Αψαροι και άφραγκοι. Κατά τα άλλα καλά

mpousoulas
Posts: 211
Joined: Wed Jun 13, 2007 10:36 am
Location: Λευκωσία

Αψαροι και άφραγκοι. Κατά τα άλλα καλά

Post by mpousoulas »

Σάββατο χάραμα κατά τις πέντε το πρωί.
Ξεκινούμε για Ακρωτήρι. Η θάλασσα ήταν καφέ με λόγκα.
Πάμε Λιμάνι Λεμεσού. Δεν μπορούμε να μπούμε. Πάμε Γκάβερνορς. Καμία τύχη.
Πάμε Ξυλοφάγου. Τα ίδια. Καταλήγουμε Κάβο Γκρέκο.
Η ανατολική πλευρά είναι πιο ήσυχη και μας επιστρέπει να μπούμε μόλις
το κύμμα που σπάει στα βράχια τραβιέται με δύναμη προς τα μέσα. Το ρεύμα μας απαγορεύει να επιστρέψουμε.
Βγαίνουμε από το εκκλησάκι των Αγίων Αναργύρων και περπατούμε υπό βροχή προς το
αυτοκίνητο για κανένα μισάωρο.
Οι σάκκοι μας στα βράχια ήταν πειραγμένοι και το πορτοφόλι του φίλου απουσίαζε. :evil:
Τα κλειδιά του αυτοκινήτου βρέθηκαν απο τον τροχό πάνω στην πόρτα του αυτοκινήτου.
Το δικό μου πορτοφόλι στο αυτοκίνητο δεν έλειπε..ίσως επειδή δεν είχαν αρκετό χρόνο για να ψάξουν.
:?: Για ψάρια μη ρωτάτε .. ούτε για δείγμα.
Πήραμε ένα σάντουιτς από Παραλίμνι αφού ακυρώθηκαν οι κάρτες και επιστρέψαμε Λευκωσία.

Είναι εκνευριστικό και προκαλεί ταλαιπωρία.
Τι μπορούμε όμως να κάνουμε???????
"χόρεψε πάνω στο φτερό του καρχαρία.."
Καβαδίας

User avatar
george87d
Posts: 371
Joined: Mon Nov 10, 2008 6:58 pm

Re: Αψαροι και άφραγκοι. Κατά τα άλλα καλά

Post by george87d »

Ρε φιλε καταλαβοσε!!!!Εκλεψαμε τσιε μενα καβο γκρεκο τσιε που τσιντιν μερα βαλω το κλειδι του αυτοκηνητου μεσα στο μανικι τισ στολης μου!!!!!
Τωρα για την ταλεπωρια και τον κακο καιρο.... Μηπως δεν ειδετε τον καιρο πριν πατε ειτε απο ειδησεις ειτε απο κανενα site απο το ιντερνετ???????????
http://www.windfinder.com/windreports/windkarte_cy.htm
τουτο εν ενα site που οποτε το συμβουλευκουμε δεν καμνει λαθος!!!!!!
Η θαλασσα μου η ζωη μου!!!!!
ΣΤΕΛΑΡΑΣ FOREVER!!!!!!!!!!!!!

Πιττης Γιωργος

Laser Interceptor...the best antiradar

User avatar
Giorkos
Posts: 2215
Joined: Wed Dec 05, 2007 10:29 am

Re: Αψαροι και άφραγκοι. Κατά τα άλλα καλά

Post by Giorkos »

Ρε φίλε,

αφού λέμε τα τζαι ξαναλέμε τα...

