Εξορμήσεις και Αποτελέσματα

leshi cy
Posts: 443
Joined: Fri Oct 29, 2010 2:53 pm
Location: marios larnaca http://furnituretown.com.cy/
Contact:

Re: Εξορμήσεις και Αποτελέσματα

Post by leshi cy »

NIKOLAS HARRIS wrote:ωραίοι παιδιά καλά ξεκινήσατε!
το τριήμερο μας εμεις περάσαμε όμορφα πολύ γελιο πολλές ώρες θάλασσα ενα ψάρι που μας τυρράνησε την πρώτη μέρα και ένα ψάρι μεγαλύτερο που με ακολούθησε στην ίδια βουτιά τη δευτερη μέρα!Βέβαια το καλύτερο ήταν οι κατσαρίδες που εντοπίστηκαν και θα συνοδεύσουν αριστοκρατικά τις μακαρονάδες μας!!
Φιλιά και καλή αρχη πάντα με προσοχή!!
υγ: Μάριε ευχαριστώ για την καλή παρέα και στο νερο και έξω!! αλοοο!!!
Image

Image
φιλε μου και εγω τωρα τι να πω :D

περασαμε καταπληχτικα αρκετο γελιο και αρκετες ωρες στην θαλασσα οπως μ αρεση ενα πραμα! :D
εγω 8α πρεπει να πω το ευχαριστω για την φιλοξενια και οχι μονο !
ειχα την ευκαιρια κερδισω εμπειριες και να προσπαθησω να ανεβασω ρυθμους για το καλοκαιρι!
πρωτη φορα ενιοθα τοση ασφαλεια στης βουτιες μου και μπορεσα εστω και λιγο να πιεσω τον εαυτο μου!!
...καπιες εικονες δεν 3εχνιουνται ειδικα τις κορους που χαιρετισε και εφυε :lol: :lol:
αν και η διαφορα πειρας εμπειριας και μετρων ηταν μεγαλη , πιστευω με το να ψαρευης με κάποιο καλυτερο σε βοηθα να γινης και εσυ καλύτερος
σε ευχαριστω και παλι φιλε μου ...και εχουμε δρομο ομπρος μας αλοο!! :mrgreen: :mrgreen:

cydiver900
Posts: 151
Joined: Mon Apr 09, 2012 11:07 am

Re: Εξορμήσεις και Αποτελέσματα

Post by cydiver900 »

leshi cy wrote:
NIKOLAS HARRIS wrote:ωραίοι παιδιά καλά ξεκινήσατε!
το τριήμερο μας εμεις περάσαμε όμορφα πολύ γελιο πολλές ώρες θάλασσα ενα ψάρι που μας τυρράνησε την πρώτη μέρα και ένα ψάρι μεγαλύτερο που με ακολούθησε στην ίδια βουτιά τη δευτερη μέρα!Βέβαια το καλύτερο ήταν οι κατσαρίδες που εντοπίστηκαν και θα συνοδεύσουν αριστοκρατικά τις μακαρονάδες μας!!
Φιλιά και καλή αρχη πάντα με προσοχή!!
υγ: Μάριε ευχαριστώ για την καλή παρέα και στο νερο και έξω!! αλοοο!!!
Image

Image
φιλε μου και εγω τωρα τι να πω :D

περασαμε καταπληχτικα αρκετο γελιο και αρκετες ωρες στην θαλασσα οπως μ αρεση ενα πραμα! :D
εγω 8α πρεπει να πω το ευχαριστω για την φιλοξενια και οχι μονο !
ειχα την ευκαιρια κερδισω εμπειριες και να προσπαθησω να ανεβασω ρυθμους για το καλοκαιρι!
πρωτη φορα ενιοθα τοση ασφαλεια στης βουτιες μου και μπορεσα εστω και λιγο να πιεσω τον εαυτο μου!!
...καπιες εικονες δεν 3εχνιουνται ειδικα τις κορους που χαιρετισε και εφυε :lol: :lol:
αν και η διαφορα πειρας εμπειριας και μετρων ηταν μεγαλη , πιστευω με το να ψαρευης με κάποιο καλυτερο σε βοηθα να γινης και εσυ καλύτερος
σε ευχαριστω και παλι φιλε μου ...και εχουμε δρομο ομπρος μας αλοο!! :mrgreen: :mrgreen:
Είσαστεν θηρία κοπελια!!! :clap: :clap:
Πολλά ωραία!
Ο ορφός πόσος ήταν??

User avatar
Giorkos
Posts: 2215
Joined: Wed Dec 05, 2007 10:29 am

Re: Εξορμήσεις και Αποτελέσματα

Post by Giorkos »

είσαστε πόμπα !!!!!

:clap:
που κουρκούνα....μέχρι τούνα....

