρη έρκεται πίσω ο Δικοικητής :x :x :x :lol: :lol: :lol:
:lol: :lol: :lol:
Εννα μεν σου διά κανένα υπηρεσιακό αν δείχνεις καλή διαγωγή?
Αρκέφκουν τζαι μένα τα βάσανα μου τον Σεπτέμβρη (σχολείο, ιδιαίτερα, μεταπτυχιακό) αλλά προσβλέπω σε ποιοτικότερα ψαρέματα :wink:
Who the cap fit
Let them wear it

Post Reply

Return to “Νομοθεσία”