επήαμε ψάρεμα, πρέπει να 'καρτερούμε' ότι εν να προσπαθήσουν να μας κλέψουν :evil:

κανένας δεν θα ασχοληθεί με τούντο θέμα (αστυνομία)

η μόνη λύση είναι: (αν το αποκαλείς λύση αυτό)

1. ΜΕΝ παίρνεται πορτοφόλια !!!! μόνο αναγκαία λεφτά για καμιά έκτακτη ανάγκη + Σάντουιτς :wink:
2. αν έχεις περισσότερο από ένα αυτοκίνητο τότε παίρνεις το παλιό σου....
3. μην αφήνεις έξω τίποτε που να αξίζει να το κλέψουν (σάκκοι μεταφοράς κτλ) εγώ φκάλλω την με τσέντες μπλε του ΙΚΕΑ
4. ΠΟΤΕ ΜΑ ΠΟΤΕ μην σκύψεις να κρύψεις τα κλειδιά σου...ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟΣ ότι παρακολουθούν που μακριά που χώνουμε τα κλειδιά .... ή τα παίρνεις μαζί σου (κρεμμάζοντας τα στο λαιμό όπως κάμνει ο πτωχόπουλος) ..εγώ πάντα κοιτάζω γύρω γύρω να δω αν υπάρχει κανένας...αν η περιοχή τους δίνει την δυνατότητα τότε θα είναι κρυμμένοι (πιστέφκω ότι πολλέ φορές τούτοι εν χωσμένοι τζαι περιμένουν το 'θύμα' τους.... χωρίς να σκύψω σείρνω το κλειδί εκείπου θέλω να το κρύψω και χωρίς να το κάνω αντιληπτό το κρύβω.. έχει που τότε που το κάμνω τούτο ΔΕΝ ΜΕ ΕΚΛΕΨΑΝ ακόμα :mrgreen: (ελπίω ότι καμιά μέρα εν να έβρω τα παράθυρα σπασμένα :evil:
5. ποτε μην αφήνετα πράγματα στο αυτοκίνητο που θα 'προσκαλέσουν' τον κλέφτη να τα πάρει....
6. να γεμώνετε το αυτοκίνητο πεζίνα που την προηγούμενη μέρα (ή πριν το ψάρεμα) έτσι ώστε αν τύχει να σας κέψουν τότε τουλάχιστο θα έχεται πεζίνα για να επιστρέψετε σπίθκια σας !!!!



αυτά...... :evil:
που κουρκούνα....μέχρι τούνα....

User avatar
hdemetris
Posts: 710
Joined: Tue Feb 27, 2007 4:23 pm
Location: Λάρνακα

Re: Αψαροι και άφραγκοι. Κατά τα άλλα καλά

Post by hdemetris »

george87d wrote:Ρε φιλε καταλαβοσε!!!!Εκλεψαμε τσιε μενα καβο γκρεκο τσιε που τσιντιν μερα βαλω το κλειδι του αυτοκηνητου μεσα στο μανικι τισ στολης μου!!!!!
Κρεμάζετε το κλειδί με σπάο στο λαιμό. Τούτοι πολλά σπάνια παραβιάζουν αυτοκίνητα. Προτιμούν να τα ανοίγουν με τα κλειδιά που τους προσφέρουμε απλόχερα εμείς.
Φίλε Νίκο φταίτε. Είπαμεν τα τόσες φορές.
Who the cap fit
Let them wear it

mpousoulas
Posts: 211
Joined: Wed Jun 13, 2007 10:36 am
Location: Λευκωσία

Re: Αψαροι και άφραγκοι. Κατά τα άλλα καλά

Post by mpousoulas »

Η ταλαιπωρία και ο εκενυρισμός αφορά στην κλοπή και όχι στον καιρό.
Το ότι πήραμε πορτοφόλια ήταν όντως λάθος.
Αλλά πες ότι κρέμμαζα το κλειδί στο λαιμό όπως λες φίλε Δημήτρη και επέστρεφα και έβλεπα
το τζάμι του αυτοκινήτου σπασμένο τότε θα τα έπαιρνα στο κρανιό για τα καλά.
Είναι δίκοπο μαχαίρι.
"χόρεψε πάνω στο φτερό του καρχαρία.."
Καβαδίας

User avatar
Giorkos
Posts: 2215
Joined: Wed Dec 05, 2007 10:29 am

Re: Αψαροι και άφραγκοι. Κατά τα άλλα καλά

Post by Giorkos »

