Σορκοι με master

Post Reply
User avatar
chrysanthos9
Posts: 1853
Joined: Sun Nov 02, 2008 5:24 pm
Location: madrit spain

Σορκοι με master

Post by chrysanthos9 »

Καλησπερα κοπελια,
Χθες επια ενα γυρο κοντα στο σπιτι μου χωρις ψαροτουφεκο εννοειται μονο με το φαναρι μου να κοιταξω καποιες γνωστες μου σαργοτρυπες που παντα κρατανε ψαρια μεσα μα παντα απλα δεν πεζουνται μπορει και σε καθε ψαρεμα να βλεπω 15-20 σορκους μεγαλους εκει και να περνω 1 και με δυσκολια αλλα παντα μεγαλο τους μικρους εννοω μισο κιλο και κατω αφηνω τους μεσα στις τρυπες περκι κοντεψουν οι μεγαλυτεροι αλλα ματαια αν δεν κοντεψουν περνω τους μικρους. Χθες το μεσημερι επια εκει να κοιταξω τις πλακες να δω αν εβαλαν ψαρια να τους καμω ντου την Παρασκευη πρωτη πλακα που κοιταζω εχει μεσα 3 τερατα που βλεπω μονο για 5-6 δευτερολεπτα χωρις να αναψω φακο και μετα χανονται στο βαθος τις πλακα. Στην επομενη πλακα 2 μισοκιλοι με βλεπουν απορριμενοι αλλα οι μεγαλοι χασιμιοι αναβω φαναρι στο βαθος στις τρυπας 7-8 μετρα μεσα βλεπω 4-5 τερατα να βολταρουν για λιγα δευτερολεπτα και μετα να χανονται στο βαθος ολες οι τρυπες ειχαν μεσα σαργους μεγαλους αλλα τους εβλεπα μονο για πολυ λιγο και χανονταν να πω το βαθος εκει ειναι η πιο ξεβαθη πλακα για να την κοιταξω ο μισος πρεπει αν ειμαι εξω που το νερο βασικα τα πεδιλα εξω που το νερο μονο το κεφαλι μου στο νερο να με δει και κανενας να με παραξηγηση :lol: η πιο βαθια ειναι 1 μετρο αλλα εχουν τερατα μεσα εχει κανενας καμια εισηγηση μπας και απρω κανενα ψαρι μεγαλο εκει? να αναφερω οτι με το που βαλω ψαροτουφεκο μεσα χανουνται αμαν ειμαι χωρις ψαρτουφεκο μονο το κεφαλι μου στην τρυπα εν πιο δεκτικοι αμαν βαλω το ψαροτουφεκο μεσα στην τρυπα χανουνται .
Εχει κανενας καμια εισηγηση πως να παρω καποιο ψαρι απο εκει εχτος που βραδυ που μου ειπαν οι περισσοτεροι :x
Rememper always someone waiting for you at home

User avatar
admin
Site Admin
Posts: 3153
Joined: Tue Dec 19, 2006 1:38 pm

Re: Σορκοι με master

Post by admin »

Χρύσανθε πότε να έρθω πάφο να δώσουμε κανένα απολυτήριο σε κανένα σορκό???? :D

User avatar
chrysanthos9
Posts: 1853
Joined: Sun Nov 02, 2008 5:24 pm
Location: madrit spain

Re: Σορκοι με master

Post by chrysanthos9 »

οποτε θελεις φιλε μου μα νομιζω εν το αντιθετο που να γινει αν πιασουμε κανενα σορκο μεγαλο που εκεινους εν εκεινοι που εν να μας δωσουν απολυτυριο για ολοκληρωση της τεχνικης του ψαχτηριου για σαργους 8-)
Rememper always someone waiting for you at home

User avatar
leonidasss
Posts: 202
Joined: Tue Feb 12, 2008 4:47 pm

Re: Σορκοι με master

Post by leonidasss »

Αν μπορείς (λόγω βάθους) κάμε συρτό καλύπτοντας το σώμα σου από τος βράχους και καρτέρι έξω από την τρύπα. Μη δοκιμάσεις να μπεις μέσα. Αν το κάνεις σωστά βγαίνουν όπως τους χάννους! :D

leshi cy
Posts: 443
Joined: Fri Oct 29, 2010 2:53 pm
Location: marios larnaca http://furnituretown.com.cy/
Contact:

Re: Σορκοι με master

Post by leshi cy »

καλημερα κοπελλια και κοπελλες :D
επιεν και ο μαης και ελπιζω να ειναι ο τελευταιος που εν βουτουμε !
χρυσανθε μου αν παεις συνιθοσ και εν κοντευκουν και ηβρες τους εχτες εν που εκρατες μονο φαναρι :lol: :lol:

