Ψαρό-ιστορίες

User avatar
gptochos
Posts: 705
Joined: Tue Apr 17, 2007 7:42 am
Location: Λάρνακα

Re: psaroistories

Post by gptochos »

Σε χθεσίνο ψάρεμα με το Giorko άφαντο το ψάρι. Εκαθάρισεν τα ο Γιώρκος προκτές :mrgreen:

Σε ένα καρτέρι έβλεπα ένα σορκό καλό (περίπου καμιά 350gr). Σε μια φάση θωρώ τον μπαίνει στο βράχο και πλανάρώ προς την τρύπα του. Επροσπαθούσα να δώ αν θα μπορούσα να του την αρπουλάρο μες στα μάννα.

Την ώρα που εσήκωσα το κεφάλι μου πάνω για να δώ αν παίζει τίποτες άλλο είδα στα 2,5 μέτρα περίπου εάν κοπάδι σούρους (5) να με βλέπουν και να προσπαθούν να κατάλάβουν τι είναι αυτό που είναι παραλαγή και κρατά ένα 100αρι και παίζει μέσα στην τρύπα? :D

Με αργές κινήσεις όπως τους είδα έφερα το όπλο σε ευθεία με το πιο κοντινό ψάρι και αφού ήμουν στο τέλος της βουδκιάς εσημάδκιασα (καταραμένο C4) αλλά γιοκ.... Μαλλί σιακό.... :?

Υπολόγίσα 50-50 που θα έφευγέ το ψάρι (δεξιά ή αριστερά). Την πλευρά την ήβρα το ψάρι όμως δεν το ήβρα γιατί η βολή πήγε πιο μπροστά από το κεφάλι του. :| Εννοείται ότι ακολούθως άρκεψα να δκιαολίζουμαι και τερμάτισα το ψάρεμα μου. :P

Έιχε και ένα μ....α με τα πεδιλούδκια τα κίτρινα και επήενε και έρκετουν γύρω μου όλη την ώρα. Αλλώπως εφέρμαρέν με :mrgreen:
Ποιος θα ειναι ο τριτος καπετάνιος?

User avatar
Giorkos
Posts: 2215
Joined: Wed Dec 05, 2007 10:29 am

Re: psaroistories

Post by Giorkos »

gptochos wrote:Σε χθεσίνο ψάρεμα με το Giorko άφαντο το ψάρι.Εκαθάρισεν τα ο Γιώρκος προκτές :mrgreen:
True..... :wink:
gptochos wrote:Σε ένα καρτέρι έβλεπα ένα σορκό καλό (περίπου καμιά 350gr). Σε μια φάση θωρώ τον μπαίνει στο βράχο και πλανάρώ προς την τρύπα του. Επροσπαθούσα να δώ αν θα μπορούσα να του την αρπουλάρο μες στα μάννα.
Να λείπουν οι αισχρότητες :lol: :lol: :lol:
gptochos wrote:Την ώρα που εσήκωσα το κεφάλι μου πάνω για να δώ αν παίζει τίποτες άλλο είδα στα 2,5 μέτρα περίπου εάν κοπάδι σούρους (5) να με βλέπουν και να προσπαθούν να κατάλάβουν τι είναι αυτό που είναι παραλαγή και κρατά ένα 100αρι και παίζει μέσα στην τρύπα? :D
ιζ ιτ ε μπερντ ??? ιζ ιτ ε πλέιν..... ιτσ δε πτχωχόπουλλος....... :wink:
gptochos wrote:Με αργές κινήσεις όπως τους είδα έφερα το όπλο σε ευθεία με το πιο κοντινό ψάρι και αφού ήμουν στο τέλος της βουδκιάς εσημάδκιασα (καταραμένο C4) αλλά γιοκ.... Μαλλί σιακό.... :?
που το πλαστικό το κινέζικο το όπλο μεν καρτεράς χαήριν είπαμε ........ όσο για το Σιακό...ε...ΜΑΛΛΙ ΣΙΑΚΟ !!!! :mrgreen:
gptochos wrote:Υπολόγίσα 50-50 που θα έφευγέ το ψάρι (δεξιά ή αριστερά). Την πλευρά την ήβρα το ψάρι όμως δεν το ήβρα γιατί η βολή πήγε πιο μπροστά από το κεφάλι του. :| Εννοείται ότι ακολούθως άρκεψα να δκιαολίζουμαι και τερμάτισα το ψάρεμα μου. :P
άφηνε καλά ρηάλια ρε ...έπεξες το half-time/full-time :?: :?: :?: (όι πως καταλάβω :mrgreen: )
gptochos wrote:Έιχε και ένα μ....α με τα πεδιλούδκια τα κίτρινα και επήενε και έρκετουν γύρω μου όλη την ώρα.Αλλώπως εφέρμαρέν με :mrgreen:
no comment !!!!



