ΠΑΛΙΟΙΣΤΟΡΙΕΣ!

Post Reply
User avatar
hdemetris
Posts: 710
Joined: Tue Feb 27, 2007 4:23 pm
Location: Λάρνακα

Re: ΠΑΛΙΟΙΣΤΟΡΙΕΣ!

Post by hdemetris »

Giorkos wrote:εκουρτίσετε μας τωρά για καμιά εφτομάν ελλάδα ...τώρα να πιάμε το ΦΠΑ πίσω και ότι μείνει να το σείρουμε να πάει :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Εν τζαιν άσχημη ιδέα να πάμε λίες μέρες Ελλάδα το καλοτζαίρι αποκλειστικά για ψάρεμα. Εννοείται ότι οι γεναίτζες θα μείνουν κύπρο :wink:
Who the cap fit
Let them wear it

User avatar
Giorkos
Posts: 2215
Joined: Wed Dec 05, 2007 10:29 am

Re: ΠΑΛΙΟΙΣΤΟΡΙΕΣ!

Post by Giorkos »

hdemetris wrote: Εν τζαιν άσχημη ιδέα να πάμε λίες μέρες Ελλάδα το καλοτζαίρι αποκλειστικά για ψάρεμα. Εννοείται ότι οι γεναίτζες θα μείνουν κύπρο :wink:
όπως είπε τζαι ο νικόλας πιο πάνω....λοαρκάζουμε χωρίς τους ξενοδόχους :?: :?: :?: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

ώσπου εν θκιαβάζουν το φόρουμ εν καλά...εν ήσυχη η κκελλέ μας :wink: :wink: :wink:


Υ.Γ ήντα εγώ εποντάρισκα να της πω εννα την πάρω ψάρεμα Ελλάδα :lol: :lol: :lol:
που κουρκούνα....μέχρι τούνα....

User avatar
george87d
Posts: 371
Joined: Mon Nov 10, 2008 6:58 pm

Re: ΠΑΛΙΟΙΣΤΟΡΙΕΣ!

Post by george87d »

hdemetris wrote:
Giorkos wrote:εκουρτίσετε μας τωρά για καμιά εφτομάν ελλάδα ...τώρα να πιάμε το ΦΠΑ πίσω και ότι μείνει να το σείρουμε να πάει :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Εν τζαιν άσχημη ιδέα να πάμε λίες μέρες Ελλάδα το καλοτζαίρι αποκλειστικά για ψάρεμα. Εννοείται ότι οι γεναίτζες θα μείνουν κύπρο :wink:
ΝΑΙ ΕΝ ΝΑ ΣΑΣ ΑΦΙΚΟΥΝ ΝΑ ΠΑΤΕ ΜΟΝΟΙ ΣΑΣ.... :mrgreen: :mrgreen:
Η θαλασσα μου η ζωη μου!!!!!
ΣΤΕΛΑΡΑΣ FOREVER!!!!!!!!!!!!!

Πιττης Γιωργος

Laser Interceptor...the best antiradar

User avatar
konstantinos kalogir
Posts: 1493
Joined: Tue Dec 16, 2008 10:08 pm
Location: Λάρνακα
Contact:

Re: ΠΑΛΙΟΙΣΤΟΡΙΕΣ!

Post by konstantinos kalogir »

Ένας φίλος μου (εν νεν ψαράς όμως) πάει συχνά Άγιο Όρος. Επίε τελευταία φορά τον Γενάρη και πάντα λαλέί μου την ίδια κουβέντα:
΄Μάθε μου να ψαρεύκω να πέρνω κανένα ψάρι του καλόερου μου,εν γεμάτος ο τόπος ψάρι'....
Είπε μου σύρνουν οι καλόεροι 2 ζεμπύλες δίκτυα και τρώνε για 2 ημέρες ψάρι ένα ολόκληρο μοναστήρι+οι επισκέπτες και οι φιλοξενούμενοι. Τέλος πάνω σε ένα μόλο είπε μου πιάνουν τεράστιες σάλπες,μελάνες και κέφαλους με μισίνα πάνω σε καρούλι και δόλωμα ψωμί.
(Σκέφτου να πάεις τζιπάνω με κανένα αμερικάνο ή φαραώ, εν να πελλάνουν τα ψάρκα και να βουτούν που μόνα τους μέσα στην παγωνιέρα) :lol: :lol:

User avatar
StephanosNic
Posts: 329
Joined: Wed Sep 19, 2007 12:38 pm
Location: Lefkosia

Re: ΠΑΛΙΟΙΣΤΟΡΙΕΣ!