συμφωνώ ότι εν πρόβλημα το ότι εν θα έβρει κλειδί μπορεί να σπάσει το τζάμι του αυτοκινήτου.... η άλλη λύση, ΤΙΠΟΤΕ μες το αυτοκίνητο και οι πόρτες ανοιχτές :wink: :wink: :wink:

την πρώτη φορά που μας εκλέψαν με τον Δημήτρη είμασταν με 2 αυτοκίνητα . το δικό του ανοίξαν το με το κλειδί του που 'έχωσε' ..εγώ άφηκλα το ανοιχτο΄το αυτοκίνητο, ΑΛΛΑ εκλέψαν μου το δεκάλιρο που τα παντελόνξ :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
που κουρκούνα....μέχρι τούνα....

User avatar
Greg
Posts: 3067
Joined: Tue Aug 07, 2007 3:54 pm
Location: by the sea

Re: Αψαροι και άφραγκοι. Κατά τα άλλα καλά

Post by Greg »

οσοι βουτατε στην επαρχια αμμωχοστου / κοτσινοχορκα να ειστε σχεδον σιγουροι πως θα σας κλεψουν
Esox Lucius

NIKOLAS HARRIS
Posts: 739
Joined: Wed Sep 24, 2008 7:28 pm
Location: NICOSIA!!

Re: Αψαροι και άφραγκοι. Κατά τα άλλα καλά

Post by NIKOLAS HARRIS »

Greg wrote:οσοι βουτατε στην επαρχια αμμωχοστου / κοτσινοχορκα να ειστε σχεδον σιγουροι πως θα σας κλεψουν
Αφηνω το αυτοκίνητο ανοιχτό εν εχει τίποτε μέσα το πολύ 3 ευρώ και το κινητό που εχω αξίζει 5 ευρώ!!!!! :mrgreen: :mrgreen:

Αλλα παλε αν τους κόψω καμιά μερα θα τους τα κόψω τα χεράκια και δεν θα κάνουν κουλουράκια πια!!!!!
:twisted:

User avatar
hdemetris
Posts: 710
Joined: Tue Feb 27, 2007 4:23 pm
Location: Λάρνακα

Re: Αψαροι και άφραγκοι. Κατά τα άλλα καλά

Post by hdemetris »

Nikos wrote:Η ταλαιπωρία και ο εκενυρισμός αφορά στην κλοπή και όχι στον καιρό.
Το ότι πήραμε πορτοφόλια ήταν όντως λάθος.
Αλλά πες ότι κρέμμαζα το κλειδί στο λαιμό όπως λες φίλε Δημήτρη και επέστρεφα και έβλεπα
το τζάμι του αυτοκινήτου σπασμένο τότε θα τα έπαιρνα στο κρανιό για τα καλά.
Είναι δίκοπο μαχαίρι.
Δεν παραβιάζουν αυτοκίνητα. Δεν ξέρω γιατί αλλά δεν το κάνουν. Η τακτική εν πάντα η ίδια. Βρίσκουν το κλειδί, ανοίγουν, παίρνουν μόνο τα λεφτά και φεύγουν.
Τωρά αν πέσεις στην περίπτωση και σπάσουν σου το τζάμι τι να πω. Πάντως δεν άκουσα κανένα να του το έσπασαν.
Who the cap fit
Let them wear it

User avatar
hdemetris
Posts: 710
Joined: Tue Feb 27, 2007 4:23 pm
Location: Λάρνακα

Re: Αψαροι και άφραγκοι. Κατά τα άλλα καλά

Post by hdemetris »

Greg wrote:οσοι βουτατε στην επαρχια αμμωχοστου / κοτσινοχορκα να ειστε σχεδον σιγουροι πως θα σας κλεψουν
Δυστυχώς έχουν πολλή αλητεία η συγκεκριμένες περιοχές.
Last edited by hdemetris on Mon Jan 26, 2009 3:10 pm, edited 1 time in total.
Who the cap fit
Let them wear it

