Ψαρό-ιστορίες

User avatar
Antreas
Posts: 746
Joined: Tue Dec 25, 2007 11:15 am
Location: Nicosia

Re: psaroistories

Post by Antreas »

hdemetris wrote:Τσιπούρα αφιερωμένη στον φίλο μου τον Αιμίλιο :wink:
Το λαβράκι δεν έπρεπε να το παίξω αλλά είχα καιρό να βουττήσω και μόλις το είδα εγύρισεν το μάτι μου.
Πρέπει να μάθω να συγκρατούμαι λίον.
μπραβο ρε Δημητρη ευτυχώς που πιαννεις τζαι εσυ κανενα ψαρουι να βλεπουμε τζαι εμεις. :D
παει καλα το οπλουι ρε φιλε ?

User avatar
hdemetris
Posts: 710
Joined: Tue Feb 27, 2007 4:23 pm
Location: Λάρνακα

Re: psaroistories

Post by hdemetris »

Omersub wrote: μπραβο ρε Δημητρη ευτυχώς που πιαννεις τζαι εσυ κανενα ψαρουι να βλεπουμε τζαι εμεις. :D
παει καλα το οπλουι ρε φιλε ?
Μα νομίζεις ρε φίλε ότι εγώ πιάνω? Όλο τον Αύγουστο εν έπιασα τίποτε. Εν ζήτημα να κανα όλο τον μήνα 2-3 βολές :shock: :shock:
Ευτυχώς εμπήκε το φθινόπωρο οπότε μεν ανησυχείς φίλε μου. Θα ρεφάρουμε :wink:
Το οπλούι εν καλό :D
Who the cap fit
Let them wear it

mariosko
Posts: 724
Joined: Mon Dec 03, 2007 2:08 pm
Location: Λ/ΣΙΑ

Re: psaroistories

Post by mariosko »

Omersub wrote: ρε φιλε μα εν τζαι μονο ο πρωταρας. εγω γενικα εχτες τζαι προχτες εν ειδα καθολου ψαρι τζαι ιδικα εχτες εγυρισα 2 τοπους που ειναι που τους καλους μου.
να παμε ρε φιλουι μου καλο. εγω περιμενω να μου πεις
ε το σκαφουι θελει κατι κολλιματα σε κατι πλαστικα πανω στα μπαλονια.
ε καμαμεν το τζαι σερβις τζαι polish ε ξανακαμαμε του την εγκατασταση. ε τωρα εμεινε να εβρουμε τζαι κανενα αυτοκινητο να το τραβουμε :lol:
μα ήντα περιμένεις, πριν καμια εφτομάδα εστειλα σου ενα μινιμα να παμε και επεξες πελλόν, ουτε απάντησες.
Ο βλάκας ειναι ανίκητος...

User avatar
Giorkos
Posts: 2215
Joined: Wed Dec 05, 2007 10:29 am

Re: psaroistories

Post by Giorkos »

@ Δημήτρη :

Εχρησιμοποίησες τριγωνομετρία για κεντράρεις την τσιπούρα :mrgreen: :mrgreen: :?: :?: :?: εν εγίνετον να παιχτέι πιο κέντρο που τζαμαί !!!!

Ωραίος...

@ Ομερσαπ

Έπιαες φουσκωτώ τελικά ??? βάλμας καμιά φωτό !!!



@ όλους,

επήα σήμερα για κανένα σορκό και ότι άλλο προκύψει !!!
οι σορκοί πρέπει να εγοράσαν ποτζίντες πατανίες που εσκουλλίζουνταν τα hobbits τα άτιμα και εγίνουνταν αόρατα γιατί ήταν αόρατοι...νομίζω ήβραν τα σε καλή τιμη στο ebay γιατί ούλλοι εφορούσαν την πατανιούα τους !!!! :evil: :evil: :evil:
(Νομίζω ότι εξεκληρήσαμε τους :cry: )

