Ψαρό-ιστορίες

User avatar
StephanosNic
Posts: 329
Joined: Wed Sep 19, 2007 12:38 pm
Location: Lefkosia

Re: psaroistories

Post by StephanosNic »

Σύμφωνοι, αλλα για αρχάριο το 90αρι εν οκ οπλο εννεν? Εννοω, εν θα ηταν υπερβολή να εχει τζιε 100αρι μαζί του ενας αρχάριος? Προσωπικά σαν αρχαριοτατος πιστεύω ότι εν καλά να εξοικιωθεί ένας αρχάριος με όλα τα μήκη όπλων, απο 70-90-100 ή/και 110
I MAKE FISH YOU GO DISCO !!!! DISCO DISCO GOOD GOOD !!!!

User avatar
Mnason
Posts: 111
Joined: Fri Aug 10, 2007 7:14 am
Location: Λεμεσός

Re: psaroistories

Post by Mnason »

Ρε παιδιά είστε εντελός εκτός θέματοςςςςςςς.
http://www.facebook.com/group.php?gid=15445623823 Δείτε τον Ο.Φ.Ε.Κ στο Facebook

User avatar
Antreas
Posts: 746
Joined: Tue Dec 25, 2007 11:15 am
Location: Nicosia

Re: psaroistories

Post by Antreas »

έχει δίκιο ο Περικλής
εδω μεσα συζητάμε μονο για ψαρεματα.
ανοίγω αλλο θεμα στον εξοπλισμο για να συζητήσουμε για τα όπλα. ( ουπς ε προλαβε με ο Στεφανος :lol: )
και ετσι για να συνεχίσουμε εδω να μιλούμε για ψαρεμα
τα χτεσινά.....
DSCF2128.jpg

User avatar
StephanosNic
Posts: 329
Joined: Wed Sep 19, 2007 12:38 pm
Location: Lefkosia

Re: psaroistories

Post by StephanosNic »

αναθεμαν την τύχη μου χαννω ψαρεματα τωρα !!!! μπραβο ρε αντρικκο !!!!
I MAKE FISH YOU GO DISCO !!!! DISCO DISCO GOOD GOOD !!!!

User avatar
panaistou
Posts: 16
Joined: Tue May 27, 2008 3:58 pm
Location: Larnaca

Re: psaroistories

Post by panaistou »

ΜΑ ΠΟΥ ΤΑ ΒΡΙΣΚΕΤΕ ΤΟΥΝΤΑ ΜΩΡΑ ΡΕ ΓΜΤ?
ΕΜΕΙΣ ΟΠΟΤΕ ΠΑΜΕ ΠΑΠΑΓΑΛΑΚΙΑ?
ΠΕΤΕ ΜΑΣ ΤΖΑΙ ΜΑΣ ΚΑΝΕΝΑΝ ΤΟΠΟ=)(ΜΑΛΛΟΝ ΟΙ Α)=)
In this white wave I am sinking in this silence in this white wave in this silence I believe......

User avatar
hdemetris
Posts: 710
Joined: Tue Feb 27, 2007 4:23 pm
Location: Λάρνακα

Re: psaroistories

Post by hdemetris »

Μπράβο Αντρέα! Είδες ότι μόλις εμπήκεν ο Σεπτέμβρης εγύρισεν?
Who the cap fit
Let them wear it

User avatar
Giorkos
Posts: 2215
Joined: Wed Dec 05, 2007 10:29 am

Re: psaroistories

Post by Giorkos »

αν και δεν συμπαθώ τους πουτ_οκέφαλους θα ήθελα πολύ να του πισκαλήσω μιαν τούντου χτηνουθκιού που μας επόσταρες !!!!

να την φάει (εενοείται στα 3-4 μήκη :wink: ) ναν ούλλη δική του....

να ρε κέφαλε....πάρεεεεεεεεεεεεεε ...


Μπράβο Αντρέα.
που κουρκούνα....μέχρι τούνα....

hemilios
Posts: 232
Joined: Fri Aug 17, 2007 7:46 am

Re: psaroistories

Post by hemilios »

αμαν ήντα τζιέφαλος. Πολλά ωραίος. Πρέπει να ήταν ωραίο και το πέξιμο του.

