Εξορμήσεις και Αποτελέσματα

tanosolari
Posts: 23
Joined: Wed May 07, 2008 1:15 pm

Re: Εξορμήσεις και Αποτελέσματα

Post by tanosolari »

nicolas theocharous wrote:καλημέρα σε όλους μετά από πολύ καιρό... η πράξη του Χρύσανθου ίσως να ήταν λάθος ΑΛΛΑ....

αλήθεια πόσοι που εμας δαμέσα που φωνάζουμε των άλλων για τις ψαριές τους μέσα σε τούτη τη μικρή διαδικτιακή κοινωνία έχουμε τα κότσια, άμαν είμαστε σε παραλία δίπλα σε καλαμάες είτε όταν βγαίνει μια βάρκα έξω και δούμε πολλούς να παρανομούν κατά του θαλάσσιου πλούτου μας, να πάμε και ακριβώς τα ίδια σκληρά λόγια που χρησημοποιούμε δαμέσα είτε κάτω που τον τίτλο ενος administrator η και user να τα πούμε σε αγνώστους για τις ψαριές που εκάμαν?? Πόσοι που δαμέσα εθέλαν πραγματικά να βοηθήσουν και επίαν να συλλάβουν (αφού σχεδόν παντα το τμήμα αλιείας εν απών και ειδικά εκείνες τις ώρες) χωρίς καμιά ιδιότητα ένα νυχτερινό ψαροτουφεκκά?? Πόσοι που δαμέσα όταν εφίαν οι τσιπούρες πρόσφατα επίετε και εμαλλώσετε με τους ψαράδες που επίασαν που 200 κομμάτια ο κεθένας??? Είμαι σίγουρος πως πολλά λίγοι....


Φιλικά,

Νικόλας
Μα ακριβως τουτη ειναι η σημασια του φορουμ ρε φιλε!Τα κοπελια του φορουμ και γενικα ΤΟ φορουμ αυτο δημιουργηθηκε για κατι καλυτερο και για να βελτιωθουν καταστασεις οπως τουτες. Και οι ανθρωποι που εκαμαν προβλημα για το μινερουι ψαξε λιο μες το φορουμ ποσες φορες τα ειπαν και γενικα ΤΙ εκαμαν στο ψαρεμα!Ονομαστικα εν θα μιλησω αλλα εγω προσωπικα αν μεν υπηρχε το φορουμ και καποια ατομα που δαμε ουτε ψαρουθκια μιτσια ενα εξεχωριζα ουτε μεγαλα και πολλα αλλα πραματα.

User avatar
admin
Site Admin
Posts: 3153
Joined: Tue Dec 19, 2006 1:38 pm

Re: Εξορμήσεις και Αποτελέσματα

Post by admin »

