SIGN IN | REGISTER
Αρθρογραφία

ΑΚΤΗ ΨΑΡΟΝΤΟΥΦΕΚΟ ΣΚΑΦΟΣ ΓΛΥΚΑ ΝΕΡΑ ΔΙΑΦΟΡΑ ΘΕΜΑΤΑ

Σημειώαεις για εξέτάσεις για άδεια χειριστή ταχύπλοου

Σημειώαεις για εξέτάσεις για άδεια χειριστή ταχύπλοου

Δημοσίευσηαπό gptochos » Τετ Απρ 15, 2009 12:14 pm

Ρε κοπέλια ξέρετε που μπορώ να βρώ τις σημειώσεις για την θεωρεία των εξετάσεων για άδεια χειριστή ταχύπλοου σκάφους. Έπιασα στον Ναυτικό όμιλο λάρνακας και μου είπαν ότι δεν έχουν τις σημειώσεις και μου έδωσαν το τηλεφωνο κάποιου που είναι αρμόδιος και έχει 2 μέρες δεν το απαντά και την ερχόμενη τετάρτη θα πάω να κάτσω εξετάσεις. Έχει τες κανένας σας να τις δανειστώ για να δκιαβάσω ή ξέρεις κανένας από που μπορώ να τις προμηθευτώ?

Ευχαριστώ
Ποιος θα ειναι ο τριτος καπετάνιος?
Άβαταρ μέλους
gptochos

Δημοσ.: 705
Εγγραφη: Τρί Απρ 17, 2007 7:42 am
Τοποθεσια: Λάρνακα

Re: Σημειώαεις για εξέτάσεις για άδεια χειριστή ταχύπλοου

Δημοσίευσηαπό Giorkos » Τετ Απρ 15, 2009 12:24 pm

πέρκει σε κόψουν να σιέσω γέλιο.... :D
που κουρκούνα....μέχρι τούνα....
Άβαταρ μέλους
Giorkos

Δημοσ.: 2215
Εγγραφη: Τετ Δεκ 05, 2007 10:29 am

Δημοσίευσηαπό gptochos » Τετ Απρ 15, 2009 1:19 pm

Σε παρακαλώ μην χαλάς το ποστ :lol:
Άβαταρ μέλους
gptochos

Δημοσίευσηαπό MariosK » Τετ Απρ 15, 2009 1:31 pm

Ρε φίλε κανονικά έχουν τον ούλλοι οι ναυτικοί ομίλοι. Δοκίμασε σε κανέναν άλλο στην Λεμεσό.
Άβαταρ μέλους
MariosK

Δημοσ.: 3582
Εγγραφη: Κυρ Μάιος 04, 2008 6:00 pm
Τοποθεσια: Πάφος
Highscores: 7

Δημοσίευσηαπό gdeme » Τετ Απρ 15, 2009 7:52 pm

Πες του Γιωργου ρε φιλε να σου πει που το βρήκε. Ισως εχει και ο ίδιος. Αν δεν κανω λαθος εχουν τα μεγαλα βιβλιοπωλεια.

Ποιος ειναι ο υπευθυνος?
gdeme

Δημοσ.: 539
Εγγραφη: Κυρ Ιαν 20, 2008 2:56 pm

Δημοσίευσηαπό gptochos » Πέμ Απρ 16, 2009 6:29 pm

Τελικά το βρήκα. Με πήρε τηλέφωνο ο τύπος από την Λάρνακα και πήγα και το πήρα. 17 ευρώπουλα. Το πήρα από τον Τρικωμίτη (Suzuki). Υπεύθυνος είναι κάποιος Πέτρος Κρασσάς. Τώρα δεν ξέρω τι ακριβώς σχέση έχει στο Ναυτικό Όμιλο Λάρνακας (Νομίζω είναι πρόεδρος ιδιοκτητών ταχυπλόων σκαφών)
Άβαταρ μέλους
gptochos

Δημοσίευσηαπό Giorkos » Παρ Απρ 17, 2009 2:12 pm

gptochos έγραψε:Τελικά το βρήκα. Με πήρε τηλέφωνο ο τύπος από την Λάρνακα και πήγα και το πήρα. 17 ευρώπουλα. Το πήρα από τον Τρικωμίτη (Suzuki). Υπεύθυνος είναι κάποιος Πέτρος Κρασσάς. Τώρα δεν ξέρω τι ακριβώς σχέση έχει στο Ναυτικό Όμιλο Λάρνακας (Νομίζω είναι πρόεδρος ιδιοκτητών ταχυπλόων σκαφών)