Υ.Γ πέραν της πλάκας ψάρκα γιοκ...εθορούσαμε κανένα σορκό που και που (άλλη κουβέντα αν τους επιάναμε :wink: ) ...ελπίζω όταν αδειάσουν οι παραλίες και ησυχάσουν λίο οι θάλασσες να επιστρέψει και κανένα ψάρι και να ηρεμήσει να μας δέχεται πιο εύκολα στο καρτέρι....

α..και πως να μείνει ψάρι...επήαμε ξυλοφάγου..μόλις μπεις του χωματόδρομου από το δρόμο του σταδίου τους (Ανδρούλλα sandwiches) είχε μόνο εκεί γύρω στις 5-6 σημαδούρες και άλλους τόσους ψτ-αδες..άσε που μπορεί να είσιαι και 2 άτομα πάστη κάθε σημαδούρα !!! :shock: ...είδα παραπάνω ψταδες παρά Σορκούς εχτές !!!!
που κουρκούνα....μέχρι τούνα....

User avatar
HellRider
Posts: 123
Joined: Tue Nov 27, 2007 9:10 am
Location: λεμεσος

Re: psaroistories

Post by HellRider »

χθες σε απογευματινο ψαρεμα σε γνωστη :wink: περιοχη στη λεμεσο εντοπισα απο την επιφανεια σε βαθος περιπου 5 μετρων ενα ψαρι.δυστυχως λογο προβληματων εξισωσης δεν μπορουσα να κατεβω και εστειλα το ζευγαρι..καταδυθηκε και σε λιγα δευτερολεπτα ηταν σε αποσταση βολης, ενω εγω παρακολουθουσα με αγωνια απο την επιφανεια.η βολη εγινε και ενω περιμεναμε να το παρουμε η βεργα κτυπησε σε πετρα λιγα εκατοστα πριν το ψαρι!το ψαρι τελικα ηταν ενας σκαρος 37-40εκ. :shock: :shock: ο οποιος εγινε αφαντος φυσικα...

User avatar
Giorkos
Posts: 2215
Joined: Wed Dec 05, 2007 10:29 am

Re: psaroistories

Post by Giorkos »

HellRider wrote:χθες σε απογευματινο ψαρεμα σε γνωστη :wink: περιοχη στη λεμεσο εντοπισα απο την επιφανεια σε βαθος περιπου 5 μετρων ενα ψαρι.δυστυχως λογο προβληματων εξισωσης δεν μπορουσα να κατεβω και εστειλα το ζευγαρι..καταδυθηκε και σε λιγα δευτερολεπτα ηταν σε αποσταση βολης, ενω εγω παρακολουθουσα με αγωνια απο την επιφανεια.η βολη εγινε και ενω περιμεναμε να το παρουμε η βεργα κτυπησε σε πετρα λιγα εκατοστα πριν το ψαρι!το ψαρι τελικα ηταν ενας σκαρος 37-40εκ. :shock: :shock: ο οποιος εγινε αφαντος φυσικα...
Εν πειράζει φίλε μου.......

ήταν νάσαι ο Βασηλιάς σκάρος αν τον έπιανες τζίνο :wink: !!!


Υ.Γ όσες φορές δοκίμασα να φάω μεγάλο σκάρο (μεγάλο εννοώ καμία 20αριά πόντους) δεν μου άρεσε...άλλες φορές σε ταβέρνα που δοκίμασα πιο μικρούς ήταν καλύτερα τα πράγματα, αλλά πάλι δεν με ενθουσίασε όσο ασ πούμε μία ΚΟΥΡΚΟΥΝΑ (γούστα τούτα όμως) !!!!
που κουρκούνα....μέχρι τούνα....

User avatar
gptochos
Posts: 705
Joined: Tue Apr 17, 2007 7:42 am
Location: Λάρνακα

Re: psaroistories

Post by gptochos »

Giorko όσο και να μειώνεις το όπλο μου το πλαστικό δεν σου το διώ :mrgreen: Εννα μεν το συνηθίσω που εννα μου πάει. :shock:

Θα μου δώκεις την τρυγώνα την 6.3 να την δοκιμάσω? :P
Ποιος θα ειναι ο τριτος καπετάνιος?

User avatar
Giorkos
Posts: 2215
Joined: Wed Dec 05, 2007 10:29 am

Re: psaroistories

Post by Giorkos »

gptochos wrote:Θα μου δώκεις την τρυγώνα την 6.3 να την δοκιμάσω? :P
όι...ήβρε το destiny της :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
που κουρκούνα....μέχρι τούνα....

