adeies kai gia to psarotoufeko

User avatar
Giorkos
Posts: 2215
Joined: Wed Dec 05, 2007 10:29 am

Re: adeies kai gia to psarotoufeko

Post by Giorkos »

hdemetris wrote:
hemilios wrote:ρε hdemetre λαλείς ο κάττος προκτές να είναι του τμήματος αλλιείας τζιαι εστείλαν τον να ελέξει :D . Αν είναι έτσι όπου θωρώ κάττους εν να τους παίζω.
Λαλείς ρε φίλε? Εγώ πάντως νομίζω ότι ο κάττος εν ο σπέκολ του Γιώρκου τζαι έστηλεν τον να μου πιάει τα ψάρκα μου :evil:
Ρε Γιώρκο τουλάχιστον δόσμου πίσω το ρεχτήρι :evil:


Men μου πεις ότι επήετε ψάρεμα και έπιασε τα ψάρια (πάσστο ρεχτήρι) κανένας κάττος και εξαπολίθην του βούρου !!!!! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Να αρκέψετε να κάμνετε τρικά....μαλλί σιακό έσιη !!!! αχχαχαχαχαχαχα :lol:
που κουρκούνα....μέχρι τούνα....

User avatar
hdemetris
Posts: 710
Joined: Tue Feb 27, 2007 4:23 pm
Location: Λάρνακα

Re: adeies kai gia to psarotoufeko

Post by hdemetris »

Giorkos wrote: Men μου πεις ότι επήετε ψάρεμα και έπιασε τα ψάρια (πάσστο ρεχτήρι) κανένας κάττος και εξαπολίθην του βούρου !!!!! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Να αρκέψετε να κάμνετε τρικά....μαλλί σιακό έσιη !!!! αχχαχαχαχαχαχα :lol:
Ναι ρε. Έπαιξα 3 λαβράτζια τζαι άρπαξεν μου το έναν ο κάττος μαζί με το ρεχτήρι. Έκαμνεν καρτέρι τζαι μόλις εξομάκρισα λιον που τα ψάρκα άρπαξεν το. Ήταν ένας άσπρος. Νομίζω εν ο σπέκολ. Εν επρόλαβα να δω αν ήταν τζαι αλλήθωρος.
Who the cap fit
Let them wear it

hemilios
Posts: 232
Joined: Fri Aug 17, 2007 7:46 am

Re: adeies kai gia to psarotoufeko

Post by hemilios »

Σκεφτού να ήταν κανένα καλό λαυράκι. Ήταν να περάσεις τον κάττο σχοινάκι :mrgreen:

User avatar
Giorkos
Posts: 2215
Joined: Wed Dec 05, 2007 10:29 am

Re: adeies kai gia to psarotoufeko

Post by Giorkos »

hemilios wrote:Σκεφτού να ήταν κανένα καλό λαυράκι. Ήταν να περάσεις τον κάττο σχοινάκι :mrgreen:
Δηλαδή ο καημένος ο κάττος έμεινε νηστικός !!!! :wink: :wink: :wink: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


ρε...να σας δώσω τροφή να τους ταίζεται...αφού τα ψάρκα σας εν τους κανούν :mrgreen:
που κουρκούνα....μέχρι τούνα....

User avatar
gptochos
Posts: 705
Joined: Tue Apr 17, 2007 7:42 am
Location: Λάρνακα

Re: adeies kai gia to psarotoufeko

Post by gptochos »

Εν ο Τσιουτσιος αλλώπως :shock: Αλλά τζίνος εν βουρά :lol:
Ποιος θα ειναι ο τριτος καπετάνιος?

User avatar
Giorkos
Posts: 2215
Joined: Wed Dec 05, 2007 10:29 am

Re: adeies kai gia to psarotoufeko

Post by Giorkos »

gptochos wrote:Εν ο Τσιουτσιος αλλώπως :shock: Αλλά τζίνος εν βουρά :lol:

Ο Τισούτσιος θέλει Βουν τζιαι Γάρο να χορτάσει .... :mrgreen:
που κουρκούνα....μέχρι τούνα....

