Εξορμήσεις και Αποτελέσματα

User avatar
c.nadiotis
Posts: 814
Joined: Tue May 19, 2009 9:13 am
Location: «Όταν εγκαταλείπεις την επιφάνεια να θυμάσαι ότι ζεις υπό προϋποθέσεις».
Contact:

Re: Εξορμήσεις και Αποτελέσματα

Post by c.nadiotis »

no chance να shιστει!!!! :clap:
I live my life a breath at a time

orfos
Posts: 515
Joined: Sat Jan 08, 2011 1:31 pm

Re: Εξορμήσεις και Αποτελέσματα

Post by orfos »

Κοπελια
Πρωινο ξυπνημα στις 8 και βουρ για την θαλασσα που ηταν να την πιες με το κουταλουι σημερα!
Η θαλασσα πεντακαθαρη.
Τα ψαρια λιγοστα και παλι. Καποιοι σορκοι βκηκαν με συνεχης ψαχτηρι και μια κουρκουνα γιγας χτυπηθηκε σε μια τρυπα
Την ψαρια συμπληρωσαν 2 σκαροι
Image
Image
Image :)

NIKOLAS HARRIS
Posts: 739
Joined: Wed Sep 24, 2008 7:28 pm
Location: NICOSIA!!

Re: Εξορμήσεις και Αποτελέσματα

Post by NIKOLAS HARRIS »

leshi cy wrote:νικόλα βάλε κανένα story για τα "ψαρκα" ρε φιλε!
με καρτέρι ούλα που παίχτηκαν ?
...πάντως κοπελια με τούτα που θωρώ ένα κάμω πολλή tziero να "ξαναποσταρο" :lol: :lol: :lol: :lol:
ναι φίλε μου όλα καρτερι.πηγα για απογευματινο στα κατρακύλια της Χαλκιδικης σε τοπο που στα 20 μετρα που τους κρεμμους ξεκινα και μες τη θαλασσα κρεμμος.καμνεις καρτερι για ζεσταμα που το πρωτο σκαλοπατι στα 15 και αν δεν εχει εκει ψαιρια προχωρας στο επομενο και κτλ....το θερμοκλινες που στην Ελλαδα ειναι πολυ πιο εντονο που δακατω ήταν στα 20 και οι στειρες κινουνταν πιο κατω.εκανα καρτερια στο θερμοκλινες αλλα σεν μου εδιναν σημασια οι κοπελιες.σε ενα καρτερι λιγο πιο κατω παλι το ιδιο σκηνικο μονο που τωρα αποφάσισα να κανω ηρωικη εξοδο που το ποστο και απο καρτερι εφυγα σε συρτο και στη συνεχεια πλαναρισμα προς το χαος μπας και την προλάβω πριν κατηφορισει στα απατα!!ετσι και γινε της επαιξα πολυ μακρυνη βολη τεντωνοντας το χερι στα 5 μετρα περιπου αλλα επειδη ειχε κατηφιορικη πορεια η 8αρα με το βαρος της και τα 4 λαστιχα που την εσπρωξαν ξεπερασε το ψαρι.η αναδυση μου βασανιστικη αλλα πολυ ηρεμη....η αλλη στειρα πιαστηκε με συρτο ευκολοτερα που την 1η.Η γριδα ηρτε μετα που μακρυ καρτερι στα ορια του θερμοκλινους η βολη στα 4 μετρα επιασεν την καλα αλλα ετυλιχτηκεν σε παραγαδι και ηταν μια απο τις δυσκολοτερες αναδυσεις της ζωης μουαφου αν την αφηνα κατω να κτυπιεται θα σκιζοταν και θα ηταν το δευτερο ψάρι που έχανα (ενα μεγαλυτερο μου πηρε τη βέργα και εφυγε προ 10 ημερων.) και δεν θα το θελα αυτο με τιποτα.ετσι τραβησα ψαρι ψαροντουφεκο και παραγαδι με ότι δυναμη μου απεμεινε μεχρι πάνω (μ... εκανα μην το επιχειρησετε) και ευτυχως είχα τελικα αισιο τελος!!
giannis33 wrote:Τούμπανααα Νικόλα :clap:
Πόσα kg η γρίδα?


μεγαααλη ρε φιλε!! :dance: ποσην την καμνεις!!