User avatar
chrysanthos9
Posts: 1853
Joined: Sun Nov 02, 2008 5:24 pm
Location: madrit spain

Re: Εξορμήσεις και Αποτελέσματα

Post by chrysanthos9 »

εισται ωραιοι κυριοι :D
Rememper always someone waiting for you at home

paulos charalambous
Posts: 343
Joined: Sat Sep 29, 2007 8:49 am
Location: Lefkosia

Re: Εξορμήσεις και Αποτελέσματα

Post by paulos charalambous »

πολλα ωραιο ψαρι κοπελια :clap: :clap:
Νικολα αυριο στο γυμναστηριο φερμου ενα κομματουι ορφο μες στο τταπερ να δω ανεν καλος χαχα :D :D :D

User avatar
belluga
Posts: 680
Joined: Sun Mar 22, 2009 6:00 pm

Εξορμήσεις και Αποτελέσματα

Post by belluga »

:clap: :clap: :clap: μπραβο παιδια εισαστεν ωραιοι!


Sent from my iPhone using Tapatalk

User avatar
c.nadiotis
Posts: 814
Joined: Tue May 19, 2009 9:13 am
Location: «Όταν εγκαταλείπεις την επιφάνεια να θυμάσαι ότι ζεις υπό προϋποθέσεις».
Contact:

Re: Εξορμήσεις και Αποτελέσματα

Post by c.nadiotis »

Τα σεβη μου :clap: :clap: :clap:
I live my life a breath at a time

User avatar
gptochos
Posts: 705
Joined: Tue Apr 17, 2007 7:42 am
Location: Λάρνακα

Re: Εξορμήσεις και Αποτελέσματα

Post by gptochos »

Ακόμα ίσια που αρκεψε το ψάρεμα τζαι αντάκωσε το κοπέλι :doh: :D Respect :clap:

Οι κατσαρίδες γίγαντες εννεν καλές! Φέρτες να τες πετάξω! :dance:
Ποιος θα ειναι ο τριτος καπετάνιος?

sotiris!129
Posts: 256
Joined: Fri Jul 30, 2010 10:48 am

Re: Εξορμήσεις και Αποτελέσματα

Post by sotiris!129 »

σημερα το απογευμα ειπαμε με την παρεα να παμε ενα απογευματινο ψαρεματακι 1:30-2ωρες το πολλι!
βλεπουμε τον καιρο 2 μποφορ οτι περπει λεω ψαρεβεται η κατασταση!
φτανουμε εκει τραγικοι οι υπολογισμοι μας , η θαλασσα ηταν οπως το γαλα δεν εβλεπες περισοτερο απο 3 cm αποκλειεται να ψαρεψουμε λεω και μπενουμε οπως ειμασταν με τις στολες στο αυτοκινητο και ξεκειναμε να παμε λιγο πιο κατω μπας και βρουμε κανενα κενουριο τοπο που να κοφκει απο τον ανεμο και η θαλασσα να μην ειναι ταραγμενη!
2-3 χιλιομετρα πραγματι βρικαμε ενα τετειο μερος, δεν ειχαμε ξαναψαρεψει εκει ομως η ωρα ηταν ειδη 6:20 και δεν ειχαμε χρονο να χανουμε επρεπε να το ρισκαρουμε!
πραγματι εκει τα πραγματα ηταν οντος καλιτερα ορατοτιτα στα 2-3 μετρα, 2-3 καρτερακα χορις αποτελεσμα τα κυματα δυναμοναν ολο και περισοτερο που μας κουραζαν λογο του οτι πιγεναμε κοντρα σε αυτα παρολα αυτα σε μια στιγμη σε ενα κοψιμο βλεπω τον συντροφω που εκανε ριχο καρτερακι να Φερμαρι τα μικροψαρα να ερχονται προς τα πανω μας ειποπτα ... κειταζομαστε και ξεκειναμε να προχοραμε λιγο αργα αργα...ξαφνικα 2 τσιπουρες πεταγονται απο την θολουρα μπροστα μου, εφνιδιαστικα σαν αρχαριος εκανα βιαστικα βολη αντι να σιγουρεψω 1 ψαρι με αποτελεσμα να μην παρω κανενα! μια βιαστικη βολη απο τον συντροφω στην φιγη τον ψαριον δεν καταφερε ουτε αυτος να παρει 1, οι τσιπουρες λογο του οτι ειμασταν αρκετα ριχα δεν ειχαν εξοδο να φιγουν οπλιζω βιαστικα μπαμ head shot ...
βγαζω το κεφαλι απο το νερο και λεω στον συντροφο ευτιχος που ηταν του κλουφκιου παλαβες αλιος ετσι καλικαες που ειμαστουν δεν 8α πιαναμε ουτε 1...
βγαζω το ψαρι απο την σμιλα και εκπλιτος βλεπω πως τα μαγουλα της ηταν κοκκινα, το φριδη της ολοχρυσο και το κορμι της γαλαζιο χωρις καμια ατελια που να δειχνει πως το ψαρι ειναι κλουβισιο :D
τελικο αποτελεσμα 1 κουρκουνα και 1 τσιπουρα εγω
2 κεφαλους με 1 βολη ο συντροφος
και ειδαμε και αρκετα μικρα λαβρακια 10-20cm πραγμα εν8αριντικο για το μελον :D
Attachments
2.jpg
2.jpg (113.69 KiB) Viewed 5509 times
1.jpg
1.jpg (101.65 KiB) Viewed 5508 times
εχει πραμα ο γιαλος μαστρε?