ε αφού Σορκούς εν ίσιεν είπα να σέιρω πάνω σε καμιά κουρκούνα να βάλόυμε τίποτε στο τηάνι.... είπαμε, οι Σορκοί εγοράσαν τες αόρατες πατανίες. τούτες εγοράσαν steroids που τζίνα που εμείναν του Duke Nukem ( παίζεται και ένα σενάριο να ήπιαν κάτι πράματα που εμείναν των αθλητών που τους Ολυμπιακούς, αλλά πρέπει να το εξακριβώσω) γιατί όπου τες εθόρες εφέφκαν με 100 !!! αλλά ήταν ΜΕΓΑΛΕΣ οι άτιμες.... :twisted: :twisted: όσες δεν έφεφκαν με 100 πρέπει να ήταν οι νέες κουρκούνες που έρκουνται με ενσωματωμένο τηλέμετρο για να μετρούν αποστάσεις και είναι θκιαβασμένες για μήκη, μονόφτερες, δίφτερες, φτερό πάνω-κάτω διαμέτρημα λαστίχων κτλ... με άλλα λόγια ΚΑΘΗΓΗΤΡΙΕΣ :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


Τζαι τζιαμαί που παραπονιούμαι ότι δεν είχε τίποτε η θάλασσα αποφασίζει να μου δώσει μία ευκαιρεία... Σούρος (περίπου όπως τον κόφκω με το μάτι καμιά 50-60αριά πόντους, αλλά συνήθως όπως τα υπολογίζω φκαίνουν λίο πιο μεγάλα στην πργματικότητα) στην απόσταση....είμουν ετοιμος για κανένα καρτερούι ...ο κουμπάρος χαβά του...εκολυμπούσε για μέσα..εκατέβηκα στα 3 μ, και έκατσα...κου κου κου..τίποτε...κο κου κου όσο πιο μελωδικά μπορούσα ...πάλε τίποτε....κου κου κου σαν αηδόνι και ναι......ο παρέας αλλάζει πορεία προς εμένα...έρκεται αλλά θα περάσει μακριά... δεν θα τον φτάσει η βολή..ξανά κου κου κου... και από παράλληλη πορεία προς εμένα στρίβει 90 μοίρες δεξιά και έρκεται μου μουτσούνα...έλα τζαι σάζω σε λαλώ...έκρυψα τζαι έμεινα...ο παρέας άρκεψε να σούζετε και να διστάζει να έρτει (ήταν εκτός βεληνεκούς κόμα) σούστου σούστου αποφάσισε να στρίψει αριστερά 90 και να συνεχίσει παράλληλη πορεία...επροσπάθησα να εκμεταλλευτώ την περιέργιεα του...έφκαλλα κελλέ πάνω κάτω του κινήσω το ενδιαφέρον...τίποτε...αγρόν αγόρασε ο κουμπάρος... που σου νέφκω , που πάεις ρεεεεε....ο παρέας έφεκαι για καλά...εθόρουν το νουρίν του και μία ύστατη προσπάθεια που όταν είμουν μιτσής εδούλεφκε με τα σουρούθκια...φκάλλω το μασιέριν και σίρνω το (όπως τον νίντζα) ...αλλά πάλε εχάσαμε..η λεπίδα ήταν μαύρη και δεν γυάλισε καθόλου να την 'μουντάρε' ο παρέας.....

όπως εκαταλάβατε , ο κουμπάρος έκλασεν με κανονικά !!!! Εν πειράζει...αύριο πάλε...


Γιώργος

Υ.Γ κάποιο εγυρέφκαν βελονίδες...τζαμαί που είμουν σήμερα, ακριβώς στον ίδιο τόπο (δεν ξέρω αν ήταν σύμπτωση) είδα και την περασμένη βδομάδα και σήμερα ένα κοπάδι βελονίδες (η κάθε μια ήταν περίπου 60 εκατοστά) ήταν αναγιούμενες πάντως και σπάνια βλέπω αυτό το μέγεθος...εκολυμπούσαν σχετικά αργά (τούτες εκόψαν πίσω, δεν βρήκαν τες αόρατες πατανίες, ούτε τα φάρμακα των αθλητών) :mrgreen:
που κουρκούνα....μέχρι τούνα....

