Σημειώαεις για εξέτάσεις για άδεια χειριστή ταχύπλοου

Post Reply
User avatar
gptochos
Posts: 705
Joined: Tue Apr 17, 2007 7:42 am
Location: Λάρνακα

Σημειώαεις για εξέτάσεις για άδεια χειριστή ταχύπλοου

Post by gptochos »

Ρε κοπέλια ξέρετε που μπορώ να βρώ τις σημειώσεις για την θεωρεία των εξετάσεων για άδεια χειριστή ταχύπλοου σκάφους. Έπιασα στον Ναυτικό όμιλο λάρνακας και μου είπαν ότι δεν έχουν τις σημειώσεις και μου έδωσαν το τηλεφωνο κάποιου που είναι αρμόδιος και έχει 2 μέρες δεν το απαντά και την ερχόμενη τετάρτη θα πάω να κάτσω εξετάσεις. Έχει τες κανένας σας να τις δανειστώ για να δκιαβάσω ή ξέρεις κανένας από που μπορώ να τις προμηθευτώ?

Ευχαριστώ
Ποιος θα ειναι ο τριτος καπετάνιος?

User avatar
Giorkos
Posts: 2215
Joined: Wed Dec 05, 2007 10:29 am

Re: Σημειώαεις για εξέτάσεις για άδεια χειριστή ταχύπλοου

Post by Giorkos »

πέρκει σε κόψουν να σιέσω γέλιο.... :D
που κουρκούνα....μέχρι τούνα....

User avatar
gptochos
Posts: 705
Joined: Tue Apr 17, 2007 7:42 am
Location: Λάρνακα

Re: Σημειώαεις για εξέτάσεις για άδεια χειριστή ταχύπλοου

Post by gptochos »

Σε παρακαλώ μην χαλάς το ποστ :lol:
Ποιος θα ειναι ο τριτος καπετάνιος?

User avatar
MariosK
Posts: 3582
Joined: Sun May 04, 2008 6:00 pm
Location: Πάφος
Contact:

Re: Σημειώαεις για εξέτάσεις για άδεια χειριστή ταχύπλοου

Post by MariosK »

Ρε φίλε κανονικά έχουν τον ούλλοι οι ναυτικοί ομίλοι. Δοκίμασε σε κανέναν άλλο στην Λεμεσό.

gdeme
Posts: 539
Joined: Sun Jan 20, 2008 2:56 pm

Re: Σημειώαεις για εξέτάσεις για άδεια χειριστή ταχύπλοου

Post by gdeme »

Πες του Γιωργου ρε φιλε να σου πει που το βρήκε. Ισως εχει και ο ίδιος. Αν δεν κανω λαθος εχουν τα μεγαλα βιβλιοπωλεια.

Ποιος ειναι ο υπευθυνος?

User avatar
gptochos
Posts: 705
Joined: Tue Apr 17, 2007 7:42 am
Location: Λάρνακα

Re: Σημειώαεις για εξέτάσεις για άδεια χειριστή ταχύπλοου

Post by gptochos »

Τελικά το βρήκα. Με πήρε τηλέφωνο ο τύπος από την Λάρνακα και πήγα και το πήρα. 17 ευρώπουλα. Το πήρα από τον Τρικωμίτη (Suzuki). Υπεύθυνος είναι κάποιος Πέτρος Κρασσάς. Τώρα δεν ξέρω τι ακριβώς σχέση έχει στο Ναυτικό Όμιλο Λάρνακας (Νομίζω είναι πρόεδρος ιδιοκτητών ταχυπλόων σκαφών)
Ποιος θα ειναι ο τριτος καπετάνιος?