User avatar
mariosspinning
Posts: 492
Joined: Fri Aug 26, 2011 10:26 am

Re: Εξορμήσεις και Αποτελέσματα

Post by mariosspinning »

:clap: :clap: έφκηκεν ο μεζές
Αξία στη ζωή έχει ο δρόμος,η πορεία όχι το τέρμα

NIKOLAS HARRIS
Posts: 739
Joined: Wed Sep 24, 2008 7:28 pm
Location: NICOSIA!!

Re: Εξορμήσεις και Αποτελέσματα

Post by NIKOLAS HARRIS »

gptochos wrote:Ακόμα ίσια που αρκεψε το ψάρεμα τζαι αντάκωσε το κοπέλι :doh: :D Respect :clap:

Οι κατσαρίδες γίγαντες εννεν καλές! Φέρτες να τες πετάξω! :dance:
pritssssssssssss!!! :dance:
Image

sotiris!129
Posts: 256
Joined: Fri Jul 30, 2010 10:48 am

Re: Εξορμήσεις και Αποτελέσματα

Post by sotiris!129 »

οι αστια αστια η συνπεριφορα τον 2 ψαριον ηταν πραγματικα περιεργι και εδειχνε πως ηταν του κλουφκιου γιαυτο και εβαλα και κοντινη φωτογραφια μπας και εν ψαρκα του κλουφκιου που απλα εχουν καιρο στο νερο και απεχτισαν καπιο χρωματισμο λογο διατροφης η κατι!
καπιος πιο εμπειρος να ριξει τα φωτα του!
τα ψαρια δεν ηταν του ιδιου μεγεθους η αλλη ηταν μεγαλιτερι
ειναι κοντα στο μισο κιλο και πιαστικε στην περιοχη Μαζωτου αν αυτο βοηθαει
εχει πραμα ο γιαλος μαστρε?

User avatar
chrysanthos9
Posts: 1853
Joined: Sun Nov 02, 2008 5:24 pm
Location: madrit spain

Re: Εξορμήσεις και Αποτελέσματα

Post by chrysanthos9 »

μπραβο ρε Σωτο ωραια ψαρκα εν να παμε και εμεις τωρα να δουμεν περκι κινητε τιποτε :)
Rememper always someone waiting for you at home

sotiris!129
Posts: 256
Joined: Fri Jul 30, 2010 10:48 am

Re: Εξορμήσεις και Αποτελέσματα

Post by sotiris!129 »

ατε αναμενουμεν αποτελεσμα να δουμεν περκει ποσοσουμε το ψαρι να αψουμε τα καρβουνα :D
εχει πραμα ο γιαλος μαστρε?

User avatar
chrysanthos9
Posts: 1853
Joined: Sun Nov 02, 2008 5:24 pm
Location: madrit spain

Re: Εξορμήσεις και Αποτελέσματα

Post by chrysanthos9 »

πολλα λια πραματα ρε γμτ ψαρια μηδεν εκαμα 3 βολες 1 σορκο 1 σκαρο και μια μελανα τιποτε αλλο τουτα τα 3 ψαρια ειδα που αξιζαν και ακομα ενα σορκο που ετρυπωσε και εχασα τον η θαλασσα ειχε κυμμα πολυ οι τρυπες ουλες αδειες τι και αν εκαμα 30 καρτερια δεν ειδα αλλο ψαρι παρα μονο λιες κουρκουνες απελπιστικη κατασταση πρεπει να ερχεται κακοκαρια η λογω του φεγγαριου εν μπορω να καταλαβω παντος ηταν σαν να εβουτουν σε πισινα :( οι ρε Σωτηρη ποστο για τζικλες εν θελω ειμαστε του λαου εμεις κανενα τοπο που να βρεθετε καμια μαλαη καμνει μας :D
Rememper always someone waiting for you at home

Post Reply

Return to “Ψαρέματα-Εμπειρίες”