Πραγματικά μπαίνω διαβάζω και θλίβομαι πραγματικά με τις συμπεριφορές των περισσότερων απο εδώ μέσα. Νιώθω ότι πετάξαμε επτά χρόνια σκληρής δουλειά στα σκουπίδια απο ένα πείσμα, μια κουβέντα παραπάνο, μια φωτογραφία. Ρε για όνομα του θεού . Έσχει 7 χρόνια που βουρούμε να συσπειρωθούμε να κάμουμε συλλόγους, να κάμουμε ομοσπονδίες να αλλάξουμε λίο την κωλοκατάσταση μες τουτον τον τόπο και αντί να επικεντρωθείτε όλοι με ζήλο για αυτά τα θέματα έφταιξε σας το φόρουμ και ποιοι μπαίνουν μέσα και τι ένα σωρό δικαιολογίες. Έκαμε κάτι κάποιος το οποίο είναι ενάντια στα δικά σας πιστεύω στις δικές σας αρχές υπάρχει ο σωστός και ήπιος τρόπος να του εξηγήσετε κάτι. όλα τα άλλα περισσεύουν. Αλλά να σας πω κάτι εκείνοι που είναι πραγματικοί ψαράδες και αγαπούν αυτό που κάνουν έχουν και άποψη και όρεξη αλλά δυστυχώς είναι λίγοι οι περισσότεροι είτε το κάνουν για συμφέρον είτε για επίδειξη . Τρανταχή απόδειξη είναι το γεγονός ότι αν οργανώσουμε κάτι και μέσα στο φόρουμ το δουν 300 άτομα στην εκδήλωση έρχονται 30 δηλαδή το 10%. Αν κάποιος ενδιαφερόταν για τα κοινά για τους συλλόγους για το το μέλλον αυτού που λέγεται ερασιτεχνική αλιεία θα έμπαινε σε ένα υγιεί κύκλο και θα αντιλαμβανόταν ότι όλα είναι μια αλυσίδα. Τα καταστήματα, το περιοδικό, το φόρουμ, οι συλλόγοι, όλα είναι αλληλένδετα. όταν καταρρεύσει ένα θα πέσουν και τα υπόλοιπα. Τι κατάλαβε κάποιο ο οποίος αγόρασε ένα ψαροντούφεκο ή ένα καλάμι από το διαδίκτυο σχεδόν στην ίδια τιμή που θα το έπαιρνε από την Κύπρο;. Νιώθει δυνατός ;, νιώθει περήφανος που τα κατάφερε να το φέρει από μόνος του.; Ενώ θα μπορούσε να το πάρει στα ίδια χρήματα απο την Κύπρο απο ένα καταστηματάρχη που χορηγεί συλλόγους, πληρώνει φόρους., συνεισφέρει και πρός την ερ. αλιεία και πρός το κράτος.(δέν μιλάω για την περίπτωση που δέν υπάρχει το προϊόν ή ο εισαγωγέας είναι παράλογος) όλοι νομίσαμε ότι γίναμε ΟΙ ΨΑΡΑΔΕΣ. Θέλετε να σας πώ την άποψη μου επτά χρόνια τριβής με το περιοδικό και τα φόρουμ. Εκείνος που πιάνει τα περισσότερα ψάρια είναι εκείνος που διαθέτει τον περισσότερο χρόνο. Καμία σχέση με τις γνώσεις. Εγώ τα περισσότερα ψάρια τα έπιανα όταν δέν ασχολιόμουνα με το περιοδικό. όταν είχα αρκετό χρόνο . Αλλά για μένα σήμερα το ψάρεμα δέν είναι να πιάνω ψάρια αλλά να ξέρω ότι υπάρχουν ψάρια. ίσως επαγγελματικά να αυτοκτονώ λόγω του πάθους μου για αυτό που κάνω αλλά είμαι πολύ περήφανος για το ότι έκανα και προσπαθώ να κάνω. Επτά χρόνια άκουσα και ακούω πολλά. Μάλιστα καποιοι απο το φόρουμ διαδίδουν και διάφορα πίσω απο την πλάτη μου προσπαθόντας να με διαβάλουν εμένα ώς άτομο αλλά και την δουλειά μου και τα μαθαίνω. Να σας πώ κάτι ολίγο ιδρώνει το αυτί μου . Κρατάω τα καλά και συνεχίζω δέν θα αφήσω κανένα να καταστρέψει ότι με κόπο και μόχθο χτίσαμε όλα αυτά τα χρόνια. όποιος νομίζει ότι δέν αξίζει να ασχολείτε , όποιος νομίζει ότι τα ξέρει όλα ή ότι είναι πολύ υπερ άνω για να μπαίνει να διαβάζει και να γράφει μέσα στο φόρουμ να πάει στο καλό . Να μείνουν οι καθαρόαιμοι να συνεχίσουμε αυτό που ξεκινήσαμε. Αλλιώς τώρα είναι η κατάλληλη ευκαιρια που υπάρχουν ακόμη τσιπούρες έξω να γυρίσουμε στα παλιά , στον καιρό της αρπαχτής και της ψαροτροφής.

leshi cy
Posts: 443
Joined: Fri Oct 29, 2010 2:53 pm
Location: marios larnaca http://furnituretown.com.cy/
Contact:

Re: Εξορμήσεις και Αποτελέσματα

Post by leshi cy »