...τωρα η γνωμη μου να παεις τελια πρωι πριν να βγη ο ηλιοσ ( οι νυχτερινο ρε )
δοκιμασε με καρτερκα μακρια απο τις τρυπες τους!
αν εχει ψαρια εξω που σιουρα εννα εχει τζιν τιν ωρα εν ουλλοι εξω σχεδον οι σορκοι εννα σου κοντεψουν και λογο τις ωρας εννα τακκουρισις κανενα !
...αν θα μπης μεσ την τρυπα μεν αψης φαναρη !!
...εννα μπορεισ αν μινισ λιο τζιαμε πουκατο να δισ κινισι και καμια μαυρισουρα να πιεννι και να ερκεται , πολλες φορες ερκουνται να κουτουλισουν τις βερκας :roll: !
...αν δεις κινισι και εν καταφερις να ριξης ασε το οπλο στην αρκη τις τρυπας χωρις να καμνης πολλι θοριβο και ξανακατεβα!
αν εχει ψαρι κοντα εννα ερτη !!
...αν θα αψης φαναρη να εισαι ετιμοσ να ριξης γιατι με το που νιοοθουν το φως καμνουτην αλεκος!!
...εννα ειμαι γιτονιες σου , χαρικα που μου ειπες κινηται τιποτες!!
μ ε το νου σου μες τες τρυπες εστω και ξεβαθα φιλε μου !
ατε τζιε ποψε :lol:

User avatar
chrysanthos9
Posts: 1853
Joined: Sun Nov 02, 2008 5:24 pm
Location: madrit spain

Re: Σορκοι με master

Post by chrysanthos9 »

φιλε ΛΕΩΝΙΔΑ συρτο ειναι πολλα δυσκολο να καμεις εκει ειανι παρα πολυ ξεβαθα :? φιλε Μαριε εν να το δοκιμασω πολλα πρωι περκι κουσπισουμε κανενα :) ατε ελα κατω και ειδοποια
Rememper always someone waiting for you at home

User avatar
chrysanthos9
Posts: 1853
Joined: Sun Nov 02, 2008 5:24 pm
Location: madrit spain

Re: Σορκοι με master

Post by chrysanthos9 »

εκουτσισα ενα τερας σημερα το απογευμα με το ηλιοβασιλεμα οτι καλυτερο ο μεγαλος σορκος με το που εφκενα που το νερο καρτερακι στην εισοδο της τρυπα ειδα κινηση μεσα βολη χωρις να σημαδεψω και ο σορκος πανω :) συμπληρωσε την κουρκουνοψαρια μου
Rememper always someone waiting for you at home

Nikolas Nklou

Re: Σορκοι με master

Post by Nikolas Nklou »

chrysanthos9 wrote:εκουτσισα ενα τερας σημερα το απογευμα με το ηλιοβασιλεμα οτι καλυτερο ο μεγαλος σορκος με το που εφκενα που το νερο καρτερακι στην εισοδο της τρυπα ειδα κινηση μεσα βολη χωρις να σημαδεψω και ο σορκος πανω :) συμπληρωσε την κουρκουνοψαρια μου
:text-worthless: ατε βαλτον φωτογραφια να δουμε....

User avatar
chrysanthos9
Posts: 1853
Joined: Sun Nov 02, 2008 5:24 pm
Location: madrit spain

Re: Σορκοι με master

Post by chrysanthos9 »

υπομονη αυριο που εν να τον καθαρισω να τον φκαλω φωτο :) επιες κανενα γυρο?
Rememper always someone waiting for you at home

User avatar
c.nadiotis
Posts: 814
Joined: Tue May 19, 2009 9:13 am
Location: «Όταν εγκαταλείπεις την επιφάνεια να θυμάσαι ότι ζεις υπό προϋποθέσεις».
Contact:

Re: Σορκοι με master

Post by c.nadiotis »

ΕΥΓΕ!!! :clap: :clap: :clap: :clap:
I live my life a breath at a time

Nikolas Nklou

Re: Σορκοι με master

Post by Nikolas Nklou »

chrysanthos9 wrote:υπομονη αυριο που εν να τον καθαρισω να τον φκαλω φωτο :) επιες κανενα γυρο?
οι ρε ,εν ηβρα καθολου ωρα ...

User avatar
leonidasss
Posts: 202
Joined: Tue Feb 12, 2008 4:47 pm

Re: Σορκοι με master

Post by leonidasss »

Είδες άμαν ακούεις; (...καρτέρι έξω από την τρύπα. Μη δοκιμάσεις να μπεις μέσα. Αν το κάνεις σωστά βγαίνουν όπως τους χάννους) :D :clap: :clap:

Post Reply

Return to “Τεχνικές”