Εξορμήσεις και Αποτελέσματα

User avatar
Giorkos
Posts: 2215
Joined: Wed Dec 05, 2007 10:29 am

Re: Εξορμήσεις και Αποτελέσματα

Post by Giorkos »

Antreas wrote:Γιωρκο μου δυστυχώς εχει πολλα χελιδονια στις περιοχες του παρεα :)
:D :D :D :D

λαλώ που μέσα μου μόλις έκαμα το προηγούμενο ποστ....τώρα να πιντώσει αλο καμιά φωτό με κιάλλα μέσα !!!!

κλι κλι κλι τα χελιδονάκια μου !!!... :lol:

εν το μεταξύ, να μην σταθούμε στο αν ένα άτομο έφκαλε-φκάλλει λαβράτζια...
εξαρτάται σε ποια περιοχή τα φκάλλει ...αν εν 'ήμερα' ή όχι.....

το τι θέλω να πω είναι ότι σε 'παραδοσιακούς' λαβρακότοπους (ξέρει ο χατζηπαντέλας) δεν έσιη τίποτες.... οι υπόλοιποι του φόρουμ ψτ, τζαι καλαμάες, τι επαρατηρήσαν φέτος με σύγκριση την περσινή ή προπέρσινη χρονιά ????

Υ.Γ ωραίο το σινακλίκκι του παρέα σου :clap:
που κουρκούνα....μέχρι τούνα....

User avatar
Antreas
Posts: 746
Joined: Tue Dec 25, 2007 11:15 am
Location: Nicosia

Re: Εξορμήσεις και Αποτελέσματα

Post by Antreas »

αν ηταν παρεας ηταν να μου λαλει τζαι εμενα κανενα τοπο :D

User avatar
c.nadiotis
Posts: 814
Joined: Tue May 19, 2009 9:13 am
Location: «Όταν εγκαταλείπεις την επιφάνεια να θυμάσαι ότι ζεις υπό προϋποθέσεις».
Contact:

Re: 7.2.2010 και ολα εγηναν ροζ

Post by c.nadiotis »

Μπραβο κοπελια...
I live my life a breath at a time

xxxgeorge
Posts: 51
Joined: Tue Feb 20, 2007 9:34 pm
Location: LEYKOSIA

Re: 7.2.2010 και ολα εγηναν ροζ

Post by xxxgeorge »

ΟΜΟΡΦΑ ΓΙΑ ΔΥΝΑΤΟΥΣ ΨΑΡΑΔΕΣ :clap: :clap: :clap:
ΟΣΕΣ ΑΦΥΣΕΤΕ ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΕΣ ΜΟΥ :violin: :violin: :whistle:

hemilios
Posts: 232
Joined: Fri Aug 17, 2007 7:46 am

Re: Εξορμήσεις και Αποτελέσματα

Post by hemilios »

Giorkos wrote: το τι θέλω να πω είναι ότι σε 'παραδοσιακούς' λαβρακότοπους (ξέρει ο χατζηπαντέλας) δεν έσιη τίποτες.... οι υπόλοιποι του φόρουμ ψτ, τζαι καλαμάες, τι επαρατηρήσαν φέτος με σύγκριση την περσινή ή προπέρσινη χρονιά ????
Πέρσι έτσι εποχή άρχισαν. Φέτος ακόμη τίποτε

gouili
Posts: 80
Joined: Mon Dec 03, 2007 5:52 pm
Location: Lemesos

Re: Εξορμήσεις και Αποτελέσματα

Post by gouili »

Περιμένω και ΄γω πως και πως για το πρώτο μου ψάρεμα σε 10 μέρες μετά από 6 μήνες. Άτιμη ξενιτιά.. Ελπίζω τα αποτελέσματα να είναι ανάλογα με τα περσινά της ίδιας εποχής. Πάντως δεν είναι ενθαρριντικά τα λόγια σας . . . :?

freediver33
Posts: 165
Joined: Tue Nov 27, 2007 6:37 pm

Re: Εξορμήσεις και Αποτελέσματα

Post by freediver33 »

gouili wrote:Περιμένω και ΄γω πως και πως για το πρώτο μου ψάρεμα σε 10 μέρες μετά από 6 μήνες. Άτιμη ξενιτιά.. Ελπίζω τα αποτελέσματα να είναι ανάλογα με τα περσινά της ίδιας εποχής. Πάντως δεν είναι ενθαρριντικά τα λόγια σας . . . :?

Να έρθεις να σε πάω εγώ φιλούι μου............... :D
You go down to the bottom of the sea where the water is not eaven blue any more and the sky is only a memory, a thought in the silence!!!

User avatar
george87d
Posts: 371
Joined: Mon Nov 10, 2008 6:58 pm

Re: 7.2.2010 και ολα εγηναν ροζ

Post by george87d »

Εσου εγερασες εν σου περνουν πιον τουτα!!! Επερασεν ο τσιεροσ σου!!!! Πιεννε να πεξεις κανενα σορκουι να ποσκολιστεις!!!!!!!! :mrgreen: :mrgreen: :wink: :wink:
Τσιε αφιστα για μας τουτα!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Ωραιες οι βασιλισσες ομως μπραβο!!!!! :clap: :clap:
Η θαλασσα μου η ζωη μου!!!!!
ΣΤΕΛΑΡΑΣ FOREVER!!!!!!!!!!!!!