εν καταλάβω πωσ που το μινερουι εγιρησε το 8εμα στο φόρουμ !!
κακος το επεξε ...εβαλε το φωτο ετελιωσε !!
ισως το θεμα επιεν στραβα που την αρκη !!
πρεπει να ειμαστε μια ομαδα αν θελουμε να παμε μπροστά !!
ειμαι σιουρος πως ο χρυσανθοσ εκαταλαβε το λαθος του και που εννα το φαη και εν 8α εχει φαΐ πανω του εννα το συνηδιτοποιηση ακομα παραπανω!
ουλλοι εκαμαμεν λαθη και εγω παραπολλα !
αλλα πρεπει να περνα το σωστο μηνυμα προς τα εξω να αποχτησουμε συνηδηση σιγα σιγα και με συμβουλες ακομα και με τροπο που περνα το σωστο μηνυμα να διωρθοσουμε τα πραματα σιγα σιγα!!
ο μαριος ειπεν τα οπως ενιοθε και επειδη ο χρυσανθος εν ενεργω μελος και ξερει 2 πραματα παραπανω ακομα και απο εμας , εκφραστικε ετσι απεναντι του !!
χαλαρα ρε κοπελια χαλαρα ...χρυσανθε με το καιρο γινομαστε καλητεροι ρε φιλε παμε μπροστα οχι πισω!!
μαριε μεν περνεις οτι διαβαζης της μετρητής εσυ αν νιωθης πως ειπες οτι επρεπε να πεις για να εισε ενταξει με τον εαυτο σου καλα εκαμες!

...τωρα τι να πω για το περιοδικο και για οσα εγιναν τον τελευταιο χρονο εν θιμαμε κατι παρομοιο και τοση προοδο 20 χρονια που ψαρευκω !! :clap:

σημαινει γινεται καλη δουλεια !
...αλλα μεν περιμενεται να αλλαξουν τα πραματα απο μια μερα στην αλλη θελει υπομονη ...πολλη υπομονη!!
που εννα εχει σεμιναριο στην λαρνακα για τα μωρα ενημερωνεται να φερω την βαπτιστικια μου και ενα φιλο μου να μαθει 5-6 πραματα :lol:

nicolas theocharous
Posts: 472
Joined: Fri Jun 12, 2009 9:33 am

Re: Εξορμήσεις και Αποτελέσματα

Post by nicolas theocharous »

Σωστός ο Άριστος... Όσο για τις κουβέντες πίσω που την πλάτη σου ρε φίλε έτσι εσυνηθήσαμε εμείς οι Κυπρέοι... Που εννα έβρεις ένα άτομο που εν θα μιλούν πίσω που την πλάτη του πε μας το και εμάς... Απλά έτσι είναι όλοι εν πρόκειτε να αλλάξει ποττέ τούτο...

Εν κρίμα το γεγονός πως με το παραμικρό που εννα γείνει δημιουργείτε ολόκληρος πανικός και ξεκινούν οι καβγάδες.. που τη στιγμή που εγίνικε ένα πράμα και εν μπορείς να το αλλάξεις τότε πρέπει με κόσμιο τρόπο και χωρίς να προσβάλεις κανένα να προσπαθήσεις να το διορθώσεις ή και να το αποτρέψεις από το να ξαναγίνει στο μέλλον γι αυτό όλοι μας ανεξαιρέτως πρέπει να μιλούμε στους άλλους όπως θα θέλαμε να μας μιλούν εμάς είτε μικροί είμαστε είτε μεγάλοι όλοι αξίζουν σεβασμό. Επειδή εν κρίμα να γίνουντε έτσι επεισόδια κάθε τρεις και λίγο εν καλό να κάτσουν όλοι να αναλογιστούν τις ευθύνες τους. Άλλοι για τις πράξεις τους και άλλοι για τα λόγια τους. Και επειδή όλοι μας είμαστε ανθρώποι και κάμνουμε λάθη και επειδή εννα ξαναγίνουν λάθη αργά ή γρήγορα ας προσπαθήσει ο καθένας από πλευράς του και να μειώσει κάθε πιθανότητα που έχει να κάμει λάθος και να βρεθεί εκτεθημένος αλλά και ο καθένας να προσπαθεί όταν γίνει ένα λάθος να εκφράζεται σε κοσμικά πλαίσια και να μεν προσβάλει κανένα. Έτσι εννα είναι πιο εύκολο να αποτραπούν πιθανές συγκρούσεις στο μέλλον.