User avatar
leonidasss
Posts: 202
Joined: Tue Feb 12, 2008 4:47 pm

Re: Αψαροι και άφραγκοι. Κατά τα άλλα καλά

Post by leonidasss »

Δε θα το πιστεψετε αλλα το συγκεκριμένο Σάββατο εκλέψαν μας και εμας Ξυλοφάγου. Πρέπει να ήταν οι ίδιοι και έπιασαν σειρά την παραλία. Ευτυχώς δεν είχαμε πολλά λεφτά μαζί μας. Πάντως αν είναι οι ίδιοι είναι εύκολος στόχος.

User avatar
george87d
Posts: 371
Joined: Mon Nov 10, 2008 6:58 pm

Re: Αψαροι και άφραγκοι. Κατά τα άλλα καλά

Post by george87d »

Εμεναν που με εκλεψαν στο καβο γκρεκο ειδα μια φαση κοντα στο αυτοκινητο μου εναν γκριζο διπλοκαμπινο! εγω οπος εκαταλαβα ειναι χωσμενοι μες τα δεντρα πισω που το εκλησουι.....Να μεν σασ πω οτι εχουν τσιε κιαλια μαζι τουσ τσιε βλεπουν που μακρια..... :twisted: :twisted:
Η θαλασσα μου η ζωη μου!!!!!
ΣΤΕΛΑΡΑΣ FOREVER!!!!!!!!!!!!!

Πιττης Γιωργος

Laser Interceptor...the best antiradar

User avatar
Giorkos
Posts: 2215
Joined: Wed Dec 05, 2007 10:29 am

Re: Αψαροι και άφραγκοι. Κατά τα άλλα καλά

Post by Giorkos »

george87d wrote:Να μεν σασ πω οτι εχουν τσιε κιαλια μαζι τουσ τσιε βλεπουν που μακρια..... :twisted: :twisted:
είμαι σίγουρος ότι έχουν...100% ...εν οργανωμένοι και εκάμαν το τούτο το στυλ κλοπής ειδικότητα τους !!!!

αλλά σίγουρα αν υπάρξει θέληση να πιαστούν ΘΑ ΠΙΑΣΤΟΥΝ !!! το θέμα όμως είναι...πόσοι ασχολούνται με τούτο το 'εισόδημα' ... :?: :?: :?: :?:
που κουρκούνα....μέχρι τούνα....

User avatar
Antreas
Posts: 746
Joined: Tue Dec 25, 2007 11:15 am
Location: Nicosia

Re: Αψαροι και άφραγκοι. Κατά τα άλλα καλά

Post by Antreas »

τζαι εμενα ε κλεψαν με τζαι που τοτε εκανα τζαι εγω το σύστημα με το κλειδι στο μανικι της στολης τζαι έκοψα το καβο γκρεκο τζαι την ξυλοφάγου εχτος αν ειμαι με την βαρκα που τα εχω ολα μαζι μου μεσα στην βαρκα
ε κλεψαν μας 1 φορά στο καβο γρεκο 1 φορά στην ξυλοφάγου τζαι μια φορά στο ζύγι

giorgosxx
Posts: 61
Joined: Tue Sep 16, 2008 9:18 am
Location: ΠΕΡΑ ΧΩΡΙΟ ΝΗΣΟΥ

Re: Αψαροι και άφραγκοι. Κατά τα άλλα καλά

Post by giorgosxx »

Φιλοι μου η λυση μια ειναι, ολοι εχουμε φιλους αστυνομικους. Το επομενο σαββατοκυριακο που θα πατε κοκκινοχωρια πειτε σ'ενα φιλο σας αστυνομικο(ταξετε τους κανενα σαντουιτς) να ερθει μαζι σας και να μεινει λιγο μακρια απο εσας(οργανωστε το), να εισαστε σιγουροι οτι θα τους πιασουν επ αυτοφορω να σας κλεβουν.

Post Reply

Return to “Ψαρέματα-Εμπειρίες”