Ναδιωτη εισαι εναν αντιτορπιλλικο!!! :clap:

User avatar
giannis33
Posts: 368
Joined: Tue Jan 25, 2011 12:53 pm
Location: Λευκωσία

Re: Εξορμήσεις και Αποτελέσματα

Post by giannis33 »

Μα ξέρω?? 7.5kg? :D

User avatar
c.nadiotis
Posts: 814
Joined: Tue May 19, 2009 9:13 am
Location: «Όταν εγκαταλείπεις την επιφάνεια να θυμάσαι ότι ζεις υπό προϋποθέσεις».
Contact:

Re: Εξορμήσεις και Αποτελέσματα

Post by c.nadiotis »

ατε ρε Νικολά, έκαμες την ζημία σου πάλε, που τα αύριο εν να βουρουν ούλοι να στήνουν υπεροπλα τζαι να βουτούν στα άπατα :lol: :lol: :lol: :lol:
I live my life a breath at a time

nicolas theocharous
Posts: 472
Joined: Fri Jun 12, 2009 9:33 am

Re: Εξορμήσεις και Αποτελέσματα

Post by nicolas theocharous »

NIKOLAS HARRIS wrote:ωραίοι κοπέλια!!!
αφου με έχει καταβάλει μια καταραμενη ιωση ας βάλω κατι που αξίζει να το μοιραστω μαζι σας απο το τέλος του καλοκαιριού.Η καλυτερη μου ψαρια εβερ 2 γομαροστηρες και μια μικρη βασίλισσα!! :lol:
καλή ανάρρωση στους συμπάσχοντες!!
.........αμα σε θέλει σε 3 ώρες κολυμπητός σε μέρος που καθημερινά ψαρεύεται με κάθε τρόπο,μπορείς να κάνεις τη ψαριά που ονειρευόσουν το προηγούμενο βράδυ και ακόμη να μην μπορείς να το πιστέψεις..................
......................... γιαύτο τα πολλά λόγια είναι φτώχια................
....................... και αφήνεις το γρίδι που έκανε το 5,5αρι στηρόνι να φαντάζει μωρό δίπλα της , να ποζάρει στην πιο όμορφη της φωτογράφιση...........
......................με αποχαιρέτησε με τον καλύτερο τρόπο..........
........................καλό χειμωνα να έχουμε παίδες..........

Υ.Γ αφιερώνω τη πσαριά στο Νικόλα Θεοχάρους που του είπα ότι του το χρωστούσα!! :)
φιλουι μου καλημερα σου και καλη εβδομαδα. μακαρι να σε καλα για την αφιερωση καθηγητη μου. εισαι ο καλυτερος φιλε μου.. τωρα τι να σου ευχυθω??? κι εις ανωτερα??? νομιζω εν εχει ανωτερα φιλε μου επιασες ταβανι εδω και καιρο εσυ :wink: :wink: :wink: :wink: :wink:

S P A I K ! ! !
Posts: 39
Joined: Thu Dec 02, 2010 7:50 pm

Re: Εξορμήσεις και Αποτελέσματα

Post by S P A I K ! ! ! »

Μετα από ξενύχτι έψαχνα κάποιον να πιούμε καφεδάκι. το ζευγάρι στην σχολή,ο ένας στην δουλειά, ο άλλος το ίδιο, ο τρίτος με γαστρεντερίτιδα και η ώρα περνούσε... πάλι μέσα θα κάτσω στο ρεπό μου? η ώρα 4 παρά.. προλαβαίνω να ξεσκάσω με τον τρόπο μου έστω για μια- μιάμιση ωρίτσα.
το νερό κρύο ο καιρός μύριζε λαυράκια αλλά η ώρα περνούσε και τπτ το αξιόλογο.. λίγο πριν την δύση του ηλίου τα μικροψαρα σπάνε και η κύρια έρχετε γερά γερά με τσαμπουκά μπροστά μου... βολή και έξω.. !!!
http://imageshack.us/photo/my-images/64 ... 098mu.jpg/

NIKOLAS HARRIS
Posts: 739
Joined: Wed Sep 24, 2008 7:28 pm
Location: NICOSIA!!

Re: Εξορμήσεις και Αποτελέσματα

Post by NIKOLAS HARRIS »

Μετά απο 4 ΣΚ αποχής, 2 λόγω ασθένεια και 2 λόγω του σχολείου ελεύθερης, καιρός ήταν να παρακολουθήσω κάποιο για εμπλουτισμό των γνώσεων μου ειδικά γύρω απο τον θέμα ασφάλεια και προπονητική,η χθεσινή απεργεία των δημοσίων υπαλλήλων με ανάγκασε για βουτιά!!Τελικά το μοναχικό μου κάθεται και μ΄ αρέσει, γαληνεύει η ψυχή μου.Νιώθω κομμάτι της και γίνομαι ένα μαζί της χωρίς εξωτερικούς παράγοντες και έγνοια για το ζευγάρι να με αποσπούν!!!Φυσικά προσπαθώ να είμαι πολύ πιο κάτω των ορίων μου και να κάνω ένα χαλαρο ψάρεμα μέχρι μεσαία βάθη αποκλείοντας έτσι αρκετά τον κίνδυνο!Εννοείται δεν το συνιστώ σε κανένα ειδικά αρχάριο να πάει μόνος του!
Το πανέμορφο μεγaλο ψάρι το καρτέρεψα με παίδεψε, ήταν μοναχικό, δυο φορες μου κεφάλωσε την τρίτη η βολή ήταν καλή αλλά μακρυνή,ανάδυση με το μουλινέ ανοικτό αλλά ενα φρακάρισμα του, της τάξως των 2-3 δευτερολέπτων ήταν αρκετό να τη δω να κατηφορίζει.......
αυτή τη φορά όμως η τύχη μου χαμογέλασε και το ψάρι εξασθενιμένο χώθηκε μες τη φυκιάδα δiνοντας μου το αβαντάζ για το αίσιον του τέλους!!
Καλές γιορτές να έχουμε με δύναμη, περίσκεψη, αυτοσυγκράτηση, μα πάνω απ΄΄ολα υγεία!!