Φιλικά,

Νικόλας

User avatar
admin
Site Admin
Posts: 3153
Joined: Tue Dec 19, 2006 1:38 pm

Re: Εξορμήσεις και Αποτελέσματα

Post by admin »

Φίλε με μαι αφορμή βγαίνουν πολλά στην φόρα και ήταν καιρός να λεχθούν κάποια πράγματα. Ο καθένας με το παραμικρό αγκρίζεται και διπλώνει τα είδα πολλές φορές το έργο . Έλεος . Μέσα από αυτό το φόρουμ έκανα μερικούς από τους καλύτερους μου φίλους, γνώρισα άτομα πολύ σπουδαία που με βοήθησαν και με βοηθούν κάθε μέρα. Κάναμε σεμινάρια, εκδηλώσεις, κινήσαμε ακόμη και την προσοχή του διευθυντή του ΤΑΘΕ τώρά δέν θα κάτσω να χολοσκώ γιατί ο Α ή ο Β έν τους άρεσε που ο Κωστής η ό Γιαννής κάτι τους είπε και αμέσους βγαίνουν όλοι να πούμε εφύαν όλοι από το φόρουμ οι καλοί και διάφορες άλλες βλακείες. Εγώ ξέρω ότι ΆΜΜΑ ΠΙΣΤΈΥΕΙΣ ΣΕ ΚΆΤΙ ΩΦΕΊΛΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΣΤΗΡΊΞΕΙς.Αν ήμουν επιχειρηματίας και όχι ψαράς η επόμενη έκδοση θα είχε μια τσιπούρα εξώφυλλο και θα έλεγε ο τίτλος που να πιάσετε τις τσιπούρες που έμειναν και ένα dvd με ψάρεμα τσιπούρας. Έτσι θα εκτοξεύονταν και οι πωλήσεις του περιοδικού ενώ τις βλέπω να πέφτουν.

User avatar
since1984
Posts: 128
Joined: Wed Aug 13, 2008 10:55 am
Location: Paphos/Cyprus

Re: Εξορμήσεις και Αποτελέσματα

Post by since1984 »

Υπόψη μας ότι το ελάχιστο μέγεθος απ ότι γνωρίζω για μινερι είναι 8 εκατοστά!!! που τζαμέ δικαίωμα του καθενα μας αν θα θα το κρατήση ή να το αφήκει πίσω. Που ναν μες το πιάτο ρε Χρύσανθε βαλτου κ λίες πατατούες κ πόσταρε το δαμε στο φορουμ κ όποιου αρέσει.
Ο Χρύσανθος εν αρκετά ώριμος (μωρό όπως των αποκαλέσαμε πολλοί δαμέσα). Είναι αρκετά ενεργό μέλος έχει χρόνια. Έχει γνώμη άποψη κ ότι θέλει κάμνει. Αισε που έχει μερικούς αθκιασερούς που να σχολιάσουν/προσβάλουν έτσι για να γίνεται κουβέντα... :liar:

Εδιάβασα ότι γίνουνται πολλά συχνά τέτοιες συζητήσεις και σε άλλα φορουμ. psarema.gr πολλά ελάχιστες φορες, greekspinners ποτέ .... κ σε άλλα φορουμ εν επρόσεξα κάτι παρόμοιο!δαμέσα συνέχεια ενεν για τούτο που εν ποστάρι κανένας, τζε που να γελαστεί κάπιος μπαμ να τον αρπάξετε που το λαιμό. :naughty:

α υπόψη σας,είμαι κ γώ αθκιασερός κ γράφω σας τα πιό πάνω :dance: :dance: :dance:

nicolas theocharous
Posts: 472
Joined: Fri Jun 12, 2009 9:33 am

Re: Εξορμήσεις και Αποτελέσματα

Post by nicolas theocharous »

since1984 wrote:Υπόψη μας ότι το ελάχιστο μέγεθος απ ότι γνωρίζω για μινερι είναι 8 εκατοστά!!! που τζαμέ δικαίωμα του καθενα μας αν θα θα το κρατήση ή να το αφήκει πίσω. Που ναν μες το πιάτο ρε Χρύσανθε βαλτου κ λίες πατατούες κ πόσταρε το δαμε στο φορουμ κ όποιου αρέσει.
Ο Χρύσανθος εν αρκετά ώριμος (μωρό όπως των αποκαλέσαμε πολλοί δαμέσα). Είναι αρκετά ενεργό μέλος έχει χρόνια. Έχει γνώμη άποψη κ ότι θέλει κάμνει. Αισε που έχει μερικούς αθκιασερούς που να σχολιάσουν/προσβάλουν έτσι για να γίνεται κουβέντα... :liar:

Εδιάβασα ότι γίνουνται πολλά συχνά τέτοιες συζητήσεις και σε άλλα φορουμ. psarema.gr πολλά ελάχιστες φορες, greekspinners ποτέ .... κ σε άλλα φορουμ εν επρόσεξα κάτι παρόμοιο!δαμέσα συνέχεια ενεν για τούτο που εν ποστάρι κανένας, τζε που να γελαστεί κάπιος μπαμ να τον αρπάξετε που το λαιμό. :naughty:

α υπόψη σας,είμαι κ γώ αθκιασερός κ γράφω σας τα πιό πάνω :dance: :dance: :dance:
φίλε προσωπικά εγώ εν έκρινα την ψαριά του Χρύσανθου, καμιά σχέση ούτε εννα με δεις να κρίνω ψαριές των άλλων ποττέ μου. κάθε άλλο, εγώ έκρινα τον τρόπο που του εσυμπεριφερθήκαν. και όταν τον είπα μωρό εννοούσα σε σύγγριση με την ηλικία των υπολοίπων εδώ και ούτε τον είπα ανώριμο ούτε άφησα να εννοειθεί κάτι τέτοιο. ο Χρύσανθος ο ίδιος ξέρει πόσο πολλά τον συμπαθώ προσωπικά και τον εκτιμώ και σαν άνθρωπος ποττέ μου εν θα τον επρόσβαλλα. :wink: :wink: :wink:

φιλικά,

Νικόλας

Nikolas Nklou
Posts: 249
Joined: Thu Aug 16, 2012 6:59 am

Re: Εξορμήσεις και Αποτελέσματα

Post by Nikolas Nklou »

nicolas theocharous wrote:
since1984 wrote:Υπόψη μας ότι το ελάχιστο μέγεθος απ ότι γνωρίζω για μινερι είναι 8 εκατοστά!!! που τζαμέ δικαίωμα του καθενα μας αν θα θα το κρατήση ή να το αφήκει πίσω. Που ναν μες το πιάτο ρε Χρύσανθε βαλτου κ λίες πατατούες κ πόσταρε το δαμε στο φορουμ κ όποιου αρέσει.
Ο Χρύσανθος εν αρκετά ώριμος (μωρό όπως των αποκαλέσαμε πολλοί δαμέσα). Είναι αρκετά ενεργό μέλος έχει χρόνια. Έχει γνώμη άποψη κ ότι θέλει κάμνει. Αισε που έχει μερικούς αθκιασερούς που να σχολιάσουν/προσβάλουν έτσι για να γίνεται κουβέντα... :liar:

Εδιάβασα ότι γίνουνται πολλά συχνά τέτοιες συζητήσεις και σε άλλα φορουμ. psarema.gr πολλά ελάχιστες φορες, greekspinners ποτέ .... κ σε άλλα φορουμ εν επρόσεξα κάτι παρόμοιο!δαμέσα συνέχεια ενεν για τούτο που εν ποστάρι κανένας, τζε που να γελαστεί κάπιος μπαμ να τον αρπάξετε που το λαιμό. :naughty:

α υπόψη σας,είμαι κ γώ αθκιασερός κ γράφω σας τα πιό πάνω :dance: :dance: :dance:
φίλε προσωπικά εγώ εν έκρινα την ψαριά του Χρύσανθου, καμιά σχέση ούτε εννα με δεις να κρίνω ψαριές των άλλων ποττέ μου. κάθε άλλο, εγώ έκρινα τον τρόπο που του εσυμπεριφερθήκαν. και όταν τον είπα μωρό εννοούσα σε σύγγριση με την ηλικία των υπολοίπων εδώ και ούτε τον είπα ανώριμο ούτε άφησα να εννοειθεί κάτι τέτοιο. ο Χρύσανθος ο ίδιος ξέρει πόσο πολλά τον συμπαθώ προσωπικά και τον εκτιμώ και σαν άνθρωπος ποττέ μου εν θα τον επρόσβαλλα. :wink: :wink: :wink:

φιλικά,

Νικόλας
εε φαχτορα μου!!! κανει τζε απποσες τον πολλα τον Χρυσανθο με τουτα τωρα τζε ποιος τον συναει......... :lol:
Never back down

nicolas theocharous
Posts: 472
Joined: Fri Jun 12, 2009 9:33 am

Re: Εξορμήσεις και Αποτελέσματα

Post by nicolas theocharous »

ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ ηταν καλο τουτο :lol: :lol: :lol:

User avatar
chrysanthos9
Posts: 1853
Joined: Sun Nov 02, 2008 5:24 pm
Location: madrit spain

Re: Εξορμήσεις και Αποτελέσματα

Post by chrysanthos9 »

Καλησπερα και απο μενα :) αθελα μου χωρις να ξερω οτι θα εγινετουν τοσος σαλος για το μινερουι εποσταρα το μπορει και να ηταν λαθος μου που το εχτυπησα αλλα αξιζει για ενα μινερουι τοσος σαλος? η απλα ηταν η αφορμη? :think: καθε γνωμη αποδεχτη εγω εν εχω προβλημα με κανενα ο καθε ενας λαλει τη γνωμη του ασχετα αν δεν συμφωνει με τη δικη μου αν ολοι συμφωνουσαν με τη γνωμη μας δεν θα μαθαιναμε ποτε τιποτα. Καθε ψαρας κατα τη γνωμη μου πρεπει μονος του να καταλαβει τι ειναι σωστο και τι λαθος τι πρεπει να χτυπα και τι οχι. Απλα σκευτειται αξιζει για ενα μινερουι μισο κιλο τοσος σαλος που επροκληθηκε? :naughty: παρακαλω να ληξει το θεμα να καθαρισει και το τοπικ και παμε για αλλα χωρις φωτο ομως :hand: Ρε Νικολι με φοασε και εν αππονουμε :lol:
Rememper always someone waiting for you at home

Yiannis
Posts: 67
Joined: Fri Aug 24, 2007 3:15 am

Re: Εξορμήσεις και Αποτελέσματα

Post by Yiannis »

Αρχικός μου σκοπός είταν να σχολιάσω και εγώ όλον αυτόν το σαματά αλλά ανακαλύπτω οτι δέν υπάρχουν λόγια. Απλά η νοοτροπία του κυπραίου σε όλο της το μεγαλείο.
Ο σωστός άνθρωπος δέν είναι απλά αυτός που εφαρμόζει τους νόμους αλλά αυτός πού ακολουθεί τους κανόνες της ηθικής
και εκεί που σταματά ο νόμος όχι μόνο στο ψάρεμα αλλά σε όλους τους τομείς της ζωής. Αυτός ο άνθρωπος ΜΟΝΟ, πραγματικά αγαπά και σέβεται το περιβάλλον που ζεί και ειδικά τη θάλασσα που είναι το θέμα μας.
Τί σχέση έχει αν κάποιος γραφει ταχτικά στο φόρουμ η αν βάζει φώτο ή όχι ή νά λέει ά είναι στό επιτρεπόμενο μέγεθος, εγώ θα το πιάσω.
Εσύ είσαι ηθικά σωστός? Αυτό προσπαθούν να σας διδάξουν οι δημιουργοί του φόρουμ.
respect the sea and the enviroment.release the
small fish.DO NOT accept and allow illegal fishing