User avatar
gptochos
Posts: 705
Joined: Tue Apr 17, 2007 7:42 am
Location: Λάρνακα

Re: adeies kai gia to psarotoufeko

Post by gptochos »

Κάμνει για σημαδούρα πάντως :P
Ποιος θα ειναι ο τριτος καπετάνιος?

User avatar
hdemetris
Posts: 710
Joined: Tue Feb 27, 2007 4:23 pm
Location: Λάρνακα

Re: adeies kai gia to psarotoufeko

Post by hdemetris »

Κοπέλια πήγα την τετάρτη τζαι έφκαλα άδεια.
Ο αριθμός άδειας μου είναι 54. Δηλαδή υποθέτω ότι 54 άτομα σε όλη την Κύπρο βγάλαμε άδεια!!!!!
Πτωχόπουλε εσύ είσαι το 53?
Who the cap fit
Let them wear it

User avatar
gptochos
Posts: 705
Joined: Tue Apr 17, 2007 7:42 am
Location: Λάρνακα

Re: adeies kai gia to psarotoufeko

Post by gptochos »

Οχι ρε φίλε εγώ είμαι το 52. :D Ρε ποιος είναι το 53? Κερδίζει Giorkos Sub ξύλινο και μια ψαρευτική εμπειρία με το "Υποβρύχιο" ή αλλιώς Giorko :mrgreen:

Ρε Δημήτρη λογικά οι αριθμοί πρέπει να είναι για κάθε επαρχία :roll:
Ποιος θα ειναι ο τριτος καπετάνιος?

User avatar
Giorkos
Posts: 2215
Joined: Wed Dec 05, 2007 10:29 am

Re: adeies kai gia to psarotoufeko

Post by Giorkos »

gptochos wrote:Οχι ρε φίλε εγώ είμαι το 52. :D Ρε ποιος είναι το 53? Κερδίζει Giorkos Sub ξύλινο και μια ψαρευτική εμπειρία με το "Υποβρύχιο" ή αλλιώς Giorko :mrgreen:

Ρε Δημήτρη λογικά οι αριθμοί πρέπει να είναι για κάθε επαρχία :roll:
Εγώ πάντως το 53 δεν είμαι...

όσο για την άδεια είδα αυτή που έβγαλε ο γπτωχος....

πάλε καλά που τυπώνουν στο πριντερ την άδεια και δεν είναι τελείως χειρόγραφη......αλλά το τι δεν κατάλαβα ακόμα είναι η ανάγκη έκδοσης της σε μέγεθος Α4 .... Αγοράστε ρε κανένα μηχνούι να φκάλλετε καρτούες...ούτε πολλά λεφτά είναι και θα είχατε και μία καρτούλα (σαν την ταυτότητα σας) όμορφα και ωραία και ντε μοντέ :lol: !!!

Τουλάχιστο γίνεται καταγραφή σε κάποιο είδος συστήματος ή εν πάστη Word ??? xaxaxaxa

ά...καιδεν είναι σε άσπρη Α4 επομένως να σταματήσω να τους κατηγορώ....Κυβερνητικοί μάνα μου.... Κυβερνητικοί.... :x

Τα δευτέρκα της Βικτωρούς της μπακκάλλενας εν πιο επίσημα !!!!! :mrgreen:
που κουρκούνα....μέχρι τούνα....