Post by StephanosNic »

θυμούμαι είχα πει τζιε γω περσι να επιεννα, αν θυμαστε είχα κάμει τζιε ποστ για το αν θα χρειαστώ άδειες κ.α. Είχα κάμει τζιε ποστ μια φωτο που μια παραλία που είχα σκοπο να παω σε ενα νησι. Ελπιζω να τα καταφέρω φέτος. Παντως η ιδέα για μια ψαρευτική εξόρμηση εκτός Κύπρου θα ήταν ενδιαφέρουσα !!!!
I MAKE FISH YOU GO DISCO !!!! DISCO DISCO GOOD GOOD !!!!

User avatar
Giorkos
Posts: 2215
Joined: Wed Dec 05, 2007 10:29 am

Re: ΠΑΛΙΟΙΣΤΟΡΙΕΣ!

Post by Giorkos »

StephanosNic wrote:θυμούμαι είχα πει τζιε γω περσι να επιεννα, αν θυμαστε είχα κάμει τζιε ποστ για το αν θα χρειαστώ άδειες κ.α. Είχα κάμει τζιε ποστ μια φωτο που μια παραλία που είχα σκοπο να παω σε ενα νησι. Ελπιζω να τα καταφέρω φέτος. Παντως η ιδέα για μια ψαρευτική εξόρμηση εκτός Κύπρου θα ήταν ενδιαφέρουσα !!!!

μπορούμε να φκάλουμε άδεια γαι ψτ όταν και εάν πάμε για διακοπές σε κανένα τόπο...αν είναι σε κανένα ξεκομμένο τόπο (γιατί αν πάω ΔΕΝ πρόκειται να πατήσω πόδι σε τουριστικά θέρετρα.....χωματόδρομους, ρότσους, βράχους έσιη το μενού) πόθεν φκάλουμε άδεια??? :?: :?: :?:
που κουρκούνα....μέχρι τούνα....

User avatar
StephanosNic
Posts: 329
Joined: Wed Sep 19, 2007 12:38 pm
Location: Lefkosia

Re: ΠΑΛΙΟΙΣΤΟΡΙΕΣ!

Post by StephanosNic »

Giorkos wrote:μπορούμε να φκάλουμε άδεια γαι ψτ όταν και εάν πάμε για διακοπές σε κανένα τόπο...αν είναι σε κανένα ξεκομμένο τόπο (γιατί αν πάω ΔΕΝ πρόκειται να πατήσω πόδι σε τουριστικά θέρετρα.....χωματόδρομους, ρότσους, βράχους έσιη το μενού) πόθεν φκάλουμε άδεια??? :?: :?: :?:
λογικ'α που τα λιμεναρχεία της περιοχής. Να καμουμε καμπινκ !!
I MAKE FISH YOU GO DISCO !!!! DISCO DISCO GOOD GOOD !!!!

User avatar
hdemetris
Posts: 710
Joined: Tue Feb 27, 2007 4:23 pm
Location: Λάρνακα

Re: ΠΑΛΙΟΙΣΤΟΡΙΕΣ!

Post by hdemetris »

Εγώ άρκεψα πίεση στο ΓΕΕΦ πέρκι εξασφαλίσω καμιάν άδεια αλλά παρουσιάζονται κωλύματα :evil:
Παλέφκω το όμως :wink:
Who the cap fit
Let them wear it

NIKOLAS HARRIS
Posts: 739
Joined: Wed Sep 24, 2008 7:28 pm
Location: NICOSIA!!

Re: ΠΑΛΙΟΙΣΤΟΡΙΕΣ!