User avatar
Antreas
Posts: 746
Joined: Tue Dec 25, 2007 11:15 am
Location: Nicosia

Re: psaroistories

Post by Antreas »

ο κεφαλος ειναι πελαγισιος τζαι κατα 99% δεν ειδε ξανα ανθρωπο μπροστα του.
ηρτε μισο μετρο που το οπλο τζαι εφαεν την.
ε ξαναχτυπησα ετσι μεγεθος κεφαλους τζαι εχουν καμποσο τραβημα αλλα τουτος πρεπει να εσπασε ο σπονδιλος του που την βολη γιατι εκαμε 2-3 μετρα πως ηταν να φιγει τζαι εμεινε τζιαμε.

παντως τουτο το ειδος κεφαλους ειναι πολλα νοστιμοι στα καρβουνα

User avatar
HellRider
Posts: 123
Joined: Tue Nov 27, 2007 9:10 am
Location: λεμεσος

Re: Ψαρό-ιστορίες

Post by HellRider »

μπραβο ρε παλλικαρι μου! ωραια ψαρια :) μαλλον ενα παω σημερα να πεκσω κανενα παρπουνουι στο εναμισι μετρο να χαρω :lol:
(αν ερκετε η γυναικα δλδ γιατι μονος εν παω)

User avatar
MariosK
Posts: 3582
Joined: Sun May 04, 2008 6:00 pm
Location: Πάφος
Contact:

Re: Ψαρό-ιστορίες

Post by MariosK »

Santanomenos wrote:extes epia psarema sto ladies mila jie epeksa 8kio glossoues...teis a8erines...mia papa8kia jie ena ilektropsaro....etsi..gia na men pernoun ta myala sas aera..!!!!! epolloloisete sannamou!!!!
Ε φίλε ντόλος τα πήρες έσσω τούτα ούλλα :shock:?

User avatar
AggelosLRK
Posts: 1655
Joined: Thu Apr 24, 2008 6:38 pm

Re: Ψαρό-ιστορίες

Post by AggelosLRK »

Να σας πω και εγω μια ψαροιστορια...

Την περασμενη εβδομαδα πηγα για το καθιερωμενο μου σπινινγκ στις περιοχες του αεροδρομιου οπου και ειδα 2 ψαροντουφεκαδες να πλευριζουν το φουσκωτο τους κοντα σε μια σημαδουρα 30-40 μετρα απο την ακτη και να ξεκινουν ψαρεμα,σε μια φαση ο ενας φωναζει του αλλου να κοντεψει και προς μεγαλη μου εκπληξη καμακωσε 1 ορφουι ισα με την παλαμη του χεριου μου και αφου το εβγαλε απο την βεργα το πεταξε νεκρο παραπερα..
Ενα μεγαλο μπραβο σε αυτους τους ανθρωπους για την ηλιθιοτητα τους!με κατι τετοια περιστατικα μου ερχετε να παρατησω το ψαρεμα η να βρω ενα εντελως αποκρυμνο μερος να μην βλεπω κανεναν και να βγαινω εξω απο τα ρουχα μου.
Και αναρωτιεμαι γιατι να ειμαστε ετσι λαος (Κυπρος&Ελλαδα) οπου η εξαιρεση δεν ειναι ο κανονας :cry:
οδευουμαι προς την ολικη εξολοθρευση των θηραματων.. ο Θεος να μας βοηθησει για την επομενη δεκαετια.

User avatar
Antreas
Posts: 746
Joined: Tue Dec 25, 2007 11:15 am
Location: Nicosia

Re: Ψαρό-ιστορίες

Post by Antreas »

φιλε μου ασυνείδητοι υπαρχουν παντου.
γιατι οι καλαμαες που καθουντε τζαι γεμιζουν μια σικλα με σορκουθκια του δαχτιλου μου του μικρου εν καλυτεροι ?
τζινοι οι σορκοι ε μπορουσαν να γεινουν 1 κιλο. τζαι φκενουν τζαι λαλουν οι ρε ε φκαλαμεν τον μεζε μας παλε.