User avatar
admin
Site Admin
Posts: 3153
Joined: Tue Dec 19, 2006 1:38 pm

Re: psaroistories

Post by admin »

Τελικά τα όπλα του φίλου Νικόλα βρέθηκαν που είχαν κλαπεί. Κάτι κλεφτρόνια απο την γειτονιά του τα είχαν πάρει. Τους είχε δεί ο σκουπιδιάρης της γειτονιάς και το έγκλημα εξιχνιάστηκε , τα πράγματα επέστρεψαν πίσω στον κάτοχο τους.

User avatar
Mnason
Posts: 111
Joined: Fri Aug 10, 2007 7:14 am
Location: Λεμεσός

Re: psaroistories

Post by Mnason »

Τύχη βουνό είχε ο Νικολής !!!

Τέλος καλό όλα καλά...


(ΑDΜΙΝ κάτι θα έκανες για τη συνάντηση)
http://www.facebook.com/group.php?gid=15445623823 Δείτε τον Ο.Φ.Ε.Κ στο Facebook

User avatar
admin
Site Admin
Posts: 3153
Joined: Tue Dec 19, 2006 1:38 pm

Re: psaroistories

Post by admin »

Η συνάντηση καλύτερα να προγραμματιστεί για την ερχόμενη βδομάδα καθώς αυτή την βδομάδα υπάρχουν αρκετές προγραμματισμένες εκδηλώσεις που πρέπει να πάμε και θα είναι δύσκολο. :(

User avatar
Antreas
Posts: 746
Joined: Tue Dec 25, 2007 11:15 am
Location: Nicosia

Re: psaroistories

Post by Antreas »

πηγα και εχτες και σημερα.
χτες ε σικοστηκαμε που τα μαυρα χαραματα να παμε πρωταρα.
ολη μερα δεν ειδα τιποτε εχτος απο ενα κοπαδι με βελονιδες οι οποιες αποδείχτηκε οτι ηταν που το Ματριχ γιατι οπως ε πατουσα την σκανδαλη ε καμναν κατι οπως τζινα που εκαμνε ο Νιο για να αποφυγει τις σφερες.
ε κατα τα αλλα μονο σκαρους τζαι κουρκουνες. ε λιο πριν φύγω επιασα το 75ρουι τζαι εφκαλα την τηγανια :lol:
σημερα πηγα μονος μου καπου στην Λεμεσο.
μπηκα καμια ωρα σε ενα τοπο που συνηθος εχει ψαρια αλλα ειδα μονο ενα κεφαλο 300 γρ τζαι επιασα τον.
μετα αλλαξα τοπο τζαι ε πηγα σε αλλο σημειο.
τζιαμε ειδα καμποσους κεφαλους 300-400 γρ αλλα ερκουνταν μου στο καρτερι στα 15 μετρα τζαι εν ε κοντευκαν αλλο.
μαλλον πρεπει να ηταν η μερα

User avatar
Giorkos
Posts: 2215
Joined: Wed Dec 05, 2007 10:29 am

Re: psaroistories

Post by Giorkos »

Omersub wrote:πηγα και εχτες και σημερα.
χτες ε σικοστηκαμε που τα μαυρα χαραματα να παμε πρωταρα.
ολη μερα δεν ειδα τιποτε εχτος απο ενα κοπαδι με βελονιδες οι οποιες αποδείχτηκε οτι ηταν που το Ματριχ γιατι οπως ε πατουσα την σκανδαλη ε καμναν κατι οπως τζινα που εκαμνε ο Νιο για να αποφυγει τις σφερες.
ε κατα τα αλλα μονο σκαρους τζαι κουρκουνες. ε λιο πριν φύγω επιασα το 75ρουι τζαι εφκαλα την τηγανια :lol:
σημερα πηγα μονος μου καπου στην Λεμεσο.
μπηκα καμια ωρα σε ενα τοπο που συνηθος εχει ψαρια αλλα ειδα μονο ενα κεφαλο 300 γρ τζαι επιασα τον.
μετα αλλαξα τοπο τζαι ε πηγα σε αλλο σημειο.
τζιαμε ειδα καμποσους κεφαλους 300-400 γρ αλλα ερκουνταν μου στο καρτερι στα 15 μετρα τζαι εν ε κοντευκαν αλλο.
μαλλον πρεπει να ηταν η μερα
άμαν έφκηκε ο μεζέ με το 75ρούιν εν καλά.... ερ αντ΄ρεα αν πας σε κέντρο και φέρουν σου 4 κουρκουνούες-σκάρους είναι 11 Ευρώ...ε καλά...έσιη και καμιά τηανιά πατάτες και λίη σαλάτα μαζί του...(οπόταν αν δου δίνουν ευκαιρεία και δεν έχει τίποτε άλλο ενδιαφέρον και τελιώνεις το ψάρεμα σου δώστους βέρκα καταλάβουν :mrgreen: )