Post by NIKOLAS HARRIS »

hdemetris wrote:Εγώ άρκεψα πίεση στο ΓΕΕΦ πέρκι εξασφαλίσω καμιάν άδεια αλλά παρουσιάζονται κωλύματα :evil:
Παλέφκω το όμως :wink:
Καλησπερα κοπελια.εχω εγω μεσον δημητρη μου να σε κανονίσω :D

ασπροψαριες!!! παρτε μάτι να γουσταρουμε λιγο!
στην πρωτη φωτο σπαθατο αγριο λαβρακι και μια ωραια αγρια πριγκιπισσα πιασμενη με καρτερι. στα 2΄05 ηρτε το ψαρι βαθος 9μ και οριακη βολή!απο τις πιο ωραιες μου συλληψεις ασπρων μαζι με τον τερατοσορκο της δευτερης φωτο που τον αφιερωνω στον φιλο μου το γιώρκο που γουστάρει σορκάτσους!

User avatar
hdemetris
Posts: 710
Joined: Tue Feb 27, 2007 4:23 pm
Location: Λάρνακα

Re: ΠΑΛΙΟΙΣΤΟΡΙΕΣ!

Post by hdemetris »

NIKOLAS HARRIS wrote: Καλησπερα κοπελια.εχω εγω μεσον δημητρη μου να σε κανονίσω :D
Δύσκολο να πιάσει το μέσο ρε φίλε :D Έχω τον διάδοχο στα σκαριά οπότε ο διοικητής απαγορεύει μας τες άδειες εξωτερικού το καλοτζαίρι :D
Τουλάχιστον αν δεν τα καταφέρουμε για Ελλάδα μπορούμε να κανονίσουμε κανένα camping Ακάμα. Για τζιαμέ πιστέφκω εννα πιάμεν άδεια :D
Τζαι για να είμαι On topic να βάλω τζαι γω κανένα ψαρούι. Λαβράκι περσινό περίπου τέτοια εποχή τζαι ένα σορκούι για τον Γιώρκατσο :wink:
Attachments
IMG_0723.JPG
IMG_0723.JPG (59.98 KiB) Viewed 4342 times
IMG_7695.JPG
IMG_7695.JPG (88.33 KiB) Viewed 4341 times
Who the cap fit
Let them wear it

User avatar
george87d
Posts: 371
Joined: Mon Nov 10, 2008 6:58 pm

Re: ΠΑΛΙΟΙΣΤΟΡΙΕΣ!

Post by george87d »

Ωραια ασπρα και οι 2 μακαρι να ουλεσ οι ψαρκες μας ετσι οπος τεσ δικεσ σασ!!!! :wink: :wink:
Η θαλασσα μου η ζωη μου!!!!!
ΣΤΕΛΑΡΑΣ FOREVER!!!!!!!!!!!!!

Πιττης Γιωργος

Laser Interceptor...the best antiradar

User avatar
admin
Site Admin
Posts: 3153
Joined: Tue Dec 19, 2006 1:38 pm

Re: ΠΑΛΙΟΙΣΤΟΡΙΕΣ!

Post by admin »

Τρόποι και τακτικές για άδεια απο το Οικογενειακό ΓΕΕΦ

Το λοιπόν στο συγκεκριμένο θέμα πραγματικά βγάζω το καπέλο σε ορισμένα φιλαράκια τα οποία δέν ξέρω πώς τα κατεφέρνουν όποτε ετηθούν πιάνουν την άδεια. Ερώτησα τους λοιπόν τί κάνουν για να μπορέσω να συγκεντρώσω αρκετά στοιχεία και εγώ σαν νέος οπλίτης :lol: τσαι να την σκαπουλάρω που τσαι πού.