User avatar
Giorkos
Posts: 2215
Joined: Wed Dec 05, 2007 10:29 am

Re: Σημειώαεις για εξέτάσεις για άδεια χειριστή ταχύπλοου

Post by Giorkos »

gptochos wrote:Τελικά το βρήκα. Με πήρε τηλέφωνο ο τύπος από την Λάρνακα και πήγα και το πήρα. 17 ευρώπουλα. Το πήρα από τον Τρικωμίτη (Suzuki). Υπεύθυνος είναι κάποιος Πέτρος Κρασσάς. Τώρα δεν ξέρω τι ακριβώς σχέση έχει στο Ναυτικό Όμιλο Λάρνακας (Νομίζω είναι πρόεδρος ιδιοκτητών ταχυπλόων σκαφών)
:o :o :o :o :o :o

ήταν να σε αστειέψω όταν ήμουν σπίτι σου και θα σου έλεγα "πέρκει να το επλήρωσες κιόλας" ... κιόμως ΝΑΙ !!!! ελπίζω τουλάχιστον τούτα τα λεφτά να πηαίνουν στην Κυβέρνηση αλλά δεν ξέρω...αν κάπιος ξέρει ας μας διαφωτίσει.. νομίζω εν τζαιρός να κάμω και γώ κανένα έντυπο για να περνάτε εξετάσεις... 7Ευρώ μόνο κοπέλλια και θ αμπένεται και σε κλήρωση να κερδίζεται σχοινί για την άγκυρα της βάρκας σας...

του έριξα μια μαθκιά τούντου 'εντύπου' ... Σκέττο μασκαραλλίκκι...
Δεν νομίζω να χρησιμέψει σε κανένα για την ασφάλεια του (σαν βαρκάρης αλλά και εμάς σαν ψτ-αδες που είμαστε στο νερό και διατρέχουμε κίνδυνο που τις βάρκες) το τι είναι το υδροπλάνο, ποια εν η πλώρη, ποια η πρύμνη, τί είναι ο παράλληλος κανόνας κτλ...

Έλπιζα να έβλεπα μια παράγραφο που να λέει. "Άμαν δείτε καμιά σημαδούρα (να έχει και διάφορες φωτό), Τότε ΜΗΝ ΚΟΝΤΕΨΕΤΕ ... έχει ένα γάρο κατάγυρα που ψαρέφκει και υπάρχει κίνδυνος να τον ΣΚΟΤΩΣΕΤΕ !!!!! :naughty: :naughty: :naughty: :naughty:


το μόνο που είδα σχετικά με ψταδες είναι νομίζω στο σημείο 14 (αν θυμάμαι καλά) που λέει ότνα δείτε την σημαία Α (άσπρη με μπλε) τότε πρέπει να προσέξουν.... δείξετε μου μια σημαδούρα που εν για ψτ που να έσιη τούντη σημαία..καλώς ή κακώς ούλλες (ή οι πλέιστες) χρησιμοποιούν την κόκκινγ-άπσρη (από τα ξαδερφάκια μας τα Αμερικανάκια) !!!!

πε του κόσμου ρε κουμπάρε...είδες σημαδούραν... 100 ΜΕΤΡΑ ΜΑΚΡΙΑ ΤΗΣ

ΤΟ ΠΙΟ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΠΡΑΜΑ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΥΠΟΨΗ ΤΟΥΣ ΟΙ ΧΕΙΡΙΣΤΕΣ, ΤΟ ΠΑΡΕΛΕΙΨΑΝ :clap: :clap: :clap:

Γιώργος,

ένας ψαροτουφεκάς που εχάρηκεν άμαν έμαθε ότι ΠΡΕΠΕΙ να διαβάζουν κάτι τις και να 'περνούν΄εξετάσεις οι χειριστές σκαφών....ώστι τζαι είδε το έντυπο :twisted: :twisted:
που κουρκούνα....μέχρι τούνα....

User avatar
hdemetris
Posts: 710
Joined: Tue Feb 27, 2007 4:23 pm
Location: Λάρνακα

Re: Σημειώαεις για εξέτάσεις για άδεια χειριστή ταχύπλοου

Post by hdemetris »

Ας τες σημαδούρες και πόσταρε το σόρκατσο που έπαιξες :mrgreen:
Who the cap fit
Let them wear it

Post Reply

Return to “Νομοθεσία”