User avatar
panaistou
Posts: 16
Joined: Tue May 27, 2008 3:58 pm
Location: Larnaca

Re: psaroistories

Post by panaistou »

κοπελια καλημέρα σας. σήμερα επιαμε ψάρεμα και ηρταμε πίσω παπαγαλάκια(ως συνήθως)=P
κολυμπούσαμε για περίπου 1 ώρα αλλα εν είχε ούτε για δείγμα psari.se 1 φάση βλέπω 1 συμμορία 4-5 σορκον ΤΈΡΑΤΑ!!!!
πρέπεi να ήταν 25 πόντους περίπου να μεν πω παραπάνω τζάι κάτσετε με του βούρου=)τελοσπάντων διαλέγω τον πιο μεγάλο και παίζω τον, άστοχο για εκατοστά.
Eθελα να τραβω τα βυζιά μου που το κακό μου. Eτριποσε κάτω που κάτι πέτρες αλλα ate ευρετoν...
έσπασαν τα νεύρα μου τζάι εσικοστικα τζάι εφια την άλλη week εν μου γλιτώνουν όμως.
αλωπός εν καλά που λάλη ο Giorkos πίνουν τίποτε οι γεριμοι=)
In this white wave I am sinking in this silence in this white wave in this silence I believe......

User avatar
Antreas
Posts: 746
Joined: Tue Dec 25, 2007 11:15 am
Location: Nicosia

Re: psaroistories

Post by Antreas »

προς Μαριο:ρε φιλουι μου εν επιασα κανενα μήνυμα. γιατι ποτε μου εστειλες μήνυμα τζαι εν σου απάντησα τζαι εν θα σου απαντουσα τωρα.

προς Δημητρη: φθινόπωρο ξυφθινόπωρο ψαρι γιοκ. βλεπε ποιο κατω.

Προς Γιωργο: ρε φιλε την βαρκουα ε πιασαμεν την με ενα παρεα που μισα. ασε ποιο μετα να φκαλω καμια φωτογραφια να την δεις.

προς ολους(κοπυ πειστ που τον Γιωρκο:P)

σημερα ε ξαναπηγα σε ενα που τους αγαπημενους μου τοπους (βλεπε Καππαρκα).
ε ξεκίνησα με ριχα καρτερια αλλα ηταν λιο πρωι ακομα τζαι τα ψαρια στα ριχα βρησκω τα μετα τις 11. λαλω να παω μεσα να ποσκολιστω λιο πανω σε κανενα σορκο τζαι να ξαναερτω. παω μεσα. ρε καρτερκα ρε ψαχτηρκα ρε ο ηλιος έστειλε σαν χρυσαφι τις αχτινες του στην πολεμιστρα μου(εκλεψα το που το deep τουτο) :lol: ρε εξαπολουσα το 100ρι επιαννα το 75ρι ρε μετα ξανα το 100ρι. σε μια φαση που την πώρωση μου να πιασω ενα ψαρι ε βρέθηκα σε ενα τοπο που εν ε θωρουσα καν τον βυθο που το βαθος τζαι εκαμνα αιωρήσεις στο πουθενα να περκει εβρω τιποτε να κινείται. ΤΙΠΟΤΕ νεκρα. σε μια φαση ε συνειδητοποίησα οτι ηταν πολλα βαθκια τζαι λαλω μαλακα εισαι μονος σου αν παθεις τιποτε ποιος εννα σε εβρει δακατω? :oops: τζαι αρκεψα το στραφυν. οπως ε στρεφουμουν καπου στα 15 μετρα ειδα ενα χταποδι τζαι κατέβηκα οπως τον γυπα πανω του αλλα τελικα ηταν μικρο τζαι αφησα το στην ησυχία του.
μετα ξανα εξω στα ξεβαθα. καθε 10 μετρα εκαμνα καρτερι. η στολη μου εγινε παραλλαγη απο μπλε που ηταν απο το πολλιν τρίψιμο πανω στους βράχους. ξανα τιποτε. επιασεν με η πελλαρα λαλω θα φκω οπως ειμαι να πιασω το αυτοκινητο να παω αλλου. αλλα οταν ε φκηκα λαλω κανει. εννεν η μερα μας σημερα. α πηγα στο τροχοσπιτο τις γιαγιας μου εφαα την κοτολέτα μου με τις πατατες έκοψα το κουριν μου τζαι ηρτα παλε σπιτι.
τζαι ερωτώ ???
που ειναι το ψαρι οεο ???? :twisted:

User avatar
Giorkos
Posts: 2215
Joined: Wed Dec 05, 2007 10:29 am

Re: psaroistories

Post by Giorkos »

Omersub wrote: που ειναι το ψαρι οεο ???? :twisted:
που να δείτε ψάρι ειδοποιάται μας τζαι μας....