Βήμα πρώτο. Αμα θέλουμε να ετηθούμε κάτι ξεκινούμε την προταση μας με το 'Ξέρεις ρε αγάπη ΤΑ ΠΑΙΘΚΙΑ εν να πάσην .........'
Βήμα Δεύτερο. Πιθανότατα θα αρνηθεί έτσι καταφεύγουμε στην έκφραση ' Μιά φορά που είπα τσαι εγώ να κάμω κάτι , που μου δίδεται η ευκαιρία να απολαύσω το χόμπι μου....
Βήμα Τρίτο. Σε αυτό το σημείο θα σου φέρει σε αντιπαράθεσει αρκετά εμπόδια όπως ..ενα μείνω μόνη μου, το μωρό, κ.τ.λ Σε αυτό το σημείο λοιπόν ερχούμαστε να αντιπαραβάλουμε το τί καλά παιδιά είμαστε με το εξείς δικαιολογητικό. ' Ε κανεί σιορ μα εν τσαι εζήτησα σου να πάωψ στις που.... ή στις λέσχες ετο ενα πάμε ψάρεμα να απολαύσουμε το χόμπι τσαι την παρέα τι δηλαδή επροτίμας να κάθομαι τσαι να πίνω, να παίζω κουμάρι, να τα τρώω στα καπαρέ κρυφά σου όπως κάμνει το 90% των Κυπραίων που επειδή εν τους άφηνε η γυναίκα τους να κάμνουν τα χόμπι τους εκδικούνται την με έτσι τρόπο? (Στην αρχή με νευριασμένο ύφος και μετά πιο ήρεμο)
Βήμα ΤέταρτοΣε αυτό το σημείο πιθανό να της λήψουν τα επιχειρήματα τσαι να ξεκινά να σκέφτεται ενώ όμως εξακολουθεί να διατηρεί την αρνητική στάση. Έτσι εσείς πολύ θυμωμένοι ρίχνεται την πρόταση κατακλείδα και φεύγεται απο τον χώρο νευριασμένοι 'Τωρά καταλάβω γιατί οι παραπάνω χωρίζουν'
Βήμα έκτο Σε αυτό το σημείο πρέπει να διατηρήσετε τα κατεβασμένα μούτρα για μερικές μέρες 80% θα σας αφήσει να πάτε 10% κρατήσει τα μούτρα και 10% θα χωρίσετε

User avatar
MariosK
Posts: 3582
Joined: Sun May 04, 2008 6:00 pm
Location: Πάφος
Contact:

Re: ΠΑΛΙΟΙΣΤΟΡΙΕΣ!

Post by MariosK »

admin wrote: Βήμα έκτο Σε αυτό το σημείο πρέπει να διατηρήσετε τα κατεβασμένα μούτρα για μερικές μέρες 80% θα σας αφήσει να πάτε 10% κρατήσει τα μούτρα και 10% θα χωρίσετε

Rε φίλε εν πολλην το ρίσκο :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:!

User avatar
Giorkos
Posts: 2215
Joined: Wed Dec 05, 2007 10:29 am

Re: ΠΑΛΙΟΙΣΤΟΡΙΕΣ!

Post by Giorkos »

hdemetris wrote:
Έχω τον διάδοχο στα σκαριά

άτε μπράβο Χατζηπαντέλα !!! :wink: να παραιτήσεις τα ψαρέματα καλό τζαι να κάτσεις έσσω να αλλάσεις τα πανιά του μωρού :lol: :lol: :lol:

δείχνε μου τους σορκούς να αρωστώ !!!! σαν νάπιαε το μάτι μου και ένα Σόρκατσο πουπάνω του Νικόλα !!!

έκαμα όρεξη τωρά να παίξω κανένα :( :( :(
που κουρκούνα....μέχρι τούνα....

NIKOLAS HARRIS
Posts: 739
Joined: Wed Sep 24, 2008 7:28 pm
Location: NICOSIA!!

Re: ΠΑΛΙΟΙΣΤΟΡΙΕΣ!

Post by NIKOLAS HARRIS »

Giorkos wrote:
hdemetris wrote:
Έχω τον διάδοχο στα σκαριά

άτε μπράβο Χατζηπαντέλα !!! :wink: να παραιτήσεις τα ψαρέματα καλό τζαι να κάτσεις έσσω να αλλάσεις τα πανιά του μωρού :lol: :lol: :lol:

δείχνε μου τους σορκούς να αρωστώ !!!! σαν νάπιαε το μάτι μου και ένα Σόρκατσο πουπάνω του Νικόλα !!!

έκαμα όρεξη τωρά να παίξω κανένα :( :( :(


ατε ρε αφου αφιερωσα σου το σορκατσο εν ειδες την αφιερωση μου;;; :D

δημητρη εισαι ωραιος!πολλα ωραιος ο λαβρακας και ενα παραπανω συν που ηβρες ετσι ψαρουι δακατω στο φτωχο απο ψαρια νησουι μας!

Post Reply

Return to “Ψαρέματα-Εμπειρίες”