τώρα τελευταία έχει πολλές μικρές αλλά μέσα μέσα έχει κάτι γομάρκα κουρκούνες που να φανταστείς έρκουνται στο καρτέρι μαζί με σορκούς και πολλές φορές αν και προπορέυεται ο σορκός(καλό μέγεθος), εγώ περιμένω την κουρκούνα.... :wink:

εδασκαλευτήκαν και οι κουρκούνες ...έστω και αν έρτουν βίτσα πάνω μου στο καρτέρι, γύρω στα 4 μήκη(που την μούττη) κόφκουν καντούνι...άτε τωρά κάτσε παίξε την, εύρε την, και να μεν σιηστεί κιόλας.... άσε...τελικά εν πιο εύκολοι οι σορκοί :lol: ..τον καιρό που είχα 3 μήκη εμηνίσκαν στα 3..τωρά με 4 μένουν στα 4 (ναι..4 όι 5..γιατι ξαναφκάλαν με πελλό που τους είπα έχω 4 μήκη πετονιά ! )

αύριο να δουμε αν κοντέψει κανένας πελλοσορκός...ε...και καμιά γομάρα κουρκούνα κάμνει μου πάλε....
που κουρκούνα....μέχρι τούνα....

mariosko
Posts: 724
Joined: Mon Dec 03, 2007 2:08 pm
Location: Λ/ΣΙΑ

Re: psaroistories

Post by mariosko »

Αντρίκο παρετα τον πρωταρα τορα, επελλαναν το ψάρι ρε φίλε, όποιος αθκιασερος φορισει ενα σόβρακο και πιασει το αεροβολούι του εν τζιαμε. αισε που μπορει να σε τσιλλείσει κανενας αχάπαρος. αρχές οκτόβρη να ερτεις να παμε που θα ποκάτσει ο κόσμος, έχει ψαρι ο πρωταρας, εν δύσκολο όμως. το σκαφούι εσασες το?
Ο βλάκας ειναι ανίκητος...

User avatar
HellRider
Posts: 123
Joined: Tue Nov 27, 2007 9:10 am
Location: λεμεσος

Re: psaroistories

Post by HellRider »

πρεπει να εχουν internet τα ψαρκα και βρισκουν τες προδιαγραφες των οπλων :lol: κατεχουν και απο μετατροπες..

User avatar
hdemetris
Posts: 710
Joined: Tue Feb 27, 2007 4:23 pm
Location: Λάρνακα

Re: psaroistories

Post by hdemetris »

Τσιπούρα αφιερωμένη στον φίλο μου τον Αιμίλιο :wink:
Το λαβράκι δεν έπρεπε να το παίξω αλλά είχα καιρό να βουττήσω και μόλις το είδα εγύρισεν το μάτι μου.
Πρέπει να μάθω να συγκρατούμαι λίον.
Who the cap fit
Let them wear it

User avatar
Antreas
Posts: 746
Joined: Tue Dec 25, 2007 11:15 am
Location: Nicosia

Re: psaroistories

Post by Antreas »

mariosko wrote:Αντρίκο παρετα τον πρωταρα τορα, επελλαναν το ψάρι ρε φίλε, όποιος αθκιασερος φορισει ενα σόβρακο και πιασει το αεροβολούι του εν τζιαμε. αισε που μπορει να σε τσιλλείσει κανενας αχάπαρος. αρχές οκτόβρη να ερτεις να παμε που θα ποκάτσει ο κόσμος, έχει ψαρι ο πρωταρας, εν δύσκολο όμως. το σκαφούι εσασες το?
ρε φιλε μα εν τζαι μονο ο πρωταρας. εγω γενικα εχτες τζαι προχτες εν ειδα καθολου ψαρι τζαι ιδικα εχτες εγυρισα 2 τοπους που ειναι που τους καλους μου.
να παμε ρε φιλουι μου καλο. εγω περιμενω να μου πεις
ε το σκαφουι θελει κατι κολλιματα σε κατι πλαστικα πανω στα μπαλονια.
ε καμαμεν το τζαι σερβις τζαι polish ε ξανακαμαμε του την εγκατασταση. ε τωρα εμεινε να εβρουμε τζαι κανενα αυτοκινητο να το τραβουμε :lol:

Post Reply

Return to “Ψαρέματα-Εμπειρίες”