Image

User avatar
chrysanthos9
Posts: 1853
Joined: Sun Nov 02, 2008 5:24 pm
Location: madrit spain

Re: Εξορμήσεις και Αποτελέσματα

Post by chrysanthos9 »

ωραια η γριδα Νικολα μπραβο :clap: :clap: :clap: :clap: τι θερμοκρασια ειχαν τα νερα ρε φιλε ενα περιπου?
Rememper always someone waiting for you at home

NIKOLAS HARRIS
Posts: 739
Joined: Wed Sep 24, 2008 7:28 pm
Location: NICOSIA!!

Re: Εξορμήσεις και Αποτελέσματα

Post by NIKOLAS HARRIS »

chrysanthos9 wrote:ωραια η γριδα Νικολα μπραβο :clap: :clap: :clap: :clap: τι θερμοκρασια ειχαν τα νερα ρε φιλε ενα περιπου?
19 me 20 φιλούι μου, φόρα την 5άρα τη στολή τζαι δωκε μέσα!! :D

User avatar
leonidasss
Posts: 202
Joined: Tue Feb 12, 2008 4:47 pm

Re: Εξορμήσεις και Αποτελέσματα

Post by leonidasss »

Γεια σου ρε καθηγητή! :clap:

orfos
Posts: 515
Joined: Sat Jan 08, 2011 1:31 pm

Re: Εξορμήσεις και Αποτελέσματα

Post by orfos »

Εχθεσινο ψαρεμα. Εγερτηριο στις 7 και η ωρα 7.30 στο νερο.
Η κινηση των ψαριων μπορω να πω καλή.
Τα ψαχτηρια και καρτερακια διαδεχονταν το ενα το αλλο...
Τελικά κατι κάναμε...
Image

leshi cy
Posts: 443
Joined: Fri Oct 29, 2010 2:53 pm
Location: marios larnaca http://furnituretown.com.cy/
Contact:

Re: Εξορμήσεις και Αποτελέσματα

Post by leshi cy »

άλλο my friends... :D :D
ρε κοπελιά μα που εξαθήκαμε ολαν ?
παντός καιρού επιτρέποντος πάω 2 φορές την εβδομάδα kanena 2 όρο μόνος μου στα ρηχά !
κάμνο κάμποσα καρτερκα και ότι κατση !! :lol:
οι φωτο εν που το περασμένο χρόνο , έκαμα και αλλά ψαρέματα με ορέα ψάρια 5-6 σορκούς και 5 κέφαλους και μετά επαρετησα να πέζω κέφαλους !
αλλά no φωτο , άναψα ολόισια τα κάρβουνα και μετά που 2-3 μπίρες εν είχα άλλην ενια !
τα lavrax εφανηκαν αλλά μικρά το πιο μεγάλο που έπιασα κοντά στο 1,5 κιλό !
καρτερουμε να καθαρίσουν τα νερά να πάμε να τους δοκουμε ένα ταγιακή !!
mix.JPG
mix.JPG (103.79 KiB) Viewed 5989 times
kefaloi.JPG
kefaloi.JPG (111.77 KiB) Viewed 5990 times
lavrax.JPG
lavrax.JPG (96.82 KiB) Viewed 5989 times

User avatar
chrysanthos9
Posts: 1853
Joined: Sun Nov 02, 2008 5:24 pm
Location: madrit spain

Re: Εξορμήσεις και Αποτελέσματα

Post by chrysanthos9 »

ωραιος εισαι κυριε :clap: :clap: :clap:
Rememper always someone waiting for you at home

leshi cy
Posts: 443
Joined: Fri Oct 29, 2010 2:53 pm
Location: marios larnaca http://furnituretown.com.cy/
Contact:

Re: Εξορμήσεις και Αποτελέσματα

Post by leshi cy »

Κύριος ειναι μονο ο 8εοσ φιλε μου :D
να σαι καλά ευχαριστώ κοντά σου χει τίποτε εν παισ κανένα γύρω ρε φιλέ μου! :D

Post Reply

Return to “Ψαρέματα-Εμπειρίες”