Πιττης Γιωργος

Laser Interceptor...the best antiradar

gouili
Posts: 80
Joined: Mon Dec 03, 2007 5:52 pm
Location: Lemesos

Re: Εξορμήσεις και Αποτελέσματα

Post by gouili »

Καλό, χαρά μου. Εύχομαι ότι τωρά θα πηγαίναω πο συχνά που σένα :lol: :lol: :lol: Μόνο να βοηθά και ο καιρός επειδή έτσι εποχή............ :dance: :D

User avatar
vas.i.savxx
Posts: 39
Joined: Mon Nov 30, 2009 11:32 am
Location: nicosia

Re: 7.2.2010 και ολα εγηναν ροζ

Post by vas.i.savxx »

Τα ψαρια επιαστικαν το πρωι της Κυριακης λιγο πρην το γυρισμα του κερου. Οι καλοσινες του Σαββατου και το γυρισμα του κερου το μεσιμερη της Κυριακης ηταν ιδανικα για μεγαλες καθηστες κυριες, και οχι μονον.Τελικα η πρωτη στο καρτερη εχτυπιθηκε ψηλα και μετα απο μαχη σχηστικε και εφυγε (ηταν περιπου 4,0 - 5,0 κιλα). Ακολουθησε μια 3,800 κιλα καθηστη, μια 1,600 κιλα σε καρτερη, μια 6αρα καθηστη που ομως απεδρασε και η τελευτεα που ηταν 7,800. Επεξαμεν και τρεις σορκους και βουρ για το λιμανι. κατα τες δυο εφεφκαμεν για λευκωσια.

ηταν σιονια παντος, μολης 15,5 βαθμους επιφανεια και εφαμεν και λιγα νερα
Attachments
3.jpg
3.jpg (51.06 KiB) Viewed 6124 times
5.jpg
5.jpg (51.95 KiB) Viewed 6125 times
vasilis kyriacou

paulos charalambous
Posts: 343
Joined: Sat Sep 29, 2007 8:49 am
Location: Lefkosia

Re: 7.2.2010 και ολα εγηναν ροζ

Post by paulos charalambous »

vas.i.savxx wrote:Τα ψαρια επιαστικαν το πρωι της Κυριακης λιγο πρην το γυρισμα του κερου. Οι καλοσινες του Σαββατου και το γυρισμα του κερου το μεσιμερη της Κυριακης ηταν ιδανικα για μεγαλες καθηστες κυριες, και οχι μονον.Τελικα η πρωτη στο καρτερη εχτυπιθηκε ψηλα και μετα απο μαχη σχηστικε και εφυγε (ηταν περιπου 4,0 - 5,0 κιλα). Ακολουθησε μια 3,800 κιλα καθηστη, μια 1,600 κιλα σε καρτερη, μια 6αρα καθηστη που ομως απεδρασε και η τελευτεα που ηταν 7,800. Επεξαμεν και τρεις σορκους και βουρ για το λιμανι. κατα τες δυο εφεφκαμεν για λευκωσια.

ηταν σιονια παντος, μολης 15,5 βαθμους επιφανεια και εφαμεν και λιγα νερα
πολλα δυνατοι !!! μπραβο :clap:

hemilios
Posts: 232
Joined: Fri Aug 17, 2007 7:46 am

Re: 7.2.2010 και ολα εγηναν ροζ

Post by hemilios »

Πολλά ωραίοι . Οι τελευταίες φωτογραφίες δείχνουν το πραγματικό μέγεθος των ψαριών :o . Στην πρώτη δεν φαίνονται ότι είναι τόσο μεγάλες

:clap: :clap: :clap: :clap:

User avatar
hdemetris
Posts: 710
Joined: Tue Feb 27, 2007 4:23 pm
Location: Λάρνακα

Re: Εξορμήσεις και Αποτελέσματα

Post by hdemetris »

Αιμίλιε ούτε πέρσι είχε λαβράκια καλά. Ολόκληρο το χρόνο είδα ένα κοπάδι με δίκιλα. Μικρά είδα αρκετά αλλά μάλλον ήρθαν στη Λάρνακα από τις αποδράσεις των κλουφκιών του governors.
2-3 χρόνια πριν μάλιστα. Εβλέπαμεν τζαι κανένα θηρίο, επαίξαμεν τζαι λία αξιόλογα. Τωρά θεωρώ ότι δεν αξίζει καν τον κόπο να πάω για λαβράκια. Καλλίτερα λίον πιο μέσα για κανέναν σορκό τζαι με την ελπίδα να προκύψει τζαι τίποτε άλλο αξιόλογο.
Who the cap fit
Let them wear it

User avatar
hdemetris
Posts: 710
Joined: Tue Feb 27, 2007 4:23 pm
Location: Λάρνακα

Re: 7.2.2010 και ολα εγηναν ροζ

Post by hdemetris »

Α μανούλλα μου :o
Who the cap fit
Let them wear it

User avatar
Giorkos
Posts: 2215
Joined: Wed Dec 05, 2007 10:29 am

Re: Εξορμήσεις και Αποτελέσματα

Post by Giorkos »

hdemetris wrote: πιο μέσα για κανέναν σορκό τζαι με την ελπίδα να προκύψει τζαι τίποτε άλλο αξιόλογο.
ιτς ε ντέιτ :wink:
που κουρκούνα....μέχρι τούνα....

Post Reply

Return to “Ψαρέματα-Εμπειρίες”