Ρε Αντρέα... πότε εν να με πάρεις στην Καππαρκά σου ρε...αρέσκουν μου πολλά να τες θωρώ ανθισμένες ...αν δεν νεν ανθισμένη και έκαμα αγγουράκι να κόψουμε να βάλουμε ξυδάτο :wink:

άτε να δούμε αν πάμε κανένα μεσοφτόμαδο με τον Χατζηπαντέλα...
που κουρκούνα....μέχρι τούνα....

User avatar
Antreas
Posts: 746
Joined: Tue Dec 25, 2007 11:15 am
Location: Nicosia

Re: psaroistories

Post by Antreas »

Giorkos wrote:


Ρε Αντρέα... πότε εν να με πάρεις στην Καππαρκά σου ρε...αρέσκουν μου πολλά να τες θωρώ ανθισμένες ...αν δεν νεν ανθισμένη και έκαμα αγγουράκι να κόψουμε να βάλουμε ξυδάτο :wink:
ρε φιλε εχω καμποσες κανατες σπιτι αν θελεις να σου φερω μια :D

hemilios
Posts: 232
Joined: Fri Aug 17, 2007 7:46 am

Re: psaroistories

Post by hemilios »

hdemetris wrote:Τσιπούρα αφιερωμένη στον φίλο μου τον Αιμίλιο :wink:
Το λαβράκι δεν έπρεπε να το παίξω αλλά είχα καιρό να βουττήσω και μόλις το είδα εγύρισεν το μάτι μου.
Πρέπει να μάθω να συγκρατούμαι λίον.
Φοβερή η τσιπουράκλα. Εχάρικα το πολλά. Άκου και τις συναγρίδες 8)

User avatar
Mnason
Posts: 111
Joined: Fri Aug 10, 2007 7:14 am
Location: Λεμεσός

Re: psaroistories

Post by Mnason »

Μια φορά και ένα καιρό ήταν ένας ροφός....
http://www.facebook.com/group.php?gid=15445623823 Δείτε τον Ο.Φ.Ε.Κ στο Facebook

User avatar
Giorkos
Posts: 2215
Joined: Wed Dec 05, 2007 10:29 am

Re: psaroistories

Post by Giorkos »

Mnason wrote:Μια φορά και ένα καιρό ήταν ένας ροφός....
όντως...μία φορά και ένα καιρό ήταν ένας ροφός.... :wink:

Πολλά Καλός Περικλή !!!!
που κουρκούνα....μέχρι τούνα....

User avatar
Antreas
Posts: 746
Joined: Tue Dec 25, 2007 11:15 am
Location: Nicosia

Re: psaroistories

Post by Antreas »

Περικλη αν και νομιζω ενα τετοιο ψαρι θελει δικο του τοπικ τουλαχιστο πε μας τζαι την ιστορια :D

p.s. ο αλλος ο παρεας τι ψαρι καμνει οτι βαστα ???? :lol:

οπως τζαι να εχει μπραβο πολλα ωραιο ψαρι

User avatar
HellRider
Posts: 123
Joined: Tue Nov 27, 2007 9:10 am
Location: λεμεσος

Re: psaroistories

Post by HellRider »

εν ο Μηχαλης ο αλλος?

User avatar
HellRider
Posts: 123
Joined: Tue Nov 27, 2007 9:10 am
Location: λεμεσος

Re: psaroistories

Post by HellRider »

btw πολλα ωραιο ψαρι.αν το εβλεπα εγω ηταν να νομισω οτι εν βραχος :shock:

User avatar
Antreas
Posts: 746
Joined: Tue Dec 25, 2007 11:15 am
Location: Nicosia

Re: psaroistories

Post by Antreas »

η δεινοσαύρους :D

Post Reply

Return to “Ψαρέματα-Εμπειρίες”