User avatar
belluga
Posts: 680
Joined: Sun Mar 22, 2009 6:00 pm

Εξορμήσεις και Αποτελέσματα

Post by belluga »

since1984 wrote: Εδιάβασα ότι γίνουνται πολλά συχνά τέτοιες συζητήσεις και σε άλλα φορουμ. psarema.gr πολλά ελάχιστες φορες, greekspinners ποτέ .... κ σε άλλα φορουμ εν επρόσεξα κάτι παρόμοιο!δαμέσα συνέχεια ενεν για τούτο που εν ποστάρι κανένας, τζε που να γελαστεί κάπιος μπαμ να τον αρπάξετε που το λαιμό. :naughty:

α υπόψη σας,είμαι κ γώ αθκιασερός κ γράφω σας τα πιό πάνω :dance: :dance: :dance:
Ε φιλε εν η αληθεια μονο οι καλαμαραες θα μπορουσαν να ηταν χειροτεροι που μας τζαι ως τζαι δαμε βουρουμε να τους προλαβουμε! ;-)
Τα ιδια τζαι χειροτερα γινουνται τζαι σε καποια ελληνικα φορουμ ρε φιλε ουτε δαμε εν εχουμε αποκλειστικοτητα! :-D :-D :-D



Sent from my iPhone using Tapatalk

User avatar
c.nadiotis
Posts: 814
Joined: Tue May 19, 2009 9:13 am
Location: «Όταν εγκαταλείπεις την επιφάνεια να θυμάσαι ότι ζεις υπό προϋποθέσεις».
Contact:

Re: Εξορμήσεις και Αποτελέσματα

Post by c.nadiotis »

Λοιπόν κύριοι,
Tα τεκταινόμενα στο φόρουμ τις τελευταίες δυο μέρες με προβλημάτισαν πολύ, αντιλαμβάνομαι ότι δεν μπορούμε να διορθώσουμε τους πάντες όπως επίσης δεν μπορούμε να μην νιώθουμε αδικημένοι και προσβεβλημένοι όταν υποκείμαστε σε αυστηρή κριτική για ασήμαντους ή και ανύπαρκτους λόγους.
Διάβασα με πολύ προσοχή τα λεγόμενα του Αριστου και επειδή συμπεριλαμβάνομαι και εγώ σε αυτούς που δηλωσαν αποχώρηση πρέπει να ξεκαθαρίσω κάτι, στην δύσκολη αυτή εποχή που ζούμε, άπαντες έχουμε χάσει ένα κομμάτι από την υπομονή μας, συσσωρεύουμε καθημερινά άγχος και νεύρα και το τελευταίο που χρειαζόμαστε είναι όταν επιτέλους βρούμε λίγο χρόνο να ασχοληθούμε με το ψάρεμα (και το φόρουμ είναι ενασχόληση με το ψάρεμα γιατί αυτό πραγματεύεται) να βρίσκουμε μπροστά μας ανθρώπους που χρησιμοποιούν το φόρουμ για να εκτονώσουν αυτό το stress, είτε με υπερβολικές αντιδράσεις σε μικρά 'κακά' είτε με αλόγιστες κατηγοριες και προσβολές.
Αυτό ακριβώς είναι που δεν χρειαζόμαστε, περισσότερη αχρείαστη ένταση και κάτι που δεν το χρειαζόμαστε και μας ενοχλεί απλά το αποφεύγουμε.

Για αυτό ακριβώς τον λόγο έγραψα ότι έγραψα στο τελευταίο μου post. Mε ενόχλησε αφάνταστα η κουβέντα του Μάριου:

Εσύ πάντως είσαι πάντα παρόν να δυναμιτίζεις καταστάσεις. Ακόμα τζε τώρα που εξιθίμανεν η ένταση επανήλθες για να ηλέκτρισης την ατμόσφαιρα. Άφησμας τζε μια φορά να κάμουμε μια συζήτηση χωρίς να παρέμβεις...