:o :o :o :o :o :o

ήταν να σε αστειέψω όταν ήμουν σπίτι σου και θα σου έλεγα "πέρκει να το επλήρωσες κιόλας" ... κιόμως ΝΑΙ !!!! ελπίζω τουλάχιστον τούτα τα λεφτά να πηαίνουν στην Κυβέρνηση αλλά δεν ξέρω...αν κάπιος ξέρει ας μας διαφωτίσει.. νομίζω εν τζαιρός να κάμω και γώ κανένα έντυπο για να περνάτε εξετάσεις... 7Ευρώ μόνο κοπέλλια και θ αμπένεται και σε κλήρωση να κερδίζεται σχοινί για την άγκυρα της βάρκας σας...

του έριξα μια μαθκιά τούντου 'εντύπου' ... Σκέττο μασκαραλλίκκι...
Δεν νομίζω να χρησιμέψει σε κανένα για την ασφάλεια του (σαν βαρκάρης αλλά και εμάς σαν ψτ-αδες που είμαστε στο νερό και διατρέχουμε κίνδυνο που τις βάρκες) το τι είναι το υδροπλάνο, ποια εν η πλώρη, ποια η πρύμνη, τί είναι ο παράλληλος κανόνας κτλ...

Έλπιζα να έβλεπα μια παράγραφο που να λέει. "Άμαν δείτε καμιά σημαδούρα (να έχει και διάφορες φωτό), Τότε ΜΗΝ ΚΟΝΤΕΨΕΤΕ ... έχει ένα γάρο κατάγυρα που ψαρέφκει και υπάρχει κίνδυνος να τον ΣΚΟΤΩΣΕΤΕ !!!!! :naughty: :naughty: :naughty: :naughty:

το μόνο που είδα σχετικά με ψταδες είναι νομίζω στο σημείο 14 (αν θυμάμαι καλά) που λέει ότνα δείτε την σημαία Α (άσπρη με μπλε) τότε πρέπει να προσέξουν.... δείξετε μου μια σημαδούρα που εν για ψτ που να έσιη τούντη σημαία..καλώς ή κακώς ούλλες (ή οι πλέιστες) χρησιμοποιούν την κόκκινγ-άπσρη (από τα ξαδερφάκια μας τα Αμερικανάκια) !!!!

πε του κόσμου ρε κουμπάρε...είδες σημαδούραν... 100 ΜΕΤΡΑ ΜΑΚΡΙΑ ΤΗΣ

ΤΟ ΠΙΟ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΠΡΑΜΑ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΥΠΟΨΗ ΤΟΥΣ ΟΙ ΧΕΙΡΙΣΤΕΣ, ΤΟ ΠΑΡΕΛΕΙΨΑΝ :clap: :clap: :clap:

Γιώργος,

ένας ψαροτουφεκάς που εχάρηκεν άμαν έμαθε ότι ΠΡΕΠΕΙ να διαβάζουν κάτι τις και να 'περνούν΄εξετάσεις οι χειριστές σκαφών....ώστι τζαι είδε το έντυπο :twisted: :twisted:
που κουρκούνα....μέχρι τούνα....
Άβαταρ μέλους
Giorkos

Δημοσ.: 2215
Εγγραφη: Τετ Δεκ 05, 2007 10:29 am

Δημοσίευσηαπό hdemetris » Παρ Απρ 17, 2009 4:23 pm

Ας τες σημαδούρες και πόσταρε το σόρκατσο που έπαιξες :mrgreen:
Who the cap fit
Let them wear it
Άβαταρ μέλους
hdemetris

Δημοσ.: 710
Εγγραφη: Τρί Φεβ 27, 2007 4:23 pm

Επιστροφή στην Νομοθεσία

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης

USEFUL LINKS

- Windfinder forecast
- CYCOFOS weather forcecast
- Google weather forcecast

Navionics Cyprus Maps

SISTER SITES

HUNT & SHOOT
MAGAZINE
CYPRUS YACHTING
MAGAZINE
MAGAZINES

Cyprus Fishing Magazine
P.O. Box 55329, 3821 Limassol, Cyprus | Telephone: +357 25577750 | e-mail: info@cyprusfishingmagazine.com

Copyright © Dacor Advertising & Media LTD 2012
Designed by Dacor