User avatar
caveman
Posts: 3501
Joined: Sat Aug 11, 2007 1:59 pm
Location: Φράγμα Κούρη

Re: adeies kai gia to psarotoufeko

Post by caveman »

Giorkos wrote: Τουλάχιστο γίνεται καταγραφή σε κάποιο είδος συστήματος ή εν πάστη Word ??? xaxaxaxa
Τα δευτέρκα της Βικτωρούς της μπακκάλλενας εν πιο επίσημα !!!!! :mrgreen:

ακριβός όπως τα λές ρε φίλε...αν την χάσεις τζαι πιάσσε....μπορεί να μεν σε έβρουν πούποτε καταχοριμένω τζαι να φάεις το πρόστιμο :P
Στις εκλογές 2013, ψηφίζουμε:
==ΤΟΥΡΝΑ==

hemilios
Posts: 232
Joined: Fri Aug 17, 2007 7:46 am

Re: adeies kai gia to psarotoufeko

Post by hemilios »

Αν σε βρουν μες την θάλασσα κολυμβητό εννα πρέπει να φκεις έξω; :shock:

Εν να πιάσω να κάνω copy και να την πλαστικοοιήσω να την έχω πας την σημαδούρα. Εν τζιαι ξέρεις ποττέ.

Πάντως νομίζω επειδή είναι κάτι νέο και φοούμαστε πως θα εφαρμοστεί. Πιστέφκω θα είναι η ίδια κατάσταση με τις άδειες για τους φράκτες. Κάνουν έλεγχο-ταλαιπωρούν, μόνο στους νόμιμους, γιατί τους παράνομους φοούντε τους. Και επιπλέον θα γίνεται περισσότερο έλεγχος μόνο σε αυτούς που έχουν βάρκες και μπορούν να τους εντοπίσουν πιο ευκολα.

Τι θα κάνουν το καλοκαίρι που ο καθένας πιάνει και ένα ψαροτούφεκο και κατεβαίνει στην παραλία. Εν να κατεβαίνουν με το μαγιό όπος τζινους με τα κρεβατούθκια να κόφκουν τικετ;

Αλλά

User avatar
hdemetris
Posts: 710
Joined: Tue Feb 27, 2007 4:23 pm
Location: Λάρνακα

Re: adeies kai gia to psarotoufeko

Post by hdemetris »

caveman wrote:
Giorkos wrote: Τουλάχιστο γίνεται καταγραφή σε κάποιο είδος συστήματος ή εν πάστη Word ??? xaxaxaxa
Τα δευτέρκα της Βικτωρούς της μπακκάλλενας εν πιο επίσημα !!!!! :mrgreen:
ακριβός όπως τα λές ρε φίλε...αν την χάσεις τζαι πιάσσε....μπορεί να μεν σε έβρουν πούποτε καταχοριμένω τζαι να φάεις το πρόστιμο :P
Έχουν τζαι database τζαι καταχωρούν μας. Τωρά ήντα database εν τούτο ο θεός τζη ψυσιή τους. Τζαι η κοπέλλα που μου έβγαλε την άδεια στην Λάρνακα ήταν στην κοσμάρα της :D Κάθε στοιχείο που συμπλήρωνε έκαμνε 3-4 λάθη :D
Εμένα αρχικά εκαταχώρησε λάθος το επίθετο μου, έγραψε λάθος διεύθυνση, ταυτότητα... Άστα να παν. Ευτυχώς επαρακολουθούσα τζαι εδιόρθωνα την :D
Who the cap fit
Let them wear it

User avatar
gptochos
Posts: 705
Joined: Tue Apr 17, 2007 7:42 am
Location: Λάρνακα

Re: adeies kai gia to psarotoufeko

Post by gptochos »

Γράφουν τα ονόματα μας σε ένα excel file με το κινητό μας! Τωρά για ήντα σκοπό δεν ξέρω. :shock: Η άλλη μ@λ@κι@ που ρωτούσε τι περιοχή ψαρεύκουμε? Προσπαθώ να καταλάβω τη σημασία της :shock:
Ποιος θα ειναι ο τριτος καπετάνιος?

omonoia

Re: adeies kai gia to psarotoufeko

Post by omonoia »

peeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee en a8kiaseri toutoi.. ma en pellares tounta pramata.... na doumen ti 8a 8eloun allo toutoi....

Post Reply

Return to “Νομοθεσία”