adeies kai gia to psarotoufeko

User avatar
Antreas
Posts: 746
Joined: Tue Dec 25, 2007 11:15 am
Location: Nicosia

Re: adeies kai gia to psarotoufeko

Post by Antreas »

nai tzai meta oi dikoi mas oi axaparoi tha poun afou psarfkoun me mpoukala tzai kamnoun kako sto perivalon na apagorepsoume to psarotoufeko

gouili
Posts: 80
Joined: Mon Dec 03, 2007 5:52 pm
Location: Lemesos

Re: adeies kai gia to psarotoufeko

Post by gouili »

E παιδιά ερώτησα σας που να πάω για την άδεια στη Λεμεσό τζαι εν μου απάντησε κανένας... Δώστε τα φώτα σας...

User avatar
caveman
Posts: 3501
Joined: Sat Aug 11, 2007 1:59 pm
Location: Φράγμα Κούρη

Re: adeies kai gia to psarotoufeko

Post by caveman »

ε φίλε όπως πάεις από Λεμεσό προς Ζακάκι, περνας τα φώτα του Λιμανιού, περνάς τζαι τον Νέμιτσα τζαι όπως πάεις....σε κάπια φάση πριν να ξεκινίσει η στροφή προς δεξιά, θα έχει στα αριστερά σου έναν που πουλά ριμς για εξαρτήματα συτοκινίτων...εν θυμούμε ακριβός, τζαι στα δεξιά σου είναι μια μικρή εκλησιά, τζιαμέ έχει στρίψιμο αριστερα....σε τζίντην φάση θα δεις ότι μετά το στρίψιμο στα αριστερα έχει φυτεμένα χοράφκια, πάεις που τζιαμέ πάνο στο επόμενο στρίψιμο αριστερα, πάστην γωνιά έχει μιαν πολυκατικοία....στον δεύτερο όροφο εν το τμήμα.....τώρα να την έβρω να δω πάστην άδεια την διεύθινση να σου την γράψω.....
Στις εκλογές 2013, ψηφίζουμε:
==ΤΟΥΡΝΑ==

gouili
Posts: 80
Joined: Mon Dec 03, 2007 5:52 pm
Location: Lemesos

Re: adeies kai gia to psarotoufeko

Post by gouili »

Φίλε caveman ευχαριστώ νάσε καλά. Είσαι αρκετα κατατοπιστικός τα υπόλοιπα θα τα βρω μόνος μου.

User avatar
hdemetris
Posts: 710
Joined: Tue Feb 27, 2007 4:23 pm
Location: Λάρνακα

Re: adeies kai gia to psarotoufeko

Post by hdemetris »

Παίδες είπατε για Λευκωσία, είπατε για Λεμεσό, αν ξέρει κανένας να μας πει τζαι για Λάρνακα :D
Την Τετάρτη θα πάω να την φκάλω τζαι γω.
Who the cap fit
Let them wear it

User avatar
Giorkos
Posts: 2215
Joined: Wed Dec 05, 2007 10:29 am

Re: adeies kai gia to psarotoufeko

Post by Giorkos »

δίπλα που το Λιμανάκι ρε Χατζηπαντέλα......

.... Πέρκει παεςι ψάρεμα πριν τη Τετάρτη τζαι γράψουν σε...να κατασχέσουν και τον εξοπλισμό σου !!!! :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:


Εν να σιέσω Γελιο :wink:

Γιώργος
που κουρκούνα....μέχρι τούνα....

User avatar
caveman
Posts: 3501
Joined: Sat Aug 11, 2007 1:59 pm
Location: Φράγμα Κούρη

Re: adeies kai gia to psarotoufeko

Post by caveman »

α ρε παιθκιά....τωρά γιρεύκαιτε να μάθετε που εν τα τμ. αλιείας :o :shock: εμείς του καλαμιού πάμεν κάθε χρόνο που τα δώδεκα μας για άδεια του φράχτη.......αν είδατε εσείς ελεχτές είδα τζαιγώ :lol: που επεία για την φετινή ερώτησα τον υπάλλιλο τζιαμέ....αν υπάρχει κανέναν σχέδιο για αντιμετόπιση του κούνελλου ή αν μπορεί να γίνει κάτι τέλοσπάντον.....τζαι λαλή μου με μιαν ηρωνία.....εννά πιάμεν να τους φκάλουμεν έναν έναν έξω? λαλώ του τζαιγώ... βάλε σιρμάτενα παραγάδια να τους φκάλλεις εκατό εκατό :wink: ....μα εννάρτουν άλλοι πάλε :|
Στις εκλογές 2013, ψηφίζουμε:
==ΤΟΥΡΝΑ==

User avatar
hdemetris
Posts: 710
Joined: Tue Feb 27, 2007 4:23 pm
Location: Λάρνακα

Re: adeies kai gia to psarotoufeko

Post by hdemetris »