το προβλημα δεν ειναι οτι υπαρχουν ασυνείδητοι το προβλημα ειναι οτι καποιος πρεπει να μαθει σε αυτους οτι αυτο που κανουν ειναι λαθος.
πριν απο μερικα χρονια έβγαινες στο δρομο και εβλεπες ολο χαρτια πετάμενα. δεν χρειάστηκε να βγει καποιος νομος αλλα μονοι τους οι άνθρωποι κατάλαβαν οτι αυτο που κανουν ειναι λαθος και τωρα αν προσεξεις ο δρομος ειναι πολυ καλυτερος απο πριν.

οι άνθρωποι μπορουν να μαθουν αλλα καποιος πρεπει να τους το πει.
εγω οταν ακουω γνωστους μου να λενε για ορφουθκια τους προσβαλλω για να μαθουν οτι αυτο που κανουν δεν ειναι καλο. μια μερα στην θαλασσα ενας φιλος βρηκε ενα ορφο κοντα στο 1,5 κιλο τζαι του ειπα ασε τον σε εμενα και αντι να παω με το οπλο κατεβηκα μονο με την καμερα και το τραβηξα βιντεο και φωτογραφιες. οταν με ρωτησε του ειπα οτι αυτο το πραγμα ειναι ενα μορο 1,5 χρονου. δεν ειναι κριμα ???
νομιζω οτι καταλαβε.

δεν μπορουμε να ρίχνουμε το φταίξιμο σε καποιον και εμεις να κρυβόμαστε πισω απο το δαχτυλο μας.
φταίμε και εμεις οσο φταίνε και αυτοι

User avatar
AggelosLRK
Posts: 1655
Joined: Thu Apr 24, 2008 6:38 pm

Re: Ψαρό-ιστορίες

Post by AggelosLRK »

Φιλε omersub διαβασα το ποστ σου προσεχτηκα και δεν καταφερα να καταλαβω στην προκειμενη περιπτωση ποιο ηταν το δικο μου φταιξιμο,ξερω οτι μιλουσες γενικα αλλα παρεθεσα ενα συγκεκριμενο παραδειγμα και επειδη ειναι στο κυπρισταν που ζουμε μπορει να με επαιζαν με το ψαροτουφεκο αν τολμουσα να τους πω τιποτα.
Οσο για τις αντεννες εχω καταθεσει αποψη πως πρεπει να απαγορευτει σαν ειδος ψαρεματος γιατι ελαχιστοτατοι ξερουν να ψαρευουν σωστα με την συγκεκριμενη τεχνικη.
Μην εισελθουμε σε αντιπαραθεσεις τυπου ψαροτουφεκαδων η καλαμαδων την ιδια ζημια κανουν απλα σε διαφορετικα ειδη ψαριων.

Εντελει συμφωνουμε :)

User avatar
Antreas
Posts: 746
Joined: Tue Dec 25, 2007 11:15 am
Location: Nicosia

Re: Ψαρό-ιστορίες

Post by Antreas »

φιλε δεν ειπα οτι φταις εσυ συγκεκριμένα για κατι
ειπα φταίμε ολοι μας.
με το να καθόμαστε και να κανουμε παραπονα δεν βγαίνει ακρη. πρεπει να προσπαθησουμε ολοι μας να δείξουμε σε αυτους τους ασυνείδητους ποιο ειναι το σωστο και ποιο το λαθος.
και εγω καποτε οτι εβλεπα το χτυπούσα οπως ολοι μας αλλα καποιος βρεθηκε και μου ειπε αυτο ειναι λαθος και αυτο ειναι σωστο.
αν δεν υπηρχε αυτος ο καποιος μπορει και εγω να χτυπουσα ορφουθκια της παλαμης.

δεν εχω τιποτα εναντιων σου και ουτε υπαρχει αντυπαραθεση.
απλα λεω οτι για να ειμαστε σε μια θαλασσα που θα την χαιρόμαστε ολοι μας πρεπει να προσπαθησουμε ολοι για αυτην

Post Reply

Return to “Ψαρέματα-Εμπειρίες”