Πραγματικά θέλω να ξέρω αν ισχύει αυτό και δεν το έχω καταλάβει, θέλω να ξέρω αν είμαι υποκινητής ανεπιθύμητων καταστάσεων και αν έχω μερίδιο ευθύνης στο τι έγινε ή ακόμα αν ο τρόπος που απαντώ και θέτω ερωτήματα είναι ενοχλητικός για κάποιους.

Είναι τέτοια η προσωπικότητα μου που με κάνει να αποδέχομαι μικρές αταξίες από νεαρά άτομα και πιστεύω έντονα, ότι για να σχηματιστεί σωστή παιδία σε κάποιο νεαρό πρέπει να του δώσουμε να καταλάβει το λάθος του και όχι να του θυμώσουμε ούτε να τον προσβάλουμε, αυτό συχνά έχει αντίθετα αποτελέσματα. Eτυχε να στείλω προσωπικό μήνυμα με συμβουλές σε κάποιο για να μην τον θίξω δημοσια...

Πραγματικά εγώ θέλω να είμαι εδώ και να προσφέρω ότι μπορώ, αλλα πρέπει να ξέρω αν οι σουνφορουμιστες μου με κατατάσσουν στα άγρια η στα ήμερα....

Πάντα φιλικά,
Ναδιώτης Κωνσταντίνος
I live my life a breath at a time

User avatar
belluga
Posts: 680
Joined: Sun Mar 22, 2009 6:00 pm

Εξορμήσεις και Αποτελέσματα

Post by belluga »

c.nadiotis wrote:
Eτυχε να στείλω προσωπικό μήνυμα με συμβουλές σε κάποιο για να μην τον θίξω δημοσια...

Πάντα φιλικά,
Ναδιώτης Κωνσταντίνος
Πιστευω οτι ειναι ο καλυτερος τροπος να πουμε κατι ή και να συμβουλεψουμε καποιο χωρις να δημιουργουμε νευρα και εντασεις!!!



Sent from my iPhone using Tapatalk

Sorkomanis
Posts: 436
Joined: Mon Nov 01, 2010 12:38 pm
Location: Λευκωσία

Re: Εξορμήσεις και Αποτελέσματα

Post by Sorkomanis »

c.nadiotis wrote:
Πραγματικά εγώ θέλω να είμαι εδώ και να προσφέρω ότι μπορώ, αλλα πρέπει να ξέρω αν οι σουνφορουμιστες μου με κατατάσσουν στα άγρια η στα ήμερα....

Πάντα φιλικά,
Ναδιώτης Κωνσταντίνος
Στα ημερα!

εγώ στα 2 χρονια που είμαι γραμμένος στο forum, σχετικά νέος, αλλα την άποψη μου θα την πω. Γιατί αυτός είναι και ένας από τους λόγους που δημιουργείται ένα forum, η απορία η άποψη η συζήτηση και η κατάληξη σε συμπέρασμα με την συμβολή πολλών τις περισσότερες φορες. Γιατί κάθε άποψη μετρα, στο κάτω κάτω αν έχω λάθος θα με αποδείξουν αυτοί που ξέρουν καλύτερα. Το ότι μια κουβέντα ξεκίνησε αρχικά μεταξύ 2 δεν σημαίνει ότι πρέπει να μείνει έτσι, σανά και είναι ξιφομαχία και οι άλλοι πρέπει να κάτσουν θεατές να θωρούν μέχρι να νικήσει ο ένας. Αν είναι έτσι τότε γιατί να την κάνουμε δημοσια την συζήτηση...
Και σίγουρα δεν θα έκανα ποτε τη χάρη κανενός να σταματήσω να γράφω και να ασχολούμαι.
Χρύσανθε καλός ήθελες να είσαι ειλικρινής, αλλα λάθος η πράξη σου.
Πάντα φιλικά
Μαρίνος
Πείτε ΌΧΙ στις μαλάγρες, μπασμούς και ψαροτροφες:)

Post Reply

Return to “Ψαρέματα-Εμπειρίες”