Giorkos wrote:δίπλα που το Λιμανάκι ρε Χατζηπαντέλα......
.... Πέρκει παεςι ψάρεμα πριν τη Τετάρτη τζαι γράψουν σε...να κατασχέσουν και τον εξοπλισμό σου !!!! :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
Εν να σιέσω Γελιο :wink:
Γιώργος
Το ψαρολίμανο ρε? Εσύ έφκαλες άδεια?
Έτσι τζαι κατασχέσουν μου τον εξοπλισμό εννά ρτω να σου κρούσω τα ξύλενα σου να μάθεις να μεν μου βάλλεις έτσι εφτζιές :evil:
Ρε πτόχο ακούεις ήντα τατσίζης εν το ζεφκάρι σου? :D

Φίλε caveman τζαι γω βουτώ τα τελευταία 4 χρόνια 1-3 φορές κάθε εβδομάδα τζαι εν είδα ποτέ το τμήμα αλιείας. Θα φκάλω όμως άδεια να είμαι οκ γιατί μπορεί να αποφασίσαν να σοβαρευτούν λίγο με την δουλειά τους. Όμως αν δεν αρχίσουν τους ελέγχους να συνάξουν και κανένα παράνομο φέτος θα είναι η πρώτη και η τελευταία φορά που φκάλω.
Who the cap fit
Let them wear it

User avatar
Giorkos
Posts: 2215
Joined: Wed Dec 05, 2007 10:29 am

Re: adeies kai gia to psarotoufeko

Post by Giorkos »

ρε τζιμ...κάποτε που έφκαλα για ψάρεμα στον φράχτη επήα στο τμήαμ αλείας δίπλα στο λιμανάκι..απέναντι από την Υπηερσία αλλοδαπών....

για ψτ εν έφκαλα ακόμα.... νομίζω πρέπει να πάω στο πολεμικό ναυτικό γιατί το τμήμα αλιείας εν νομίζω να φκάλλουν άδειεσ για υποβρύχια :lol: :lol: :lol: :lol:

Γιώρκος ....
που κουρκούνα....μέχρι τούνα....

omonoia

Re: adeies kai gia to psarotoufeko

Post by omonoia »

i adei touti en oloxroni? an 3erete esxei tsie apagoreumenes perioxes ?

User avatar
Giorkos
Posts: 2215
Joined: Wed Dec 05, 2007 10:29 am

Re: adeies kai gia to psarotoufeko

Post by Giorkos »

ολόχρονη.σίγουρα όχι Μάη...και έχει και απαγορευμένες περιοχές...ρώτησε τους όταν πας να βγάλεις και πρέπει να σου πουν "λογικά"


Γιώργος
που κουρκούνα....μέχρι τούνα....

omonoia

Re: adeies kai gia to psarotoufeko

Post by omonoia »

thanks sinonomate tsie kales psaries

User avatar
Giorkos
Posts: 2215
Joined: Wed Dec 05, 2007 10:29 am

Re: adeies kai gia to psarotoufeko

Post by Giorkos »

[quote=" tsie kales psaries[/quote]

Φτού Φτού Φτού Μου...... :shock: :shock: :shock:

στον κύκλο των ψ-τουφεκάδων , αυτό που είπες πιο πάνω (άου...δεν μπορώ να το επαναλάβω) δεν πρέπει να το λές.... :wink: Μαθκιάζεις τους και έτσι δεν πιάνουν ψάρι... λες γιαυτό να μην πιάνω !!! :mrgreen:

Σκατά στην βέργα μας είναι το 'σύνθημα' (και γώ το έμαθα από το Ελληνικό φόρουμ !!!!)

Γιώργος


Υ.Γ Πτωχόπουλε...σάστα άρματα σου να πάμε να κάμουμε διαχείριση !!!! :twisted:
που κουρκούνα....μέχρι τούνα....

hemilios
Posts: 232
Joined: Fri Aug 17, 2007 7:46 am

Re: adeies kai gia to psarotoufeko

Post by hemilios »

ρε hdemetre λαλείς ο κάττος προκτές να είναι του τμήματος αλλιείας τζιαι εστείλαν τον να ελέξει :D . Αν είναι έτσι όπου θωρώ κάττους εν να τους παίζω.

User avatar
hdemetris
Posts: 710
Joined: Tue Feb 27, 2007 4:23 pm
Location: Λάρνακα

Re: adeies kai gia to psarotoufeko

Post by hdemetris »

hemilios wrote:ρε hdemetre λαλείς ο κάττος προκτές να είναι του τμήματος αλλιείας τζιαι εστείλαν τον να ελέξει :D . Αν είναι έτσι όπου θωρώ κάττους εν να τους παίζω.
Λαλείς ρε φίλε? Εγώ πάντως νομίζω ότι ο κάττος εν ο σπέκολ του Γιώρκου τζαι έστηλεν τον να μου πιάει τα ψάρκα μου :evil:
Ρε Γιώρκο τουλάχιστον δόσμου πίσω το ρεχτήρι :evil:
Who the cap fit
Let them wear it

Post Reply

Return to “Νομοθεσία”